به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 خرداد 90 [ 18:59]
    سطح
    35
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    48

تشکرشده 49 در 16 پست

Array

با خواستگار رمانتیکم چه کنم؟!

سلام.
    مدتی قبل یک آقایی از من خواستگاری کرد.نوع علاقه مندی ایشون کاملا از نوع "با یک نگاه بود". یعنی دقیقا مثل فیلم ها!ایشون بدون این که کوچک ترین شناختی از بنده داشته باشند.و بدون این که من حتی ایشون رو بشناسم آمدند و مساله شان را با خانواده ام مطرح کردند.مسلما قصد سواستفاده نداشتند.اما خوب صرف علاقه و عشق این آقا برای من ملاک نبود.اولا که این عشق کاملا یک طرفه هستش،بعد هم که من هر شرطی که به تصور خودم برای پشیمون کردنشون گذاشتم ،بدون لحظه ای درنگ قبول کردند.مثلا وقتی گفتم حاضر نیستم در شهری به جز شهر خودم زندگی کنم ایشون خیلی راحت گفتند که حاضرند خانواده خودشون را رها کنند و بیایند در شهر من ادامه تحصیل بدهند و زندگی کنند.این یک نمونه اش بود.ایشون یکی از دانشجو های مستعد رشته پزشکی هستند.این باعث می شه که من بیشتر از رفتار هاشون متعجب شم...من رو مثل یک مجسمه بدون نقص می دونه و اصلا به خصوصیات اخلاقیه من هم توجه نداره!به نظر شما این منطقی هستش؟یا اینکه می شه منطق رو موقتا نادیده گرفت و شاعرانه به موضوع ازدواج نگاه کرد؟
    این آقا در شرایطی هستن که برای تخصص دارند آماده می شن.تحت تاثیر این مساله از درساشون هم عقب افتادند.من حتی با یکی از دوستان این آقا برای حل منطقی این مساله صحبت کردم.اما دوستشون هم نتونستن حرف منو منتقل کنن.در نهایت پیشنهاد دادم که چند جلسه مشاوره برند که با توجه به رشته تحصیلیشون و البته مطالعات بسیار گسترده در زمینه روانشناسی ،به من ثابت کردند که به اندازه یک روانپزشک از این مسائل مطلع هستند.
    در نهایت می خوام بدونم کاربیشتری از دست من بر می آد...جون این آقا حقیقتا آدم بدی نیست...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 89 [ 10:45]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

RE: با خواستگار رمانتیکم چه کنم؟!

عزیزم این که خیلی خوبه . به نظرمن که نباید به همه چیز منفی نگاه کرد . این که این آقا همه شرایط شما رو قبول دارن و شما رو همونی که خودش دوست داره تصور میکنه عالیه .
    با یه تحقیق خوب میتونی شناختی که در موردش میخوای رو بدست بیاری . به نظر من که ایشون نه تنها مشکلی ندارن بلکه بسیار انتخاب خوبی برای یه همسر ایده آل هستن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 89 [ 10:45]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

البته اگه شما ایشونو دوست نداشته باشین باز قضیه فرق میکنه . اونوقت عشق یه طرفه که بازم مشکل سازه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 مرداد 88 [ 09:50]
    سطح
    47
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 192
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    213

تشکرشده 216 در 84 پست

Array

منم میگم بدبین نباش خوب تحقیق کن و مشاوره قبل از ازدواج هم برو. ایشالله مشکلی پیش نمیاد.علاقه هم در دوران آشنایی و یا نامزدی بوجود میاد با شرحی که دادین معلومه که از ایشون بدتون نمیاد پس بعدا بهش علاقه مند میشی نگران نباش.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

بنظر من شما چند جلسه مشاوره برید . و با ایشان مدتی هم نامزد باشید ( حداقل شش ماه ) . اگر رفتار ایشان تغییر نکرد احتمالا رفتار طبیعی ایشان همین است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 25 اردیبهشت 88 [ 10:58]
    سطح
    37
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

با سلام
    یه بعد مساله اینه که از اونجایی که همیشه دنبال درس بوده با مشکلات زندگی اشنا نیست و تویه زندگی با کوچکترین اختلاف نظر با شما از کاه کوهی می سازه موفق باشی

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 13 مهر 89 [ 16:10]
    سطح
    74
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 216
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    954

تشکرشده 992 در 530 پست

Array

تارا جان به تلار خوش آمدي عزيزم
    يكي از مسائلي كه بايد مدنظر داشته باشيد اينست كه يك مرد بيشتر از يك زن به ظاهر همسر آينده اش توجه مي كند و قسمت عمده اي از انتخابش را اين معيار در برگرفته است. پس براي شما مزحك نباشد از اينكه ايشان شما را از لحاظ ظاهري مورد تحسين قرار مي دهند.
    دومين موردي كه فرموديد در مورد اطلاعات روانشناسي و روانپزشكي ايشان است كه مي توانيد به ديد مثبت به اين مسئله نگاه كنيد و بدانيد كه مي تواند در زندگي معقولانه تر با شما رفتار كند اما فراموش نكنيد كه در ابتداي كار بايد مراقب باشيد تا نقاط ضعف و قوت شما را نداند تا از آن به نفع خود استفاده كند.
    در ميان ملاقاتها قبل از آنكه خواسته هاي خود را بگوئيد اجازه دهيد ايشان ملاكها و برنامه هاي خود را بگويد تا ببينيد كه چقدر با خواسته هاي شما همگوني دارد.
    مسئله ازدواج مسئله ايست كه بايد بيشتر مورد تحقيق و بررسي قرار گيرد و صرفا به يك نگاه و يا يك جمله نمي توان اكتفا كرد و تصميم گرفت اما مراقب باشيد تا عينك بدبيني را كنار بگذاريد و بتوانيد با ديد باز و بسيار منطقي به ايشان و ازدواج با ايشان نگاه كنيد.
    اگر موارد بيشتري از ايشان مي دانيد بفرمائيد تا اگر كمكي از ما بر مي آيد برايتان انجام دهيم.

با تشكر

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 خرداد 90 [ 18:59]
    سطح
    35
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    تشکرها
    48

تشکرشده 49 در 16 پست

Array

سلام.بسیار بسیار ممنونم .نه فقط به خاطر راهنمایی هاتون بلکه به خاطر این که لحظه ای من رو به این فکر بردکه نکنه اشکال واقعی از خود من بوده باشه نه اون آقا.چون انگیزه ام از باز کردن این تاپیک این بود که ببینم برای این که جواب منفی من تاثیری توی آینده این آقا نداشته باشه باید چه کنم...نمی تونم گفته های همه را نقل قول کنم. پس جسارت نباشه اگه برای پاسخ دادن شماره گذاری می کنم:
    1-اولش اینه که فرموده بودین که من از این آقا بدم نمی آد.بله.بدم نمی آد ولی فقط به اندازه یک انسان یک انسان شریف.راستش اگر بخوام خودمو روانکاوی بکنم،باید بگم که تجربه خیلی بدی از یکی از خواستگار های قبلیم داشتم.وقتی که تاثیر برخورد منفعلم رو روی زندگی مشترک اون آقا دیدم.یعنی دیدم که ایشون علی رغم این که مشخصات کلی همسرش شبیه خودم بود...باز انگار...نمی دونم چه طور بگم...انگار جواب منفی من خیلی قانعش نکرده بود.حالا اگه قصد کمک دارم،شاید می خوام به خودم کمک کنم.اگه قراره از زندگی یک ادم برم بیرون می خوام صددرصد و بدون برگشت ازذهن و زندگیش برم بیرون!
    2-بعد هم این که خوب درسته ظاهر مهمه وبرای آقایون ملاکه...ولی آخه چیزای دیگه ای هم هستن...در این مورد هم شاید من بدبینم و شما حق دارید..ولی همه چیز برای آدم تکراری می شه.
    3-در مورد سوال خانم دانه هم بگم که ایشون خواستگاه اجتماعی شون با من فرق داره.یعنی از نظر خانوادگی و این ها...که البته زیاد نیست راستش.ولی ما از دوشهروطبیعتا دو فرهنگ متفاوتیم.
    4-درمورد صحبت msp عزیز بگم که موافقم.چون خودم از نزدیک یک همچین مساله ای را دیدم.دوست مطلقه ای داشتم.که همسر سابقش یک آدم متعصب و خشن بود.یک اقای روانپزشکی از طریق همون یک نگاه به دوستم علاقه مند شد وحالا هم ازدواج کردند و زندگی آرومی دارند.اما من بنا به طبیعتم کمی به این مساله مشکوک بودم.یه کم توی زنگیشون مطالعه کردم دیدم،اینا توی زندگیشون به یک نوع تقسیم نقش غیر متعارف رسیدند.مثلا بیشتر زندگی این آقا به کتاب و درس و دانشگاه معطوفه.به صورتی که این آقا حتی وقت نکردند که برن گواهینامه رانندگی بگیرند.دوست من هم که خوب از زندگی سابقش و اون یوقی که همسرش به عنوان یک رئیس بزرگ به گردنش انداخته بود دل خوشی نداشت،این نقش های غیر متعارف رو پذیرفته.اما من به خودم که مراجعه می کنم می بینم توی زندگی دنبال یک چنین مردی نیستم.هرچه قدر هم که دانشمند باشه.البته نمی گم کیس من همین طوریه.حداقل ظاهر امر که این طور نشون نمی ده!نمی دونم والا...
    5-آخرین نکته هم که فکر می کنم خیلی مهم تره مربوط به تجربه قبلیمه...توی یکی از تاپیک های همین سایت شرح کامل ماوقع رونوشتم(فکر می کنم اسمش ابراز علاقه یک دختر به پسر یا یک چنین چیزی بود)...البته هیچ یک از دوستان پاسخی برام نگذاشت .مساله اینه که من کاملا به این نتیجه رسیدم که باید اون تجربه رو پشت سر بگذارم...وراهمو توی آینده متوقف نکنم.اهل نشستن و حسرت خوردن نیستم.اون مورد هم مشکلات خودشو داشت.اما لااقل به خاطر احترام به خودم نیاز دارم که مدتی به آدم دیگه ای فکر نکنم.پس حق بدین که نتونم خیلی سریع این آقا رو جایگزین کنم.من هم مسائل شخصی خودمو دارم.اصلا شاید اون چیزی که دوستان کمابیش از صحبتای من برداشت کردند –یعنی بدبین بودنم!- از همین مساله ناشی می شه.من توی موقعیتی قرار گرفتم که نقش منفعلی نداشتم.یعنی این فرصتو داشتم فقط و فقط فرد انتخاب شده نباشم.این شاید از نظر روانشناسی ضعف بزرگی باشه ولی توی طبیعت من هستش...نمی دونم می شه از بین بردش یا نه.من هم مثل هر دختری دوست دارم مورد علاقه و توجه باشم ولی از این که فقط معشوق بدون کم وکاست کسی باشم خوشم نمی آد خسته شدم.دوست دارم نیمی از ماجرا باشم و خوبی ها و بدی هاشو تجربه کنم.اون آدم قبلی به خاطر روحیات مشابهش این رو می فهمید و علی رغم علاقه اش جاهایی خودشو و عشقشو کنار می کشید تا من به تنهایی بازیگر صحنه زنگیم باشم...کله شق باشم...بدبین باشم...حتی جاهایی ازم انتقاد کنه و همه اش خوشحال نباشه!!!ولی خوب این کیس جدید این طوری نیست .یعنی اصلا همچین تصوراتی رو از من و روحیه ام نداره.من همونی هستم که توی ذهنش نقش بسته و هر چی که می گم خوبه و همونیه که اون می خواد... این حسو به آدم می ده که کامل دیده نمی شه!یا حتی شاید جای کس دیگه ای قرار داره.اگه تصورم اشتباهه لطفا بهم بگید.خیلی امید وار نیستم ولی گاهی دوست دارم یکی پیدا بشه بهم بگه که من یک غیرآدمیزاد !!!!نیستم.آخه برداشتم از مسائل با همه دوستام متفاوته اونا همه شون انتخاباشون رو کردن و وارد زندگی مشترک شدن.شاید متفاوت بودنم خیلی هارو به سمتم جذب می کنه،ولی برای خودم زیاد خوشایند نیست.
    شاید بدبینم...
    بسیار متشکرم.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    امروز [ 14:20]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,080 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام
    به نظر می رسه یكی از معیارهای مهم در زندگیت اینه كه همسر آینده ات چند بعدی باشه
    یكی هم اینكه محكم ،‌جسور باشه و بشه به عنوان تكیه گاه دیدش.
    همچنین از سایر معیارهای ازدواجت اینه كه فرد به جای احساساتی بودن محض، مسائل مختلف زندگی را آنالیز كنه و واقع بین باشه.

خب اینها معیارهای خوبی هست.
    باید اینها بررسی بشه. حتی اگر همسر شما روانشناس هم باشه،‌ در اینگونه موارد متخصص دیگربهتر می تونه كمك كنه چون خارج از گود هست.
    لذا مراجعه شما دو نفر به یك روانشناس حاذق و ارزیابی شخصیتی شما دو نفر می تواند كمك عمده ای به شما دو نفر بكند.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 اردیبهشت 88 [ 23:58]
    سطح
    37
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 14 در 12 پست

Array

ببینین، شمارو نمی دونم، اما توی حاجی فیروزا رسمه که مردا اولش که میخوان زن بگیرن رمانتیکن، گل می خرن، حرفای رمانتیکانه! میزنن، قولای رمانتیکی میدن...اینا. اما بعد از اینکه مخ طرف رو زدن و خرشون از پل گذشت اونوقت محکم و جسور و گیربده میشن. حالا سیستم معمول رو شرمنده، بیخبرم. اما حاجی فیروزیت این مدلیه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)