به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

Hybrid View

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

وابستگی - علائم - دلایل - درمان

سلام

علائم وابستگی :
    احتمالا شما هم در این تالار با جملاتی نظیر این مواجه شده اید :
    دلم براش تنگ شده
    میخوام بهش زنگ بزنم
    چطوری بدون اون زندگی کنم
    و ...
    بنظر اینها برخی از نشانه های وابستگی هستند .فرد وابسته هنگام دوری از کسی که به او وابسته است به شدت پریشان و بی حوصله است و چیزی جز دیدار و صحبت با وی را نمیخواهد .
    من وابستگی را عادت به دیدار و صحبت با فردی خاص از جنس مخالف تعریف میکنم ( تعریف علمی و روانشناسی آنرا نمیدانم ) .

دلایل وابستگی :
    همانطور که می دانید به دلیل وضعیت بد اقتصادی و فرهنگی ، ازدواج کردن مشکل شده . از سوی دیگر بسیاری از جوانان وقتی به سنین 18 19 میرسند کم کم نیاز به جنس مخالف را حس میکنند و چون توانایی ازدواج را ندارند ، وقتی کوچکترین آشنایی با فردی از جنس مخالف پیدا میکنند به او وابسته میشوند . خصوصا اگر فرد مقابل شیوه های دلبری را هم بداند این وابستگی دو چندان میشود و در برخی موارد به سوء استفاده از فرد وابسته می انجامد . در برخی موارد نیز وابستگی دوطرفه بوده و به ازدواج میرسد و متاسفانه اینگونه ازدواجها چون بدون رعایت اصول یک ازدواج صحیح انجام شده اند اغلب به شکست منجر میشوند .

درمان :
    یکی از روشهای خوب و کاربردی برای قطع وابستگی ، سرگرم شدن به کارهای دیگر ( مخصوصا فعالیتهای مورد علاقه ) است . حضور در جمع نیز برای روزهای اول قطع وابستگی بسیار مفید است.
    از همه دوستان ( خصوصا کسانی که تجربه وابستگی و قطع آنرا دارند ) می خواهم در مورد راههای دیگر صحبت کنند .

digitalman
    پنج شنبه ۲۶ دي ۱۳۸۷

[attachment=538]
    تصاویر پیوست شده

2. 8 کاربر از پست مفید digitalman تشکرکرده اند .

digitalman (دوشنبه 13 آذر 91), mohammadam (پنجشنبه 16 مرداد 93), میشل (پنجشنبه 15 فروردین 92)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 05 تیر 91 [ 11:23]
    سطح
    57
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    650

تشکرشده 657 در 204 پست

Array

RE: وابستگی - علائم - دلایل - درمان

خیلی جالب بود دقیقا همین طوره
    منم خیلی دلم می خواد راه کارهای دوستان دیگه رو بدونم چون وابستگی گاهی آدمو خیلی داغون می کنه من خوشبختانه یا متاسفانه به دلیل این وابستگی بدجور دارم اذیت می شم خیلی دلم می خواد واستگیمو با یه راه کار خوب کم کنم البته من هیچ گاه نمی خوام رابطه ام رو قطع کنم فقط می خوام اونو کم کنم چون این وابستگی گاهی طرف مقابل رو هم اذیت می کنه

4. کاربر روبرو از پست مفید bloom تشکرکرده است .

mohammadam (پنجشنبه 16 مرداد 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 آبان 91 [ 18:30]
    سطح
    63
    Level completed: 91%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

سلام
    ميدونين ؟ به نظر من فرد وابسته تا حد خيلي زيادي نابيناست !! نگاه ميكنه ولي نميبينه !!!
    واسه قطع وابستگي ايني كه شما ميگين درسته ولي به نظرتون خيلي سخت نيست ؟ اينكه بتوني با راديو و تلويزيون و تفريح سر خودت رو گرم كني ؟
    شايد ولي اذيت شدن خيلي زياده !!!اول اينكه سر كارهايي كه به تمركز نياز داره نميتونه بره چون دائما ذهنش منحرف ميشه !!يعني نميتونه درس بخونه و تمركز كنه ، چون همش به يياد عشقش ميوفته !!
    به نظر من بهترين راه حل واسه كاهش و نهايت قطع وابستگي ، مواجه شدن با حقيقته !
    چرا بايد يه موضوع رو به صورت حل نشده توي ذهن باقي بذاري تا هر دفعه سرت خلوت شد به اولين چيزي كه فكر كنه ، اون موضوع حل نشده باشه ؟؟؟
    اينكه به يه دختر يا پسري بگي طرفت به دردت نميخوره و بايد فراموشش كني ، به نظرم كافي نيست ! اينكه خود طرف هم به اين حقيقت پي ببره و لمسش كنه خيلي كمك زيادي ميكنه !
    راه حل :
    1) اول اينكه خود طرف دقيقا بايد به اين نتيجه برسه كه با عشقش نميتونه زندگي كنه و اين آدم فرد مناسبي براي او نيست و اگه با هم ازدواج كنند ، به خوشبختي نميرسن ... ميدونين ؟ يكي از ويژگي هايي كه عاشق ها دارن اينه كه اميد دارن ! اگه طرفشون ايرادهايي داشته باشه ، فرد عاشق پيش خودش ميگه درست ميشه ، درستش ميكنم ، اينجوري كه من ميبينم نيست ،‌حتما تغيير ميكنه و ...
    ولي فرد بايد بدونه كه معشوقش همينيه كه ميبينه !! بايد باور كنه كه اون همينه و بهتر از اين نميشه !
    فرد عاشق ميگه عيب نداره ، من توي زندگي تحمل ميكنم ، من كوتاه ميام ... ولي وقتي عشق از سرش بپره تازه مشكلات شروع ميشه !!
    پس به نظر من تا فرد عاشق به اين نتيجه نرسه و حقيقت رو نبينه !! هر دفعه هم كه بخواد قطع رابطه و وابستگي بكنه نميشه !! احساسش همش بهش ميگه ، عيب نداره ، تحمل ميكنم ، فقط اون و ... و به خاطر همين هم هست كه دوباره تا يك ميل از معشوقش ميبينه ، دوباره به سمت اون برميگرده ، چون واقعا به اين نتيجه نرسيده كه واقعا به درد هم نميخورن ...
    به نظر من اگه دو طرف بشينن و با هم منطقي صحبت كنن يا برن پيش يك مشاور تا اين حقيقت رو واسشون معلوم كنه ، خيلي كمك ميكنه.
    2)بعد از اينكه به اين حقيقت رسيد فرد نبايد تنها گذاشته بشه ، چون ممكنه اين حس كه هيچ كس دوستش نداره و هيچكي اون رو نميخواد ، و چرا تنها كسي كه اون رو ميخواست رو از دست داده ، باعث افسردگي اش بشه ، به نظرم فرد بايد بره پيش روانشناس يا مشاور و از طرف اعضاي خانواده يا دوستان خيلي حمايت بشه تا دچار افسردگي نشه !!!
    3) به نظرم قطع وابستگي به صورت يك دفعه خيلي مشكله ، اگه به مرور اين امر صورت بگيره ، آسيبش كمتره !!
    4)در آخر هم همون چيزي كه شما گفتين ، سرگرم كردن ، ميتونه در كمتر فكر كردن موثر باشه ،‌در صورتي كه واقعا خودش بخواد و منطقا به اين باور برسه كه : نه بي اون هر گز !! بلكه با اون هرگز !!!

نميدونم شايد من دارم اشتباه ميگم ، ولي واقعا در مورد خودم اين رو ميدونم كه اگه واقعا به اين حقيقت دست پيدا نميكردم كه من و عرفان به درد هم نميخوريم و اصلا با هم جور نيستيم و با هم نميسازيم ، هيچ موقع نميتونستم وابستگيمو كم كنم و دوريشو تحمل كنم !!و دوباره به اون برميگشتم !!
    ولي الان تونستم ، گاهي دلتنگ ميشم ولي ميدونم تا حد اكثر يك سال ديگه احتمالا همه چيز واسم عادي ميشه !!!

پس اي كساني كه ميخواين وابستگي تون رو از بين ببرين ! ببينين آيا واقعا به اين نتيجه رسيدين كه با اون هرگز!!
    اگه به اين نتيجه نرسين به نظرم عمرتون رو هدر ميدين !! و فقط در مدت زمان طولاني ميتونين موفق به قطع وابستگي بشين ، خيلي طولاني تر از حالتي كه واقعا به اون حقيقت رسيده باشين !!
    پس وقت و عمرتون رو بيهوده سر قطع وابستگي بدون رضايت باطني نكنين چون احتمالا با يك نشونه و ميل و رغبت از جانب معشوقتون همه ي زحمت هاتون به باد ميره !
    پس اول بايد روي خودتون كار كنين ...
    البته اين واسه قطع كامل وابستگيه !! من راهي رو بلد نيستم كه بتوني رابطه رو داشته باشي ولي وابستگيتونو كم كنين !! يعني تجربه نداشتم ...نميدونم .... شايد بقيه ي دوستان بدونن!!
    موفق باشين دوستان عزيز

6. کاربر روبرو از پست مفید حنان تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

راستي دوستان اين راه حل ها در مواردي جواب ميده كه واقعا دو طرف به درد هم نخورن و زندگيشون در آينده به نتيجه نرسه !ولي براي كساني كه مثلا عزيزي رو نا خواسته از دست دادن يا اينكه همه چيز مناسب بوده ولي اتفاقي مانع رسيدن دوطرف به هم شده !!! نميدونم واقعا اين راه حل جواب ميده يا نه !!
    ولي اين رو ميدونم كه قطع كامل اميد !! حتما لازمه ، توي هر وابستگي و تلاش براي قطع اون نبايد اميدي واسه رسيدن دوباره به طرف وجود داشته باشه
    موفق باشين

8. کاربر روبرو از پست مفید حنان تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 10:21]
    سطح
    38
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 23 پست

Array

سلام
    وابستگی برای چی به وجود میاد؟
    به نظر من چون افراد تامین نیازهاشون رو در شخص دیگری جستجو میکنند. و خودشون رو کاملا منفعل میبینند در تامین این نیاز.
    اول باید این بینش اشتباه اصلاح بشه. یعنی "درهم یکی شدن دو انسان موجب میشه هر کدوم فقط یک نیم انسان باشند." شما باید بدونید که به تنهایی هم میتونید این نیازها رو تامین کنید. فقط کافیه این قدر خودتون رو منفعل نبینید.

یکی دیگر از دلائل وابستگی میتونه احساسات و رویاپردازی زیاد افراد باشد. یعنی طرف مقابل رو در ذهنشون جوری تصویر میکنند. که یه فرشته است و تمام خوبی ها در اون جمع است. هیچ بدی ای هم ندارد.
    دراین شرایط متاسفانه تا طرف سرش به سنگ نخورد به هیچ عنوان متوجه اشتباهش نمیشه.(البته این نظر منه...). تا زمانی که این احساسات فرد فروکش نکنه نمی تونه تصمیم درستی بگیرد.

دلیل دیگر میتونه این باشد که توی سنین 16-17 سالگی فرد این رو برای خورش هضم نمی کنه که طرف مقابل هم یه انسانی است از جنس خودش، فقط ظاهری متفاوت و دیدگاهی متفاوت دارد. همون طور که در بین دخترا یا پسرا هم این تفاوت ها وجود دارد. به خاطر همین جنس مخالف براش یه معمای دست نیافتنی میشه، که دوست داره اون رو تجربه کنه. بعدش رویاپردازی به اون دامن میزند و وابستگی شدیدی به فرد پیدا میکنه.

رفتن در جمع، اجتناب از تنهایی، هم صحبت شدن با افرادی که بتونند به اون کمک کنند، پرداختن به چیزی که واقعا به اون علاقه دارد، انتقال دادن مفاهیم و تجربیات درست به افراد، میتونه بهش کمک کنه.

10. 2 کاربر از پست مفید sade begham... تشکرکرده اند .

mohammadam (پنجشنبه 16 مرداد 93), sade begham... (شنبه 24 تیر 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 مرداد 88 [ 12:47]
    سطح
    40
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 162
    دستاوردها:
    تشکرها
    21

تشکرشده 26 در 17 پست

Array

سلام
    من 4-5 ماهه که از کسی که فکر میکردم عاشقشم ولی الان فهمیدم فقط بهش وابسته بودم جدا شدم.رابطه ی ما طوری بود که علاوه بر ملاقاتهای توی دانشگاه و تفریحات وبیرون رفتنای عاشقونه(کافی شاپ و...)روزی 150 تا 200 تا sms به هم میزدیم.صبح تا شب گوشی دسمون بود.واقعا همدیگه رو دوست داشتیم.واسه یه روز دوری یا قاطی کردن خطها که نمی شد به هم sms بزنیم ساعتها گریه می کردیم.
    با این حرفا که گوشه ای از داستان عشق یا همون هوس من بود می خواستم به عمق وابستگی پی ببرید.
    اما اینا فقط روزای خوش ما بود سختی کار از اونجا شروع شد که ما تصمیم گرفتیم با هم ازدواج کنیم !این در حالی بود که خونواده ی ما مذهبی و اونا میشه گفت لا مذهب بودند!
    پس از کش و قوسهای فراوان و مخالفتهای خونواده ی من من و اون دیدیم چاره ای جز فراموشی هم نداریم.البته واسه رسیدن به این نتیجه کلی گریه و بی تابی کردیم که سهم من تو این گریه ها شاید 10 برابر اون بود.اما چاره ای جز این نداشتم .
    اون با حرفاش کلی منو آروم کرد .گفت( تو الکی میگی منو دوست داری چون اگه واقعا منو دوست داشتی منو فراموش میکردی .توبا شرایطی که خونوادت دارند نمیتونی منو خوشبخت کنی و.....)
    بعد که من همه ی درا رو به روی خودم بسته دیدم تصمیم گرفتم که از اون پیش خودم بدگویی کنم .به خودم میگفتم(اون دوست نداره بد بخت الکی داری خودتو به پاش میسوزونی .اون اگه دوست داشت به این راحتی ولت نمیکرد و بره دنبال زندگیش و....)
    این یه بعد کار بود .از اونجایی که ما مشهدیا هر وقت دلمون میگیره هیچ جا رو بهتر از حرم امام رضا پیدا نمیکنیم به امام رضا متوسل شدم که ایشون مهر اونو تو دلم تقلیل بدهند .
    یکی دیگهاز کاراییم که کردم این بود که با رفتن به سر کار به اضافه ی درس خوندن بیش از اندازه الان که حدود 5 ماه از روزی که تصمیم به فراموشیه اون گرفتم میگذره .با اینکه هر روز تو دانشگاه میبینمش کوچک ترین احساسی نسبت بهش ندارم.
    ببخشید پر چونگی کردم .گفتم شاید به درد یکی خورد.
    با آرزوی موفقیت

12. 4 کاربر از پست مفید nakm تشکرکرده اند .

asemani (چهارشنبه 14 فروردین 92), mohammadam (پنجشنبه 16 مرداد 93), nakm (سه شنبه 14 شهریور 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 اردیبهشت 88 [ 01:56]
    سطح
    38
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 93
    دستاوردها:
    تشکرها
    2

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

سلام
    چه تاپیک زیبایی و چه نظرات زیبایی!واقعاً موضوع فوق العاده ایه!من فقط میخواستم چند مورد دیگه ای رو هم یادآور بشم یکی اینکه باید حتماً شخص به روانپزشک مراجعه کنه چون یکی از دلایل وابستگی زیاد افسردگیه.دیگه اینکه بر خلاف نظر رویا (با عرض معذرت) نظر من اینه که بهتره رابطه یکدفعه قطع شه و اینو روانپزشک من بهم گفت.به علاوه بهتره حتی آدم به اون طرف نگاه هم نکنه!راه حل دیگه ای هم که هست و عالیه اینه که عیبهای طرف رو بزرگ کنی و قضاوت به ناحق ذر موردش کنی و فقط بدیهاشو ببینی.ضمناً اگه اطرافیان ازش حرف میزنن ازشون بخوای جلوی تو ازش حرف نزنن.

14. کاربر روبرو از پست مفید joker تشکرکرده است .

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

چگونه پس از بر هم خوردن رابطه، التیام یابیم

وارد شدن بـه رابـطه خیـلی آسـان است، امـا بیـرون آمدن از
    رابـطه ای کـه دیـگر بـه دردتـان نمی خورد و التیام یافتن از آن
    کار خیلی سختی است.

بنظر میرسد بـه هر کجـا کـه نگاه میکنید، روابط یا ازدواجهای
    بسیـار بـادوامــی را می بینید که در حال فروپاشی است. به
    همین دلیل در این مقاله تصمیم گرفته ایم برای کمک به این
    دسـته افـراد که هنـوز مراحل التیام و بهبودی از برهم خوردن
    رابطه شان را طی می کنند، پیشنهاداتی ارائه کنیم.

این پیشنهادات از این قبیل اند:

1) هیچ وقت به رابطه ای که برهم خورده است به چشم یک شکست در زندگی نگاه نکنید. شکست به این معنی نیست که کار برای شما تمام شده، شکست یعنی شما یک فرصت دیگر دارید. شکست به این معنی نیست که خدا شما را فراموش کرده، شکست یعنی خدا فکر بهتری برای شما دارد. همیشه شکست های گذشته یا کنونی است که شما را به سمت موفقیتی که همیشه آرزویش را داشتید، راهنمایی میکند.

2) رویتان را از گذشته برگردانید و به سمت آینده نگاه کنید...آینده خودتان. گذشته شما برابر با آینده تان نیست. گاهی اوقات بعد از جدایی در یک رابطه ما هنوز در گذشته مان زندگی می کنیم، و افکارمان همه و همه خرج آن فردی می شود که دیگر از او جدا شده ایم. شما زمانی بهبودی پیدا می کنید که شروع به فکر کردن یا نوشتن در مورد چیزی که از زندگی می خواهید کنید.

3) بدانید و درک کنید که هیچ چیز اتفاقی در زندگی آدم روی نمی دهد و همه چیز نظمی الهی دارد. همه افکار، همه لحظات، هر عملی که انجام می گیرد، هر رابطه و هر پیشامدی که در زندگی شما اتفاق می افتد، برای این اتفاق می افتد که شما را به سمت مرحله بعدی یادگیری و رشد فردیتان راهنمایی و هدایت کند.

4) بدانید که شما هم در بر هم خوردن رابطه سهم داشته اید. وقتی رابطه ای موفق نمی شود، هر دو طرف به یک اندازه باید مسئولیت بر هم خوردن آن را بر گردن گیرند. مهم نیست که اشتباه از طرف که بوده باشد.

5) از تجربیات گذشته درس بگیرید. در همه روابطتان کاملاً هوشیار و آگاه باشید تا دوباره اشتباهات گذشته خود را تکرار نکنید.

6) به خاطر درس هایی که در آن رابطه یاد گرفتید، متشکر باشید. به فرد مقابلتان به عنوان یک معلم احترام بگذارید که به شما کمک کرده این تجربیات را به دست آورید.

http://www.mardoman.net/?sn=articles&pt=full&id=401

16. 5 کاربر از پست مفید digitalman تشکرکرده اند .

asemani (چهارشنبه 14 فروردین 92), digitalman (دوشنبه 01 اسفند 90), mohammadam (پنجشنبه 16 مرداد 93), شوکا (چهارشنبه 22 خرداد 92)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    81
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

روشهای قطع رابطه

قطع رابطه کردن براستی یکی از کارهای بسیار دشوار و دردناک میباشد. هر اندازه هم که به عقیده شما صـحـیح و روا باشد باز سخت است. اگر قـصد قـطع رابطه کردن با کسی را در سر دارید راهکارهای ارایه گشته ذیل انـجـام آن را برای شما آسانتر میگرداند.

1- صادق باشید
    امکان دارد بخواهید با نگفتن و کتمان آنـکه با فرد دیـگری دیدار کرده و آشنا شده اید از رنجش وی جلوگیری بعـمـل آورید. اما آگاه باشید که هنگامی که به او هیچ نـگویـید و وی بعد ها خودش متوجه موضوع گردد، بـسـیـار بـیـشـتر موجب رنجش و آزار وی خواهید شد.

2- شجاع باشید
    بـی اعـتـنـایی و کم محلی کردن به او به امید آنکه عاقبت خودش دست از سر شما بـر خواهد برداشت (بدون آنکه احساس درونی خود را بیان کنید) و از شما جدا خواهد شد را از سرتان بیرون کنید. خاتمه دادن به یک رابطه مهارتی است که شمـا نیاز به آموختن آن دارید. نفس عمیقی کشیده و ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.

3- دور اندیش باشید
    ممکن است وسوسه شوید که تنها با وی تماس تلفنی گرفته و به پـیـغام گـذاشتن و یا فرستادن یک ایمیل اکتفا کنید. اما چه شرم آور خواهد بود هنگامی که شما مجددا او را ملاقات میکـنید؟ کمترین کاری که میـتـوانید انجام دهید آن است که برای آخرین بار هم که شـده بـا صـحـبـت کـردن حـضوری بـه او احترام بگزارید.

4- زمان و مکان مناسبی را انتخاب کنید
    بـه مـحض آنـکه تصمیم خود را بطور قاطع اتخاذ کردید هر چه سریعتر او را از تصمیم خود مطلع سازید. زمان و مکانی را انتخاب کنید که هر دوی شما قادر باشید بدون هیچگونه مزاحمت و بطور خصوصی با یکدیگر صحبت کنید. نه میان مرکز خرید و یا صف رستوران!

5- خود را آماده کنید
    بـا این که شما در رابطه با جدایی و قطع رابطه پیش از این تـامل کرده اید و فرصت آن را داشته اید که آن را بپذیرید، آگاه باشید که فرد مقابل شما کوچـکتـرین اطـلاعی از اینکه ارتباط شما با او میخواهد از میان برود ندارد. متوجه باشید که او ممکـن اسـت ناراحـت، خـشـمـگین و یا شوکه شود. به وی زمان بدهید تا هر آنچه که میخواهد بـگوید را بگوید. چنین نباشد که موضوع را مطرح نموده و سپس پا به فرار بگذارید!

6- با صراحت و رک باشید
    از پیامهای درهم و بی اساسی همچون آنکه "شاید در آینده دوباره در کنار هم باشیم" تا آنکه او را سر کار بگذارید و یـا آنـکه هـرگاه او خـود را تـغیـیـر دهد ممکن است شما در تـصـمـیـم خـود تـجـدیـد نـظر کـنـیـد، خـود داری کنید. یا به ارتباط خود با وی ادامه داده و مشکلات را با کمک یکدیگر حل کنید و یا آنکه رابطه خود را با او کاملا قطع نموده و آینده را به خودش واگذار کنید.

7- حزن و اندوه خود را ابراز کنید
    شما وارد رابطه ای شده بودید و به هر دلیل اکنون احـساس می کنید باید به این رابطه پایان دهید. مهم است که غم و اندوه خود را در یک مکان خلوت و خصوصی تخلیه و ابراز کنید. و بـپـذیریـد که همه چیز پایان یافته. مدت زمانی که نیاز دارید بستگی به عواملی همچون: مدت، شدت و انتظارات ارتباط شما خواهد داشت. فردی را بیابید که پشتیبان و تکیه گاه شما باشد. قطع رابطه دردناک است حتی اگر بهترین کار ممکن باشد. شاید لازم باشد مدتی را با یک دوست خوب سپری کنید.

8- هرگاه فردی با شما قطع رابطه کرد, هیچگاه تهدید نکنید که در صورتی که او شما را تـرک کـنـد بـه خودتان صدمه خواهید زد و یا خودکشی خواهیـد کـرد کـسی را برای انتقام گرفتن اجـیر نکنید. عصبانیت خود را نیز سر فرد،حیوان و یا وسـایل دیگر خالی نکنید. اگر شما حقـیقتا در صدد انتقام جویی می باشید بهترین انتقـام کنار آمدن صادقانه با احساسات خودتان میباشد. با خود مـهربان باشید. بدانید پـایــان روابط بـخـشی از زنـدگی شما بـوده و به ایـن مفهوم نیست که شکست خورده اید و یا فردی دوست داشتنی نمی باشید. شاید تنها زمان مناسب نبوده و یـا فرد مـقابل شما در آن برهه از زمان آمادگی برقراری یک رابطه مناسب را نـداشته و یا آنکه اصلا شایسته شما نبوده است.

هـیچ مشکلی در شما نیست از خودتان بخوبی مراقبت کنید و بسوی زندگی بهتر گـام بردارید. به خاطر داشته باشید که هر قطع رابطه ای هم ناگوار و دردناک نیست.ارتباطی که فرد در آن مورد بی احترامی و یا سوء استفاده قرار می گرد و جـز نـاراحـتی و دردسر چـیـزی عـایـد وی نـمی گـردانـد، بهتر است هر چه زودتر پایان پذیرد. خـورشـید همچنان می درخشد، گلها هنوز شکوفه می کـنـنـد. زنـدگـی بـه پـایـان نـرسیده تنها تغییر یافته است. ممکن است شما هنگامی که دلگـیـر و نـاراحت می باشـد از آن غافل باشید اما زمانی که دوره غم واندوه خود را سپری کردید دوباره شادمان خواهید گشت. هـیـچـگاه نمی دانید که چه چیز در انتظار شما می باشد پس هیچگاه نا امید نـشـوید. شاید فرد بسیار بهتر و فوق العاده ای (بله امکان دارد) در انتظار شما باشد.

http://www.mardoman.net/?sn=articles&pt=full&id=294

18. 5 کاربر از پست مفید digitalman تشکرکرده اند .

digitalman (جمعه 22 خرداد 88), mohammadam (پنجشنبه 16 مرداد 93), شوکا (چهارشنبه 22 خرداد 92)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    63
    دستاوردها:
    تشکرها
    450

تشکرشده 476 در 164 پست

Array

آقاي digitalman واقعا عالي بود ، ممنون از لطفتون
    به نظر من مهم ترين عاملي كه در قطع رابطه بايد انجام بشه حفظ احترام هستش !! نميدونين كه اين عامل چقدر مهمه !! بعضي افراد واسه قطع رابطه كاري ميكنن تا طرف مقابل ازشون متنفر بشه يا بهش توهين ميكنن ولي واقعا نميدونن چيزي كه طرف مقابلشون توي اين زمان بيشتز محتاجشه احترامه !!! احترام توي قطع رابطه در نظر من يعني همه چيز .... همه چيز
    بي اعتنايي و كم محلي باعث شكستن طرف مقابل ميشه !! توهين هم همينطور !!!

نقل قول نوشته اصلی توسط digitalman

قطع رابطه کردن براستی یکی از کارهای بسیار دشوار و دردناک میباشد. هر اندازه هم که به عقیده شما صـحـیح و روا باشد باز سخت است.

2- شجاع باشید
    بـی اعـتـنـایی و کم محلی کردن به او به امید آنکه عاقبت خودش دست از سر شما بـر خواهد برداشت (بدون آنکه احساس درونی خود را بیان کنید) و از شما جدا خواهد شد را از سرتان بیرون کنید. خاتمه دادن به یک رابطه مهارتی است که شمـا نیاز به آموختن آن دارید. نفس عمیقی کشیده و ادامه مقاله را با دقت مطالعه کنید.
    3- دور اندیش باشید
    ممکن است وسوسه شوید که تنها با وی تماس تلفنی گرفته و به پـیـغام گـذاشتن و یا فرستادن یک ایمیل اکتفا کنید. اما چه شرم آور خواهد بود هنگامی که شما مجددا او را ملاقات میکـنید؟ کمترین کاری که میـتـوانید انجام دهید آن است که برای آخرین بار هم که شـده بـا صـحـبـت کـردن حـضوری بـه اواحترام بگزارید.
    7- حزن و اندوه خود را ابراز کنید
    شما وارد رابطه ای شده بودید و به هر دلیل اکنون احـساس می کنید باید به این رابطه پایان دهید. مهم است که غم و اندوه خود را در یک مکان خلوت و خصوصی تخلیه و ابراز کنید. فردی را بیابید که پشتیبان و تکیه گاه شما باشد. قطع رابطه دردناک است حتی اگر بهترین کار ممکن باشد. شاید لازم باشد مدتی را با یک دوست خوب سپری کنید.
    هـیچ مشکلی در شما نیست از خودتان بخوبی مراقبت کنید و بسوی زندگی بهتر گـام بردارید. به خاطر داشته باشید که هر قطع رابطه ای هم ناگوار و دردناک نیست.ارتباطی که فرد در آن مورد بی احترامی و یا سوء استفاده قرار می گرد و جـز نـاراحـتی و دردسر چـیـزی عـایـد وی نـمی گـردانـد، بهتر است هر چه زودتر پایان پذیرد. هـیـچـگاه نمی دانید که چه چیز در انتظار شما می باشد پس هیچگاه نا امید نـشـوید. شاید فرد بسیار بهتر و فوق العاده ای (بله امکان دارد) در انتظار شما باشد.
    اين نكات به نظر من خيلي مهم بودن
    اميدوارم كه موفق باشين

20. کاربر روبرو از پست مفید حنان تشکرکرده است .

m_eros (چهارشنبه 14 فروردین 92)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)