به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 148
    ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

خصوصیات مثبت شوهرم

شوهرم این خصوصیت جالب را داره که .....
    در این موضوع می خواهیم از زوایه دیگری همسرانمون رو نگاه کنیم. می خواهیم بدون اینکه دنبال اشتباه یابی یا اصلاح غلطهای همسرانمان باشیم. انرژی خود را روی یافتن نقاط مثبت همسرانمان حتی اگر خیلی کوچک هست بگذاریم. البته این نیاز دارد که دقت خود را زیاد کنیم و در گاهی اوقات ذره بین برداریم و وجود همسرمان را مجددا مورد بررسی قرار دهیم. ما می خواهیم با انرژی گذاشتن روی صفات خوب همسرانمان، زمینه رشد بیشتر این صفات مثبت را فراهم کنیم و با گسترش آن به دیگر خصوصیات نامطلوب آنها ، بستر یک زندگی آرامتر را فراهم سازیم...

2. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 24 آبان 93), مدیرهمدردی (پنجشنبه 11 بهمن 86)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 14:34]
    سطح
    62
    Level completed: 61%, Points required for next Level: 118
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 715 در 251 پست

Array

RE: خصوصیات مثبت شوهرم

سلام. نمی دونم فایده اینکه ما نقاط مثبت همسرمون رو بررسی کنیم چیه.خیلی مایل بودم همسرم به این مطلب می پرداخت. اما صرفا جهت دلخوش کردن خودم می نویسم که:
    همسرم بسیار مهربان است و هیچگاه با کلمات نامناسب با من صحبت نمی کند.
    او سعی می کند بین خانواده خودش و خانواده من فرق نگذارد.
    او برای خانواده من احترام زیادی قایل است. البته در مقابل آنها هیچگونه ناراحتی از من ابراز نمی کند. همیشه در مقابل آنها طوری با من برخورد می کند که آنها در بحثهای ما همیشه جانب او را می گیرند. چون فکر می کنند همیشه حق با اوست و من دختر بهانه گیری هستم.
    او هوای همه را دارد و با همه مدارا می کند حتی با آنهایی که از آنها خوشش هم نمی آید.
    خیلی اهل تعارف است. اگر شده از برنامه های خود بزند نمی گذارد کسی را که با او رودربایستی دارد از خود برنجاند و به او نه بگوید.{البته او با من اصلا رودربایستی ندارد.}
    او بسیار خانواده دوست است. و مثال حساب حساب است. کاکا برادر را ابداً قبول ندارد.
    البته اگر شما هم جای هرکسی باشید می گویید چه همسر خوبی داری. خوش بحالت. مگه نه؟

4. 3 کاربر از پست مفید آتنا تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 24 آبان 93), آتنا (دوشنبه 02 بهمن 91)

((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:05]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,082 در 7,004 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام آتنا
    جواب سئوال شما را در همان پست اول قرار دادم. یعنی وقتی به صفات مثبت همسرمان می پردازیم، اولا متوجه می شویم چیزهای جالبی هم در زندگی ما هست، ثانیا با پرداختن به آنها و انرژی گذاشتن روی مثبت ها، زمینه توسعه و رشد خصوصیات مثبت شوهرمان را فراهم می آوریم.
    مثلا اگر پست بالای خودت را ( بدون دو خط اول، و یک خط آخر)، مرتب با شوهرت در میان بگذاری و بابت آنها اظهار رضایت کنی و به او افتخار کنی. متوجه می شویم که چه تغییراتی به مرور در رفتارش به نفع زندگی مشترکتون به وجود خواهد آمد.

6. 2 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 24 آبان 93), مدیرهمدردی (دوشنبه 02 بهمن 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

سلام

چقدر عجیب تره !!!!
    چرا هیچ کدوم از خانمها از خصوصیات مثبت همسرشون حرف نمی زنند ؟
    یعنی خدای نکرده ، زبونم لال آقایون فاقد خصوصیات مثبت هستند ؟ :D:P

8. 6 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 24 آبان 93), واحد (چهارشنبه 08 بهمن 93), طاهره (پنجشنبه 11 بهمن 86)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 خرداد 87 [ 15:18]
    سطح
    39
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 24
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    31

تشکرشده 41 در 8 پست

Array

سلام ولی من خیلی راحت و بدون اغراق از خصوصیات مثبت شوهرم میخوام صحبت کنم شوهر من مرد بسیار مهربان و فداکاروباگذشتی است.او هیچ وقت و تحت هیچ شرایطی به من توهین نمیکنه حتی خواستم چند بار امتحانش کنم و بی نهایت عصبانیش کردم ولی اصلا به من توهین و بی احترامی نکرده.او فوق العاده صبوره و توی خیلی ازشرایط حاد ی که برای من پیش اومده تحمل کرده وخم به ابرو نیاورده.بارها وبارها در مقابل سخنان غیرمعقول دیگران از من دفاع کرده و میکنه.میخوام اینجا اعتراف کنم که قدرشو نمیدونم و بگم که من واقعا همسرم رو دوست دارم ودر کنارش احساس ارامش میکنم طوری که وقتی از خونه میره بیرون برای اومدنش لحظه شماری میکنم.یعنی همه ی ما اگر احساس کنیم مرد زندگیمون دوست ماست هیچ وقت از درکناراون بودن خسته نمیشیم.شما تا حالا شده به صمیمی ترین دوستتون بگید"اه چقدر غذاخوردنت صدا میده زشته...؟"یا خیلی از غرهایی که همه ی ما سرشوهرهامون میزنیم.ماباید مرد زندگیمون رو همونطوری که بوده بپذیریم این مرد تقریبآبیست وچندسال با این اخلاقها و خصوصیات زندگی کرده نباید توقع داشته باشیم از فردای عروسی همونی بشه که ما میخوایم اگر همون اندازه زمان نخواد لااقل شش ماه تا یکسال فرصت لازمه تا بتونیم روی مردکمون تاثیر بگذاریم نه اینکه اونو کاملا عوض کنیم.در ضمن نباید یادمون بره که ما زنها هم همچون بی عیب نیستیم.بازم میگم که من خدمت همه تون درس پس میدم اینها فقط نتایج تجربه های من حقیره.دلگرم باشید دراین شبهای سرد زمستانی

10. 14 کاربر از پست مفید bahar22 تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 24 آبان 93), bahar22 (چهارشنبه 22 اسفند 86), maryam240 (پنجشنبه 06 آذر 93), واحد (چهارشنبه 08 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 11 آذر 91 [ 05:41]
    سطح
    45
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 72
    دستاوردها:
    تشکرها
    299

تشکرشده 328 در 117 پست

Array

سلام:
    طاهره جون،خووووووووووووب مییشه، خصوصیات مثبت در انها پیدا کرد ولی نیاز به
    فکر وووووووووو زمان داره. فکر کنم هم انجمنیها دارن فکر میکنند.
    شادو پیروز باشی

12. کاربر روبرو از پست مفید termeh تشکرکرده است .

واحد (چهارشنبه 08 بهمن 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 اسفند 02 [ 15:41]
    سطح
    94
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 948
    دستاوردها:
    VeteranRecommendation Second Class10000 Experience PointsSocialTagger Second Class
    تشکرها
    2,041

تشکرشده 2,229 در 569 پست

Array

سلام termeh عزیزم .
    اسم قشنگت رو خیلی دوست دارم . احساسی از لطافت و معنا رو منتقل می کنه ...

باهات موافقم اما فکر می کنم گاهی اگر در زندگی هم بخواهیم زمانهای زیادی رو صرف فکر کردن در این گونه موارد کنیم به همون نسبت فرصتهای زیادی رو برای با هم بودن و لذت بردن از وجود یکدیگر از دست خواهیم داد .

باید بدونیم که زمان منتظر ما نمی مونه و به سرعت راه خودشو می ره ...

خانمها معمولا خیلی راحت از دیگران تعریف می کنند .
    چرا سعی نکنیم بدون لحاظ اونچه که خودمون در همسرمون جستجو می کنیم و می خواهیم و صرفا براساس اون چیزهایی که هست و وجود داره از همسرانمون تعریف کنیم ؟
    یعنی واقعا اونقدر بدی هست که نقاط قوت در اونها دیده نمی شه ؟

برای من که این امر باور نکردنیه .
    به نظر من در شرورترین و بدترین انسانها هم میشه بارقه هایی از خوبی رو دید ... چه برسه به کسانی که ما باهاشون زندگی می کنیم و حضورشون رو در زندگیمون می طلبیم ...

از داداشمون ، بابامون ،همکارانمون ، فامیلمون ، همسایمون ، سبزی فروش سر محله مون و ... چطوری تعریف می کنیم؟

- بابام مامانمو خیلی دوست داره
    - آقای فلانی رو دیدی وقتی دید خانمش خسته است بچه رو از بغلش گرفت .
    -داداش من توخونه برای کمک به خانمش ظرف هم می شوره .
    -محمودآقا اینقدر با احترام از خانمش حرف می زنه که نگو ...

تعریف از کسی که بخش اعظمی از زندگی مارو تشکیل می ده که کاری نداره ...

مثال بزنم ؟
    - همسر من در نگهداری از نوزادمون به من کمک می کنه مثلا گاهی پوشکش می کنه ، گاهی براش شیر درست می کنه ...
    - همسر من به خانواده ی من احترام می ذاره
    - همسر من گاهی وقتی می بینه خسته ام بدون اینکه غر بزنه خودش غذا رو گرم می کنه و سفره رو اماده ...
    - همسر من خیلی شوخه و مواقعی که غر می زنم با شوخیهاش منو به خنده می ندازه ...
    - همسر من مرد شریفیه که همیشه سعی کرده روی پای خودش باشه
    - همسر من دوست داره نیازهای من و بچه هارو برآورده کنه و برای اینکار صادقانه تلاش می کنه
    - همسر من اهل دخالت کردن در امور دیگران نیست
    - همسر من من و بچه هارو دوست داره و من اینو از زحمتی که برامون می کشه می فهمم
    - همسر من ....

می بینید . به نظرم خیلی راحت تر از اینا می شه خوبیها رو دید و نیاز به ذره بین هم نیست ...

هیچ کس نمی گه تعریف کردن و حرف زدن از نقاط قوت و ویژگیهای مثبت کسی به معنی ندیده گرفتن ضعفها و نقصانهاست .
    بلکه همه ی آدمها تشکیل شدن از مجموعه ای از خوبیها و بدیها ... مگه خود ما از این این موضوع مستثنی هستیم؟

شما چطور ؟
    دوست دارین اگر از آقاتون در مورد ویژگیهای مثبت شما پرسیدن بگه نیاز به زمان و فکر دارم ؟ آخ که چه حال بدی به ادم دست می ده ... نه ؟

شاد باشید و همیشه برقرار .

14. 10 کاربر از پست مفید طاهره تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 24 آبان 93), maryam240 (پنجشنبه 06 آذر 93), shadi64 (جمعه 18 اردیبهشت 94), واحد (چهارشنبه 08 بهمن 93), مریم85 (جمعه 30 فروردین 92), طاهره (شنبه 02 دی 91)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    683

تشکرشده 715 در 251 پست

Array

طاهره جان سلام . راستش اینقده از همسرت تعریف کردی که ما حسودی مون شد. حالا به وقتش ما هم می نویسیم ولی می خواستم یه چیزو بگم و اون اینکه فکر کردن الزاماً به معنای اینکه داریم می گردیم تا خصوصیتی مثبت تو طرفمون پیدا کنیم نیست. در مورد خودم باید بگم اگر بشینم فکر کنم فقط به خاطر اینه که تمامی خصوصیات مثبت همسرم رو به یاد بیارم. درست مثل اون .ببخشیدا

16. 2 کاربر از پست مفید آتنا تشکرکرده اند .

واحد (چهارشنبه 08 بهمن 93), آتنا (شنبه 02 دی 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 شهریور 01 [ 10:24]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    2,961

تشکرشده 3,584 در 906 پست

Array

سلام به همه خانمها و اقایون :
    طاهره ی عزیز خوب عملیاتیش کردیهاااااااااااااااا.
    فکر می کنم یه خصوصیتی که بیشتر خانمها دارند اینه که عشق و محبتی رو که دریافت می کنندبه این زودیها فراموش نمی کنند.
    بعضی اقایون متاسفانه فراموششون میشه که این نیازرو مختص به چند سال اول زندگی مشترک نگذارن و محدودش نکنند وتا اخر جاده ی زندگی امتدادش بدن.
    بعضی خانمهاهم وقتی بچه دار میشن و حواسشون به دنبال تربیت و پرورش بچه می ره و دیگه نقش همسر بودن رو فراموش یا کمرنگ میکنند.
    اقا نمی دونه این خانم که بچه دار شده بیشتر از هر وقت دیگه نیاز به توجه همسرش ،کمک و یاری و هم صحبتی او داره .واگه اونو دریافت نکنه به اجبار وغفلت دنبال عشق مادرونه ی هر چه بیشتر بچه هاش می ره واینجا به جا ی اینکه تولد فرزند باعث بشه پایه ها وستونهای زندگی استوار تر و ریشه دار تر بشه خدایی نکرده فاصله ها و بی توجهی ها شروع می شه و.......
    پس خانمها! با اومدن بچه از اقا غفلت نکنید .بچه جای خود! پدر بچه! جای خود.!(لطفا)
    اقایون! خانمها را فقط چند سال اول زندگی نه! بلکه تااخر سفر زندگی مورد لطف وعنایت قرار بدید.(لطفا)
    حالا چندتا ازخصوصیت خوب همسرم یا بهتر بگم عمل خوب که هیچ وقت فراموش نمی کنم و متاسفانه مختص به چند سال اول زندگیمون بود رو می نویسم(شاید اگه بیشتر روی خصوصیات مثبت تمرکز کنیم همین سبب بشه که تااخر اون خصوصیات بمونه وهیچ وقت جاشو به منفی ها نده وحتی چه بسا که این خصوصیات روز به روز رشد کنه و پیشرفت هم حاصل بشه)

یه روز که سالگرد ازدواجمون بود(به ماه قمری) و فراموش کرده بودم روبه مادرم کرده و گفته بود مثل اینکه فراموش کرده وگرنه می خواستم براش هدیه ی حسابیی بخرم ومادرم گفته بود خوب حالا غافلگیرش کن.
    بعضی روزهای جمعه صبحانه را اماده می کرد و نان تازه و.....دست مرا می گرفت می برد سر سفره .عجب صبحانه ی دلچسبی!
    یه روز که برای دخترکوچولوم لباس زیبایی دوخته بودم کلی ازم تعریف کرد و گفت: می خوام یه انگشتر قشنگ برات بخرم .گفتم :چرا؟گفت برای اینکه خیلی با سلیقه ای !ان انگشتر را هیچ وقت برایم نخرید ولی حرفش و اثری که روم گذاشت خیلی باارزشتر از همه ی جواهرات دنیا بود.
    خوشبختانه تو وجود سر سخت ترین ادمها هم یه عضو فعال و سر خ مثل گل سرخ وجود داره همیشه می تپد و یه نقطه ضعف یا یه نقطه قوت هم وجود داره اون هم نیاز به تشویق و تاییده که تواعماق وجود هر انسان هست .عشق در وجود
    بعضی ها لایه لایه های روکش شده ای داره و میشه با کنار زدن لایه لایه ی اون به قلب واعماق وجودشون نفوذ کرد و اونجا جاخوش کرد و اشیونه کرد .
    پس خانمها! اقایون !تا دیر نشده قدر همو بدونید مثبت ها روجلوی ایینه تا چند برابر بشه! منفیها رو تو ی باغچه ی خونه خاک کنید! خساست نکنید توجه و مهرتون رو به پای هم بریزید.وتا اخر عمر همین طور ادامه بدید.

18. 6 کاربر از پست مفید setareh تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 24 آبان 93), setareh (یکشنبه 14 بهمن 86)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    683

تشکرشده 715 در 251 پست

Array

با سلام. حالا وقتی پیش اومد تا از خصوصیات خوب آقا بگیم. آقای مهربون من هیچ وقت جلوی دیگرون با من بدرفتاری نمی کنه. حتی وقتی تنها هم هستیم شاید دعوا کنه اماهیچ وقت حرفای زشت نمی زنه و پای خاواده من رو هم وسط نمی کشه. به خونواده من خیلی احترام می گذاره. موقعی که من عصبانیم با شوخی هاش منو به خنده می ندازه. هیچ وقت طاقت گریه منو نداره. خیلی اهل نماز و مسجد و دعا و این حرفاست. خیلی متعصب خشک نیست و من از اینکه باهاش برم بیرون خیلی احساس خوبی دارم. و در آخر قشنگترین خاطره ای که از او دارم زمانی بود که من روزهای آخر حاملگیم رو می گذروندم. شب آخری بود که من تو خونه بودم و فرداش باید می رفتم بیمارستان. یادمه اون شب شوهرم برای اولین بار گفت:من بدون تو نمی تونم زندگی کنم. و من برای اولین بار اشکو تو چشمای اون دیدم. اون جا فهمیدم که همسرم به معنای واقعی دوستم داره.
    فعلاً تا بعد

20. 9 کاربر از پست مفید آتنا تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 24 آبان 93), آتنا (پنجشنبه 30 دی 89)

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)