به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 فروردین 88 [ 23:52]
    سطح
    35
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

خانواده شوهرم خوبن اما بعضی اوقات ازشون خوشم نمیاد

با سلام خدمت دوستان
    من 21 سالمه و 3 سال ازدواج کردم و همسر خیلی خوبی دارم البته دوران عقد خیلی بدی داشتم و همسرم رو هم اصلا دوستش نداشتم اما الان واقعا دوستش دارم.تو دوران عقد خیلی سختی کشیدم خوب یکی از دلایلش خودم بودم اونا خیلی چیزایی مه برا من مهم بود رو رعایت نمی کردن و یا از خاستگاریای دیگه ای که رفته بودن می گفتن و با اینکه من از همه اونا سر تر بودم اما خوب ناراحت می شدم و البته به خاطر برخی رفتاراشونم حساس شده بودم.چی فکر می کردم و چی شد ما 2 تا بچه بودیم و به تازگی 3 تا شده بودیم و من فرزند اول بودم و اونا 6 تا بودن و همسرم فرزند اخر.مشکل من اینا نیست 2 تا سوال دارم
    1-با هم زندگی می کنیم(دو طبقه ولی یه خونه) و من سعی کردم مستقل باشم و جدا .خونه مامانم اینا زیاد میرم به خاطر درسم با شوهرم وقتای امتحان البته به جز امسال میریم اونجا تا من راحت باشیم(البته اون هم همیشه کمک می کنه) اما من از اونا هم این انتظار رو دارم که اونجا هم که برم 2 3 روز بمونم .یه روز مثل خونه مامانم اینا رفتم اونجا ولی روز بعد غذا داد پایین و بعدش هم هیچی یه جوری که یعنی نیاید اینجا.این بماند مشکل اصلیم اینه خیلی وقتا یاد دوران عقد میفتم و ازشون بدم میاد و نمی خوام حتی باهاشون حرف هم بزنم نمی دونم باید چه کار کنم و برعکس بعضی اوقات هم خیلی دلم براشون تنگ می شه و کلی محبت می کنم اما بازم می گم اشتباه بوده نباید این کارا رو بکنم تا توقعشون نرا بالا.به نظر شما چه کار کنم کینه اون روزا از دلم بیاد بیرون و بتونم درسترفتار کنم که باهام صمیمی باشن چون خونواده بدی نیستن اما اون موقع خوب زیاد موش می دووندن
    2-به تازگی پدربزرگم فوت کردن .برادر شوهرم بااینکه من کلی به دختراش محبت کردم و هیچ جا کمشون نذاشتم و با من از همه صمیمی ترن واسه هیچ کدوم از مراسما نه خودش اومد و نه گذاشت زنش بیاد اخه تو مراسم عروسی یع رفتاری کرد که پدرمو ناراحت کرده بود و بعد که بابام به باباش گفته بود تازه بهشم برخورده بود و به خاطر همون مسئله انگار کینه ای داره.اما من می گم به خاطر من نه به خاطر داداشش باید میومد.باز من توجهی نکردم اخه یه مراسم دیگه یه سال پیش از یه فامیلا دیگشون بود اونم نرفتن گفتم شاید کلا این جاها رو نمی ره اما چندی پیش یعنی بعد چهلم اقاجونم یکی از فامیلای شوهر خواهرشون فوت کرد زنشو واسه خاکسپاری فرستاد هی هم زنگ میزد تاج گل یادتون نره و واسه مراسم سه و هفت هم اومد باااینکه سر کار هم بود.من خیلی ناراحت شدم اصلا طاقت رو بروشدن باهاش رو ندارم.همش می گم ببینمنش اصلا محلش نمی دم و فقط سلام می کنم و حتما به مارد شوهر یا خواهر شوهرامم می گم که ناراحت شدم تا بهش بگن هر چند که او ن نمی فهمه و اینقدر نفهمیده بود که به خاطر محبتای من به بچه هاش و ... احترام بزاره زنشو واسه 5 دقیقه بفرسته.البته اینم بگم مادر شوهرم و خواهر شوهرهام هم بهش زنگ زده بودن که بیا و زشته (شوهرم م گفت خودشون بهش گفتن)اما گفته نه نمیام.حالا هدفش چی بوده ؟من الان حتی طاقت دیدن خانم و بچه هاشم ندارم و یکی دوباری که اونا رو دیدم خیلی سنگین رفتار کردم چون از خشم داشتم دیوونه می شدم (این قضیه که می گم ماله همین هفته است و تازه اتفاق افتاده و فکرم رو مشغول کرده)شما بگید من چه طور رفتار کنم؟

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

RE: خانواده شوهرم خوبن اما بعضی اوقات ازشون خوشم نمیاد

سلام
    بنظر من شما در رابطه با خانواده همسرتان مشکلی ندارید . مشکل شما مشکلی درونی است . شما بعضی از مسائل عادی را برای خود بزرگ میکنید و بیش از حد حساس هستید ( مثلا در مورد اینکه همسرتان سه سال پیش در مورد خواستگاریهایی که رفته گفته !) .در رابطه با خانواده همسرتان بهتر است تعادل رفتاری داشته باشید . نه اینکه گاهی خیلی محبت کنید و گاهی سرد باشید .
    برخورد شما با برادر شوهر و خانواده اش هم ناشی از حساسیت بیش از حد شماست . شاید عدم حضور آنها در مراسم پدربزرگ شما درست نبوده باشد ( شاید هم عذر موجهی داشته اند ) . ولی شما میتوانید این موضوع پیش پا افتاده را با بزرگواری خودتان نادیده بگیرید و حتی بیشتر هم محبت کنید ( البته اگر خواستید به گوششان برسانید که ناراحت شده اید ) تا خودشان متوجه کار اشتباهشان بشوند .
    موفق باشید و قدر زندگی خودتان را بدانید و در جهت بهتر شدن آن بکوشید .

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 اسفند 88 [ 06:04]
    سطح
    35
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام دوست عزيز
    منم با نظر digitalman موافق و شما زيادي حساسيد و مشكلي با خانواده شوهرت نداري و برادر شوهرتم درسته از خانواده شوهرت اما اونقدرام مهم نيست كه به خواي بگي مشكل داري اگه جاي من و يا دوستاي ديگت كه با خانواده شوهرشون دارن چه كار ميكردي اصل شوهرت عزيزم و زياد بهش فكر نكن به دردو دلاي منم بيا گوش كن شايد بتوني مشكل خودتو فراموش كني
    موفق باشي و آرزوي خوشبختي واست دارم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 فروردین 88 [ 23:52]
    سطح
    35
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ممنونم دوستان.می دونم حساسم اما چه کار کنم تا این حساسیتم کم بشه؟نمی تونم بهشون فکر نکنم همش دارم از دستشون حرص می خورم سر مسائلی که گذشته و تمام شده

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 اردیبهشت 88 [ 12:54]
    سطح
    33
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 102
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام
    منم مثل شما خیلی ازشون بدم میاد نمی دونم چطوری گذشته ها را فراموش کنم مخصوصا دوران عقد رو خیلی اذیتم کردن خدا ازشون نگذره کمک کنید لطفا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)