به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

+رابطه جنسی یک معضل در ایران

برای من سئوالی پیش آمده که مایل بودن نظر کاربران محترم تالار همدردی رو هم راجع به اون بدونم. اون هم اینه که چرا ما بعضی از کلیشه ها رو چرا حتی اگه غلط باشه درست می دونیم و بالعکس. بحثم مربوط به امر ارتباط جنسی در جامعه ی ایرانه. توی کشور ما گاهی اوقات دختر و پسر خارج از چارچوب ازدواج رابطه ی جنسی دارن و این رابطه در قالب تعریف شده ای نیست. اما اگر از همین خانم تقاضای صیغه بشه بهش بر می خوره. چرا پسرا به این نتیجه رسیدن که برای رفع این نیاز باید یه رابطه ی احساسی با یک دختر برقرار کنند و بعد از یک مدت که دختر رو از لحاظ احساسی تحت کنترل گرفتند گارد اونو در رابطه با رابطه ی جنسی از بین ببرند و باهاش این رابطه رو برقرار کنن؟ در صورتیکه پسراز اول می دونسته هدف چیه اما مطمئن بوده با مطرح کردن بحث صیغه، خانم اون رو مورد ملامت و شماتت قرار می ده. چرا زنا در ایران امری پذیرفته شده و صیغه امری قبیحه؟ چرا خیلی از مردم فکر می کنند که همه میتونند تو این فاصله ی 10 تا 15 ساله تا فراهم شدن شرایط ازدواج، افراد جامعه یا همه زاهد و عابد می شن یا فاقد تمایل جنسی؟ چرا یک ایرانی 90 درصد ذهنش مشغول ساختن فانتزی های جنسی و اینگونه تخیلاته و فقط 10 درصد ذهنش مشغول کارو تحصیل و فعالیت مفیده؟ و خلاصه اینه چرا ما نه اسلامی هستیم و نه غربی؟؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 اردیبهشت 88 [ 01:56]
    سطح
    38
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 93
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

RE: رابطه جنسی یک معضل در ایران

سلام
    برای این صیغه قبیحه که همون زناست که فقط با ترفندهایی شرعیش کردند!من خودم شیعه هستم اما میخوام به این استناد کنم که اهل سنت صیغه ندارند!وقتی دین رو به این مسائل آلوده میکنن آدم حالش بهم میخوره!واسه این صیغه زشتتر جلوه میکنه!آدم بهتره سر خودش کلاه نذاره اگه میخواد زنا کنه پاش وایسه هم جلوی خدای خودش هم جلوی وجدانش هم جلوی جامعش!واسه این صیغه زشتتره که یه عده هوس باز پشتش قایم میشن!واسه این زشتتره که مردای زن دار میرن با همین روش به زناشون خیانت میکنن اونم بدون احساس گناه!اگه صیغه نبود شاید یکم لااقل احساس گناه میکردن!ضمناً بله به فرموده ی خود قرآن کسی که همسر نداره و امکان ازدواج نداره بهتره تقوا پیشه کنه!

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

کلاً نظر شما راجع به رابطه جنسی چیه؟ راه حل لطفاً. با توجه به شرایط و واقعیات موجود. من خودم مذهبی نیستم. اگر حرف صیغه رو زدم خواستم هم از دید مذهبیون هم غیر مذهبی ها این مسئله و نوع نگرش بهش بررسی بشه. دوستانی که فقط به راهکارهای سلبی ملتزم هستید آیا در این رابطه راهکار ایجابی هم دارید؟ آیا به جای این توصیه ی " کار رو نکن زشته" گزینه ای هم برای توصیه به انجام کاری دارید. گزینه ای که حل کننده باشه و نه سرپوش گذارنده.؟

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

البته در مورد تقواپیشه کردن که جوانان مذهبی ما فعلاً استمنا پیشه کرده اند تا تقوا. شما گرسنه یا تشنه باشید با تقوا سیراب میشید؟ تقوا در این زمینه فقط در یک ظرف محدود زمانی امکانپذیره.

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

راستی قابل توجه این دوست عزیز و سایرین. این بحث فقط معطوف به مجرد هاست و نه متاهلین پس لطفاً اصلاً در اون مورد بحثی به میان نیاد. بدیهیه که فرد متاهل با ازدواج برای رفع نیازش گام برداشته و هر نوع ارتباطش با جنس مخالف در هر قالب و چارچوبی باشه خیانت محسوب میشه. پس افراد متاهل اینجا مشمول بحث نمیشن. و اضافه کنم که بحث در مورد صیغه نسیت به هیچ وجه. در مورد دید جامعه به نیاز جنسی افراده. اینکه تا چه حد این دید واقع بینانه است. راهکار های موثر چیه و چرا در فرهنگ شرق به برخی از نیاز ها از جمله نیاز جنسی در پس ذهن جامعه نگاه گناه انگارانه وجود داره و آیا اینکه انرژی که صرف رویا پردازی در این زمینه به دلیل عدم رفع نیاز جوانان میشه قابل هدایت و به کار گیری در جهت مثبت، علمی و شغلی نیست اگر که به موقع رفع بشه؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

دوستان قصد جسارت ندارم ولی موضوعات تکراری در تالا خیلی زیاد شده لطف کنید به انجمنهای مربوطه مراجعه کنید تا به جواب سوالات خود برسید این مسئله صیغه و.....در تالار سرش زیاد بحث شده .wintersun77دوست گرامی شما که خودت در این بحثها شرکت داشتی ؟؟؟
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=4217
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=3722
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 اردیبهشت 88 [ 09:08]
    سطح
    43
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 193
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 29 در 19 پست

Array

به نظر من اگه در دوران نوجوانی در مدارس ما یه تعریف درستی از رابطه جنسی بشه و آموزشیهایی هم داده بشه و دید دختر و پسر جوان ما به این مسائل باز بشه بعدها نمی تونه معضل پیش بیاره . متاسفانه در ایران در دروس دانشگاهی اومدن یه واحد تنظیم خانواده گذاشتن که به نظر من این واحد درسی از دوران راهنمایی باید تدریس بشه نه توی دانشگاه . توی دوران مدرسه همش میان دخترهارو از جنس مخالف میترسونن . باید بجای ترس بیان واقعیتهارو نشون بدهند . متاسفانه یه عده نیاز جنسی رو گناه میدونن در صورتیکه این نیاز هم مثل نیاز غذا خوردن در موقع گرسنگی . ولی باید آموزش بدهند که این نیاز رو نمی تونیم مثل غذا خوردن هرجایی برآورده کنیم . این نیاز باید در چهار چوب خودش باشه یعنی ازدواج .من نظرم اینه که اگر آموزش درستی به دختران و پسران بدهند در دوران تحصیل این مسئله جنسی انقدر بزرگ نمیشه و ذهن افراد رو به خودش مشغول نمیکنه . یادم میاد توی دوران دبیرستان یه دبیر زیست شناسی داشتیم که یه روز اومد و گفت بچه ها هر سوالی دارن در هر موردی بپرسن و اون روز تمام بچه ها سوالشون در مورد روابط جنسی بود و تازه اونجا بود که من یه چیزهایی رو فهمیدم . بدبختانه اگه توی مدارس آموزش نمیدن توی خانواده ها هم صحبت کردن در مورد این مسائل بدو عیب محسوب میشه و دختر یا پسر نمی تونه از پدرش یا مادرش بپرسه چون پدر و مادر فورا در مقابل یه همچین پرسشی موضع میگیرن . سال آخر دبیرستان امتحان زیست شناسی جانوری داشتم و داشتم خودم رو برای امتحان آماده میکردم و بلند بلند درس میخوندم که مادرم بهم گفت این چیزهایی رو که تو داری الان میخونی آیا پسرها هم میخونن گفتم بله خوب کتابهامون توی این رشته مشترکه میدوننین مادرم چی گفت ؟ گفتش آآآآآآآآآه . اینکه خیلی بده .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 اردیبهشت 88 [ 09:08]
    سطح
    43
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 193
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 29 در 19 پست

Array

باید آموزش درست بشه چه توی مدرسه و چه توی خانواده .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 آبان 88 [ 13:08]
    سطح
    44
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 10 در 8 پست

Array

سلام دوستان
    اینکه واقعا تو ایران این موضوع معضل شده شکی نیست ولی واقعا راه چاره چیست؟ تقوا ؟! صیغه؟! روابط پنهانی؟!
    با اینکه به شخصه معتقد به دین و اخلاقیات مذهبی هستم ولی چرا تا بحث این موضوع به میان می آید همه شعار تقوا را پیشه کنید سر می دهند مگر نه اینکه احکام ثانویه با توجه به شرایط حال قابل تغییرند ولی چرا راه حل این مشکل از ابتدا تا کنون فقط تقوا بوده و بس. همه ما به این موضوع و شرایط واقفیم و آنرا پذیرفته ایم و با وجود افکار و عقاید دینیمان راهی بجز قبول آن نداریم پس تنها راه حل ممکن به دست خود ما جوانان میباشد و آن پایین آوردن توقعات خویش در امد خطیر ازدواج میباشد . بیایید زندگی را آسان ببینیم بیایید به حداقل ها راضی باشیم .

من از همنوعان خودم ، دختران جوان ایرانی مگر نه اینکه ما با شنیدن پیشنهاد صیغه ؛ رابطه پنهانی و تمام مسائل غیر اخلاقی مخالفیم که البته ناشی از نجابت ماست پس چرا اگر جوانی به خاستگاریمان آمد با گذاشتن شرط و شروط های عجیب و غریب آن جوان را تا ابد از ازدواج و خواستگاری رفتن پشیمان میکنیم.
    عزیزان راه حل این مشکل دست خود ماست . اینکه آقایون با شهامت تر و خانمها کم توقع تر شوند.
    به امید خوشبختی تمامی جوانان این مرزوبوم

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط keivan
    دوستان قصد جسارت ندارم ولی موضوعات تکراری در تالا خیلی زیاد شده لطف کنید به انجمنهای مربوطه مراجعه کنید تا به جواب سوالات خود برسید این مسئله صیغه و.....در تالار سرش زیاد بحث شده .wintersun77دوست گرامی شما که خودت در این بحثها شرکت داشتی ؟؟؟
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=4217
    http://www.hamdardi.net/showthread.php?tid=3722
    کیوان جان من که بالا عرض کردم بحث اینجا اصلاً صیغه نیست. شما یک باره دیگه لطفاً پست های دوم به بعد من را بخوان سئوالات اصلی کاملاً مشخصه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)