به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: اختلاف مذهب

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 28 آذر 88 [ 19:39]
    سطح
    40
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 119
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

اختلاف مذهب

سلام به همه دوستان

بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب؛دوست من برای مدت9ماه با یک پسر سنی مذهب دوست بود(دوستم و خانوادش شیعه12 امامین) همون روزهای اول پسر این موضوع رو عنوان کرده بود(اختلاف مذهب رو) ولی چون از نظر دوستم رابطه صرفا" یک دوستی ساده بود این موضوع براش اهمیتی نداشت و مشکلی هم در ارتباطشون ایجاد نکرده بود.ولی الان اون پسر از دوستم خواستگاری کرده تو این مدت شناخت نسبی نسبت به هم پیدا کردن و میدونن که هر کدوم چقدر نسبت به اعتقادات مذهبیشون متعصبن.مشکل اینجاست که اون آقا تمام اطلاعات مذهبیشو از مادرش که یک انسان کاملا" عادیه یاد گرفته و هیچ وقت تلاشی برای خواندن کتابهای مذهبی نکرده و این موضوع دوستم رو نگران میکنه.من و دوستم خیلی تلاش کردیم تا کتابهایی در مورد فقه و اصول مذهبشون پیدا کنیم ولی پیدا نکردیم

از دوستای اهل مطالعه می خوام اگه کتابی در این مورد میشناسن(که حتما" به فارسی باشه یا لااقل انگلیسی چون عربی بلد نیست)معرفی کنن.
    اگه کسیم مورد مشابه دیده و میدونه مشکلات قطعی و احتمالیه اینجور ازدواجها چیه ما رو از تجربیاتش بی نصیب نکنه.
    مرسی از همه

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

RE: اختلاف مذهب

سلام
    به خاطر همین چیزهاس که اینجور دوستی ها درست نیست.دختر و پسر به هم علاقمند میشن و دیگه هیچی نمی تونه جلودارشون بشه.دوست شما باید بدونه که با ازدواج با یه پسر سنی مذهب حتی اگه اطلاعاتش در مورد مذهبش از خودش باشه نه از مادرش ، باز هم سنی مذهبه و بچه هاش سنی مذهب.و گفته شده که پسر شیعه با دختر سنی ازدواج کنه بهتره تا حالت عکسش.اگه اون پسر شیعه بشه که خیلی خوبه.یه کتابی هست با عنوان " آنگا ه که هدایت شدم" در مورد یه شخصیت مهمه که ابتدا اهل سنت بوده و بعد شیعه میشه. کتاب خوبیه و فکر میکنم مفید باشه.البته کتاب زیاد هست که الان توی ذهنم نیست ولی اگه بخوای می تونم برات پیدا کنم.
    ضمنا" من کسایی این چنین رو که ازدواج کرده باشن نمی شناسم.اما یکی از همکلاسیهای قدیمی ام از یه خونواده سنی مذهب بود که با خوندن چند کتاب و تحقیق و مطالعه تصمیم گرفت و شیعه شد در حالیکه خونوادش سنی هستن.خیلی هم اذیتش کردن اما کوتاه نیومد الان هم اطلاعاتش در مورد مذهب شیعه خیلی خوبه و شاید هم بیشتر از دیگران.
    دوشت شما باید منطقی فکر کنه و احساسات رو کنار بذاره چون مذهب یه چیز بی اهمیت نیست .میتونه با خونوادش در میان بذاره و بگه یه خواستگار سنی مذهب دارم اون وقت ببینه خونوادش چی میگن؟
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و جعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

سلام
    سپیده جان هنوز که متن منو نخوندی؟ولی من چند تا دیگه کتاب برات پیدا کردم.اگه اون آقا بخواد فقط در مورد مذهب خودش چیزایی بفهمه کتاب های " صحیح بخاری " و "صحیح مسلم "که حاوی احادیث است به دردش می خوره و اگه بخواد شیعه بشه و در مورد اهل تشیع بخونه کتابهای آقای تیجانی مثل کتابی که دیروز گفتم و نیز " ره یافته " و " از آگاهان بپرسید " و کتاب " شبهای پیشاور " که مناظره و پرسش و پاسخ شیعه و سنیه از نویسنده دیگه ای که نامش رو نمی دانم ، خیلی مفیده.امیدوارم بتونه استفاده کنه.
    التماس دعا
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و جعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

مرسی از راهنماییت m.mouod جان
    دوست من اصلا" قصد نداره که مذهب اونو عوض کنه(خیلی دموکراسی فکر میکنه)فقط می خواد دقیقا" به تفاوتهای دو مذهب پی ببره(بیشتر برای خودش نه تاثیر روی همسر احتمالیش).تا الان توافق کردن که بچه دار نشن که بعدا" در مورد مذهب بچه به مشکل برنخورن.البته من بشون گفتم که اینجوری عقدشون باطله ولی حتما" میدونی که قوانین رو خیلی راحت میشه دور زد(به لطف کلاه شرعی)
    بازم ازت ممنونم امیدوارم راحت بشه این کتابها رو پیدا کرد.چون من توی اینترنت خیلی search کردم ولی بیشتر سایتها فیلتر شده بود اونهاییم که باز بود چندان مفید نبودن

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

سلام جهت اطلاع بیشتر از مذهب تسنن ایشون میتونن به سایتهای زیر (از طریق گوگل سرچ کنید) مراجعه کنند.
    www.ahlesonnat.com
    www.aqeedeh.com
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 01 فروردین 88 [ 16:10]
    سطح
    34
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

سلام دوست من

به نظر من اگه از اول همه مسایل رو بسنجند خیلی از مشکلات پیشگیری میشن.

الان درسته که میگن بچه دار نمیشن اما آیا این ممکن هست ؟ واقعاً تا آخر عمر نمیخوان ؟ بر فرض هم که اینطور باشه فرض رو بذارن بر این که اگر ناخواسته بچه دار شدن چی میکنن ؟

برادر دوستم با یک دختر سنی مذهب ازدواج کردند و واقعاً همدیگر را دوست داشتند و دارند. در زندگی هم مشکلی نداشتند تا الان که بچه شان 3 ساله شده. باباش که کنار خودش میبردش که نماز بخونه مادرش میگه نه باید از من یاد بگیره و .... خلاصه الان مشکلاتشان شروع شده و خیلی هم موضوع مهم هست.

و حالا خانواده ها هم شروع به دخالت کردند و هر دو خانواده به نحویی این مسئله را دامن میزنه . به این چیزها باید بیشتر فکر کنن و راجع بهش حرف بزنن تا اینکه صورت مسئله را پاک کنن.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 شهریور 88 [ 22:25]
    سطح
    39
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 130
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

فقط يك هشدار خيلي مراقب باش چرا كه اگر اون پسر واقعا عاشق اون دختر باشه و اين بازي شيعه وسني باعث جدايي بشه اون پسر براي هميشه با شيعه مشكل پيدا مي كنه
    دوست من همه اديان براي رسيدن به معبود است نه براي گمراهي انسانها
    بهترين تشويق خود شما هستي كه اگر عملكرد درستي در زندگي با او داشته باشي شيعه پيش چشم او ديني مطلوب و اگر نه شيعه را نا مطلوب جلوه مي دهيد
    خدا را شكر مسلمونه

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    73
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,481

Array

سلام
    صدرا جان این دلیل نمیشه که به خاطر عشق اون پسر و اینکه با مذهب تشیع مشکل نداشته باشه ، دختر بیاد و واقعیات رو نادیده بگیره؟؟؟
    آومدیم و به جای پسر سنی مذهب پسری با یه دین دیگه مثلا" زرتشتی یا کلیمی یا غیره (البته عزیزانی با این ادیان ببخشند چون قصد توهین به ایشان رو ندارم و کلی میگم) عاشق یه دختر شیعه بشه باز هم به خاطر بد بین نشدن اون پسر دختر باید واقعیات رو بذاره کنار؟اگه اون پسر واقعا" عاشق دختره شده باید برای اعتقاداتش احترام قائل بشه( البته ممکنه اینطور باشه اما فقط در این حد که هر کی به مذهب خودش) و به خاطر نه فقط زنش بلکه فرزندان آینده شان و اینکه دچار سردرگمی نشن و بین اون دو تا مجبور به انتخاب نشن ، خودش تغییر مذهب بده چون که فرزندان مذهب پدرشون رو میگیرن مگه اینکه خودشون بعادا" بخوان تغیر بدن.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    40
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

صدرا جان موافقم همه ادیان از یک منبع گرفته شدن؛خدای سبحان.ولی رهبرهای دینی با کج رویهایی که می تونه سهوا" یا عمدا" مثلا" برای منافع مالیه باشه آدمها رواز اصل و معبودشون دورمی کنن.

نمیدونین تو این مدت چقدر حرفهای بدی راجع به تشیع خوندم وشنیدم، اصلا" برام قابل درک نیست چرا انقدر سنی ها از حضرت علی(ع) و فرزنداش بد میگن؟!

مادرمن گاهی عیدهای مذهبی یا شهادتها تو خونمون مراسم میگیره(البته علی رغم مخالفتهای شدید من).از روی کنجکاوی مساله رو با یکی از این خانم ها که تحصیلات حوزوی داره مطرح کردم ایشون خانم بظاهر متین و آرومی هستن،لااقل من تو این مدت چیزی ازیشون ندیده بودم.وقتی داشتم صورت مساله رو می گفتم می دیدم که چطور صورتش از عصبانیت قرمز می شه من فکر میکردم ایشون خانم منطقی و آرومی هستن ولی در جواب من فقط گفتن:نه!!! نمیشه!! اینا اون دنیا پاشون گیره!مگه پسرای شیعه خودمون چشونه که می خواد عروسه سنی ها بشه؟
    وقتی این حالتشو دیدم دیگه هیچی نگفتم.
    اما هنوز برام جای سواله که چرا سنی ها و شیعه ها انقدر با هم اختلاف دارن؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 تیر 90 [ 23:07]
    سطح
    41
    Level completed: 51%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    تشکرها
    51

تشکرشده 53 در 23 پست

Array

سلام
    من خودم هم این مشکلو دارم. و به این نتیجه ها رسیدم:
    1: همه سنی ها مثل هم نیستن و بسته به شاخه ای که به اون تعلق دارن و همچنین شهری که زندگی میکنن میزان تعصبشون متفاوته.
    2: تعصب شیعیان به علت تبلیغات یک طرفه ایه که وجود داره و ذهنیت ما رو از بچگی اینطور بار اورده و نیز به این دلیل که در اکثر شهرای کشور افراد سنی وجود ندارند تا همه با عقاید و طرز فکر اونا از نزدیک و رودر رو اشنا بشن.
    3: اگر از علمای شیعه (چون از علمای سنی سوال نکردم در مورد اونا نظر نمیدم) نظر بخواین فقط به این علت که امکان داره بچه ها ویا حتی زوجه از مذهب خودش جدا بشه به راحتی و بدون در نظر گرفتن هیچ چیز دیگه این ازدواج رو اشتباه میدونن.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)