به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 21 دی 87 [ 09:50]
    سطح
    34
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 89
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

دودلی در انتخاب همسر

پسری 34 ساله هستمکه به خواستگاری دختر 26 ساله ای رفتم و طی دو جلسه صحبت ایشان را پذیرفتم و قراری برای مهر و مراسم گذاشته شد و صیغه محرمیت خوانده شد ولی هنوز عقد نکرده ام واز اولین آشنایی دو هفته میگزرد دختر از لحاظ اخلاقی بسیار خوب است ولی چهره اش برایم قابل قبول نیست و مهمتر اینکه چشمانش کمی انحراف دارد. حالا شدیدا پشیمان شده ام از یک طرف عذاب وجدان دارم و نمیتوانم این قرار را بهم بزنم واز طرف دیگرفکر میکنم که این مشکل از خود من است وبیش از حد حساس شده ام چون قبلا با دختر دیگری فقط در حد صحبت دو نفره قرار گزاشته بودم که او را نیز به خاطر اخلاقش رد کردم با توجه به گفته های بالا:
    1:آیا بعدا چهره ایشان برایم عادی میشود یا باید ارتباط را قطع کنم؟
    2:اگر قرار باشد بهم بزنم چگونه این کار را بکنم که دل دختر بیگناه نشکند
    عذاب وجدان شدیدی دارم و در تعارض شدیدی قرار گرفته ام از مشاوران محترم تقاضای پاسخ سریع دارم.با تشکر

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

RE: دودلی در انتخاب همسر

سلام shoan گرامی :
    دوست گرامی شما بنظر در این مساله کمی عجول هستید . ازدواج امر مهم و حساسی است و نباید اینقدر سریع تصمیم گرفت . برای من اصلا قابل تصور نیست که شما چطور در دو جلسه کسی را برای ازدواج انتخاب کرده اید ! حالا هم دچار دودلی شده اید و میخواهید بهم بزنید .
    انتخاب همسر مراحلی دارد . آیا شما معیار خودتان را میشناسید و آنها اولویت بندی کرده اید ؟ زیبایی در اولویت چندم است ؟ آیا خصوصیات دیگر آن خانم آنقدر خوب و باارزش هستند که این عیب ظاهری را بپوشانند ؟
    بنظر من بهتر است شما این رابطه را در همین مرحله متوقف کنید و به شناخت بیشتر از آن خانم و ویژگیهای آن خانم و قبل از آن ویژگیها و معیار های خودتان بپردازید . زندگی لباس نیست که اگر خوشتان نیامد آنرا عوض کنید .
    موفق باشید .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 مرداد 89 [ 05:37]
    سطح
    37
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

دوسته عزیز سلام . امیدوارم حالت خوب باشه .

من مشاور نیستم ولی یه جوونم مثله خودت ، ولی نه هم سن تو ،

1:آیا بعدا چهره ایشان برایم عادی میشود یا باید ارتباط را قطع کنم؟
    دوسته عزیز نه تنها چهره ی ایشان بلکه اگر زیباترین دختره دنیا هم بود بعده مدتی چهره اش برات عادی میشد

من موافق قطع ارتباط نیستم چون به نظره من ملاکه زیبایی باید بعد از ملاکهایی همچون ایمان ، اخلاق ، مهربانی ، خوش برخورد بودن و...... باشد

زندگی با انسانی که زیبایی آنچنانی ندارد ولی خوش اخلاق است بسیار لذت بخش تر از زندگی با زیبا رویه بداخلاق است .

چیزی مانعه خوشبختیه تو دوسته عزیز نیست که نگرانه آن باشی یا به خاطرش پشیمان باشی .

از روی دلسوزی تصمیم نگیر ولی این را بدان میتوانی خوشبخت ترین زوجه روی زمین باشید ، حتی بدونه زیباییه ظاهری .

2:اگر قرار باشد بهم بزنم چگونه این کار را بکنم که دل دختر بیگناه نشکند؟
    متاسفانه اگر بخواهی چنین کاری کنی چه بخواهی چه نخواهی دله آن دختر میشکند

باز هم میگویم از روی دلسوزی تصمیم نگیر ، اگر حرفهایم را قبول کردی و فهمیدی که بدونه زیباییه ظاهری هم خوشبختی از آنه توست میتوانی درست تصمیم بگیری وگرنه ...

برای تو دوسته عزیز آرزویه بزرگترین عشقها و خوشبختیه واقعی را دارم

موفق باشی

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 آذر 88 [ 19:39]
    سطح
    40
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 7 در 7 پست

Array

من فکر می کنم علی رغم سن نسبتا" بالا شما هنوز برای ازدواج آمادگی ندارید.چون هنوز معیار مشخصی نداری و از اون بدتر زودتوی این بهم ریختگی ذهنی تصمیم میگیری.
    اون نه قابل قبوله.نه قابل رد.چون اون مشکلی نداره ایراد از شماست که نمیدونی زیبایی همسرت کجای زندگیتو پر میکنه.سعی کن با رفتاری معقول که کمترین ضربه به اون دختر وارد بشه(جون به هر حال دلشو میشکنی)بگی که نمی تونی باش ازدواج کنی.و سعی کن خیلی زود معیارات رو دسته بندی و بعد اولویت بندی کنی اگر نه این آخرین باری نیست که با رفتاری عجولانه باعث میشی که شخصیت یه انسان زیر سوال بره و قلبش شکسته بشه.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 06 آذر 90 [ 09:03]
    سطح
    73
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 277
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,481

تشکرشده 3,465 در 1,036 پست

Array

سلام
    دوست عزیز شما در خوندن صیغه محرمیت کمی عجله کرده ای چون تنها دو جلسه دیدن و صحبت کردن برای امر مهمی بنام ازدواج خیلی خیلی کمه البته یک عیب ظاهری اونم توی صورت با همون نگاه اول قابل تشخیصه.اگه صیغه نخونده بودین باز یه چیزی اما حالا که این کارو کردین ، اون دختر بنده خدا ممکنه فکر کنه که دیگه همه چی تمومه و حتی برای آینده تان فکرهایی کرده باشه.از اینها بگذریم شما گفتین که از لحاظ اخلاقی خیلی خوبه و تنها انحراف چشمهاش باعث حساسیت شما شده .من با نظر آقا محسن موافقم واز اول تا آخر حرفهاشون رو من می خواستم بزنم که ایشون کار منو راحت کردن.و طبق نظر دوستمون باید ببینی زیبایی در معیارهای شما چه جایگاهی داره؟جزء معیارهای اصلی شماست یا فرعی؟ .چون ایمان و اخلاق و شرافت خونوادگی و ...اصلی اند و زیبایی و تحصیلات و موارد مشابه فرعی.بنا براین شما که از اخلاق اون دختر تعریف کردین و دختر قبلی رو به خاطر خوب نبودن اخلاقش رد کردین نشون میده که اخلاق برای شما خیلی مهمه و زیبایی در مراحل بعدیست و اگه غیر از این بود با اولین نگاه و دیدار او را هم رد میکردید.
    در ضمن شما اگه بخواین اینجوری طولش بدین برای ازدواجتون خیلی دیر میشه ها !
    امیدوارم تصمیم درستی بگیرین.
    اللهم عجل لولیک الفرج و العافیة و النصر و جعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)