به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 28 دی 87 [ 19:30]
    سطح
    34
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 119
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

ترديد در ازدواج و سلامت جسماني با وجود علاقه

سلام.
    ۱-با دختری به قصد ازدواج اشنا شده ام و به مدت ۶ماه ارتباط تلفی با وی داشتم و از نظر اخلاق و رفتار و از همه مهمتر اعتقادات مذهبی با هم جور هستیم وخيلي همفكريم.بعد از ۶ماه ارتباط تلفنی و پیامک،همدیگر رو دیدم،از نظر چهره نیز خوب بود،ولی کنار صورتش کمی چروک داشت (بخاطر تشنج و حساسیتی که از زدن پنی سیلینی که در کودکی زده بود).از نظر جسمی نیز چندانگشت دست راست او قطع شده بود (انگشت شصت و 2 انگشت وسطي كه با عمل جراحي از نظر اندازه مثل بقيه انگشتها شده بود بجز 2بند انگشتاي وسطي كه هنوز نياز به جراحي داشت تا اندزه بقيه بشه‏‏‏،ولي خوب در كل معلومه انگشتها مصنوعيه و ناخن هم نداره)و من این موضوع رو نمیدانستم ولی قبلا گفته بود:موضوعی هست که روز دیدار بهتون میگم.و طی این مدت 6ماه بخاطر اخلاق و رفتار و مذهب و.... به او علاقمند شدم.
    میخواستم بپرسم با توجه به اخلاق و رفتارخوب و اعتقادات مذهبی ایشان،1_بخاطر نقص عضو انگشتان و چروك تقريبا كم كنار صورت،آيا رابطه را بهم بزنم و دیگر این خانوم را قبول نکم یا ازدواج کنم؟2_از نظر اخلاقی چطور؟چون او به من علاقمند شده و دلم نمیاید جواب رد به او بدهم،نمیخواهم ضربه روحی بخورد،از طرفی بخواهم جواب رد بدهم برای خودم خیلی سخت است دختری با اخلاق و رفتار و عفت وپاکدامنی او پیدا کنم و چون علاقمند شدم،و دلم نمی آید بخاطر مشکلاتي كه دارد از او بگذرم و او را کنار بگذارم،لطفا من را راهنمایی کنید؟3_از طرف دیگر اگر بخواهم با او ازدواج کنم،مادرم را نیز نمیخواهم ناراحت کنم چون عروسی با این مشکل را دوست ندارد،چون تک پسر هستم،البته بخاطرنشکستن دل من قبول میکند ولی رضایت قلبی ندارد و ناراحت است و غصه میخورد،در این مورد نیز راهنمایی کنید؟
    با تشکر از شما.............

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

RE: ترديد در ازدواج و سلامت جسماني با وجود علاقه

سلام parsmehraaz
    بنظر من شما باید به این فکر کنید که ایا میتوانید تا آخر عمر این دو نقص کوچک را در ایشان تحمل کنید یا خیر در صورتی که شخصا مشکلی ندارید خوب مبارک است ؛ بروید سراغ سایر مراحل .
    در مورد پاسخ منفی دادن هم بنظر من اینکه شما از روی ترحم پاسخ مثبت بدهید از نظر اخلاقی اشکال دارد . چونکه ممکن است در آینده به مشکل بربخورید و در اینصورت زندگی دو نفر تباه میشود .
    ناراحتی مادر اگر چه سخت است اما بنظر من اگر شما مشکلی نداشته باشید و آن خام را قبول کنید بعد از مدتی مادرتان هم به خوبی آن دختر پی میبرد و حتی از داشتن چنین عروس خوبی خوشحال خواهد شد .
    موفق باشید .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 89 [ 10:45]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

دوست عزیز به نظر من اخلاق مهمتر از زیبایی است . چون زیبایی به مرور برای زوجین عادی میشه ولی چیزی که باقی میمونه اخلاق ،ایمان ، پاکدامنی .... فکر میکنم که اگه شما هم اونو دوست دارین میتونین زوج موفقی بشین.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 11 مرداد 89 [ 05:37]
    سطح
    37
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 14 در 9 پست

Array

سلام دوسته عزیز . امیدوارم حالت خوب باشه
    (با دختری به قصد ازدواج اشنا شده ام و به مدت ۶ماه ارتباط تلفی با وی داشتم و از نظر اخلاق و رفتار و از همه مهمتر اعتقادات مذهبی با هم جور هستیم وخيلي همفكريم) => به نظره من از پشته تلفن نمیشه از اخلاق ، رفتار و اعتقاداته کسی مطمئن شد

(بعد از ۶ماه ارتباط تلفنی و پیامک،همدیگر رو دیدم) => میشه بپرسم چند بار همو دیدید ؟؟؟ فقط یه بار ؟!!!! یا بیشتر ؟

(از نظر چهره نیز خوب بود،ولی کنار صورتش کمی چروک داشت (بخاطر تشنج و حساسیتی که از زدن پنی سیلینی که در کودکی زده بود).از نظر جسمی نیز چندانگشت دست راست او قطع شده بود (انگشت شصت و 2 انگشت وسطي كه با عمل جراحي از نظر اندازه مثل بقيه انگشتها شده بود بجز 2بند انگشتاي وسطي كه هنوز نياز به جراحي داشت تا اندزه بقيه بشه‏‏‏،ولي خوب در كل معلومه انگشتها مصنوعيه و ناخن هم نداره)و من این موضوع رو نمیدانستم ولی قبلا گفته بود:موضوعی هست که روز دیدار بهتون میگم) => به نظره من اگه واقعن شناخته کافی رو روی ایشون پیدا کردید و ایشون با ملاکهای مورده نظره شما مطابقت دارن (مثله عشق ، ایمان ، رفتار ...) میشه به راحتی از این مسائل چشم پوشی کرد . ولی نه از روی دلسوزی . چون این مشکلات میتونه برای همه پیش بیاد . واصل همون رفتار و منش طرف است .

(میخواستم بپرسم با توجه به اخلاق و رفتارخوب و اعتقادات مذهبی ایشان،1_بخاطر نقص عضو انگشتان و چروك تقريبا كم كنار صورت،آيا رابطه را بهم بزنم و دیگر این خانوم را قبول نکم یا ازدواج کنم؟) =>
    1- به نظره من این مسائل نمیتواند مانعه خوشبختیه شما شود .
    2- شما چقدر زود حرف از ازدواج میزنید ؟!!! چند وقت به صورته حضوری با هم بودید که بتونید شناخته واقعی از هم به دست بیارید ؟؟
    من به شناخت از پشته تلفن اعتقادی ندارم . اگر توی این مدت با هم بودید (حضوری) که هیچ ، ولی اگه نبودید عجله نکنید . زمانی نه چندان بلند و نه چندان کوتاهو برای شناخت از هم با سپری کنید و بعد تصمیم بگیرید .

(2_از نظر اخلاقی چطور؟چون او به من علاقمند شده و دلم نمیاید جواب رد به او بدهم،نمیخواهم ضربه روحی بخورد،از طرفی بخواهم جواب رد بدهم برای خودم خیلی سخت است دختری با اخلاق و رفتار و عفت وپاکدامنی او پیدا کنم و چون علاقمند شدم،و دلم نمی آید بخاطر مشکلاتي كه دارد از او بگذرم و او را کنار بگذارم،لطفا من را راهنمایی کنید؟)

1-هیچگاه از روی دلسوزی به ایشون جواب ندهید . اصلن به نظره من به این مسائل توجهی نداشته باشید ، چون به گفته ی خودتون دختره خوبی است
    2-با توجه به اینکه به ایشون علاقه پیدا کردید ، به ملاکاتون توجه کنید و به شناخته بیشتری که باید از هم پیدا کنید .

(3_از طرف دیگر اگر بخواهم با او ازدواج کنم،مادرم را نیز نمیخواهم ناراحت کنم چون عروسی با این مشکل را دوست ندارد،چون تک پسر هستم،البته بخاطرنشکستن دل من قبول میکند ولی رضایت قلبی ندارد و ناراحت است و غصه میخورد،در این مورد نیز راهنمایی کنید؟)

اطمینان داشته باشید اگه مادرتونم بفهمه که ایشون دختره خوبی هستن مخالفتی نمیکنه و مطمئنن از تهه قلبم راضی میشن .

موفق و پیروز باشید و به ایرادها و ازدواجه بدونه شناخت فکر نکنید

التماس دعا

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 27 شهریور 89 [ 17:39]
    سطح
    63
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 502 در 230 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط بال تكين
    دوست عزیز به نظر من اخلاق مهمتر از زیبایی است . چون زیبایی به مرور برای زوجین عادی میشه ولی چیزی که باقی میمونه اخلاق ،ایمان ، پاکدامنی .... فکر میکنم که اگه شما هم اونو دوست دارین میتونین زوج موفقی بشین.
    البته دوست عزيز اين نظر بال تكين هست و مسلما نظر شما مي تونه موافق يا مخالف اين نظر باشه. به درون خودتون توجه كنيد. مسئله زيبايي مسئله ساده اي براي همه مردها نيست. درسته زيبايي عادي مي شه ولي عدم زيبايي عقده هاي بزرگي رو بوجود مياره.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

زیبای برای یک مرد مهم است .اگر هم میخواهی این خانوم را به همسری بپذیری. نباید از روی ترحم باشه.فکر کن ببین میتونی در آینده با این مشکل راه بیای اون هم با دیدن مثلا" خاونم دوستت(این برای یکی از دستام پش اومد). اگر مادرتان با این وصلت موافق نیست (به نظر بنده)این ازدواج صحیح نیست چون «سالی که نکوست از بهارش پیداست »شما که نمیخواید مادرتون هر چند روز یه بار سرکوفت بزنه که عروس Xخانواده ........(نظر شخصی )
    در درجه اول احساس را از میان بردارید وبا ترحم برخورد نکنید این یک کار خیر خواهانه نیست .به خاطر مادرتون یا به خاطر اون خانوم زندگیت رو فنا کنی.

از اینها گذشته شما که شناخت دقیقی از هم ندارید با چند تماس تلفنی و صحبتهای که فقط جنبه وقت گذرانی داره آیا میشه فرد مقابل رو شناخت؟ وبه ازدواج فکر کرد
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 28 دی 87 [ 19:30]
    سطح
    34
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام
    با تشکر از نظر دوستان
    ولی باید ذکر کنم در مدتی که تلفنی با هم صحبت میکردیم ویا پیامک ارسل میکردیم اصلا وارد مسائل حاشیه واحساسی نشدیم وبه قول دوستمون خوش گذرانی ویا وقت گذرانی نکردیم و راجع به خصوصیات اخلاقی ،خانواده ها،و خواسته های هر شخص از دیگری در زندگی و مسائلی از این قبیل صحبت کردیم.
    چون در فاصله شهری بین هم بیش از 10 ساعت میباشد،امکان دیدار حضوری نبوده وفقط 1 بار همدیگرو دیدیم و صحبت کردیم و به مدت تقریبا 7.5 ساعت متوالی .......

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 اسفند 89 [ 17:10]
    سطح
    38
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 42 در 15 پست

Array

سلام
    دوست خوب
    قبل از هرچیز باید بگویم ارتباطات اینترنتی دوام چندانی ندارد
    اگر شما بایکبار دیدن واقعا به اون علاقه مند شده باشید دیگه مسائل حاشیه ای برایتان اهمیت نخواهداشت فکر میکنم شما ازروی احساس میخواهید تصمیم بگیرید به نظر من باید به دلتون رجوع کنید .واقعا علاقه دارید یاخیر؟ اگر واقعا علاقه دارید ادامه دهید درغیر این صورت با احساسات اون هم بازی نکنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)