به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: تردیددارم

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 اسفند 89 [ 17:10]
    سطح
    38
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 99
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    47

تشکرشده 42 در 15 پست

Array

تردیددارم

سلام
    دختری هستم 37ساله 10ماه پیش یک مرد 42ساله ازمن خواستگاری کرد وچون معیار انتخاب من صداقت وخوش خلقی وخوش قولی بود خواستم بیشتر اشنا بشیم که 2ماه طول کشید ومتوجه شدم فردی صادق وخوش قول وخوش خلق است وتااین مدت خلاف این ندیدم اما پس ازاینکه صحبتمان راکردیم وقرارازدواج گذاشتیم مشکلاتی پیش امد که تاکنون ازدواج به تاخیر افتاده وهمه مشکلات از جانب اوست ازاو خواستم نلمزد باشیم تا مشکل اون حل بشه موافقت نمیکنه ومیگه تا مشکل حل نشه نمیتونم حتی نامزد بشیم حتی یک سال طول بکشه ودرحال حاضر ارتباط ما مثل دو دوست میماند وخانواده هردو درجریان هستند ومسئله دیگر ارتباط تلفنی اون کمه ومیگوید من تماس نمیگیرم ودلیلش را نمیگوید اما اگر من تماس بگیرم در هرشرایطی جواب میدهد وهرکاری بخواهم انجام میدهد حتی با اینکه سراین مسائل من با اوبحث ودعوا نمودم او یک بار تندی نکرده ویاقهر نکرده وفقط سکوت وگفته باید صبر کرد درکمک کردن به افراد پیر وکسانیکه نیاز دارند پیش قدم است وبا مهربانی باهمه برخورد میکند حتی با من . اما ناراحتی من تماس نگرفتن اوست وفقط من تماس میگیرم واحساس میکنم این شخصیت منو خورد میکنه که همیشه تماس ازجانب من باشه واحساساستشو بروز نمیده وعنوان نمیکنه وکلمات محبت امیز نیز نمیگوید ومن قردی هستم به این مسائل خیلی اهمیت میدهم وتماس نگرفتن وامتناع او از نامزد شدن ونگفتن حرف دلش منو زجر میدهد نمیدونم باید صبر کنم تا اینکه مشکلش حل شود ویا ایا این ازدواج درست است؟درضمن همیشه میگوید افراد مثل هم نیستند ونباید انتظار داشت همه یکجور باشند و هرکسی به نحوی علاقشو نشان میدهدو طرف باید خودش درک کند که طرفش علاقه دارد یاخیر ومن هم از تو انتظار ندارم مثل من باشی .

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 91 [ 17:29]
    سطح
    81
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 347
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 498 در 242 پست

Array

RE: تردیددارم

سلام دوست عزیز
    خوش اومدی
    به نظر تو تنها 2 ماه برای شناخت کسی کافی است؟ روانشناسان حداقل دوره شناخت را 6 ماه تعیین نموده اند
    معیار شما چه بوده؟ فقط صداقت و کمک به دیگران
    در مدت 2 ماه چگونه مطمئن شده اید؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 42 در 15 پست

Array

ممنون از پاسختون
    باید بگویم از قبل یعنی از سال 83 اشنایی کمی داشتم ودرسته که 2ماه فرصت کمی بود اما بارها امتحانش کردم ودر طول این مدت 10ماه یکبار خلاف ان ندیدم ومعیار من فط صداقت و مهربانی وخوش قولی بود که مهمتری شرط ازدواج است حتی به مادیات نیز زیاد اهمیت نمیدم وبا اینکه از نظر مالی مشکلی ندارم واو در حال حاظر مهمترین مشکلش مشکل مالی است وخواستم کمکش کنم قبول نکرده ومیگه باید خودم مشکلمو حل کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 89 [ 10:45]
    سطح
    44
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    تشکرها
    119

تشکرشده 121 در 55 پست

Array

عزیزم سلام . من واقعا نمیدونم چی بگم ؟ فرد مورد نظر شما یه خورده حس میکنم مرموزه . اگه بیشتر نسبت به خودت و اون آقا توضیح بدی شاید دوستان بتونن کمک بیشتری بکنن .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 42 در 15 پست

Array

من 37 سال سن دارای مدرک کارشناسی وکارمند هستم واو 42ساله دارای لیسانس وبیشتر کارهای پیمانکاری را انجام میداده ومدتی بیکار وچند ماهه مجددا سرکار رفته وازنظر مالی درحال حاضر مشکل دارد وباید بگویم من را به تمام فامیل معرفی کرده و2بار هم به خواستگاری امده که با فوت یکی ازاقوام مدتی متوقف شد وبعد ازان بود که عنوان کرد درحال حاضر شرایط ازدواج ندارم وتا مطمئن نشم اقدامی نمیکنم ضمنا این اقا قبلا متاهل بوده و8سال است جداشده و2فرزند دارد که 17و18ساله هستند وقبول کرده که جدا ازانها زندگی کنیم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 25 تیر 89 [ 01:21]
    سطح
    35
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 37
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 37 در 18 پست

Array

سلام خانم فاطیمام
    شما الان دقیقا مسئلت چی هست؟ اینکه به خواستگاری شما نمیاد یا اینکه به شما ابراز علاقه و ... نمیکنه...
    راجع به مسئله اول، اونقدر از ایشون و مشکلشون نمیدونم که بخوام پیش قضاوتی کنم. در مورد مسئله دوم، این به شخصیت ایشون برمیگیره، و البته، البته این طور هم یاآور شم که در ارتباط خود را این آقا، که 42 ساله هستند و یک زندگی مشترک و 2 بچه دارند و 8 سال هم هست جدا شده اند، نباید انتظار جوانی و به اون صورت ابراز علاقه مستقیم داشته باشید... البته این مسئله برای کشانی که با زندگی مشترک به این سن میرسن تا حدود زیادی فرق میکنه، یعنی اونها عمری کنار هم بودن و ...، ولی شما که هنوز ازدواج نکردید و در این سن، اول آشنایی ازدواج هستید، یه کم انتظاراتتون رو ...
    از داشته هاشف ببینید چقدر براتون میزاره... اگه کم زنگ میزد، میشد گفتم خب، این عادت و جز شخصیتش هست. ولی اینکه اصلا زنگ نمیزنه، مطمئنا دلیلی داره که شما باید اون رو برا خودتون روشن و حل کنید. اینکه مشگم از داشته ها ، منظورم همینکه به پاسخ های شما اونطور که توضیح دادید پاسخ میدن، میتونه پوءن +ی باشه برای ایشون...
    البته طبق گفته "الینا"، آشنایی که در گذشته داشتید از ایشون،چون مسئله ازدواج مطرح نبوده، دید دیگه ای بوده و به نظر بنده بیشتر ایشون رو بشناسید... بنده فکر میکنم شما علاوه بر اون ملاک هایی که فرمودید، ملاک های دیگه ای هم دارید که توجه نکردید بهش. شما وقتی در حال حاضر که هیچ رابطه ندارید، از اینکه ابراز احساس نمیکنن یا تماس نمیگیرن دلخورید، آیا با داشتن صداقت و خوش خلقی و این مدل حسنات، اگه فردا توو زندگی مشترکتون، این مدلی باشند، براتون مهم نیست؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    47

تشکرشده 42 در 15 پست

Array

دوست عزیز مهرداد ممنونم از پاسختون خیلی رو من اثر گذاشت واقعا تنها ملاک من صداقت و...بود؟
    درسته من به معیارهای دیگه ای هم توجه کردم که مد نظر قرارندادم اما این موضوع را هم بدانید که در 2ماه اول ارتباطمان هم تماس میگرفت وهم جملات زیبا میگفت وقتی جواب مثبت دادم به خواستگاری او وچند ماه که گذشت این موارد قطع شد وسوال هم که کردم گفت اون برای اشنایی بود ومیگه من وتوالان نامزدیم دیگران هرچه میخواهند فکر کنند .!حالا هرچه فکر میکنم نمیفهمم چرا ؟ درصورتیکه برخورد ورفتارش تغییری نکرده واز تماسهای من هم خوشحال میشه
    درضمن خانواده من هم فشار زیادی به من میاورند که ولش کن ویا بدرد نمی خورد . ومیگن اگر قصد داشت میامد!
    بطوریکه اعصابم خورد می شه و این موضوع روی روح وروانم تاثیر گذاشته . وحال ماندم چکار کنم حرف خانواده را گوش کنم یا اینکه صبر کنم.

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 91 [ 17:29]
    سطح
    81
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 347
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    484

تشکرشده 498 در 242 پست

Array

دوست عزیزم
    بهتر است مهلتی چند ماهه به او بدهید تا در این مدت تکلیفتان را روشن کند در غیر این صورت ممکن است یکی دوسالی به همین گونه بماند و بعد بگوید شرایط ندارم
    تماسهایتان را محدود کنید و صمیمانه هم با او صحبت نکنید تا تکلیف شما را روشن کند
    چگونه ابتدا شرایط ازدواج داشته ولی حالا نه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 مرداد 88 [ 09:50]
    سطح
    47
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 192
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    213

تشکرشده 216 در 84 پست

Array

با elina موافقم
    دوست عزیز آن آقا دیگر جوان و خام نیست شما هم همینطور بی تجربه نیستید. بهتر است منطقی و در یک جای مناسب حضوری با او صحبت کنی.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 25 تیر 89 [ 01:21]
    سطح
    35
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 37
    دستاوردها:
    تشکرها
    36

تشکرشده 37 در 18 پست

Array

خانم فاطیمام، فکر کنم برا سن شما که تقریبا دو برابر ما سن دارید، اونقدر مسئله واضح باشه که نخواید روح و روان خودتون رو اذیت کنید...
    دقت فرمائید خانم فاطیمام، به طور غریزی، ذهن و رفتار برخورد ما، در شروع هر چیزی، به سمت اون میل پیدا میکنه، البته کشش و حتی جذب اون... خیلی طبیعی هست وقتی شما و ایشون در شروع روابط هستید، باید صحبتهایی برای شروع رابطه مطرح بشه... حال این صحبت ها، گاهی از غریزه و شخصیت فرد نشات میگیره که اونها در شخصیت اون باشه یا اینکه اونها خاص شروع هر رابطه باشه... شما تو مدت چندماه رابطه دقت کنید اون صحبت هاش با شخصیت رفتاری و برخوردیش مچ بوده یا خیر؟
    به هر حال، قبل از ازدواج، به هیچ عنوان از هیچ ملاک و معیاری نگذرید، درست به مانند به از ازدواج که باید "گذشت" گذاشت...
    به هیچ عنوان قبل از ازدواج دل خودتون رو با این مسئله که،" خب بعد از ازدواچ عوض میشه" خوش نکنید.. کلی عرض میکنم و شخص ایشون رو نمیگم..

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)