به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 بهمن 86 [ 15:28]
    سطح
    41
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 123
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

+دختر 15 ساله ام ، از دوست پسر می ترسم

با سلام
    من دختري 15 ساله هستم كه مدت يك ماه است پسر همسايمان به من پيشنهاد دوستي داده است . اول به صورت نامه و دوبار به صورت حضوري به من پيشنهاد داد اما من به او جواب منفي دادم كه الان پسرخاله اش پا درمياني كرده و شماره گوشي خود را داده و گفته تا من زنگ بزنم و با پسر همسايمان صحبت كنم .در ضمن شماره رو به خودم هم نداد چون مي دانست قبول نميكنم شماره را به يكي از دوستانم داد . من خودم از او بدم نمياد يعني كمي دوستش دارم . اما به علت شرايط خانوادگي كه جفتمان داريم ( هر دو ازادي كامل داريم ولي در مورد دوستي دختر و پسر هر دو خانواده مخالف شديد هستند . ) ولي من ميگويم كه اگر اين موضوع را هم ناديده بگيريم خودم ميترسم چون من تا به حال با هيچ پسري نبودم و وقتي اطرافيان و دوستانم را ميبينم كه دوست پسر هايشان بهشان نامردي كرده ميترسم او هم يك روز به من نامردي كند.( با توجه به اين كه گفته من تعهد نامه كتبي ميدهم و با وجود اينكه پدر و مادرش مخالف هستند باز دليل مخلفت من را ميخواد و ول كن نيست و در مدت اين دو ماه هر جا ميروم براي محافظت از من به دنبالم مي ايد . _ البته بسيار نامحسوس_ كه انصافا يك بار كار ساز بود و موجب شد پسر هايي كه دنبالم مي امدند بترسند و نيايند . )
    ايا من با او دوست شوم ؟؟؟
    لطفا مرا راهنمايي كنيد

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 فروردین 89 [ 23:29]
    سطح
    41
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    تشکرها
    300

تشکرشده 303 در 128 پست

Array

RE: لطفا مرا راهنمايي كنيد

darrahعزیزم سلام.تو دختر عاقلی هستی که تصمیمی احساسی نگرفتی و قبل هر اقدامی مشورت کردی ! نمیدونم جواب منو می پذیری یانه . چه ضمانتی برای سالم موندن دوستی ازطرف پسر همسایه تان داری ؟تا وقتی که مادرت توی این زمینه باهات همراه نشده اقدام به دوستی نکن . البته باید راجع به شرایط پسر همسایه اطلاعاتی میدادی تا بهتر فکر میکردیم.
    دو حالت داره یااو تو را برای نیاز زودگذر وارضای هیجانات ناپایدار خود میخواهد یااینکه برای آینده خود(ازدواج) نقشه هایی دارد. اگر حالت اول باشد که اصلا نباید بهش فکر کنی چون تو با ارزشی ونباید بازیچه دست او و امثال او قرار بگیری فراموش نکن که دراین رابطه ها بازنده تر دختر است .
    اما اگر حالت دوم باشد باید به این رابطه شکل رسمی بدهی و رضایت والدین بهترین وسیله برای رسمی کردن این ارتباط است اگر چه برای فکر کردن به ازدواج خیلی جوانی اما هیچ اشکالی نداره که برای شناخت مرد زندگیت فرصت بیشتری داشته باشی .البته این در صورتی است که او تو را برای همیشه بخواد که برای درک این مطلب باید ازمادرت ویا کسی که او را میشناسد کمک بگیری.
    این که پسر همسایه تان هواتو خیلی داره اصلا دلیل هیچی نیست .چون احتمالش زیاده که بعداز مدتی با دیدن بی تفاوتی تو این رفتارها رو برای دیگری انجام بده البته اگر او تو رو واقعا بخواد تا هر وقتی که خانوادت اجازه بدن منتظر میمونه .تو توی سن حساسی هستی وکم تجربه ای مواظب باش گول خوش رقصی هیچ پسری رو نخوری .عزیزم اگر بتونی این وضعیت رو حفظ کنی شاید خیلی چیزها برات بزودی روشن بشه باحفظ این شرایط میفهمی اون واقعا دوست داره یانه.
    با توکل به خدا بهترین تصمیم رو بگیر و مشورت با با تجربه ترها یادت نره.

3. 3 کاربر از پست مفید zeinab تشکرکرده اند .

zeinab (یکشنبه 08 بهمن 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 اردیبهشت 87 [ 23:29]
    سطح
    39
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 6 پست

Array

darrahسلام سعی کن تو این وادی واد نشوی چون ببین اینگونه دوستیها هیچگونه تعهدی برای ازدواج نداره می خواهم یک تجربه تلخ که برای یک از دختران اقوام پیش آمده بگم پسری مدتی با اون دوست شده بود بعد مدتی دید اون پسر لاابای وپسر خوبی نیست ودوستیش را با اون به هم زد ازان زمان خیلی می گذره اما همین مسئله باعث شده دیگه کسی خواستگاری اون دختر نره تر خدا خواهرم خودتو ارزن نفروش اینگونه دوستیها اگر منجر به ازدواج بشه چون بر پایه احساسات بنا شده همیشه با اختلاف همراه خواهد بود واگربه ازدواج ختم نشه تنها کسی که لطمه می خوره خود شما خواهید بود

5. کاربر روبرو از پست مفید www.reza_ta4@yahoo.com تشکرکرده است .

www.reza_ta4@yahoo.com (پنجشنبه 04 بهمن 86)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 فروردین 03 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,575

تشکرشده 37,077 در 7,001 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

سلام darrah
    چه نام قشنگی برای خودت انتخاب کردی« در راه» ، مواظب باش که در راه بمانی. پاسخ zeinab را خواندم، خیلی دقیق بود. نمی خواستم دیگه من پست ارسال کنم. اما به خاطر اهمیت سئوالت و برای تاکید من این پست را زدم.
    همیشه برای اینکه در زندگی آرامش داشته باشیم ، باید دوراندیش باشیم. یعنی برای کارهایمان هدفگذاری کنیم. هروقت این اهداف بر اساس احساسات و لذات زودگذر بود، باید مشخص کنیم که به ازای آن چه چیزی را از دست می دهیم و چه هزینه هایی می کنیم. گاهی به شوخی و با احساس و با تفریح و با یک ریشخند رابطه ای را شروع می کنیم ، اما هدایت و کنترل آن از دستمان خارج می شود. اگر وقت کردید در این تالار گشتی بزنید. در همین تالار داشتیم پسری که دوست دخترش را تهدید کرده بود که مثلا آبرویت را می برم اگر چکار نکنی یا ....، درهمین تالار داشتیم سوء استفاده ها ، در همین تالار داشتیم نا آرامی های این ارتباطات را ، در همین تالار داشتیم ، شکست های تحصیلی ، شغلی و ... در این زمینه را ، و موارد بسیار، که خواندن آن برایت تجربه ای ارزان هست که لازم نباشه که زندگی خودت را بر سر چنین رابطه هایی مانند یک قمار از دست بدهی.
    سن شما 15 سال هست. لذا فرض ازدواج به احتمال قوی در چنین سنی برای شما رد شده باشد. لذا این رابطه هیچ آینده روشنی جزاینکه بازیچه بازیهای فریبکارانه یک پسر واقع شوید ، ندارد.
    در این گونه موارد باید با خانواده ات صمیمی تر باشید. اگر والدینت تو را توبیخ یا تنبیهت بکنند ، بهتر است که آن پسر بخواهد با فریب نقش دایه دلسوز تر از مادر را بازی کند. و آرامش روانی تو را فدای لحظه های هیجانی خویش کند.
    در مورد دوستانت که گفته بودی ، دوست پسرهایشان در حقشان نامردی کرده اند. اشتباه می کنی. خود دوستانت در حق خودشان نامردی می کنند. اگر ما خودمان بخواهیم که دیگران از ما سوء استفاده کنند، هیچکس در دنیا نمی تواند به ما کمک کند.
    هرکسی عاقبت آن درود که کاشت.
    از اینکه چنین منطقی مسائل خودت را در نت پیگیری کرده ای و به جای اینکه دنبال متن و عکسهای به ظاهر عاشقانه باشی، در حال دقت و پیگیری مسائل زندگیت هستی. به تو تبریک می گویم.

7. کاربر روبرو از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (یکشنبه 08 بهمن 91)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 آذر 92 [ 00:55]
    سطح
    43
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

تو این سن دوستیا زودگذره...اهله دوستی نباش!اگه میخوای به سرنوشته دوستات دچار نشی تو این سن با هیچ پسری رابطه نداشته باش!من خودم پسرم دارم بهت میگم!!عشق نیست!هوسه و زودگذر...باور کن دو روز دیگه یکی خوشگلتر از تو ببینه میپیچونه میره!!!خودتو خراب نکن...به آیندت فکر کن...به اونجایی فکر کن که کسی که واقعاً دوسش داری و اونم با شرایط مناسب و عشق میاد سراغت...وقتی از گذشتت میپرسه بتونی با افتخار بگی تو اولین مرده زندگیمی!...تو این سن نوجوانان و جوونای ایرونی فقط واسه پز دادن میرن سراغ همدیگه!!چیزی بیش از اینم نیست...
    زندگی زیباست...زیبا زندگی کنید! ;-)

9. کاربر روبرو از پست مفید محمدرضا تشکرکرده است .

محمدرضا (سه شنبه 20 فروردین 87)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 اردیبهشت 88 [ 09:08]
    سطح
    43
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 193
    دستاوردها:
    تشکرها
    28

تشکرشده 29 در 19 پست

Array

RE: دختر 15 ساله ام ، از دوست پسر می ترسم

من با نظر آقای محمد رضا موافقم . دوستیای این دوران از روی هیجان و احساسه . من فکر میکنم حتما مادرتون رو مطلع کنید و بزارید ایشون از این مسئله مطلع بشن چون به نفع شماست . شما الان توی این سن به همفکر نیاز دارین و هیچکس هم بهتر از مادر ادم نیست . ذهن خودتون رو اصلا به این جور مسائل مشغول نکنید . شما الان فقط باید به فکر ایندتون باشید.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 آذر 88 [ 08:22]
    سطح
    35
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

سلام،نظرات دوستان خیلی عالی بود
    تو هم سعی کن خام هوس نشی اگه تو رو برای ازدواج بخواد مطمئن باش به وقتش و از راه درستش میاد دنبالت.

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 شهریور 88 [ 04:01]
    سطح
    39
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    تشکرها
    26

تشکرشده 27 در 14 پست

Array

دوست عزیزم سلام...

دوست عزیزم همانطور که بقیه ی دوستان اشاره کردند وتوصیه های لازم را یادداشت نمودند..شما تاهرچقدرمیتوانید دربرابر بعضی ازامیال وهوس های پسران بایستید وآنهارامایوس کنید..هیچ گاه به پیشنهاد دوستی آنها فکرنکنید چون بسیارکارناپسندی است...وخب درجامعه ی ما ننگی وبی آبرویی فقط برای خانواده ی دختر ودختراست..وپسر وخانواده ی پسرهیچ گاه ازآبروی خود شایدنترسند...چون درکشورمایک تقریبا یک فرهنگ شده...که اگرپسری به دنبال دختری بیفته اشکالی نداره..چون پسره..ولی اگردختری باپسری دوست باشه..به محض فهمیدن موضوع درخانواده ی دختر..دختر روبه هرنحوی که شده اذیت خواهندکرد...پس مواظب باش دوست من...

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

دوستان گرامی : دقت کنید :

این تاپیک در سی دی سال گذشته زده شده و صاحب تاپیک از 18 بهمن دیگه به این تالار سرنزده . بهتر نیست وقت و انرژی خودتون را صرف پاسخ به کسانی کنید که امروز به کمک نیاز دارند ؟
    لطفا به تاریخ تاپیکها و پستها دقت کنید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)