به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 11 تیر 88 [ 01:16]
    سطح
    37
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 125
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

ترس شديد از اقدامات جديد

سلام.من بعد از حدود 10 سال مشكلات پي در پي و گرفتن تصميمات عجولانه وشكستهاي پي در پي حالا دچار عدم اعتماد به نفس شديد شدم جوري كه اصلا به خودم ايمان ندارم.الان ميخام يه كار جديد شروع كنم از همه هم پرسيدم گفتن كاره خوبيه خانوادم هم تشويقم ميكنن ولي من از بس كارهاي اشتباه كردم الان ميترسم اون كارو بكنم.همش به خودم انرژي منفي ميدم همش ميگم اگه شكست بخورم چي.با خودم ميگم اين كار خيلي بزرگه من نميتونم در حالي كه بقيه معتقدند من خيلي توانايي دارم ولي خودم همش اخر كارو مينينم كه نتونستم.نميدونم چرا خودم رو در حالي نميبينم كه كه موفق شدم.اينقدر اشتباه كردم قبلا كه حالا همش در اخر كار خودم رو شكست خورده ميبينم.توروخدا كمكم كنيد ايندفعه ديگه موفق بشم

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

RE: ترس شديد از اقدامات جديد

capable عزیز (ببخشید ولی اسم کاربریتون یه کمی سخته )
    هیچوقت از شروع کردن نترس، هیچوقت از اینکه شکست بخوری نترس، یا بهتره بگم توی دل چیزی برو که ازش میترسی... اگه شما شکست هم بخوری، تجربه ای کسب کردی که اگه این کار رو شروع نمی کردی هیچ وقت به دست نمی آوردی، بعضی وقتها اونقدر باید شکست بخوریم تا مطمئنترین راه رو پیدا کنیم، اگه از شکست هراس نداشته باشی، این واژه برات بی معنی میشه، خودت مهم میشی و اهدافی که داری، «من هدف بزرگی دارم و برای اینکه به موفقیت برسم، هر چقدر که لازم باشد شکست می خورم» ... اینا رو نگفتم که فکر کنید حتما شکست می خورید، گفتم که از این واژه نترسید، این واژه رو بهونه رکود خودتون نکنید، اون وقت همیشه در لحظات مهم و سرنوشت ساز زندگیتون میاد سراغتون و اجازه پیشرفت رو از شما میگیره...
    شما راههای زیادی در زندگی دارید، بعضی ها به شکست می انجامد و بعضی ها به پیروزی، در بسیاری از اونها ما قدرت پیشگویی نداریم، دو راه برامون باقی می مونه، 1- رکود و ادامه زندگی تکراری 2- قدم برداشتن و پذیرفتن تمام مسائل و مشکلات برای رسیدن به مرحله ای تازه و جدید در زندگی.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

خيلي ممنونم شاد عزيز.خيلي ارومم كردين ولي من خيلي ديد منفي پيدا كردم به ايندم.لطفا چند راهكار بگيد تا از اين حالت بيرون بيام باور كنيد با راهنماييهاتون خيلي كمكم ميكنيد .با اين ديد غمگين و منفي كه به ايندم دارم چه بكنم؟راستي شما اسم كاربريم رو استفاده نكنيد اين اسم رو گذاشتم كه يكم انرژي مثبت بده بهم.اسمم سميراست.سميرا صدام كنيد.

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 18:18]
    سطح
    81
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 156
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    1,211

تشکرشده 1,247 در 437 پست

Array

سلام
    سمیرا جان من هم مشکلی شبیه شما دارم . من در یکسال گذشته دوبار در کار شکست خوردم . بنظرم بهترین کار این است که از تجربه شکستها درس بگیریم . اینطوری هم احتمال شکست پایین می آید و هم دیگر به شکستها به چشم شکست نگاه نمیکنیم بلکه شکست را یک درس میبینیم که تجربه ما را بیشتر کرده است . البته اینم بگم که من بعد از این دو شکست اصلا حال شروع کار دوباره را ندارم .

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 91 [ 10:54]
    سطح
    82
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 244
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,060

تشکرشده 3,145 در 958 پست

Array

اسمتون زیباس و منو یاد روزهای خوبی میندازه
    سمیرای عزیز، شما به آینده دید منفی پیدا کردید، و این نمی تونه بی دلیل باشه، ازتون خواهش می کنم، دلایلی که باعث به وجود آمدن این دید شدن رو بنویسید، چرا آینده باید به شما حس منفی القا کنه؟ آینده ای که هنوز نیومده؟ بعد واقعا ببینید که از امروزتون ناراضی هستید؟ اگه ناراضی هستید چرا؟ اگه راضی هستید چرا؟ بعد در مورد گذشته تون این کار رو انجام بدید، برای هر پاسخی دلایلتون رو بنویسید...
    فعلا این کارها رو با حوصله انجام بدید ببینید به چه نتایجی می رسید، چیزهایی که باعث خشنودی و ناخشنودی شما میشن رو به طور جداگانه لیست کنید و اگه دوست داشتین اینجا مطرح کنید و اگه هم دوست نداشتین فقط بگین این کار رو کردین یا نه...

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

به قول معروف:
    خوش بینان در هر خطری فرصتی میبینند وبدبینان در فرصتی خطری .
    دوست عزیزمون shadخیلی قشنگ راهنمائیت کردن.

فکر کن اگه نمیترسیدی چیکار میکردی ؟ وقتی بر ترست غلبه کنی احساس آزادی میکنی .
    پس خواهر من خوشبین باش ونترس .

معمولا" از سخنان نغز بزرگان تو زندگیم استفاده میکنم و خوشبختانه جوابهای مثبتی میگیرم .این هم یکی از این سخنان

خوشبینی شکل ظاهری ایمان است .تا ایمان و امید وسخت کوشی نباشد هیچ کاری را نمیتوان انجام داد.«هلن کلر »
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 10:21]
    سطح
    38
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 23 پست

Array

سلام سمیرا جان
    ببینید ترسی که از کارها برای شما یک ببر خشمگین می سازد، اگر باهاش روبرو بشید می بینید که یک بچه گربه ملوسه که خودش بیشتر ترسیده.
    برای مقابله با ترسها فقط باید باهاش روبرو بشید اون وقت قبل از مقابله با آن خودش از بین میرود.
    اگر قبلا شکست خوردید بررسی کنید ببینید اشتباهتون کجا بوده؟ آیا مشاوره لازم را نداشتید؟ آیا جوانب کار را نسنجیدید؟ آیا عجولانه اقدام کردید؟ آیا کم کاری کردید؟ آیا انگیزه لازم را نداشتید؟ آیا پشتکار لازم را نداشتید؟ شاید مسیر را اشتباه رفتید؟...

انگیزه هاتون را برای کار جدید بنویسید؟ آیا این انگیزه ها اون قدر قدرت دارند که شهامت رویارویی با ترس ها رو به شما بدهند؟ اگر نه، بگردید و انگزه های بیشتری پیدا کنید؟ ببینید اگر این کار را انجام ندید چه چیزی را از دست میدید؟ و با انجام این کار چه چیزی را به دست می آورید؟
    مایوس نشو .
    با به دست آوردن جواب این سوالات
    شما فهمیدید چه کارهایی باعث شکست تون می شه..

پس الان دلیلی نداره موفق نشید.

هرگاه تو زندگی به بحران برخوردی بدان و آگاه باش که باید بلافاصله خود را از حالت عادی آرام تر سازی. فقط در آرامش است که ذهن و جسم و طبیعت به صورت یک پارچه و کامل برای مشکلات بهترین راه حل را پیدا می کنند. هر چه بحران بیشتر شود تو آرام تر شوی! این راز کامیابی در همه شرایط سخت است.(داستان های شیوانا. مجله موفقیت)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    37
    دستاوردها:
    تشکرها
    4

تشکرشده 4 در 4 پست

Array

دليل اين ديد منفي من ايناست كه ميگم.من سراسر زندگيم مشكل و دغدغه بوده و هرگاه كه با مشكلي روبرو ميشدم ميگفتم بعذ از هر سختي اساني است حتما اين اوضاع روبراه ميشه ولي در كمال ناباوري اوضاع بسيار بدتر ميشد تا اينكه اين موضوع چند بار تكرار شد.من همش ميگفتم اخه مگه ميشه اينهمه سختي واسه ما باشه.گيج شدم وگفتم پس چرا مثبت نگريه من نتيجه عكس داره و هي اوضاع بدتر ميشه.واسه همين من ديد منفي به سرنوشت و ايندم پيدا كردم.كمكم ميكنيد؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 خرداد 88 [ 10:21]
    سطح
    38
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 139
    دستاوردها:
    تشکرها
    24

تشکرشده 27 در 23 پست

Array

سمیرا جان
    عزیزم
    اگر توی هر مرحله از زندگیت خدا را به یاد داشته باشید. خودش راه درست را بهتون نشون می دهد.
    هر کسی تو زندگیش دچار مشکلات و سختی هایی می شود. اون کسی برنده است که کنار نکشد و به تلاشش ادامه بدهد.
    منم تو زندگیم مشکلاتی داشتم و دارم. در واقع مشکلات حل نشده بلکه من باهاشون کنار اومدم.دیدم را نسبت بهشون عوض کردم. الان به نظرم فقط مسائلی هستند که من می خواهم حلشون کنم. و از کردنشون لذت میبرم. سعی میکنم تلاشم را بکنم، نتیجه آن با من نیست.همیشه آدم برای حل مسائل زندگیش با 20% تلاشش هم موفق می شود. اگر به خدا توکل کنی و نتیجه را به خدا بسپورید. همیشه موفق می شوید.
    کاری که من کردم و همیشه هم نتیجه آن مثبت بوده..
    یادت باشد همیشه یکی هسن که بی توقع دوستت دارد و هر وقت بری پیشش دستت را می گیرد.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط capable
    دليل اين ديد منفي من ايناست كه ميگم.من سراسر زندگيم مشكل و دغدغه بوده و هرگاه كه با مشكلي روبرو ميشدم ميگفتم بعذ از هر سختي اساني است حتما اين اوضاع روبراه ميشه ولي در كمال ناباوري اوضاع بسيار بدتر ميشد تا اينكه اين موضوع چند بار تكرار شد.من همش ميگفتم اخه مگه ميشه اينهمه سختي واسه ما باشه.گيج شدم وگفتم پس چرا مثبت نگريه من نتيجه عكس داره و هي اوضاع بدتر ميشه.واسه همين من ديد منفي به سرنوشت و ايندم پيدا كردم.كمكم ميكنيد؟
    آیا مشکلاتی که براتون پیش اومده سعی کردید از راه صحیح وبا تفکر اون رو از سر راه بردارید تا به نتیجه برسید و از تجربه بدست آمده و حل کردن اون مشکل لذت ببرید تا از غروب اندوه به طلوع شادی برسید؟

این رو به یاد داشته باشید خداوند هر بنده ای رو زیاد دوست داشته باشه مشکلات بیشتری رو سر راه اون قرار میده وبدون شک توان واراده لازم رو به اون میده (یعنی رحمت وحکمت خدا شامل حال اون بنده شده ) فقط مشکل اینجاست که
    ما علم به علم نداریم.
    سکوت سرشار از ناگفته‌هاست

مجله علم ورزش

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)