به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 اردیبهشت 97 [ 13:47]
    سطح
    1
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 1
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

دوست شدن با یک دختر

سلام دوستان
    من توی دانشگاه یک دختر دیدم بعد شش ماه خوشم اومد ازش من تقریبا اون دختر می شناختم ولی اون اصلا من نمی شناخت خب تصمیم گرفت برم جلو باهاش حرف بزنم خب برای اولین بار که رفتم باهاش حرف بزنم یک هفته بعد عید نوروز بود و ساعت 8 کلاس داشت اون 8:30 اومد بخاطر اینکه دیر اومد یکم عجله داشت من جلو رفتم گفتم سلام خانوم فلانی سال تازه تبریک عرض می کنم ایشالا سالی پر از پیروز و موفقیت باشه اونم همین طوری تبریک گفتم و من می دونستم یکم عجله داره زیاد وقتش نگرفتم و گفتم بعد کلاس می بینمتون اون گفت باشه بعد کلاس من توی بوفه بودم که بادوستاش اومد توی بوفه من نگاش می کردم اون نزدیک پنج شش ثانیه نگام کردم دیگه اتفاقی نیفتاد تا فردا که جلوی در سالن دانشگاه منتظر دوستش بود من رفتم جلو سلام کردم گفتم چه خبر کلاس خوش گذشت؟؟؟ که اونم خندیدگفت چه خوش گذشتی دیگه همین طوری حرف می زدیم که یک دفعه گفت شما من کجا دیدین من گفتم ترم قبل کلاس فلان استاد اونم گفت اها دیگه دوستش اومد من بحث ادامه ندادم گفت زیاد مزاحمتون نشم فعلا دیگه نرفتم سراغش تا یک هفته دیگه قبل کلاس رفتم گفتم سلام خانوم فلانی اونم سلام کردم بعد من چون خودم بهش معرفی نکرده بودم گفتم من یک مغذرت خواهی به شما بدهکار هستم اونم با تعجب برسید چرا من گفتم چون یکی دو بار با هم حرف زدیم خودم معرفی نکردم دیگه اون لحظه خودم معرفی کردم بعد بهش گفتم خوشحال می شم بعد کلاس ببینمتون البته من کلمه خوشحال گفتم هول شد گفت خواهش می کنم دیگه بعد کلاس رفتم گفتم خانوم فلانی امکانش هست بیشتر شمارو ببینم اونم یک نیش خندی زد گف نه کار دارم دقیقا نمی دونم منظورش از اون نیش خند چی بود دیگه من گفت باشه پس فعلا دیگه نرفتم سراغش تا هفته بعد که جلوی در دانشگاه بهش گفتم می شه چند دقیقه وقتتون بگیرم که یکم مکث کرد بعد گفت نه یکم عجله دارم تا تاکسی هست برم دیگه من زیاد اصرار نکردم
    فقط یک نکته قبل از اینکه این اتفاق ها بیوفته یعنی قبل از عید با بچه های تئاتر که این خانوم مورد نظر اونم توی تئاتر بود باهم رفتن بوفه من هم چندتا از بچه های تئاتر می شناسم رفتم پیش اونا نشستم و من همین طوری داشتم با موبایلم کار می کردم که وقتی سرم بلند کردم دیدم اون خانوم نگام می کنم و وقتی من هم نگاهش کردم فورا سرش بگردوند و دقیقا هم روبروم نشسته بود خب لطفا راهنمایی کنید به نظرتون چیکار کنم؟؟؟مستقیما بهش بگم خوشم اومد ازش یا یک کار دیگه ای بکنم؟؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 10:10]
    سطح
    64
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 249
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocial3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    سلام
    اول یه مطلبی رو عرض کنم و بعد چند سؤال
    مطلبم اینه که نگاه کردن و فلان حرکت و فلان حرف کافی نیست.
    نه برای اون خانم و نه برای شما.
    اگر کسی رو میپسندیدن و قصد ازدواج دارین باید از راه صحیحش جلو برین. اینکه یه بزرگتر رو در جریان قرار بدین تا با فلان خانوم ارتباط بگیره. بزرگتر یعنی والدینتون
    ازدواج یه مسئله خیلی مهمه. عشق در یک نگاه و ... واقعا مفهومی نداره. بلکه عشق واقعی کم کم و در سایه ی بسیاری از ویژگی های مثبت یک نفر و شناخت اون و پذیرش تمام جنبه ها بوجود میاد.

سؤالات من اینه؛

۱. شما و اون خانم چند سالتونه؟
    ۲. آیا غیر از درس ، شاغلم هستین؟
    ۳. سربازی رفتین یا نه؟
    ۴. معیاراتون برای انتخاب یک دختر چی هست؟
    اینها همه برای کمک بشما و در مسیر ازدواجه/ ما هرگز به دوستی سفارش نمیکنیم. دوستی دختر و پسر کاملا اشتباه هست.
    بجای دوستی بی عاقبت میتونین نامزد باشین آیا این پسندیده تر و ارزشمند تر نیست؟

ویرایش توسط sahar.66 : پنجشنبه 20 اردیبهشت 97 در ساعت 00:16

3. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

Ye_Doost (پنجشنبه 20 اردیبهشت 97)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    اول جواب سوالاتون بدم:
    1.هردومون هم سن هستیم 19 سالمون
    2.خیر شاغل نیستیم
    3.خیر
    4.اون دختر شاید از لحاظ چهره و هیکل زیاد خوب نباشه ولی دوسش دارم یک حسی بهش دارم من با هر دختری راحت حرف می زنم ولی وقتی با فرد مورد نظر حرف می زنم می ترسم استرس دارم

بعدش هم گفتین ازدواج بله اگه شرایطش فراهم بشه ازدواج عالی اما این فقط بستگی به من نداره بلکه 50 درصد دیگش به اون دختر بستگی داره تا چقدر می خواد این رابطه ادامه بده ایا انقدر ادامه می ده که هردومون مدرک بگیرم و بعد من سربازی کنم و یک شغل مناسب پیدا کنم بعد بریم خواستگاریش یا خیر

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    متشکرم
    آقا امیر من توضیحاتی دادم که امیدوارم بازم بیشتر بهش توجه کنین. شما پسر عاقلی هستین که مشاوره میگیرین.
    سنتون برای ارتباط با جنس مخالف کم هست. دوستی و ارتباط در این سن ناشی از هیجانات و احساسات زودگذره. ناشی از انتخابهای عجولانه و غیر منطقی هست. بغیر از وابستگی، پشیمانی و دلزدگی چیزی بهمراه نداره.

از طرفی نه شما بلکه اکثر همسن و سالاتون شغل ندارن.. سربازی هم نرفتین... تمام این موارد در سالهای آینده انجام میشه.
    واقعا کافی نیست .. اینکه بترسم ، استرس بگیرم. انتخاب باید آگاهانه باشه.
    درسته ازدواج پنجاه درصدشم به اون خانم مربوطه اما این وسط شرایطی هست که اون خانم اگرم بخواد عملا نمیتونه این همه سال ادامه بده.
    توی دوستی نباید انتظار اینو داشته باشیم کسی بپای ما بشینه چون نه تعهدی داره ، نه سندی امضاء کرده... واسه ی همینم هست بعضی از دخترا و پسرا شکست عشقی دارن و متأسفانه خیر دیر فراموش میکنن.
    با این حال خواستگاری میافته برای چند سال دیگه ... ممکنه اون دختر پشیمون بشه یا شما پشیمون بشی/ ممکنه با فشار خانوادش مجبور شه با کسی دیگر ازدواج کنه/ ممکنه معیاراتون تغییر کنه و از هم دلزده بشین( دوستی طولانی دلزدگی و سردی میاره) و ...
    پس اول بخاطر خودتون و بعد بخاطر دیگران از دوستی صرف نظر کنین . برای ازدواج سعی کنین موانع رو بردارین و بعد درخواست ازدواج بدین. با رابطه ی قبل از ازدواج فقط خودتون رو اذیت میکنین و آخرش بدلایل زیاد از رابطه ی عاطفی مجدد دلزده میشین.. چند سال رو نمیدونم ولی بنفعتون نیست.
    سعی کنین درستونو بخونین و سربازی برین/ شغل خوبی پیدا کنین بعد اگر دختری رو میخواین به خانوادتون اطلاع بدین. در این حین سن شما هم بیشتر میشه و قطعا با یکسری معیار درست تر و افکار بهتر همسر انتخاب میکنین.
    من گمان بردم سنتون بیشتر باشه ولی کمتر خانواده ای هستن چند سال دختری رو در نامزدی نگه دارن.
    موفق باشین

6. کاربر روبرو از پست مفید sahar.66 تشکرکرده است .

Ye_Doost (پنجشنبه 20 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

* اگر شرایط اولیه تشکیل زندگی یا پشتوانه حداقلی اون رو دارید و مطمئن هستید درآینده پس از سربازی می تونید حداقل های زندگی رو داشته باشید (مثلا کمک خانواده...) میشه عقد کرد تا بعد از سربازی سر زندگی رفت.

* اگر هنوز در ابتدای تحصیل هستید (که هستید) و شرایط و امکانات ازدواج رو دارید ازدواج کنید و معطل سربازی و بالا رفتن سن نشوید.

* اگر هیچ کدوم رو ندارید فعلا دست نگه دارید و وارد مسائل احساسی نشوید تا وقتی که شرایط ازدواج رو داشته باشید.

موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    یک سوال چرا هر کی می گه با اون دختر دوست بشم می افتین به فکر ازدواج و نامزدی باید حداقل دو سه سال باهم دوست بشن ببین ایا بهم می خورن یا نه اگه خوردن اون وقت خانواده هارو در جریان می زاریم اگه هم نخوردن که هیچی.

الان تنها سوال من این بعد از این کارها من چطوری باهاش دوست بشم مستقیم حس بهش بگم یا نه یک کار دیگه ای بکنم؟؟
    فقط یک نکته که اونم این که می گن اگه مستقیم به دختر ها بگی دوست دارم ازت فاصله می گیرن یا می گن این چقدر ندید بدیده و زیاد جواب نمی ده به نظر شما این حرف چقدر حقیقت داره؟؟؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir7777 نمایش پست ها
    یک سوال چرا هر کی می گه با اون دختر دوست بشم می افتین به فکر ازدواج و نامزدی باید حداقل دو سه سال باهم دوست بشن ببین ایا بهم می خورن یا نه اگه خوردن اون وقت خانواده هارو در جریان می زاریم اگه هم نخوردن که هیچی.

الان تنها سوال من این بعد از این کارها من چطوری باهاش دوست بشم مستقیم حس بهش بگم یا نه یک کار دیگه ای بکنم؟؟
    فقط یک نکته که اونم این که می گن اگه مستقیم به دختر ها بگی دوست دارم ازت فاصله می گیرن یا می گن این چقدر ندید بدیده و زیاد جواب نمی ده به نظر شما این حرف چقدر حقیقت داره؟؟؟
    نخیر. این میشه همون دوستی خیابانی.
    برای شناخت و آشنائی همان دوران نامزدی رو قرار داده اند وگرنه بهش نمی گفتند "نامزد+ی". تو این دوران دو طرف از همدیگر و خانواده ها و .... شناخت پیدا می کنند. اجباری به ازدواج بعدش وجود نداره.

10. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

sahar.66 (یکشنبه 23 اردیبهشت 97)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    199

تشکرشده 1,077 در 458 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir7777 نمایش پست ها

ما اون دختر رو حذف میکنیم.. هر دختری..
    چطور شما حاضر میشین دو ، سه یا ... سال از عمرتون هدر بره تا ببینین یکی بشما میخوره یا نه! شاید طرف بعد سه سال گفت نمیخوام. .. خب تکلیف عمر و احساسات و اعتماد از دست رفته ی شما چیه؟
    وقتی به یه دختر پیشنهاد دوستی میدی و اون میپذیره در حقیقت داری قبح رابطه ی نادرست رو میریزی و آمادش میکنی که بار دیگر و چند بار دیگر این اشتباه رو تکرار کنه و براش عادت بشه.

شما وقتی یه لباسی رو دوست داری میری از مغازه دار قرض میگیری یا میخریش؟ اگر دوست داری کسی مال شما باشه باید اونو واقعی داشته باشی که الان خیلی مناسب این بحثا نیست.
    الان وقت درس خواندنه نه عاشقی. شما بقیه رو رها کنین ... اکثر دوستانی که در دانشگاه با هم ارتباط دارن شصت ، هفتاد درصدشون هیچ وقت با هم ازدواج نمیکنن.
    بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ

مِنْ شَرِّ مَا خَلَقَ

وَمِنْ شَرِّ غَاسِقٍ إِذَا وَقَبَ

وَمِنْ شَرِّ النَّفَّاثَاتِ فِي الْعُقَدِ

وَمِنْ شَرِّ حَاسِدٍ إِذَا حَسَد

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)