به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array

تحلیل شخصیت جیگر در کلاه قرمزی

سلام دوستان
    موضوع اینکه من به رفتارام دقت کردم و رفتار های اطرافیانم دیدم بعضی موقع ها به شدت در شخصیت خر فرو میریم حتی لحن حرف زدنمون عین اون میشه
    حالا از شما کمک میخوام که اول شخصیتشو بشناسیم
    و دوم سعی در رفع این رفتار غلط داشته باشیم
    یا کاری کنیم که اگر فرد روبرو اینطوری بود ما بازیشو نخوریم و باهاش وارد بازی نشیم
    با سپاس فراوان

2. 2 کاربر از پست مفید خادم رضا تشکرکرده اند .

مدیرهمدردی (یکشنبه 19 فروردین 97), رنگین (جمعه 26 مهر 98)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    86
    دستاوردها:
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    برنامه کلاه قرمزی که شروع میشه همیشه بزرگترا بیشتر از بچه ها رغبت نشون میدن ببیننش البته بچه ها کلا کارتون های عروسکی رو دوست دارن ولی تا حالا دقت کردید اینقدر که بزرگترا دیالوگ هاش رو تکرار می کنن و از دیدنش کیف می کنن اکثرا بچه ها اینطوری نیستند! به نظرتون چرا؟

جوابش خیلی راحته به نظرم دیالوگ های کلاه قرمزی و اکثر شخصیت های عروسکی اون از مشکلات و فرهنگ های نادرست جامعه که اکثرا بزرگترها به اون دچارن تا بچه ها حرف می زنه و سعی در نشون دادن اونا داره و نکات تربیتی خوبی رو بیان می کنه که البته نیاز به توجه دقیق والدین داره
    البته که نباید این نکته رو هم نادیده بگیریم که خیلی از قسمت ها آموزش های خوبی برای بچه ها داره و باید این رو قبول کنیم که بچه های دوران ما واقعا باهوش تر از اونی هستند که فکر می کنیم و فهم و درک بالایی دارند
    لازم به ذکره که بگم قبول دارم بعضی از قسمت هاش و دیالوگ هاش و شخصیت هاش بدآموزی هایی هم دارن مثلا پسرعمه زا با اینکه محبوبیت بالایی داره اما از حق نگذریم بخاطر اینکه بی ادبه و بی ادب بامزه ای هستش همه دوسش دارن! و توی این بی ادبی هاش هم علت هایی هست که این عروسک اومده رو کار! به نظرم یه جور به رخ کشیدن تربیت های اشتباهه!
    خب این همه بده هم خوب!
    حالا بحث امروز ما درباره شخصیت عروسکیه جیگره! به پسرعمه زا بعدا می رسیم!
    جیگر یک الاغ! ببخشید!
    جیگر یک جیگر با نمکه که هر چیزی رو سه بار تکرار می کنه و عموما هیچی رو نمی فهمه و حسابی خر زوره!
    به نظرتون چرا هر چیزی رو سه بار تکرار می کنه؟
    چند تا چیز به نظر من میرسه یکی اینکه خب یک الاغ همون جیگر خودمون رو اونقدر باید بهش بگید تا یک چیزی رو بفهمه! بعد فک می کنه بقیه هم مثله خودشن برای همین هر چیزی رو چند بار تکرار می کنه! در کل یعنی اینکه هر کی یکم کوته فکر و به قول خودمون خنگه و دیر براش جا می افته مسائل بقیه رو هم مثل خودش می دونه
    به نظرم یه جورایی برای این استفاده میشه این سه بار تکرار که به بچه ها بفهمونه که یک حرف رو که یکبار بهتون میگن بهتره خوب گوش کنید و بهش عمل کنید اینکه بخوان زیاد تکرار کنن هم باعث عصبانیت پدر و مادر میشه هم اونا رو کلافه می کنه و شما شخصیت خنگی جلوه می کنید! شاید این تحلیل خیلی دور باشه اما در طول زمان تاثیر گذاره به نظرم
    و آخریش هم اینکه جیگر رو هم این تکرار سه بار دیالوگ که صداش رو هم باهاش هی بالا می بره جالبش کرده و یا اینکه گاهی اونقدر گنگ حرف می زنه که هیچی نفهمی!
    دقت کردید وقتی یک نفر رو هی ازش بپرسی چی؟ چی؟ دقیقا دفعه دوم و به نسبت دفعه سوم صداش بالاتر میره! مثل وقتی که والدین برای تکرار یک حرف وقتی که بچه نمی فهمه عصبانی میشن و هی صداشون رو بالا می برن و این همیشه خوب نیست و به بچه موج منفی می فرسته یعنی تو نمی فهمی!
    شخصیت جیگر رو برای این دوست دارم که صادقه! دقیقا خیلی الاغ صادقیه! همون جیگر صادقیه! توی اکثر برنامه ها اگه کار اشتباهی انجام داده باشه و خودش قبول داشته باشه و اقای مجری ازش بپرسه تو این کارو کردی یا نه؟ و چون مجبور نشه دروغ بگه به مجری میگه میشه نگم و یا میشه نپرسی!
    مثلا:
    آقای مجری: جیگر؟ پس شما نرفتی عروسی؟؟
    جیگر: میشه نپرسی؟
    اقای مجری: چرا نپرسم؟
    جیگر: میشه نپرسی؟
    اقای مجری: چرا نپرسم؟
    جیگر:اگه بپرسی مجبورمیشم دروغ بگم.دوست داری دروغ بگم؟دوست داری دروغ بگم؟ دوست داری دروغ بگم؟
    اقای مجری: نه دوست ندارم دروغ بگی
    جیگر:پس نپرس دیگه.نپرس دیگه

خیلی جالبه به نظرم این می خواد به بچه ها نشون بده که اگه یک کار اشتباه می کنید و خودتون هم می دونید بخاطرش دروغ نگید اما خب اینجا درسته که جیگر حقیقت رو هم نمیگه اما مجری که خنگ نیست می فهمه!
    یه جا بود که ببعی به جیگر یک چیزی یاد داده بود یادتونه؟
    ببعی : جیگر اونی که بهت یاد دادمو بگو…!!
    جیگر : بگم ؟ باشه…my name is donkey…

خیلی بامزه بود به نظرم و از طرفی توش درد بود اکثر مواقع آدما برای این می خندن یا بهتر بگم تلخند می زنن و تلخ می خندند چون یک حقیقتی رو درک کردن که بقیه نتونستن بفهمن
    این دیالوگ جیگر هم به نظرم تلخند داشت چون داره نشون میده وقتی تو هیچی نفهمی و نخوای بفهمی هر کی هر چیزی بهت یاد میده و میگه خوبه تو مثل یه طوطی یاد می گیری و فک می کنی تکرارش تو رو بزرگ نشون میده و دقیقا برعکسه چون که اینطوری نمیشه و تو همون آدم تهی قبل هستی
    به نظرم این می تونه به بچه های یاد بده که مثل طوطی نباشن خودشون درک کنن و سعی کنن قدرت یادگیری و درکشون رو بالا ببرن تا گول نخورن
    یک جای دیگه بود که جیگر می گفت:
    ﺟﯿﮕﺮ :ﭖَ ﻋﯿﺪﯼ ﻧﻤﯿﺪﯼ…!!
    ﺁﻗﺎﯼ ﻣﺠﺮﯼ : ﻧﻪ…
    ﺟﯿﮕﺮ :ﭖَ ﻋﯿﺪﯼ ﻧﻤﯿﺪﯼ…!!
    ﺁﻗﺎﯼ ﻣﺠﺮﯼ : ﻧﺪﺍﺭﻡ ….بعضی ها ندارن…!!
    جیگر : حقمه…!! سهممه….!!! مالمه…!!

کلی اینجا خندیدم اما بازم دیالوگ تلخی بود نشون دهنده پرتوقع بودن بچه های این دورانه که هر چیزی که به والدینشون و یا گاهی اطرافیانشون تعلق داره رو مال و حق خودشون می دونن و طوری داریم بارشون میاریم که فک کنن گرفتنه حقشونه اگر زیاده بخوان و یا حتی نا حق بخوان
    وقتی بزگترا میشینن پای کلاه قرمزی فقط برای سرگرمی و یکم خندیدنه! ولی متاسفانه اصن به این چیزاش فک نمی کنن
    کلاه قرمزی واقعا برنامه موفقیه در زمینه ی تربیت و جا انداختن فرهنگ بزرگ کردن بچه ها و نکات خوبی داره به نظرم ولی به شرطی که فقط نشینیم پاش و بخندیم ! خوبه در بین خنده هامون یکم روش فکر هم بکنیم
    این برنامه فقط برای سرگرمی نیست مطمئنا!
    یکی از دوستان گفته بودن کلا با این برنامه مخالفن و خیلی بدآموزی داره به نظرشون اما من با ایشون موافق نیستم چون به نظرم اون بدآموزی هاش برای اینکه نشون بده که این بدی ها هست توی بچه های این دوران یعنی اشتباه تربیتی رو داره به رخ می کشه تا به فکر بیافتیم و اینقدر راحت از کنارش نگذریم و بخندیم و بگیم بچه است دیگه!
    در کل شخصیت جیگر رو دوست دارم این رو گفته بودم نه؟ گفتم یا نگفتم؟ گفتم یا نگفتم؟ گفتم یا نگفتم؟

4. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

رنگین (جمعه 26 مهر 98)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    سطح
    86
    دستاوردها:
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    این یه تز جدید که دارم میدم بازی گفتم یا نگفتم
    در این بازی مهم کار ویا نکردن کار نیست بلکه یه جورایی اتو گرفتن است
    بازی من خوبم تو بدی
    شبیه بازی حالا گیرت اوردم پدر..... البته ببخشید این اسم بازی هست
    حالا چی کار کنیم
    اینهمه خشم از فردی از کجا میاد؟
    احتمال خیلییییییییییییییی زیاد مهار نادیده گرفته شدن ما واقعیت به صورت واقعی نمیبنیم بلکه تحریفش میکنیم به سمت خودمون
    ما فقط بدیهای طرف میبینیم و یادمون میاد در اون لحظه
    شاید پشت این حرفا طرحواره بدبینی خوابیده

می خواد امتیاز بگیره که بعدا با خودش بگه دیدی دیگران قابل اطمینان نیستن
    دیدی همه می خوان اذیتت کنن
    دیدی درست فکر می کردی
    و از این جهت اعتماد بنفس کاذب می
    گیره
    از راه صحیح اعتماد بنفس تغذیه نمیکنه

گاهی وقتها وجود طرحواره ها صرفا برای اعتماد بنفس است و الا خودشم میدونه اینگونه نیست
    به احتمال خیلی زیاد این شخصیت بسیار تحقیر شده یا میشه
    یا خودش حقیر میدونه
    ویرایش توسط خادم رضا : شنبه 18 فروردین 97 در ساعت 09:59

6. کاربر روبرو از پست مفید خادم رضا تشکرکرده است .

رنگین (جمعه 26 مهر 98)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)