به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array

چگونه سال 97 را به بهترین سال زندگی خود تبدیل کنیم؟

بهترین سال

روزهای پایانی سال 96 را با هرگونه سختی و خوشی که داشت، در حال سپری کردن هستیم و به آغازی جدید و سالی نو می رسیم که به نمایندگی از مجموعه پدیده فکر مهتر همین حالا سال جدید را به شما تبریک می گویم و امیدوارم هر روزی بهتر از روز گذشته ی خود بسازیم و به اهداف خود نزدیک تر شویم.

در این پست قرار است چیزهای جدید و نکات جالبی را یاد بگیریم مبنی بر اینکه چگونه می توانیم این سال جدید را به بهترین سال زندگی خود تبدیل کنیم! قبول کنید که همیشه هر آغازی، انگیزه ی جدید در انسان ها ایجاد می کند. ما هم قرار است از مزایای این انگیزه استفاده کنیم و به یک ذهنیت درست درباره ی این آغاز دست یابیم.
    سال جدیدی در پیش است و بهترین زمان برای برنامه ریزی دقیق اهداف می باشد. باید دقیقاً ببینیم که در سال 97 به دنبال چه چیزی هستیم و می خواهیم به چه چیزی دست یابیم.

سال 96 را ببندید!

اولین استراتژی برای موفقیت طولانی مدت این است که سال گذشته یا همان سالِ روبه پایان را ببندیم و خاتمه دهیم. خاتمه دادن به سال گذشته، اولین گام است زیرا بدون این تفکر، برای شما خیلی سخت خواهد شد که تعیین کنید در آینده به کدام جهت باید حرکت کرده و به چه دلایلی سال قبل به اهداف خود دست نیافته اید.
    البته دقت کنید که هدف از اینکار، دست یافتن به احساس بدی نیست که ببینید چرا به این اهداف نرسیدید. اهداف واقعاً بزرگ، به زمان های خیلی زیادی جهت دستیابی نیاز دارند. نکته ی اصلی این است که تشخیص دهید در کجای این فرآیند قرار گرفته اید زیرا پس از تعیینِ آن، قادر خواهید بود برنامه ای جهت پیشرفت و پیگیری روند ایجاد کنید.
    لیستی از اهدافی را که قرار است در سال 97 دست یابید؛ ایجاد کنید

استراتژی بعدی، تهیه ی یک لیست از اهدافی ست که در سال ۹۶ قصد دستیابی به آنها را دارید.
    حتی این اهداف می توانند بخشی از اهدافی باشند که در سال گذشته دست نیافتید. شاید هم اهدافی کاملاً متفاوت از اهداف سال گذشته را بنویسید که براساس همان سال تعیین کرده اید. در هر حال، اهدافی باشند که طبق تصمیمات تان قرار گذاشته اید بدست آورید.
    رویکرد ۱۰-هدف را توسعه دهید

استراتژی بعدی، گسترش همان چیزی ست که برایان تریسی آن را هدف ۱۰ گانه نامیده است. برگه ای را به دست گرفته و روی همان تاریخ صفحه، بنویسید “اهداف سال ۹۶” سپس ۱۰ هدفی را که دوست دارید در این سال جدید دست یابید ذکر کنید.
    سپس از قدرت و تکنیک خیال و جادو استفاده کنید و تصور کنید که هیچ گونه و هیچ نوع محدودیتی ندارید. مجدداً ۱۰ چیزی را که دوست دارید به آن تبدیل شده، یا آنها را داشته باشید، یا انجام دهید بنویسید.
    راهنمایی هایی برای نوشتن اهداف

۱- اهداف خود را به گونه ای بنویسید که انگار قبلاً به آنها دست یافته اید
    در ابتدا، دقت کنید که همه ی اهداف خود را به زمان حال می نویسید. یعنی طوری بنویسید که از قبل به هدف خود دست یافته اید. برای مثال، بجای اینکه بنویسید “من X مقدار پول را هر ساله بدست خواهم آورد” اینگونه ثبت کنید: “من هر سال X بدست می آورم.”
    به این دلیل زمان حال می نویسیم چون ذهن نیمه هشیار ما فقط می تواند جملات و دستورات زمان حال را تأیید کند.
    ۲- اهداف خود را با حس مثبت بنویسید

مورد بعدی که باید رعایت کنید این است که اهداف خود را با لحن مثبت بنویسید. بجای اینکه بگویید “من سیگار را ترک خواهم کرد” بنویسید “من غیرسیگاری (منظور کسی ست که سیگار نمی کشد) هستم”
    ۳- اهداف خود را در زمان شخصی بنویسید

در نهایت، باید اهداف خود را در زمان شخصی بنویسید. به عبارت دیگر، همه ی اهداف شما باید با کلمه ی “من” شروع شود.
    پس از اینکه اهداف ۱۰ گانه ی خود را نوشتید، این سوال را از خود بپرسید:
    تنها هدفی که در این لیست -اگر بتوانم همین حالا به آن دست یابم- می تواند بزرگ ترین تاثیر مثبت را در زندگی من ایجاد کند کدام است؟
    پس از نوشتن اهداف، از خود بپرسید:
    تنها هدفی که در این لیست -اگر بتوانم همین حالا به آن دست یابم- می تواند بزرگ ترین تاثیر مثبت را در زندگی من ایجاد کند کدام است؟
    هرجوری که به این سوال جواب دادید، دورِ همان هدف خط بکشید. هم اکنون این هدف، به بزرگ ترین و قطعی ترین هدف شما بدل شده است. مهم ترین مقصد شما و ارجح ترین هدف است.
    سپس در ادامه، برای رسیدن به ابتدا همین هدف، برنامه ریزی کنید. برای اینکار، اول سختی هایی که باید برای آن تحمل کرده و غلبه کنید را ثبت کنید. اطلاعات بیش تر و مهارت هایی که نیاز دارید را بنویسید. حتی افرادی را که نیازمند تعامل و همکاری با آنها می شوید را قید کنید. در نهایت، همه ی این اطلاعات را به یک برنامه ی منسجم تبدیل کنید.
    در نهایت هم پیشنهاد می شود که روی هدف خود، طوفان ذهنی انجام دهید. این فرآیند شما را مجبور می کند تا روی این موضوع که دقیقاً چگونه به هدف دست یابید تمرکز کنید. یک برگه ی دیگر تهیه کنید و در بالاترین نقطه ی آن، اولین هدفی ارجح خود را به حالت سوالی بنویسید. مثلا: چطور می توانم تا ۳۰ اسفند سال ۹۶ به X مقدار پول دست یابم؟
    سپس ۲۰ پاسخ برای این سوال بنویسید. البته بیش تر از آن هم مجاز است و حداقل آن ۲۰ مورد می باشد.
    با استفاده از این استراتژی از همان ابتدای سال، خودتان را برای موفقیت در سال ۹۶ آماده می کنید. برنامه ای برای دنبال کردن و مقصدی برای رسیدن دارید. در چنین صورتی، مطمئن هستید که یک سالی مملو از هیجان انتظار را می کشد. موفق باشید.

منبع

2. 4 کاربر از پست مفید خادم رضا تشکرکرده اند .

sahar.66 (جمعه 25 اسفند 96), گیسو کمند (شنبه 26 اسفند 96), مدیرهمدردی (جمعه 25 اسفند 96), zolal (شنبه 26 اسفند 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 فروردین 03 [ 23:18]
    سطح
    88
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 486
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    1,198

تشکرشده 1,406 در 461 پست

Array
    سلام.
    ممنون از مطالب خوبی که می ذارید مخصوصا تاپیک عدم بیان اهداف، بسیار موضوع ظریف و مهمی بود. دوست داشتم بیشتر از زدن یک تشکر، با اعلام نظرم، از شما به خاطر مطلب خوبتون قدردانی کنم. اما جایی برای پاسخ وجود نداشت.
    از این مطلب هم بسیار استفاده کردم. فقط نفهمیدم بالاخره اهداف سال 96 رو بنویسیم یا 97 رو!!!
    موفق باشید.

به نور نگاه کن ! سایه ها پشت سرت خواهند بود.

4. کاربر روبرو از پست مفید zolal تشکرکرده است .

گیسو کمند (شنبه 26 اسفند 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)