به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 14 بهمن 96 [ 23:36]
    سطح
    15
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 32.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    35

تشکرشده 18 در 12 پست

Array

باید چطور رفتار کنم تا بتونم جذبش کنم؟

سلام
    حدود 5 ماه پیش اومدم اینجا و ازتون کمک گرفتم در رابطه با خواستگاری و شرایطی که داشتم.
    من 31 سالم. فوق لیسانس هستم. کارمندم. وضعیت مالیم بد نیست تا چند ماه دیگه هم خونه می خرم. از نظر تیپ قیافه هیکل همه چیزم خوب هست. خانواده خوبی دارم. تا الان هم خواستگار زیاد داشتم ولی هیچ کدوم نپسندیدم. به شدت نگران و اضطراب دارم برای ازدواج
    همه ی دخترها و پسرهای فامیل کوچکتر و بزرگتر از من ازدواج کردند و من تنها دختری هستم که ازدواج نکردم. از اینکه 5 سال دیگه هم مجرد باشم و بقیه بچه دار شده باشند به شدت ناراحتم همین الان هم که می بینم اون ها همش اکیپی زوج زوج می رند بیرون و من چون تنها هستم باهاشون نمی رم خیلی ناراحتم برای همین دارم زبان می خونم که زودتر مهاجرت کنم و از ایران برم که ازدواج نکردم اینجا نباشم و این مسائل آزارم نده. و تصمیم دارم اگر تا سن 40 سالگی ازدواج نکردم یه بچه رو به سرپرستی بگیرم و با خودم ببرم خارج باهاش زندگی کنم ولی هنوز امید دارم و تلاش می کنم ازدواج کنم (امیدوارم بتونم) چون پدرم به شدت مخالف و می گه هرگز اجازه نمیدم بری خارج زندگی کنی و اگه رفتی دختر من نیستی ولی من اگه ازدواج نکنم می خوام برم نمی خوام اینجا تنها بمونم و تا آخر عمرم با پدر مادرم تو یک خونه زندگی کنم.
    از وقتی که خواستگار قبلیم رد کردم مهر تا الان حدود 5 نفر ازم خواستگاری کردند ولی واقعا هیچ کدوم دوست نداشتم همشون هم معرف داشتند و اصلا به من نمی خوردند. یکشون فوق العاده مذهبی. اون یکی مسئول دبیرخانه که موقعیت شغلی خودم خیلی ازش بهتر بود از هر لحاظی ازش سر بودم. یکی دیگشون 4 سال از من کوچکتر بود. یکیشون رفتارش خوب نبود. یکشون 40 سالش بود و هنوز مستقل نبود. هیچ کدوم مورد مناسب من نبودند. فکر می کنم باید خودم یه کاری برای خودم بکنم این خواستگارهایی که بقیه معرفی می کنند به هیچ دردی نمی خورند.
    اخیرا یکی از مراجعه کنندگانم هست که ابراز علاقه نشون داده البته من نمی دونم قصدش ازدواج یا دوستیه چیزی که میدونم اینکه از من خوشش میاد ولی نمی دونم آیا با بقیه دخترا هم همینطور رفتار می کنه یا فقط با من اینطوری هستش.
    ایشون 32 سالشه. فوق لیسانس. شرکت داره از خودش. قیافه ظاهرش هم خوبه. ولی اخلاقش هنوز بهش مطمئن نیستم. مدرس زبان انگلیسی و اینطور که خودش می گه قصد داره بره از ایران. با این اطلاعات کلی که ازش می دونم فکر می کنم می پسندمش.
    ولی من نمی دونم باید چطور رفتار کنم که ایشون جذبش کنم.
    ایشون توی تلگرام که پیام میداد یه جور غیرمستقیم میگه که باید هوای منو داشته باشی منم هواتو دارم. میگه من با کسی (منظورش دختر) غاطی نمی شم. اگه من زودتر رفتم خارج هر کمکی از دستم بر بیاد برات انجام میدم. توی حرفاش گفت تو خیلی دوست داشتنی و تو دل برو هستی. که من هی ازش پرسیدم چرا و هی ازش دلیل خواستم که مستقیم اعتراف کنه و یه چیز رسمی بگه که بدتر شد و بهم گفت چرا انقدر سوال می کنی خیلی از چیزا دلیل نداره.
    من نهایت استیکری که براش می فرستم گل هست چون فکر می کنم وقتی از احساسم نسبت به طرفم مطمئن نیستم نباید حرف عاشقانه بزنم فقط در همین حد بهش گفتم که شما خیلی خوبی و مهربونی و این حرفا.
    یبار یه استیکر قلب فرستاد که توش بوس بود من فقط تشکر کردم و گفتم مرسی اون گفت جوابش مرسی؟ گفتم پس چیه ؟ گفت نمی دونم. گفتم درست نیست اینو جواب بدم. و فقط گل فرستادم.
    یه روز دیگه یکم از کارش عصبی بود با اداره ما کارش گیر افتاده بود براش پیگیری کردم و بعد گفت میای بریم تولد؟ خب من خودشم درست نمی شناسم و واقعا هم تا حالا از اینجور تولدها نرفتم گفتم نه ممنون. مرسی و خوش بگذره. بعد فرداش یه عکس جدید گذاشته بودم بهش گفتم که منم می بردی. گفت تو ادای بچه مثبت ها رو در میاری (من قیافه و تیپم اصلا به دخترای مثبت نمی خوره ولی من تا حالا پارتی اینا نرفتم و تولدی هم که ایشون دعوت کرده بود مختلط بود نه اینکه مجلس مختلط نرم مهمونی های فامیل خودمون هم مختلط هست ولی به این شکل مهمونی و تولد نرفتم که با یه دوست برم) بهت میگم بیا تولد نمیای. جواب استیکر آدمو نمی دی. ظاهرا از اینا ناراحت شده بود.
    من نمی دونم چطوری جذبش کنم سمت خودم الان مطمئن هستم که به صورت سنتی بخوام ازدواج کنم اون ادمی که دلم میخاد گیرم نمیاد. نه می تونم دوست بشم و برم با طرفم مهمونی و اینطرف اونطرف و بعد به ازدواج منجر نشه و نه می تونم سنتی ازدواج کنم. بین دو راهی موندم فکر می کنم ایشون آدم مناسبی برای من باشه اهل گردش و تفریح هست مهربونه اهل دود نیست خانواده دوسته هدف هاش تا اونجایی که شناخت نسبی پیدا کردم به من می خوره زبون باز و اهل دروغ نیست. تو کارش هم صادقانه بود. ولی نمی دونم چطوری جذبش کنم که به ازدواج منجر بشه. همش استرس دارم نکنه آخرین شانس ازدواجم باشه.
    چطوری رفتار کنم که نه خیلی احساسی بشه و بخواد بوس بفرسته و این حرکت ها رو بکنه و نه اینکه بیخیال بشه و ول کنه بره.
    ایشون و دوستاش از این مدل هایی هستند که خیلی با هم مهمونی و اکیپی بیرون برند و تولد و مهمونی مختلط داشته باشند. منم اینجور مهمونی ها رو دوست دارم و دوست دارم همسر آینده ام پایه باشه باهام بیاد ولی الان که مجرد هستم نمی رم. خانوادمم اجازه نمی دند.
    بین سنتی و مدرن گیر کردم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 02 [ 06:41]
    سطح
    82
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    10000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    سلام دوست عزیز.بنظرم این آقااصلاقصدش ازدواج باشمانیس.یه مدت میخواد باهاتون خوش بگذرونه بعد هم شمارو به خیر اونو به سلامت.بعداز اون هم فکرمیکنید اگه وارد رابطه احساسی باهاش بشین چقدر میتونین صبرکنین شاید یک روزی بهتون پیشنهاد ازدواج بده!
    اگه اشتباه نکنم سومین ارسال گیسوکمند بود که درباره ازدواج سنتی ومدرن نوشته بود.اونو مطالعه کنید لطفا. شاید کمکتون کنه توی ارتباط بهتر داشتن
    ویرایش توسط tavalode arezoo : سه شنبه 10 بهمن 96 در ساعت 20:17

3. 7 کاربر از پست مفید tavalode arezoo تشکرکرده اند .

Eram (سه شنبه 10 بهمن 96), esm (سه شنبه 10 بهمن 96), Quality (یکشنبه 15 بهمن 96), sahar202 (چهارشنبه 11 بهمن 96), کلانتر جو (جمعه 27 بهمن 96), نادیا-7777 (چهارشنبه 11 بهمن 96), صبا_2009 (سه شنبه 10 بهمن 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 فروردین 03 [ 05:33]
    سطح
    94
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام

به نظر من پیشنهاد دادن به آشنایی جهت ازدواج خیلی راحت تره از پیشنهاد رفتن به پارتیه و اگه این آقاپسر قصدش ازدواج بود انقدر بی پروا رفتار نمیکرد. پس قصد و منظورش رو واضح نشون داده . و سکوت شما و به روی خود نیاوردن هم دلیلی بر رضایت شما دیده. وقتی در جواب بوس ؛گل می فرستی یعنی از استیکرت خوشم اومده. میتونی نزدیکتر باشی.
    خیلی مواظب باش دختر خوب. ایشون حتی درخواست دوستی هم نداده ازت میخواد برین پارتی اون وقت شما تو فکر درخواست احتمالی ازدواج ایشون هستی؟ نشانه های واضح رو ندید نگیر.

5. 5 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

mercedes62 (یکشنبه 15 بهمن 96), Quality (یکشنبه 15 بهمن 96), sahar202 (چهارشنبه 11 بهمن 96), کلانتر جو (جمعه 27 بهمن 96), صبا_2009 (سه شنبه 10 بهمن 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 18 در 12 پست

Array
    ممنون از وقتی که گذاشتید. قبول دارم و می دونم ازدواج سنتی موفقیتش بیشتره ولی وقتی اون آدمی که می خوام از طریق سنتی نیست چکار کنم دیگه 31 سالم. اگه خودم کاری نکنم و هی منتظر باشم یه کسی بهم معرفی کنه نتیجه نخواهم گرفت.
    دلم نمیخاد تا آخر عمرم مجرد بمونم.
    دلم میخاد بچه داشته باشم.

- - - Updated - - -

الان که مطمئنم قصدش ازدواج نیست ولی شاید بعد عوض بشه. خودمم می دونم این روش درستی نیست ولی احساس می کنم باید یکم منم کوتاه بیام تا بتونم ازدواج کنم.
    هی یه مدت سعی می کنم بهش فکر نکنم و بیخیال باشم ولی دوباره نمیشه میگم بذار تلاش کنم.
    نمی دونم
    هر بار که میرم یه آدم جدید می بینم فقط دعا می کنم آخریش باشه خسته شدم از این وضعیت.
    البته فکر می کنم خودمم ایراداتی دارم که اون کسی که می خوام پیدا نمی کنم ولی نمی دونم چطور برطرفش کنم. مشاوره حضوری هم رفتم فایده ای نداره فقط گفت تو مشکلی نداری سالمی برو دنبال زندگیت. ولی می دونم که بلد نیستم با یه مرد چطور رفتار کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 آبان 99 [ 01:26]
    سطح
    69
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 342
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,477

تشکرشده 1,571 در 419 پست

Array
    سلام
    شما هیچ کار خاصی لازم نیست بکنید.

فقط همینو میتونم به عنوان یه آقا به شما بگم که اگر مردی واقعا قصدش ازدواج باشه بعد از یه مدت کوتاه پیشنهادش رو مطرح میکنه...

اگر خیلی سعی کرد خودشو به شما نزدیک کنه و صمیمی بشه این جمله رو بهش بگید: "آقای فلانی من توی شرایط و موقعیتی نیستم که بخوام وارد دوستی و رابطه های دوستی بشم و تمایلی هم به این روابط ندارم، یرای شما هم احترام زیادی قائلم اما فکر میکنم اگر قرار هست صمیمیت یا آشنایی بیشتری بینمون باشه بهتره که با اطلاع خانواده و در چارچوب رسمی باشه"

8. 2 کاربر از پست مفید mehrdad_m تشکرکرده اند .

sahar202 (شنبه 14 بهمن 96), کلانتر جو (جمعه 27 بهمن 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 بهمن 96 [ 17:21]
    سطح
    33
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    7

تشکرشده 54 در 27 پست

Array
    سلام
    شما که خواستگار زیاد داشتید و ردش کردید شده تا حالا به حال خواستگاراتون بعد از جواب منفی فکر کردید؟. البته منظورم این نیست که حتما باید جواب مثبت میدادید ولی اگر منتظر کسی هستید که ظاهر و اندام عالی و موقعیت شغلی پرفکت و پول و خونه و اخلاق حسنه داشته باشد فکر نمیکنم مجرد موندن خیلی عجیب باشه بهتره کمالگرایی کنار گذاشته بشه

10. کاربر روبرو از پست مفید mohammad89 تشکرکرده است .

کلانتر جو (جمعه 27 بهمن 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    35

تشکرشده 18 در 12 پست

Array
    اخیرا خیلی به موردی که شما فرمودید فکر می کنم. و هی تحلیل می کنم که آیا اون ها چه حالی داشتند وقتی بهشون گفتم نه و کاش یکم ملایم تر برخورد کرده بودم بعضی اوقات می گم حتما بخاطر اینکه دل اون ها رو شکوندم تنها موندم و دارم تقاص پس میدم.
    وقتی که خیلی تنها میشم و از لحاظ روحی داغونم میگم کاش یکی از همون ها رو انتخاب کرده بودم ولی وقتی حال روحیم بهتره خداروشکر می کنم که انتخاب نکردم.
    من نمی خوام طرفم بهترین باشه. چون منم بهترین نیستم کلی ایراد دارم ولی انتظار دارم هم سطح خودم باشه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 خرداد 97 [ 13:10]
    سطح
    7
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    Tagger Second Class250 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 9 پست

Array
    سلام براي ي ازدواج موفق هيچوقت ديرنيست نگران بچه هم نباش علم خيلي پيشرفت كرده .توكلت به خدا باشه دوست عزيز و گول ظواهر رونخور

13. کاربر روبرو از پست مفید سارا1366 تشکرکرده است .

کلانتر جو (جمعه 27 بهمن 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)