به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 96 [ 19:12]
    سطح
    1
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

یه دختر تو محل کارمه که دوسش دارم ولی ..

سلام

حدودا یک ماه بعد از استخدامم تو یه شرکت به یه خانم هم سن سو ال خودم که تو این یک ماه با هم رابطه نزدیکی ( رابطه کاری ) برقرار کرده بودیم مستقیما ابراز علاقه کردم و بهش گفتم دوستش دارم ( البته از طریق پیامک ). روز بعد سر کار جواب پیامک من رو داد و گفت که نامزد داره.با این حال دوباره بعد از دو هفته باز بهش ابراز علاقه کردم که بازم گفت نامزد داره.

بعد از اون بهش بی توجهی کردم و هیچ صحبتی باهاش نداشتم چون احساس میکردم ممکنه مزاحمش باشم. ولی تو همین مدت ازش رفتارایی دیدم که احساس میکنم اونم ازم بدش نمیاد و این حرفو به یه دلیل دیگه زده. به خاطر همین کاملا گیج شدم.مثلا چندین بار خودش سر صحبتو باهام باز کرده یا اگه من صحبتی کردم خیلی با اشتیاق باهام صحبت کرده یا دقیقا همون اهنگایی که میدونه من دوس دارمو تو محل کار گوش میده.

سوال من اینه آیا امکانش هست که دختری (با عرض معذرت از خانوما) واسه ناز کردن بگه نامزد دارم؟
    یا مثلا بخواد مطمین بشه که من دوسش دارم یا نه ؟
    یا آیا اصلا امکانش هست فکر کرده باشه من ناراحت شدم بخواد از دلم دربیاره؟

واقعا گیج شدم لطفا کمکم کنید. ممنون

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 06 فروردین 00 [ 21:41]
    سطح
    57
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 170
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 290 در 93 پست

Array
    سلام
    منظور از دوست داشتن یعنی برای ازدواج یا برای دوستی؟
    اگه برای ازدواج نیت داشتین که کاملا روش اشتباهی رو انتخاب کردین که بعد از یک ماه و تازه با پیامک ابراز علاقه کردین (باید با دسته گل و به همراه خانواده تشریف ببرین خواستگاری)، اگه برای دوستی هست که این تالار کلا مخالف دوستی پسر و دختر هست و کلی دعوات هم می کنند
    در مورد سوالتون نمیشه تشخیص قطعی داد، ممکنه واقعا نامزد داشته باشه حالا رسمی یا غیر رسمی و به قولی در شرف اش باشه .. اگه این نباشه ممکنه کلا حوصله و اعصاب رابطه و آشنایی با کسی رو نداشته و این جوری پیچونده شما رو.. در مورد رفتارهاش اصلاا به هیچ عنوان بهش پر و بال ندین و تفسیر نکنید چون هیچ وقت نمیتونین متوجه بشین تو سرش چی میگذره .
    اگه معیارهای کلی شما رو داره و میتونه به عنوان گزینه ازدواج اتون مطرح باشه انوقت میتونین یه بار دیگه به صورت رسمی درخواست اتون رو مطرح کنید
    ولی اگه هدف اتون دوستی هست مخصوصا که همکارتون هست خیلی شرایط سخت و بدی ممکنه برای هر دوی شما پیش بیاد و به صلاح هیچ کدومتون نیست

3. 2 کاربر از پست مفید المای تشکرکرده اند .

Erica (شنبه 18 آذر 96), shaludama (شنبه 18 آذر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط المای نمایش پست ها
    سلام
    منظور از دوست داشتن یعنی برای ازدواج یا برای دوستی؟
    اگه برای ازدواج نیت داشتین که کاملا روش اشتباهی رو انتخاب کردین که بعد از یک ماه و تازه با پیامک ابراز علاقه کردین (باید با دسته گل و به همراه خانواده تشریف ببرین خواستگاری)، اگه برای دوستی هست که این تالار کلا مخالف دوستی پسر و دختر هست و کلی دعوات هم می کنند
    در مورد سوالتون نمیشه تشخیص قطعی داد، ممکنه واقعا نامزد داشته باشه حالا رسمی یا غیر رسمی و به قولی در شرف اش باشه .. اگه این نباشه ممکنه کلا حوصله و اعصاب رابطه و آشنایی با کسی رو نداشته و این جوری پیچونده شما رو.. در مورد رفتارهاش اصلاا به هیچ عنوان بهش پر و بال ندین و تفسیر نکنید چون هیچ وقت نمیتونین متوجه بشین تو سرش چی میگذره .
    اگه معیارهای کلی شما رو داره و میتونه به عنوان گزینه ازدواج اتون مطرح باشه انوقت میتونین یه بار دیگه به صورت رسمی درخواست اتون رو مطرح کنید
    ولی اگه هدف اتون دوستی هست مخصوصا که همکارتون هست خیلی شرایط سخت و بدی ممکنه برای هر دوی شما پیش بیاد و به صلاح هیچ کدومتون نیست
    ممنون از راهنماییتون.جواب امیدوارکننده ای بود.

هدفم آشنایی بیشتر و به تبعش ازدواجه، زیاد علاقه ای به دوستی بی هدف ندارم، ولی احساس میکنم یه غمی داره این دختر و دلیل نه ای که گفته به همون غمی که داره برمیگرده چون نشونه های غمگین بودنشو دریافت کردم و چون خیلی درونگراست زیاد بروز نمیده. به نظرتون مستقیما به صورت رسمی ازش خواستگاری کنم یا قبلش خیلی محترمانه باهاش صحبت کنم ببینم مشکلش چیه؟ خیلی دوستش دارم و دوست دارم پای درد دلش بشینم.به همین دلیل احساس میکنم اگه بازم بی مقدمه حتی به قول شما با گل و شیرینی و خیلی رسمی برم درخواست بدم جوابش منفی باشه.

امیدوارم متوجه منظورم شده باشین

5. کاربر روبرو از پست مفید shaludama تشکرکرده است .

المای (شنبه 18 آذر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 06 فروردین 00 [ 21:41]
    سطح
    57
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 170
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 290 در 93 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shaludama نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون.جواب امیدوارکننده ای بود.

هدفم آشنایی بیشتر و به تبعش ازدواجه، زیاد علاقه ای به دوستی بی هدف ندارم، ولی احساس میکنم یه غمی داره این دختر و دلیل نه ای که گفته به همون غمی که داره برمیگرده چون نشونه های غمگین بودنشو دریافت کردم و چون خیلی درونگراست زیاد بروز نمیده. به نظرتون مستقیما به صورت رسمی ازش خواستگاری کنم یا قبلش خیلی محترمانه باهاش صحبت کنم ببینم مشکلش چیه؟ خیلی دوستش دارم و دوست دارم پای درد دلش بشینم.به همین دلیل احساس میکنم اگه بازم بی مقدمه حتی به قول شما با گل و شیرینی و خیلی رسمی برم درخواست بدم جوابش منفی باشه.

امیدوارم متوجه منظورم شده باشین
    سلام مجدد
    خواهش میکنم.. امیدوارم هر چی خیر هست و خوبی براتون اتفاق بیفته
    در مورد غم تو وجود این دختر که میگین یادم افتاد به خانه سبز که فرید میگفت فلانی یه نغمه غم انگیزی داره .. والا تو این دوره و زمونه همه یه نغمه غم انگیزی دارن :)
    اگه واقعا با شناختی که توی این یک ماه بدست اوردین به این نتیجه رسیدین که دوستش دارین و میتونه همسر مناسبی براتون باشه ( به شرطی که واقعا عقل اتون هم تایید میکنه نه فقط احساس تنها)، در این صورت ارزش داره که براش تلاش کنید و شانس خودتون رو امتحان کنید، اگه دختر درونگرایی هستن که نمیاد برای شما درد و دل کنه ، ممکنه هر گذشته ای داشته باشه و هیچ معلوم نیست چه به سرش گذشته باشه ، شما چون بهش علاقه مند شدین دوست دارین بیشتر بهش نزدیک و صمیمی بشین که تو این مقطع اصلا درست نیست.
    به عنوان یه دختر مطمنم تنها راهی که اون خانم بتونه به شما اعتماد کنه و بهتون فکر کنه این که از سمت شما اقدام جدی جهت خواستگاری و آشنایی رسمی جهت ازدواج انجام بشه.
    خوبی این روش اینه که اگه به هر دلیلی واقعا شما رو نخواد خیلی زود از این حال و هوا و فکر و خیال ها آزاد میشین و تازه این احتمال هست که اگه اولش شما رو حتی رد هم کنند بعدش نظرشون عوض بشه و شما مجدد بتونین اقدام کنید
    من نمی فهمم شما پسرا چرا این قد اقدام رسمی براتون سخته در صورتی که شفاف ترین و ساده ترین راه برای نشون دادن تمایل و ابراز علاقه به یه خانم هست
    فوق فوق اش جواب منفی میشنوید آسمون که به زمین نمیاد و برخلاف تصور شما عزت نفس و شخصیت شما خیلی هم تو ذهن دختر پر رنگ تر و برجسته میشه چون عین یه مرد واقعی و درست و حسابی اقدام کردین.
    انشالله با خبرهای خوب ما رو خوشحال کنید ، موفق باشین

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط المای نمایش پست ها
    سلام مجدد
    خواهش میکنم.. امیدوارم هر چی خیر هست و خوبی براتون اتفاق بیفته
    در مورد غم تو وجود این دختر که میگین یادم افتاد به خانه سبز که فرید میگفت فلانی یه نغمه غم انگیزی داره .. والا تو این دوره و زمونه همه یه نغمه غم انگیزی دارن :)
    اگه واقعا با شناختی که توی این یک ماه بدست اوردین به این نتیجه رسیدین که دوستش دارین و میتونه همسر مناسبی براتون باشه ( به شرطی که واقعا عقل اتون هم تایید میکنه نه فقط احساس تنها)، در این صورت ارزش داره که براش تلاش کنید و شانس خودتون رو امتحان کنید، اگه دختر درونگرایی هستن که نمیاد برای شما درد و دل کنه ، ممکنه هر گذشته ای داشته باشه و هیچ معلوم نیست چه به سرش گذشته باشه ، شما چون بهش علاقه مند شدین دوست دارین بیشتر بهش نزدیک و صمیمی بشین که تو این مقطع اصلا درست نیست.
    به عنوان یه دختر مطمنم تنها راهی که اون خانم بتونه به شما اعتماد کنه و بهتون فکر کنه این که از سمت شما اقدام جدی جهت خواستگاری و آشنایی رسمی جهت ازدواج انجام بشه.
    خوبی این روش اینه که اگه به هر دلیلی واقعا شما رو نخواد خیلی زود از این حال و هوا و فکر و خیال ها آزاد میشین و تازه این احتمال هست که اگه اولش شما رو حتی رد هم کنند بعدش نظرشون عوض بشه و شما مجدد بتونین اقدام کنید
    من نمی فهمم شما پسرا چرا این قد اقدام رسمی براتون سخته در صورتی که شفاف ترین و ساده ترین راه برای نشون دادن تمایل و ابراز علاقه به یه خانم هست
    فوق فوق اش جواب منفی میشنوید آسمون که به زمین نمیاد و برخلاف تصور شما عزت نفس و شخصیت شما خیلی هم تو ذهن دختر پر رنگ تر و برجسته میشه چون عین یه مرد واقعی و درست و حسابی اقدام کردین.
    انشالله با خبرهای خوب ما رو خوشحال کنید ، موفق باشین
    ممنون از لطفتون

به نظرم اقدام رسمی برای آقایون سخت نیست فقط اصولا آقایونی که واقعا قصد ازدواج با یه دختر رو دارن، دوست دارن قبل از درخواست ازدواج یه مدت با طرف ارتباط نزدیکتریداشته باشن تا ببینن انتخابشون جدای از احساسات ، عقلانی هم درست هست یا نه (البته این فقط در مورد آقایونیه که واقعا با هدف ازدواج پا پیش میذارن).

منم از این قاعده مستثنی نیستم.احساس کردم یک ماه زمان کمیه برای شناخت کامل.خواستم فقط یکم رابطمون نزدیک تر بشه که احتمال میدم تجربه بدی براش یادپاوری شده و جواب منفی داده.
    یعنی تنها راه جلب اعتماد یک خانم ( به دور از کلک و حقه بازی ) خواستگاریه رسمیه؟
    راه دیگه ای برای جذب اعتمادش وجود داره آیا ؟
    چون شما خانوم هستین بنظرم بهتر بتونین بهم کمک کنید

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    یعنی تنها راه جلب اعتماد یک خانم ( به دور از کلک و حقه بازی ) خواستگاریه رسمیه؟
    راه دیگه ای برای جذب اعتمادش وجود داره آیا ؟

مثلا چه راهی؟
    خودتون رو بگذارید جای اون خانم. یه نفر هنوز یک ماه نشده اومده همکارتون شده پیام میده که دوستت دارم؛ خب این یعنی چی؟؟ یعنی اون فرد هیجانی؛ عجول و ظاهربینه؟ یا یعنی یه فرد مورد اعتماد و با رفتار و افکار معقوله؟

اصلا شما جای این خانم نه! جای برادر این خانم؛ چه فکری در مورپ یه آقایی که همچین برخوردی داره می کردید؟

9. کاربر روبرو از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده است .

shaludama (شنبه 18 آذر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 14 مرداد 98 [ 00:30]
    سطح
    40
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 47
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger Second Class
    تشکرها
    244

تشکرشده 259 در 139 پست

Array
    صد در صد روش اشتباهی رو انتخاب کردین.
    حالا من نمیگم همین اول بیاین از طریق خانواده اقدام کنین ولی حداقل میتونستین خودتون یکم رسمی تر رفتار کنین.
    میتونستین خیلی شیک و مجلسی بعد از ساعت کاری باهاشون قراری بزارید و مطرح کنید و همون اول هم عنوان کنید که آشنایی به قصد ازدواج.
    من اگه همکارم بهم پیامک بده و بگه دوسم دارم ، خدایی فکر قشنگی نمیکنم و حتی بهم برمیخوره که چرا لیاقت منو اینجوری دیده که از پیام اقدام کنه.
    علت رفتارهای الانِ این خانوم برای من یه عنوان یه خانوم قابل درک نیست.
    نمیدونم شاید بخواد پیامی بهتون برسونه.
    حالا یه اقدامِ دوباره از طرف شما چه اشکالی داره ، یه تلاش مجدد بکنید ، شاید از این دخترهای احساسی ولی محافظه کار هست که نمیخواد قلب و احساس و وقتش رو بی جهت درگیره کسی بکنه و نتیجه ای نگیره.
    ولی هرچی فکر هم میکنم میبینم میتونست به روش دیگه ای جواب رد بده.
    چون معمولا میخواد ردِ کامل کنن میگن نامزد داریم و ....
    اگه الان احساس بلاتکلیفی دارین نسبت به این موضوع ، فقط یه اقدام جدی و رسمی میتونه کمکتون کنه وگرنه فکر نکنم اینجا کسی کار خاصی از دستش بر بیاد براتون.

11. 2 کاربر از پست مفید Happy.girl.69 تشکرکرده اند .

Erica (یکشنبه 19 آذر 96), shaludama (یکشنبه 19 آذر 96)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 فروردین 03 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,575

تشکرشده 37,077 در 7,001 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    شناخت برای ازدواج یک فرایند مشخص و قاعده مندی هست.
    اولین گام هم خواستگاری رسمی هست.

در واقع خواستگاری رسمی شروعی برای فرایند شناخت هست.
    خیلی ها اشتباها تصور می کنند اول باید دوست بود و غیر رسمی دل داد و دل گرفت و بعد که کاملا یکدیگر را شناختند برای خواستگاری اقدام کنند. این کاملا غلط هست.
    چون شناخت خانواده ها از مسائل اساسی شناخت همسر آینده هست و همچنین نشانه جدی بودن فرد برای ازدواج هست.

ما توضیحات بیشتری در لینکهای ذیل در خصوص ازدواج داده ایم که جوابهای سئوال شما را هم در بر می گیرد.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)