به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 96 [ 10:53]
    سطح
    2
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array

6 دختری 34 ساله با دو خواستگار همزمان!

سلام به همه دوستان

دختری 34 ساله هستم، خواستگارهایی داشته ام که متاسفانه به دلایلی همه آنها را ندید گرفته ام... در حال حاضر تصمیم به ازدواج گرفته ام، دو خواستگار دارم، من و هر دو خواستگارم، فروردین سال 63 هستیم. یکی از خواستگاران، پسر عمویم هست و دیگری همکارم! پسرعمویم را به لحاظ خانوادگی خیلی خوب میشناسم، با پسرعمو هنوز هیچ صحبتی در خصوص ازدواج نکرده ایم و فعلا فقط بحث خواستگاری مطرح شده است، تا حدودی حس میکنم که خصوصیت اخلاقی اش شبیه به من هست، یعنی مثل من، برون گرا هست، اهل رفت و آمد و مهمانی، اهل شوخی و خنده، کمی عصبی و.... در حال حاضر محل کار و منزلش در شهرستانی است که حدود 50 کیلومتر با شهر ما فاصله دارد، من اصلا دوست ندارم به اون شهر برم و اونجا زندگی کنم، و این رو مطرح کردم که در موردش تصمیم بگیرن، از لحاظ ظاهری هم بد نیست و مورد پسند من هست، خانواده پرجمعیتی هستند و فرزند دوم هستند و البته یه ازدواج ناموفق داشتند که حدود چند ماه عقد بودن و سپس از همسرشون حدود دو ساله که جدا شدند. تنها چیزی که هست من نمیخوام عصبی باشن، چون عصبانی شدن، آرامش رو از طرف مقابل میگیره... که البته همه آدمها بالاخره عصبانی میشن ولی اینکه در چه حد، مهم هست.

اما خواستگار دوم که همکارم هست، از نظر ظاهری تقریبا مردانه هست، اوایل اصلا ظاهرشو نمیپسندیدم، اما بعد از گذشت مدتها، تقریبا برام عادی شده.. هم رشته خودم هست و تو ارگانهای دولتی به صورت پروژه ای کار میکنه و درآمد نسبتا خوبی داره، تو شهر خودمون زندگی میکنن، حدود 2 تا 3 دفعه با خانواده اش به منزل ما اومدن و بصورت رسمی خواستگاری برگزار شده، خانواده کم جمعیتی دارن، ایشون فرزند اول هستند، و خانوادشون خوب بودن. طی چند جلسه در مورد مسائل مختلف با هم صحبت کردیم، و تو طول مدتی که همکار بودیم و میشناختمش، از اینکه پسری کاملا آرام و با حوصله و صبور هست، شک ندارم، اصلا عصبانی نمیشه، یعنی اگه هم عصبی یشه با داد و بیداد حل نمیکنه، بیشتر ساکت میشه و اخم میکنه. اما زودرنج هست.......مدت خیلی طولانی منتظر من شده تا نظر منو جلب کنه، و میگه باز هم منتظر میمونم تا منو کاملا دوست داشته باشی و بعد عقد کنیم... از اونجایی که هیچ مشکل خاصی نداره نه از لحاظ جسمی نه روحی و نه اخلاقی ولی متاسفانه نظر من بهش جلب نمیشه... بارها و بارها به من ثابت کرده که منو واقعا دوست داره و حاضر برای من هر کاری انجام بده، برای پیشرفتم تو کار و هر کاری از این قبیل، ولی واقعیت اینه که من تا حالا نتونستم عاشقش باشم و در حدی که باید دوستش داشته باشم و هر روز باعث میشه که بیشتر درموردش عذاب وجدان بگیرم، چون همون دو سه سال پبش وقتی بهشون جواب منفی دادم ، اون هم بارها و نه یکبار و دوبار، خودشون خواستن که بموننن و بهشون فرصت بدم و به خواسته خودشون موندن و الان هم که کشیده شده به خواستگاری....

مشکلم اینه که هر چی کلنجار میرم با خودم، نمیتونم انتخاب کنم، اگه بخوام فقط دوست داشتن واحساسم رو در نظر بگیرم، خوب باید مستقیم پسرعمومو انتخاب کنم که هر چند هنوز باهاشون صحبت جدی در مورد ازدواج نداشتیم، و همش نگرانم که بعدا بفهمم که اصلا باب میل من نبوده.... از طرفی میبینم که این همکارم همه خصوصیات اخلاقیش خوبه و البته بر خلاف من که برون گرا هستم ایشون درون گرا هستند.... و شرایط کاری ایشون هم نسبت به پسرعموم خیلی بهتره و اینکه اینجا تو شهر ما زندگی میکنن...

با توجه به سنم که تا چند ماه دیگه وارد 34 سال میشم و فشار اطرافیان، باید زودتر تصمیم بگیرم و اینکه واقعا نمیشه در یک زمان، با هر دو نفر آشنا شد، من فعلا اجازه ندادم پسرعموم بصورت رسمی بیادخواستگاری، تا ببینم باید چه کاری انجام بدم....

نمیدونم باید مشاوره برم و با مشاوره صحبت کنم؟
    با دوستانم مشورت کنم؟
    به خودشون بطور مستقیم مشکلاتمو مطرح کنم؟

واقعا شرایط بد و بلاتکلیفی دارم که قدرت تصمیم گیری رو از من گرفته.....
    ویرایش توسط H.R : سه شنبه 14 آذر 96 در ساعت 16:10

2. 2 کاربر از پست مفید H.R تشکرکرده اند .

المای (چهارشنبه 15 آذر 96), بانوی آفتاب (چهارشنبه 15 آذر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 06 فروردین 00 [ 21:41]
    سطح
    57
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 170
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    683

تشکرشده 290 در 93 پست

Array
    سلام
    حتما پیش یه مشاور خوب برین و کمک بگیرین
    اما من فکر میکنم دل خیلی مهمه.. مثلا همکارتون واقعا شما رو دوست داره که این همه مدت به پای شما موندن، و به نظرم اینم یه جور موهبت هست که ادم تو انتخاب همسرش این قد مطمن و مشتاق و پیگیر باشه ، دو دلی و شک خیلیی سخته و من کاملا درک میکنم که چه قدر براتون سخته تصمیم گیری.. چون هر دو گزینه شرایط ظاهری و اولیه اشون اوکی هست و مناسب
    اما نظر شخصی من اینه که دل خیلی مهمه، به حرف دلتون گوش بدین .. با خودتون خلوت کنید و ببینید کدوم رو به عنوان همسر از ته دل دوست داری.. فکر نکنم اگه از دلتون سوال کنید اشتباه کنید
    انشالله خوشبخت بشین

4. 2 کاربر از پست مفید المای تشکرکرده اند .

nazaninIT (شنبه 18 آذر 96), بانوی آفتاب (چهارشنبه 15 آذر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

اگه از دیدن نفر دوم حال به حال میشینو و نمیتونین کنارش ارامش داشته باشین که هیچ و ردش کنین .. ولی اگه این چیزها نیست من نفر دوم و بهتون پیشنهاد میکنم.. و چن تا دلیل داره..

خونواده کم جمعیت که حسن های زیادی داره..

آرام و صبور بودن..

علاقه شدید ایشون به شما..

زندگی در همین شهر خودتون ..

و عیب و حسن هائی که پسر عموتون داره..

خونواده شلوغ ..

خطر بدنیا اومدن بچه ناسالم

اتفاقات و دعواهای معمول که شاید به فامیل بکشه..

ازدواج ناموفق ..

حسنهای ایشون :

شناخت کامل ایشون ..

برون گرا بودن مثله خودتون..

و مورد پسند بودن ظاهر ایشون
    ویرایش توسط جوادیان : پنجشنبه 16 آذر 96 در ساعت 13:44

6. 3 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

nazaninIT (شنبه 18 آذر 96), کلانتر جو (چهارشنبه 09 اسفند 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 16 آذر 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    اینکه اونها آیا مناسب هستند یا نه بدون دانستن خصوصیات شما ممکن نیست. به نظر من اصلا با احساست (اگر منظور از دل احساسه) تصمیم نگیر. احساس هم امتیاز داره اما این عقل که باید به احساس امتیاز بده. یعنی شما معیارها و شرایطی رو که برای همسر اینده ات در نظر داری(با توجه به شناخت از خودت) لیست کن و به ترتیب اولویت بنویس و به هر کدوم امتیاز لازم رو در مورد خواستگارت بده. حالا شاید لازم باشه هر کدوم از معیارها ضریب خودشون رو داشته باشند. شما اون ضریب ها رو هم در نظر بگیر و امتیاز کل رو محاسبه کن. البته ممکنه بعضی از معیارها این وسط حق وتو داشه باشند.
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

8. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

nazaninIT (شنبه 18 آذر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 خرداد 97 [ 23:00]
    سطح
    20
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    221

تشکرشده 40 در 19 پست

Array
    والا چی بگم ! شاید صحبت کردن بیشتر با پسرعموت خیلی تکلیفت رو معلوم کنه. نمیشه با همین شناخت نسبی که ازش داری ببینی میخوایش یا نه. و به نظرم هم اشکالی نداره یکی دو جلسه حداقل بیاد و صحبت کنی باهاش و ببینی واقعا اونی هست که میخوای یا نه.
    قیافه ی خوب درسته که اول آدم رو جذب میکنه و حتی خیلی زندگی عاشقانه ای هم آدم شروع کنه، ولی وقتی یه ذره بداخلاقی از طرف دیده بشه کم کم قیافه ی خوبش عادی و حتی زشت به نظر میرسه.
    ولی به هرحال به نظرم باید بیشتر با پسرعموت آشنا بشی تا بتونی با اگاهی تقرییبا یکسان از هر دو مورد مقایسه کنی و فکر کنی بهشون.
    این نکته هم خیلی مهمه که فامیل بودنتون ممکنه خطرناک باشه پس احتمالا یه ویژگی منفی براش محسوب میشه ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)