به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 آبان 97 [ 10:25]
    سطح
    14
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    4
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Posticon (5) درخواست راهنمایی برای وقتی که ازتباط کاری به محیط غیرکاری کشانده می شود

سلام
    دوستان عزیز بنده به مشکلی در رابطه ی خودم برخوردم و امیدوارم از این طریق بتونم راهنمایی شما دوستان را داشته باشم...
    اولش یه مقدمه کوتاه بگم...بنده 26 سالمه و 2 سال هست که با دختر همکلاسی ارشد خودم رابطه ای دوستانه دارم. رابطه ی ما از همان ابتدا هدفمند بوده و سعی شده به سمت و سوی ازدواج هدایت بشه. چون خودم واقعیتش با توجه به مشغله ها و دغدغه های فکری که دارم علاقه مند زیاد به روابط هایی که هدفش فقط گذران وقت بوده نبودم هیچوقت. در ضمن خانواده ها در جریان همه چی از همان ابتدا بودند و حتی دیدار هایی خانواده ها با هم یا با ما تنها داشته ان...
    اخیرا به مشکلی برخوردیم، که هر کدام از ما نظرات متفاوتی در این مورد داریم. واقعیتش دوست بنده دفاع ارشد خودش رو تموم کرده و الان در حال حاضر در حال تدوین مقاله برای همان موضوع هست. که گه گاهی باید با استاد خودش حضوری در این مورد دیدار داشته باشه. اما استاد مورد نظر به نظر مشغله ی زیادی داره و یکی از دانشجویان پسر فارغ التحصیل که اتفاقا با خود استاد همکار هم هست را مسئول پروژه ایشون کرده تا بتونه به ایشون کمک کنه. البته کمکش در اصل پروژه نیست بیشتر کمک ویراستاری است. خب تا اینجا همه چی اوکی هست و بعضی وقت ها حضوری هم دیگه رو ملاقات میکنند و اگر حضوری نباشه در تلگرام...
    دوست بنده کار هم میکنند و تا ساعت 4 و نیم سر کار تشریف دارند. و بعد اون ساعت میرن دفتر استاد در دانشگاه و کارشون با اون پسر مورد نظر معمولا تا ساعت 7 طول میکشه. که همون ساعت هم جفتشون هم دیگه کاری ندارن. و با هم میزنن از دانشگاه بیرون. و یکی دو باری که با هم ملاقات داشتن بخشی از راهو با هم همسفر میشن و به اصلاح اون پسر ایشون رو تا یه جایی میرسونه. البته همسفر بودنشون با مترو هست ولی خب با هم میان و اون پسر ایشون رو تا نزدیک های خونه میرسونه یعنی تا جایی همسفر هستن. چون دوست بنده تازه به تهران مهاجرت کرده، تهران را زیاد بلد نیست و از ایشون احتمالا راهنمایی خواسته و اون پسر هم گفته تا جایی ایشون رو میرسونه. که الان 2-3 باری با هم ملاقات داشتن این اتفاق مرتبا میفته. این در صورتی هست که بنده همیشه چنین مواقعی براشون آژانس اینترنتی (مانند اسنپ) میگیرم و میفرستمشون دم خونشون. و همیشه هم این پیشنهاد رو میدم که میخوای آژانس بگیرم یا حتی خودم بیام برسونمت؟ ولی ایشون اصرار داره به همین روش بره. حتی ایشون هیچوقت از مترو استفاده نمیکنه به خاطر سختی ها و شلوغی هایی که هست. مسیری تاکسی خور و نزدیک تر هم وجود داره. اما ...
    تا جایی که روابط کاری در محیط کاری باشه خب بنده هیچ مشکلی باهاش ندارم. و به دوست خودم اعتماد کامل دارم و مطمئنم که همیشه حد و حدود خودش را در این نوع محیط ها داره. یعنی اصلا بحث بی اعتمادی نیست. اما نه دوست بنده نه خود بنده نه خانواده ی دوستم نه هیچکس دیگه ای هیچ شناختی از این پسر نداریم. با توجه به محیط تهران و موارد مخاطره آمیزی که هممون ازش خبر داریم و لازم به توضیحات بیشتر نیست بنده دوست ندارم این پسر ایشون رو برسونه. یه جورایی این دختر تو این شهر به خاطر من اومده و خانواده ی درجه یکی اینجا نداره و من خودمو خیلی مسئول حفاظتش میدونم. یعنی با خواهر من یا مادرم هیچ تفاوتی ندارن ایشون از این نظر. همچنین جدای مسائل مخاطره آمیز از دیگر دغدغه های بنده ایجاد توهم برای اون پسر و افکار ناشایستی هست که ممکنه از ذهن اون پسر عبور کنه. خب بالاخره ما تو این جامعه زندگی میکنیم و میدونیم هممون آدم های خوبی نیستیم و بعضی ها واقعا خرده شیشه دارن و ممکن این افکار مریض از ذهنشون عبور کنه. حرف اصلی بنده اینه ما اصلا نیاز به کمک نداریم تو این مورد چرا الکی یکی دیگه رو درگیر کنیم و یا حتی محتاطانه تر برخورد نکنیم؟ چرا اصلا بهونه ای بخوایم دست کسی بدیم که بعد ها فکر کنه لطفی کرده و در ازاش به خودش اجازه بده چیز دیگه ای درخواست کنه. من تو زندگیم آدم زیاد دیدم و واقعا برخوردم به چنین آدم هایی شاید از نظر بعضی ها چنین آدم هایی وجود نداشته باشن، ولی واقعیت جامعه اینه که متاسفانه چنین موجود هایی هم وجود دارن.
    بنده این موضوع که این کارشون برای من ناراحت کننده است را باهاشون در میون گذاشتم. ولی ایشون فکر میکنن بنده حسودی میکنم. به من میگن نباید افکارمو تحمیل کنم یا نباید ناراحتی در این مورد بروز بدم و ایشون رو در این مورد آزاد بذارم. در صورتی که من نمیتونم اینو قبول کنم و واکنشی بهش نشون ندم. من واقعا آدم حسودی نیستم و هیچ ترسی ندارم از این طریق ایشون رو از دست بدم یا ... . چون معتقدم اگه قراره بنده ایشون رو از این طریق از دست بدم همون بهتر که از دست بدمش، چون هیچ وقت برای بنده نبوده و دیر یا زود این اتفاق میفتاده. در ضمن بنده از این نظر همانطور که قبلا گفتم از سمت دوست خودم مطمئنم و اعتماد کامل دارم.
    اما ایشون سفت سر عقایدش پایبند هست و میگه که کار اشتباهی نکرده و باز هم این اتفاق خواهد افتاد. بعد بار اول بنده موضوع ناراحتیم رو باهاش در میون گذاشتم ایشون همین حرفارو زد و باز هم این قضیه تکرار شد اما به من همون موقع نگفت. بعدا یه جورایی فهمیدم که باز هم این اتفاق افتاده. الان هم یه دعوای خیلی سخت با هم سر این موضوع کردیم و حتی انقدر این خواسته ی من براش بی ارزشه که شاید به جدایی بیانجامه. یعنی با تمام قدرت تمام این روزها داشتم از ناراحتیم میگفتم نه ایشون اصلا به این قضیه توجه نکرد. و واقعا صبر من تموم شد.
    سوالی که از دوستان دارم اینه واقعا فکر میکنین چه کار باید کرد در این مورد؟ لطفا هم دختر ها و هم پسر ها در این بحث شرکت کنن تا بتونیم دیدگاه ها را از هر دو طرف قضیه یه بررسی داشته باشیم.

پیشاپیش از همه ی دوستان سپاسگزارم...
    ویرایش توسط nimaakbari : سه شنبه 14 آذر 96 در ساعت 14:33

2. کاربر روبرو از پست مفید nimaakbari تشکرکرده است .

miss seven (چهارشنبه 15 آذر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

شما میگید این دختر خانم درحالت عادی از مترو استفاده نمی کنه ولی مواقعی که با اون آقا هم مسیر میشند همراه ایشون با مترو رفت و آمد می کنند. درحالیکه به شما اجازه نمی دند براشون ماشین بگیرید یا خودتون برسونیدشون؟
    امیدوارم اشتباه فهمیده باشم وگرنه شما باید درمورد ازدواج تون با این خانم دقت بیشتری داشته باشید. بچه سال هم نیستند که بگم متوجه رفتارشون نمی باشند.

پیشنهاد می کنم خودتون یا فردی مورد اعتمادتون یه مدت این دو نفر رو هنگامی که با هم هستند زیرنظر داشته باشند ببینید نوع رفتارشون با هم چگونه است؟
    در هرحال خودتون مستقیم با دختر طرف نشید چون ممکنه خبری نباشه و حساسیت بیجا ایجاد کنید. مادر یا خواهرتون بهترین گزینه ها هستند

موفق باشید.

4. 3 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

miss seven (چهارشنبه 15 آذر 96), niloofar_aabi (پنجشنبه 16 آذر 96), بالهای صداقت (شنبه 18 آذر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    4
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    سلام

شما میگید این دختر خانم درحالت عادی از مترو استفاده نمی کنه ولی مواقعی که با اون آقا هم مسیر میشند همراه ایشون با مترو رفت و آمد می کنند. درحالیکه به شما اجازه نمی دند براشون ماشین بگیرید یا خودتون برسونیدشون؟
    امیدوارم اشتباه فهمیده باشم وگرنه شما باید درمورد ازدواج تون با این خانم دقت بیشتری داشته باشید. بچه سال هم نیستند که بگم متوجه رفتارشون نمی باشند.

پیشنهاد می کنم خودتون یا فردی مورد اعتمادتون یه مدت این دو نفر رو هنگامی که با هم هستند زیرنظر داشته باشند ببینید نوع رفتارشون با هم چگونه است؟
    در هرحال خودتون مستقیم با دختر طرف نشید چون ممکنه خبری نباشه و حساسیت بیجا ایجاد کنید. مادر یا خواهرتون بهترین گزینه ها هستند

موفق باشید.
    سپاس فراوان بابت همکاری که داشتین در این پست...
    دوست گرامی این موارد رو هم در نظر بگیرین که شاید ایشون فکر کنن بنده قصد تحمیل نظر خودم رو دارم و قصد داشته باشن رو عقیده ی خودشون پا فشاری کنند. و موضع گیریشون به همین دلیل باشه. اینکه اجازه نمیدن من براشون ماشین بگیرم هم شاید به خاطر تعارف یا این مسائل باشه. چون معمولا چنین مواقعی تعارف میکنند. چون ایشون هنوز همسر بنده نیست خیلی کم از این تعارف ها میکنه خیلی وقت ها...
    چیزی که در اصل برای من مهم است اینه که آیا نفس این کار درست هست؟ آیا من به اشتباه به ایشون هشدار دادم؟ آیا حرفی که میزنم اشتباه هست؟ آیا حساسیت بنده بیش از اندازه هست؟ چون خودم هر طور فکر میکنم این کار با عرف اجتماعی هیچ کشوری سازگار نیست. و روابط یک سری قوانین نانوشته دارند که باید رعایت بشه. میخوام از بیرون یکی که در این قضیه دخیل نیست یه نگاهی به این قضیه داشته باشه و راهنمایی کنه. اگر هر گونه نقدی به بنده در این مورد وارد هست واقعا خوشحال میشم بدونم. دوستان در این مورد واقعا راحت باشن.
    @Ye_Doost : از شما هم خیلی ممنونم که مشارکت میکنین در بحث...ازتون تقاضا دارم با نظر گرفتن همه این موارد نظر خودتون رو بگین...هم شما هم بقیه ی دوستان...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

همینطور که گفته اید روابط قوانینی دارند. بعضی صریح و آشکار و بعضی عرفی و نانوشته.
    نوع رابطه شما براساس ازدواج درآینده و با آگاهی خانواده ها بنا شده است پس باید هر دو طرف در رفتارها نسبت به هم تاحدی احساس مسئولیت داشته باشن، اگرچه هنوز هیچگونه تعهد جدی نسبت به هم ندارید.
    معمولا دختری که به پسری علاقه مند باشه از همراهی وی و نشان دادن وی به دیگران استقبال میکنه ولی بعضی وقت ها خانم ها غیرعادی رفتار می کنند. مثلا امکان داره برای حال گیری، تحریک احساس طرف مقابل ... بهش بی اعتنائی کنند و حتی با دیگری گرم بگیرند. حتی ممکنه بخواهند احساس استقلال کنند.
    در عرف جامعه ما و درمورد شما هم شاید همین وضعیت باشه شاید هم نباشه. این رو باید با ایشون صحبت کنیدو متوجه بشید. البته خیلی با دقت و طوری که متهم شان نکنید. به هرحال ایشون رو متوجه کنید رفتارهای اینچنینی چه قبل و چه بعد از ازدواج براتون قابل تحمل است یا خیر. خطوط قرمزتون رو براشون واضح کنید.
    نفس کار ایشون برای هر دختری مسلما غلط است و برای دختری که نشان شده خیلی غلط تر. کمترین آسیبی که داره همین ایجاد حس نگرانی و بدگمانی در طرف مقابل (شما) است. ضمن اینکه بیشتر مواقع روابط غیرضروری بین دختر و پسر به ایجاد احساسات موقت یا دائمی منجر میشه.

شما رو نمی دونم ولی من باشم از دختر موردنظرم به جد میخوام همکار درسی شان رو عوض کنه، ترجیحا همکار خانم پیدا کنه. اگر ممکن نیست روابط شون رو به حداقل مورد نیاز کاهش بده. اگر هم اصرار به ادامه "رابطه نامتعارف" با مرد نامحرم داشته برای منی که مذهبی و مقید هستم همسر مناسبی نخواهد بود.
    اصلا هم خوشم نمیاد نامزدم منو رد کنه با یکی دیگه طی طریق کنه.

بازهم بهتره با بزرگتر خانواده خودتان یا ایشان مشورت کنید. مودبانه ولی صریح حرف تون رو بزنید. مسئله کوچکی نیست که بخواهید حجب و حیا داشته باشید. مسئله زندگی آینده تان است و جای تعارف ندارد.

تاکید می کنم این ها نظرات شخصی بنده است و نه کارشناسی.

موفق باشید

7. 5 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

Erica (جمعه 17 آذر 96), mercedes62 (پنجشنبه 16 آذر 96), nimaakbari (یکشنبه 19 آذر 96), بالهای صداقت (شنبه 18 آذر 96), بانوی آفتاب (پنجشنبه 16 آذر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 دی 97 [ 18:42]
    سطح
    28
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    35

تشکرشده 87 در 38 پست

Array
    سلام دوست گرامی! از نظر من که یک خانم هستم و ۹ سال هم خارج از ایران زندگی کردم این کار نامزد شما بسیار غیر طبیعی و غیر قابل توجیه هستش. حتی اگر از نظر خودشون طبیعی باشه ولی نادیده گرفتن احساس و نظر شما با این شدت و حدت اصلا طبیعی نیست. دختری که به مردی علاقه داره میگه شما نیا دنبالم که با همکارم بیام؟ به نظر من به طور جدی خط قرمزهاتون رو مشخص کنید و اگر اون خط قرمزها با هم نمیخونه تا عقد نکردید تو انتخابتون تجدید نظر کنید چون این مسایل خیلی مهم هستند و بعدها میتونن مشکل ساز بشند و دست اخر به شما انگ بدبین و متعصب میخوره.

9. 3 کاربر از پست مفید niloofar_aabi تشکرکرده اند .

Erica (جمعه 17 آذر 96), Ye_Doost (یکشنبه 19 آذر 96), بانوی آفتاب (جمعه 17 آذر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    4
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    بسیار بسیار سپاسگذارم از دوستان که نظراتشون رو با من در میون میذارن ... برام خیلی ارزشمند هست...

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar_aabi نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی! از نظر من که یک خانم هستم و ۹ سال هم خارج از ایران زندگی کردم این کار نامزد شما بسیار غیر طبیعی و غیر قابل توجیه هستش. حتی اگر از نظر خودشون طبیعی باشه ولی نادیده گرفتن احساس و نظر شما با این شدت و حدت اصلا طبیعی نیست. دختری که به مردی علاقه داره میگه شما نیا دنبالم که با همکارم بیام؟ به نظر من به طور جدی خط قرمزهاتون رو مشخص کنید و اگر اون خط قرمزها با هم نمیخونه تا عقد نکردید تو انتخابتون تجدید نظر کنید چون این مسایل خیلی مهم هستند و بعدها میتونن مشکل ساز بشند و دست اخر به شما انگ بدبین و متعصب میخوره.
    ضمن تشکر از شما دوست عزیز باید خدمتتون عرض کنم که ایشون نامزد بنده نیستن. بنده هنوز از ایشون خواستگاری هم نکردم ... ولی خب کلا روابط رو سعی کردیم طوری ببریم جلو که به همین سمت و سو کشیده بشه. همونطور که گفتن رابطه اصلا هدف خوشگذرانی و... هیچوقت نداشته... و اگر هر وقت متوجه شدیم که بدرد هم نمیخوریم مسئله کلا کنسل بشه. خانواده ها هم در همین راستا با هم و با ما آشنایی دارن. البته بنده به دنبال تامین یه سری نیاز های اولیه زندگی هستم تا بتونم با خیال راحت برم برای خواستگاری که البته تصمیم جفتمون هست این قضیه ... یه جورای بنده پشتیبان مالی ندارم و صبر ما تا الان به همین دلیل بوده و به تدریج یه سری از این مشکلات برطرف شده و الان دیگه میشه گفت تا 2-3 ماه آینده به اون هدفی که برای شروع انتظار داشتیم میرسیم. یه جورایی تا قبل این قضایا به این نتیجه رسیدیم که قراره با هم زندگی رو شروع کنیم. من همه این ها رو میگم تا هم شما و هم دوستان دید کاملتری از رابطه ی ما داشته باشین.
    واقعیتش من این مسائل رو خودم خیلی زیاد رعایت میکنم و شدیدا بهش پایبندم. از نظر من حتی یک صمیمیت بیش از حد و نا متعارف با جنس مخالف قابل قبول نیست. و همیشه هم سعی میکنم این موارد رو رعایت کنم. منظور از صمیمیت نداشتن، روابط اجتماعی نداشتن با دیگران نیست. بنده دقیقا روابط نامتعارف رو عرض میکنم و اگرنه بنده با توجه به کارم روزانه با شرکت های مختلف تعامل دارم و آدم های زیادی میبینم با همشون هم چه مرد و چه زن روابط اجتماعی خوب و متعارفی دارم ولی خب همیشه حد خودم رو میدونم. اصلا هم از اون آدم ها نیستم که بخوام محدودیت ایجاد کنم برای همسرم از این نظر ها...از اون آدم هایی هم نیستم که بخوام کنترل بیجا داشته باشم رو همه چی...چون معتقدم با زور نمیشه این موارد رو تحمیل کرد. طرف خودش باید شعور خیلی چیزهارو داشته باشه. اینکه با زور من چیزی بهش تحمیل بشه که فایده نداره. یه جایی ممکنه از کنترل بنده خارج باشه و ایشون میتونه کار خودشو بکنه. ولی هر طور با خودم فکر میکنم این کار اشتباست. محیطی که همسرم کار میکنه شاید 80 درصدش مرد باشن و بنده خودم معرف ایشون برای کار بودم. میخوام بگم اصلا از این جهات مشکلی ندارم. و همیشه به این اعتقاد داشتم ایشون همیشه روابط کاری رو خودش بلد هست از روابط دیگر جدا کنه...
    نمیخوام هم از ایشون دفاع کنم، شاید ایشون اطلاع نداشته باشه از این قضیه و فقط برای اینکه از اشتباه خودش فرار بکنه انقدر پافشاری کرده رو این قضیه....ولی تا جایی که من دیدم و میشناسم این دوست خودمو، ایشون هم معمولا سعی میکنه حد خودشو تو این موارد بدونه. اما سر این قضیه واقعا نمیدونم چرا اینطور شده؟ دقیقا همین انگ بدبینی و متعصب بودن که میفرمایین بهم زده شده...
    چیزی که واقعا برای من مهمه و میخوام نظرات بیشتری در این مورد بشنوم اینه که آیا واقعا بنده بدبینم؟ متعصبم؟ اگه اینطوره سعی کنم اصلاح کنم خودمو...یا واقعا این کار یه کار غیر متعارفه؟ و نباید انجام بشه! چون واقعا سر این قضیه اذیت شدم...

از تمامی دوستان خواهشمندم شرکت کنن تو بحث و بهم کمک کنن ... خیلی خیلی ممنونم ...

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 02 [ 12:14]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocialRecommendation Second ClassTagger First Class50000 Experience Points
    تشکرها
    13,202

تشکرشده 14,121 در 2,560 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام و وقت به خیر
    به نظرم ، کسی پاکدامنی این خانوم را نمی خواهد ببرد زیر سئوال و کسی هم نمی خواهد که بگوید شما مرد دگم و خشک و بسته ای هستید
    شما ایشون رو انتخاب کرده اید ، و زیر نظر خانواده ها برای ادامه آشنایی اقدام کرده اید
    این خانوم هم نظر مساعد نشان داده برای ادامه آشنایی به قصد ازدواج
    موردی که مطرح شده و کابران به شما گوشزد کردند این هست که این رفتار ( ملاقات و همراهی چه خانم / چه آقا با جنس مخالف وقتی لزومی ندارد ) چنانچه از هریک از طرفین در دوران آشنایی به قصد ازدواج سر بزند ، اصولا مورد پسند هیچ کدام از طرفین نخواهد بود
    این خانوم با اون آقا در خصوص مقاله و کارهای دیگه جلسه دارند و به کارها می رسند بنابراین چه الزامی هست که اون اقا ایشون را در مسیر برگشت همراهی کند؟! ، حتی اگر نیاز به همراهی هم باشد شما که خواستگار ایشون هستید ارجحیت دارید بر اون آقایی که راهنمای ایشون در مقاله هست بالاخره شما دو تا می خواهید بیشتر با هم آشنا شوید تا باهم به تفاهم برسید برای ازدواج
    مثلا اگر شما با یک خانومی برای کاری مراوده داشته باشید و وقتی تایم کاری تمام شود منطقی این هست که بگویید خدا حافظ و ایشون هم همین طور ، حالا اگر شما تعارف هم بزنید ، یا برای راهنمایی مسیر کمک کنید ،پسندیده تر هست که اون خانم تعارف شما را قبول نکند
    ====
    در خصوص شما و دوستتان ، به نظرم :
    1) نتوانستید از مهارت های ارتباطی درست بهره ببرید تا نظر و ناراحتی و حساسیت خود را با ایشون در میان بگذارید >>> سعی کنید مجددا با روش درست نظرتون و ناراحتی تون رو بیان کنید
    2) شاید منظورتون رو واضح و خوب عنوان کرده اید ، لیکن این نظر شما برای ایشون اهمیت نداشته است و در این خصوص اختلاف نظر دارید >>> باید بررسی کنید ، چون در آینده از این دست اختلاف نظر ها در زندگی مشترک پیش می آید ، لذا باید برای این موارد به یک تفاهم دوجانبه برسید لازمه این کار هم این هست که خطوط قرمزی که برایتان مهم هست را شفاف برای همدیگر عنوان کنید هم ایشون و هم شما و بعد با هم به یه نتیجه ای برسید که در این جور مواقع چه راهی رو باید در پیش بگیرید

به هرحال هنوز زن و شوهر نشده اید ، و دارید از همدیگر شناخت کسب می کنید که ببینید آیا با هم سازگاری دارید یا خیر ... دوران شناخت را خیلی خوب و عمیق طی کنید تا در آینده با مشکلات کمتری رو به رو شوید
    موفق باشید

12. 3 کاربر از پست مفید بالهای صداقت تشکرکرده اند .

nimaakbari (یکشنبه 19 آذر 96), مدیرهمدردی (شنبه 02 دی 96), Ye_Doost (یکشنبه 19 آذر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 07 دی 96 [ 23:16]
    سطح
    1
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 8.0%
    تشکرها
    0

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    درود
    دوست گرامی من واقعا باید بهتون تبریک بگم که اینطور با دید باز به این مسائل نگاه میکنید و برای دوست خودتون ارزش قائلید .
    روش خوبی هم برای آشنایی قبل ازدواج انتخاب کردین ، شما اینطور هم به عرف اجتماعی کشور خودمون احترام میذارید و ازش تخطی نمیکنید و هم خیلی روش مدرن تری رو برای شناخت انتخاب می کنید .
    شما واقعا کار خوبی کردی که از این قضیه ایشونو با خبر کردی . شما باید این خط قرمز ها رو براشون مشخص کنید اینو من به عنوان دختری که هم دانشجوی خارج از کشور هستم و هم اجازه نمیدم کسی کنترلم کنه یا بخواد برام تعیین تکلیف کنه بهتون عرض میکنم . ببینید مسئله سادست شما برای با هم بودن باید بتونید محدوده های خودتون رو مشخص بکنید تا طرفین این محدوده ها براشون واضح و روشن باشه . طرفین اگر اینو قبل ازدواج بدونن بهتره تا بعد ازدواج به مشکل بخوردند .
    با توجه به این که خودتون گفتین بهشون اعتماد کامل دارین ، من هم به قضاوت شما تو این زمینه احترام میذارم و قضاوتی از اون دختر خانم نمیکنم . از نظر من واقعیت اینه که شما در مورد این مسائل حق دارین . اون دختر خانم هم باید این رفتارشو اصلاح کنه و مطمئن باشین اگر علاقه ای به شما داشته باشه این کار رو میکنه و اگر هم نکنه مطمئن باشین هیچ علاقه ای به شما نداشته ، پس پیگیرشون نشین و سعی کنید با مسائل با دید منطقی نگاه کنید . حرکت عجولانه ای هم نکنید . شاید احساساتتون باعث بشه از موضع خودتون بیاین پایین که شدیدا بهتون توصیه میکنم این کار رو نکنین . شما این مسئله براتون مهم هست و تا آخر عمر این قضیه موجب ناراحتی شما خواهد شد و این ناراحتی از حفره ای دیگر خودش را با شدت بیشتر نشان خواهد داد . ضمنا کاری که دوست عزیز شما انجام داده فکر نمیکنم از نظر کسی تایید بشه . خب بار اول فرض رو بر این میذاریم که ایشون اطلاعاعی نداشتن که این کار ایشون چقدر تو یه چنین رابطه ای نادرست و غیر متعارفه ولی وقتی شما به ایشون گوشزد کردین باید رفتار خودشونو اصلاح میکردن .
    یه چیزیو خیلی صریح بهتون بگم ، نمیخوام ناراحتتون کنم ، ولی به نظر من هیچ چیزی ارزش دوست داشتن واقعی رو نداره . این دختر خانم 2 سال هست که شما را میشناسه و باهاتون بوده . تا حالا خیلی شناخت ازتون کسب کرده . بدونین اگر دوست خوبی براش بودین و ایشون هم به شما علاقه مند بوده ، حتما اجازه نمیده به خاطر این مسائل رابطه شما به هم بخوره .
    اگر اشتباه ایشون یه اشتباه پیش و پا افتاده ای بود همین الان بهتون توصیه میکردم که به روش نیارین و ببخشینش و نازشون رو بکشین ، چون دختر خانم ها معمولا دوست ندارن محکوم بشن ، حتی اگر مطمئن باشن اشتباه کردن :). اما مسئله ی ایشون خیلی متفاوته و اشتباهشون پیش و پا افتاده نیست . ایشون باید این مسائل رو آموزش ببینن ، سن کمی هم ندارن و باید خودشون رو حتما از این مسائل آگاه کنن.
    ایشون مطمئنا در این مورد ها با دوستان و خانواده خودش مشورت میکنه و اون ها اگر انسان های فهیم و منطقی باشن حتما تو این مسائل راهنماییش میکنن . پس نگران نباشین ان شا الله که همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشه . چون واقعا این مورد خیلی واضح هست و اطرافیان خیلی زود بهش کمک میکنن تا تصمیم درست بگیره یا حداقل بنده امیدوارم اینطور بشه!

14. کاربر روبرو از پست مفید sarax تشکرکرده است .

nimaakbari (شنبه 09 دی 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 01:14]
    سطح
    37
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 111 در 59 پست

Array
    سلام

باید دید هر کس چه حساسیت هایی داره .خود من تو دوره اشنایی کمتر اجازه میدم طرف مقابل برام خرج کنه و بخواد اینطوری اژانس بگیره و .... . چون وظیفه طرف مقابل نمیدونم و همینطور بعضا بعد به نتیجه نرسیدن منت گذاشتن و حرف و حدیثاش هست.

رفتار ایشون تایید نمی کنم اما از توضیحاتتون حس میکنم مقاومت دختر خانوم به خاطر اینه که حس کرده شما بهش اعتماد ندارین و زیادی حساسین.
    منتها نکته اینه که نیازی نبوده بعد ابراز نظر شما این مساله تکرار شه .میتونستن خودشون تنهایی برگردن خونه . تهران این ساعت ها شلوغه و مشکلی برای رفت و امد تنهایی نخواهند داشت و همینطور برای پیدا کردن مسیر اونم با مترو که اصلا سخت نیست

16. کاربر روبرو از پست مفید mahtaban تشکرکرده است .

nimaakbari (شنبه 09 دی 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    14
    دستاوردها:
    تشکرها
    4
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    سلام و احترام خدمت همه ی دوستان عزیز...باز هم تشکر بابت وقتی که گذاشتین...

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtaban نمایش پست ها
    باید دید هر کس چه حساسیت هایی داره .خود من تو دوره اشنایی کمتر اجازه میدم طرف مقابل برام خرج کنه و بخواد اینطوری اژانس بگیره و .... . چون وظیفه طرف مقابل نمیدونم و همینطور بعضا بعد به نتیجه نرسیدن منت گذاشتن و حرف و حدیثاش هست.
    دوست عزیز این حساسیت شما قابل درک هست کاملا ... من هم هیچوقت به انجام این کار ها اصرار نمی ورزم. اما در کل هم من به ایشون بار ها گفتم که هیچ منتی بابت هیچ چیزی نیست. من اگر اگر خرجی تو رابطه کرده باشم مربوط به همان رابطه و دوران خوشی بود که با ایشون داشتم. هیچوقت بابتش پشیمون نمیشم. هیچ وقت هم هیچ منتی نیست. چون در این لحظه این هزینه ضروری و لازم بوده حالا به هر دلیلی...دلیلی نداره وقتی رابطه به جایی نرسید بخوام منتشو بر سر کسی بذارم. اون کسی که این کارو بکنه شعور درست و حسابی نداره(حتی اگر خود من این کار رو کردم یا بکنم). آژانس هم تنها دلیلش این بود ایشون مدت زیادی نیست که وارد تهران شده و تا بخواد یه مقدار عادت کنه به شرایط زمانبر هست. اینکه بخواد استرس چنین چیزایی اذیتش کنه من نمیتونستم خودمو ببخشم. آدم تو محیط کار با خیلی ها میتونه هم مسیر باشه ولی وقتی کسی رو که خودت نمیشناسی، دوستت نمیشناسه، خونوادت نمیشناسه چه دلیلی برای همراهی با ایشون وجود داره؟ یه وقتی آدم یه همکار آقای ایشونو کامل میشناسه، با هم آشنا هستن از نظر طرفین موجه هستن خب رفتن با ایشون اوکیه ولی یکی که هیچکی نمیشناستش حتی خودش .... (واقعا نمیدونم چی بگم!!!!)
    این حساسیت شما کاملا قابل درک هست، هیچ بحثی نیست در موردش اما حالا آژانس یا تاکسی یا همون مترو، میتونست بدون اون آقا یاشه...

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtaban نمایش پست ها
    رفتار ایشون تایید نمی کنم اما از توضیحاتتون حس میکنم مقاومت دختر خانوم به خاطر اینه که حس کرده شما بهش اعتماد ندارین و زیادی حساسین.
    در مورد بحث اعتماد هم هزاران بار گفتم بهشون، اصلا بحث اعتماد نیست. اگر قرار بر بی اعتمادی بود لازم نبود به بیان این ناراحتی ها ... میرفتم یه کار احمقانه میکردم، مثلا میرفتم تحت نظر میگرفتمشون...چه لزومی داره وقتی من به چیزی شک دارم برم اونو برای همون طرف بیان کنم که طرف حواسشو خیلی بهتر جمع کنه و کار منو برای اثبات سخت تر کنه؟ من همه حرفایی که اینجا زدم برای ایشون هم شرح دادم. دلایلمو واضح بیان کردم و صراحتا گفتم که بحث من بی اعتمادی نیست. اونم چندین بار. من اعتماد کامل داشتم بهشون. من یا به کسی اعتماد نمیکنم یا اگر اعتماد میکنم تا وقتی بهم اثبات نشه که کار خلافی انجام شده، نسبت بهش بی اعتماد نخواهم شد. چون مطمئنم و بهم ثابت شدست کسی اگر کار خلافی انجام بده دیر یا زود خودش رو لو میده. وقتی کسی را برای زندگی آیندم انتخاب میکنم مسلم بود که به ایشون اعتماد کامل داشتم و تا وقتی که خلافی ازشون ندیدم این اعتماد وجود داشت. من این موارد رو به خودشون هم گفتم. زیاد هم گفتم...این که یکی خودش یه مریضی داشته باشه فکر کنه هر نگرانی به خاطر نداشتن اعتماده بحثش جداست. اگر به من بود که بهش گفتم اعتماد کامل منو داری اما به این دلایل میگم این کار درست نیست و خواهشا انجامش نده...

این که دوستان وقت گذاشتین و نظراتتون رو برای ما به اشتراک گذاشتین، بسیار سپاسگذارم...اما دوستان، دوست داشتن یه چیز نسبی هست اینو ما خیلی وقت ها فراموش میکنیم. فکر میکنیم همونقدر که خودمون یکو دوست داریم اونم همینطور مارو دوست داره. ولی واقعیت اینه این چیزا نسبیه...یه چنین وقت هایی این مسائل خودشون رو نشون میدن...این کارهای ایشون منشائش چیزهای دیگست که از اینجا زده بیرون...یک عمر سعی کردیم درست زندگی کنیم، دل کسی رو نشکونیم، به کسی امیدواری الکی ندیم، محبت الکی خرجش نکنیم، با همه رو راست باشیم، نامردی نکنیم و... . تهش عکس همه ی این اعمال سر خودمون اومد. واسه خیلی ها دوست داشتن معنای خاصی نداره و اصلا براشون نا آشناست. هر چند مقصر همه ی بدبختی هایی که سرمون میاد خودمونیم...
    مثل خواهرم براشون ارزش قائل بودم و تا جایی که در توانم بود برای این رابطه چیزی کم نذاشتم. هیچ وقت هم کاری خلاف عرف انجام ندادم که اگر این رابطه به جایی نرسید ایشون عذاب وجدانی داشته باشه. آدم بعد این همه مدت میبینه به چه چیزهایی ترجیح داده میشه خودش خندش میگیره...بار اول نیست که اینطوری کنار گذاشته میشم سر هیچی. اما هر دفعه با این که مقصر نبودم رفتم درستش کردم. آدم نباید خودشو فریب بده...باید چشماشو وا کنه...آدم ها خودشون رو تو این شرایط خیلی خوب نشون میدن...اینارو گفتم و امیدوارم اگه کسی مطالعه میکنه این هارو شاید تجربه ای بشه براش...واسه کسی بمیر که تب کنه واست :) ... مهمترین چیز اینه خودتونو هیچوقت گول نزنین، واسه رفتار طرفتون توجیه نیارین، اگر نیاز باشه خودش اثباتش میکنه.

جالب تر از همه ی اینا این مورد هست که خود ایشون هر وقت یه چنین چیزهایی اذیتش کرده بدونه اینکه مستقیم بهم بگه خودم بدون اینکه بهشون بگم کاری کردم یه چنین نگرانی هایی ازشون دور بشه...

در هر صورت قصه ی ما هم اینطوری به پایان رسید. شاید براتون خنده دار باشه. ولی به همین راحتی همه چیز رو تموم کردن. دیگه حتی نمیخوام در موردشون فکر کنم. واقعا دیگه نمیخوام فکر کنم در موردش.
    این غم و غصه ی من هم ایشاالله یه روزی تموم میشه. همیشه اینطور نمیمونه...واقعا جایی نداشتم که درد و دل کنم باهاشون...چند وقتی هست با مشکلات متفاوت و پر استرسی دارم سر و کله میزنم. حال و روز خیلی مساعدی ندارم. سر این مشکلات رابطه خیلی محتاطانه عمل میکردم به خانواده یا دوستای صمیمی خودم هیچ وقت چیزی نمیگفتم. چون این خانم رو به عنوان صمیمی ترین دوست خودم میدونستم، هیچ وقت نمیخواستم جایی وجهش خراب بشه. حتی با تمام این تفاسیر هنوز هم نمیخوام کسی از این چیزها خبر داشته باشه. مجبورم تو خودم بریزم. از اینکه منو تحمل کردین خیلی ممنونم ازتون شاید کمی خالی شده باشم و از بار این غم کاسته شده باشه...
    ویرایش توسط nimaakbari : شنبه 09 دی 96 در ساعت 12:20

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)