به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 19 آبان 96 [ 14:39]
    سطح
    1
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

از دست پدرم مستاصل شدم

سلام دوستان عزیزم امیدوارم حال همتون خوب باشه.

من یه پسر مجردم که خواهرم و داداشم ازدواج کردن فقط من تو خونه با پدر و مادرم زندگی میکنم.
    از اون زمانی که یاد میدم پدرم به تریاک اعتیاد داشته و از همون بچگی هیچوقت محبت واقعی رو از این مرد دریافت نکردم. تا زمانی که بچه بودم بخاطر هر مسئله کوچیکی کتک میخوردم و بخاطر همینه که حتی الانش هم با بیست و اندی سال سن هیچ حسی نسبت به پدرم ندارم.
    شاید گفتن این جمله صحیح نباشه ولی مردن پدرم خیلی خیلی بیشتر از زنده موندنش خوشحالم میکنه. مردم در حالت عادی واسه طول عمر پدرشون دعا میکنن ولی من همیشه گفتم خدایا از عمر پدر من وردار بذار رو عمر اون آدمی که قراره تو زندگیش مفید باشه.
    درکنار این مردی که فقط " بابا " صداش میکنم اما هیچ علاقه ای بهش ندارم ، خدا بهم مادری داده که قهرمان زندگیم بوده و هست ؛ همونقدری که از پدرم متنفرم هزار برابر بیش از اون مادرم رو دوست دارم و حاضرم سلول به سلول وجودم رو به پاش بریزم.
    البته همین پدر کارهای مثبتی هم از قبیل خرید خونه و ماشین برام انجام داده و یه سرمایه هم دراختیارم گذاشته اما بخاطر اخلاق و رفتارش اصلا نمیتونم تو قلبم یه جایگاه خاص رو بهش اختصاص بدم.

دوستان پدرم با کارایی که میکنه منو واقعا مستاصل کرده. هرچقدر میخوام نسبت به کاراش بی اعتنا باشم ولی اصلا نمیتونم و تو درونم یه خشم خیلی ناجور شکل میگیره.

بشدت وسواسیه. اما وسواس تو چیزای بد نه چیزای خوب. مثلا یکی تو نظافت شخصیش وسواس داره اما پدرم تو چیزای الکی وسواس داره. بعنوان مثال تمام همسایه های ما میدونن که معتاده ولی بازم موقعی که میخواد بشینه به کشیدن تمام در و پنجره ها رو میبنده که مبادا بویی بره بیرون.
    یا مثلا وقتی ماشینشو میخواد پارک کنه میره میگرده یجایی رو پیدا میکنه که هیچ ماشینی اطراف ماشینش نباشه. فکر میکنه هیچ جا جای پارک نیست بخاطر همین بیشتر مواقع پیاده اینور اونور میره.
    بشدت ترسوئه. این ترس رو تو روابط اجتماعیش و نسبت به مردم داره. یعنی حتی اگر حقشو بخورن هیچی نمیگه. هرچقدر که ما بچه هاش کله خریم و باج به کسی نمیدیم تو زندگی، خودش ترسوئه.

نسبت به قانون هم ترس ویران کننده ای داره !
    یه نمونه براتون بگم شاخ دربیارین.
    چند شب پیش خونه یکی از اقوام بودیم که بحث سر گرونی و کاهش توان مردم تو خرید کردن بود.
    بعد پدرم همش از تو چشمی در خونه چک میکرد که مبادا غریبه ای پشت در باشه و صدامون رو بشنوه !!!
    خودم احساس میکنم که شاید این ترس بی مورد نشئت گرفته از اعتیادش باشه.
    یعنی اگر پای موادش باشه و بهش بگی پلیس دم دره مطمئنم سکته میکنه !

وقتی میبینم نشسته پای موادش دوست دارم خفش کنم ! همیشه احترامشو نگه داشتم ولی نمیدونم این آتشفشانی که داره درونم شکل میگیره چه مدت دیگه فوران میکنه.
    این مرد نه واسه مادرم شوهری کرده و نه واسه بچه هاش پدری. کلا ما بچه هاش هیچکدوم از پدرمون خوشمون نمیاد و فقط ظاهر ماجرا رو حفظ میکنیم.
    میدونین دغدغه من چیه ؟ اگه یه روزی بخوام ازدواج کنم وقتی خانواده دختر میان به تحقیق بی شک همسایه هامون میگن که پدرش معتاده. حتی در خوشبینانه ترین حالت هم که خانواده دختر با این مسئله مشکلی نداشته باشن اما بازم این سرکوفت همیشه همراه من میمونه.
    جالب اینجاست که بخاطر بیماریش دکتر بهش گفته تریاک برات سمه. اما بازم کار خودشو میکنه و اصلا براش مهم نیست.

دوستان فقط یه نکته رو بگم ؛ پدرم به هیچ عنوان اصلاح شدنی نیست. یعنی احتمال اینکه تو خورشید موجود زنده پیدا بشه بیشتر از اینه که پدرم آدم بشه.
    پس محبت کنین یه راهکار بدین که چطوری خودم رو نسبت به کاراش بیخیال بگیرم چون دیگه واقعا دارم به یه درجاتی از افسردگی میرسم.
    سپاس

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 26 آبان 96 [ 23:25]
    سطح
    31
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    104

تشکرشده 30 در 7 پست

Array
    سلام منم شرایطی مشابه رو دارم..پدرم از کودکی معتاد بود همه اهل محل میدونن...با اینکه خیلی دلم میخاد ازدواج کنم اما دقیقا از همین کنایه ها میترسم فقط بخت با شما یار هست که پسر هستید میتونید خواستگاری دختر خوبی برید درحالیکه شرایط زندگیش تقریبا مثل شما باشه...
    انشالله دختری با،شرایط خودتون که نجابت دارن و،دست به هرکاری نزدن گیرتون بیاد که کم هم نیستن ار این دخترا....

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام امین اقا

درست حدس زدی.یکی از وسواس های پدرت برمیگرده به اعتیادش.ترس و وحشت و بدبینی و ...همه اینا به دلیل مصرف مواد روان گردانه.

بیا و یه کاری کن.شرایط بدتر رو در نظر بگیر.مثلا فرض کن پدرت با این شرایطی که داره یک قرون هم در مسائل مالی کمکت نمیکرد.اون موقع چه حسی داشتی؟ خیلی از پدرا هستن که سالم و اعتیاد ندارن ولی قرونی هم به بچه اشون کمک نمیکنن.نمونه اش پدر خوده یکی از دوستان من .اعتیاد نداره و تو در و همسایه به مقید بودن و امین بودن و ...معروفه.اما باور کن برای دختر و پسراش قرونی خرج نکرده و نمیکنه.میگه همینکه بزرگشون کردن بسه و خودشون باید برن خونه و ماشین و ..تهیه کنن.اما پدرت خوب حمایتت کرده در این مورد و خیلی هم فراتر از وظیفه اش عمل کرده....به نظرم این کارش واقعا لطف بزرگی بوده.....به این فکر کن زمان هایی که شما ناتوان بودی و همین پدر خرجت رو داده و از راه رفتنت و دندون دراوردنت و به حرف افتادنت خندیده و لذت برده. از تب کردنت و زمین خوردنت خم شده و غصه خورده...اینا رو یادت نره....پدر یه کوهه.حتی اگر بدترین پدر دنیا باشه.فکر نکن دلم خوشه اینو میگم.من خودم پدری دارم که در بداخلاقی زبون زد خاص و عامه.معتاد نیست اما حتی برای یه مکالمه ساده روزمره هم دل ادم رو میشکنه....
    در مورد ازدواجت هم نگران نباش....اگر واقعا به خدایی خدا اعتقاد داری مطمئن باش تر و خشک باهم نمیسوزن.از الان نشستی فکر چند سال دیگه رو میکنی ؟ما از یک دقیقه خودمونم خبر نداریم چه برسه چند وقت اینده....
    چقدر جالب ...که همزمان اتفاقی که برای پسر همسایه مون افتاد به شما ربط پیدا میکنه...اونم دقیقا شرایط مشابه شما رو داشت و برای تحقیق که اومدن خب همسایه ها حقیقت رو گفتن اما واقعا به خوبی و اقایی این پسر نتونستن ایرادی بگیرن و بعده صفر هم مراسم عقدشونه...پس خودخوری و قضاوت و پیش بینی اینده ممنوع.مطمئن باش هر خانواده ای ضعف های مخصوص خودش رو داره...که اگر ادم بیمار باشه میتونه با اون ضعفها سرکوب به زن یا شوهرش بزنه.پس این رو از ذهنت پاک کن.
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)