به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 آذر 87 [ 14:48]
    سطح
    34
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 54
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

تردید در ازدواج

سلام من 23 سالم و یک خواهر و دو برادر دارم که از من بزرگترن وضع مالی متوسطی داریم من سه سال پیش درسمو تموم کردم و سه سال که کار می کنم و خرج همه چیز خودم را خودم می دم و با اینکه احساس می کنم خسته شدم ولی دوست دارم رو پای خودم وایسم و برادرام ازدواج کردند و از صفر شروع کردند و صاحب همه چی شدندو ی خواهر هم دارم که از من بزرگتر و ازدواج نکرده معیارهای ازدواج من به ترتیب:1-قیافه و قد چون قد بلندی دارم دوست دارم از این لحاظ به هم بیاییم و از نظر قیافه به دلم بشینه 2-اخلاق و دست و دلبازی 3-چشم پاک باشه 4-خانواده 5-تحصیلات 6-وضع مالی تا حالا 3 خواستگار داشتنم که آشنا بودن و من ردشون کردم چون ازشون خوشم نمییومد برای همین اصلا روشون فکر هم نکردم و بعد تو دوران دانشگاهی با برادر دوستم آشنا شدم و با خواهرش بعضی اوقات با هم به بیرون می رفتیم پسر بسیار مودب با شخحصیتی بود 2 سال بود که من این خانواده را می شناختم و کم کم متوجه علاقه این پسر به خودم شدم از نظر خانوادگی اصلا به هم نمی خوردیم اونا حتی مادرش اهل مهمانی و پارتی بودن ولی حد و حدود خودشونو می دونستند از نظر وضع مالی هم اونا از ما خیلی بالاتر بودند و چند واحد خونه داشتند و مادرشون آرایشگاه داشت و چون من از رفت و آمد با اونا معضب بودم رابطمو با اونا کاملا قطع کردم تا اینکه تازگیها برام خواستگار اومده که 27 سالش مهندس از نظر وضعیت مالی تقریبا همسطحیم از نظر تحصیلات هم تقریبا همینطور این آقا بسیار خانواده دوست و اهل دوست و رفیق نیست درست مثل خودم از نظر قد و قیافه اونو می پسندم معتقد و اهل نماز و روزه هست سربازیشو تازه قرار تموم کنه و دنبال کار ولی آدم کاری و باعرضه ای و میشه روش حساب کرد و باید از صفر همچی را شروع کنه بدون کوچکترین کمکی و خانوادش هم منو دوست دارن ولی تو این 4 ماهی که باهاش بودم متوجه شدم کمی خسیس و از اون مردهایی که دوست داره حرف حرف خودشون باشه و دوست داره به تنهایی تصمیم بگیره کمی شلخته ،زیاد رمانتیک نیست،زود عصبانی میشه و زیاد هم به دورو اطراف نگاه می کنه ،ولی خودش بارها قسم و آیه خورده که اهل خیانت نیست و بزرگترین مشکلی که من دارم اینه که خواهر بزرگم با اینکه خواستگارهای زیادی داره ازدواج نکرده و همه را رد می کنه و من دوست ندارم قبل از اون ازدواج کنم با اینکه خانوادم حرفی ندارم و اون برادر دوستم هم مرتب با ما تماس می گیره و میخواد به خواستگاری بیاد ولی من ردش کردم چون اصلا نمی تونم تو چنین شرایطی زندگی کنم با این که از نظر شرایط مالی واقعا خوب و دوستام می گن اشتباه می کنی ولی من برام ایمان طرف خیلی مهم نه فقط نماز و روزه چون خودم هم زیاد اهل این چیزها نیستم حالا موندم با این خواستگار چی کار کنم پیش مشاور هم رفتیم و اون نظرش این بود که مدت بیشتری با هم باشیم پیش خودم می گم نکنه اشتباه کنم خواهرم که هنوز ازدواج نکرده اینم که همچین موقعیت عالی نیست قبول کنم یا نه و می تونم با عیبهاش کنار بیام اینو قبول دارم که هیچ کس کامل نیست درست مثل خودم و نباید زیاد تو ازدواج کردن سخت گرفت و دیدم نسبت به ازدواج اینه که دو نفری که همدیگرو دوست دارن و تا حدودی می تونن با شرایط هم کنار می آن با هم ازدواج می کنن تا به گناه نیفتن و به کمک هم زندگی برای بچه هاشون بسازن ولی دوستهای دیگم و خواهرم این دیدو ندارن و با وسواس به خواستگاراشون جواب می دن می خواستم ببینم من اشتباه می کنم و ممکن که بعدا پشیمون بشم و آیا این آقا بدرد من می خوره با توجه به معیار های من

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 12 فروردین 90 [ 01:59]
    سطح
    37
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 25
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 10 در 7 پست

Array

RE: تردید در ازدواج

به نظر من عالیه
    از کجا میدونی اگه این مورد رو از دست بدی بهترش رو پیدا می کنی؟
    اومدیم و مورد بهتری پیش نیومد اون وقت یه عمر حسرت این مورد رو میخوری
    شاید خواهرت اصلا علاقه ای به ازدواج کردن نداشت تو تا کی میخوای منتظر بمونی؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 26 بهمن 87 [ 22:28]
    سطح
    36
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

من میگم به دلت رجوع کن دوسش داری اگه اره که برو جلو اگه نه به عقلت رجوع کن ببین چرا نه؟ دلیلاش گوش بده اون بهت میگه که تو دنبال چه جور مردی هستی[/u]

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 دی 88 [ 17:51]
    سطح
    41
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 65
    دستاوردها:
    تشکرها
    15

تشکرشده 17 در 6 پست

Array

سلام دوست عزیز
    به نظر من گل بی عیب خداست و آدم ها انعطاف پذیر هستن و میشه خیلی از اخلاق و رفتار های آدم ها را به مرور زمان تغییر داد چون هیچ آدمی تمام مزایای خوب را با هم نداره از طرفی شاید خواهر شما شاید نخواد حالا حالاها ازدواج کنه و تصمیم دیگری برای خودش تو زندگی داشته باشه .
    شما هم اشتباه نکن اگر فکر میکنی که بیشتر معیارای ازدواجت را این شخص داره بیشتر در موردش فکر کن .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 مرداد 90 [ 13:35]
    سطح
    34
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

Question RE: تردید در ازدواج

سلام نظر من مخالف جواب قبلیه شما نمی تونی با این امید به ایشون جواب بدی چون آدما رو نمیشه تغییر داد ببین با همین شرایطی که داره می تونی قبولش کنی یا نه اگه نمیتونی عجله نکن چون تو هنوز سنی نداری تو این مدت هم شاید خواهرت ازدواج کرد موردی رو که شما دنبالش هستی شاید کم باشه اما می تونی بدستش بیاری من نظرم اینه که اصلا تو انتخوابت عجله نکن.::
    درد من حصار برکه نیست بلکه زیستن در کنار ماهیانی است که فکر دریا به ذهنشان خطور نکرده است.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)