به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 23 آذر 98 [ 09:29]
    سطح
    58
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 62
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    143

تشکرشده 338 در 125 پست

Array

ازدواج مجدد و ترس تکرار گذشته ...

سلام
    من چند وقت پیش یه تاپیکی زدم در مورد همین خواستگارم که سپاهی هستش ولی یه سری چیز ها رو اونموقع نمی دونستم
    یکی از اشنایان خیلی نزدیک یکی از همکارانش رو برای من معرفی کرد و خیلی از شخصیت اون پسر تعریف کرد و از قضا شوهر خواهرم هم همونجا کار می کنه و اون اقای خواستگار رو تا حدودی می شناسه و اونم کلی از اخلاقش تعریف کرد که پسر پاکیه ، خوش اخلاقه، سالم اهل دود و دم نیست ، خانواده اصیلی داره ، و لیسانس دارهو....

من 30 سالمه و اون اقای خواستگار 29 سالشه
    من در دوران عقد جدا شدم به دلیل بی مسئولیتی و خیانت همسرم
    و اون اقای خواستگار هم بعد از یک سال و نیم زندگی مشترک از همسرش جدا شده
    و در حال حاضر مهریه اون خانم رو می ده ماهی 2 تا سکه توی یکی از شهر های مرزی زندگی می کنه ولی خانواده اش توی همین استان ما زندگی می کنن
    اون شخص واسطه حدود یک ماه پیش این بحث رو به صورت جدی تر مطرح کرد و گفتش که اقای خواستگار دادگاه داره و گفته تکلیفم که روشن شد رسما اقدام می کنم با خانواده و من چون فکر کردم هنوز خانمش رو طلاق نداده و بلافاصله بعد از طلاق همسرش می خواد من رو جایگزین کنه کلی به هم ریختم و جواب رد دادم
    چند روز پیش اون فرد واسطه مجددا زنگ زد و گفتش که اون اقا به همراه عموش رفتن دفتر فامیلمون و گفتن باعث افتخار ماست که با خانواده شما وصلت کنیم و ....
    و واسطه بهم زنگ زد و گفت اشتباه نکن و حداقل یک بار برو و ببینش ضرر نمی کنی من مدت زیادی هست با این فرد همکارم و رفت و امد خانوادگی داریم و خانواده خوبی داره و خودش پسر پاکی هست و دلیل جدا شدنش هم مداخله خانواده ها بوده و مثل اینکه خانواده خانمش خصوصا برادر هاش اهل درگیری و این چیزها بودن و ...
    و در مورد دادگاهش هم گفت این اقای خواستگار دو سال پیش از خانمش جدا شده ولی خانم سابقش بعد از اینکه مهریه رو گرفته الان بابت جهیزیه اش شکایت کرده در صورتی که نصف جهیزیه رو همون پسر خریده بوده
    تا اون جایی که من توی تاپیک های این تالار خوندم روال اینطوری بوده که خانم ها اول جهیزیه اشون رو می برردن خونه و بعد واسه مهریه اقدام می کردن
    به نظرتون این مورد درسته و می شه بعد از طلاق هم واسه جهیزیه شکایت کرد ؟؟؟؟؟؟؟
    در مورد خصوصیات خودم بگم
    من کارمندم و توی یه شرکت خصوصی کار می کنم حقوقم خوبه خدا روشکر
    از طلاقم 4 سال می گذره و دوره عقدم هم 1 سال بود
    این فردی هم که الان بهم معرفی شده سپاهی هستش میزان اعتقاداتش رو نمی دونم ولی خانواده اش رو توی عکس دیدم محجبه انچنانی با پوشش چادر نبودن خود پسره می دونم مدافع حرم بوده و چندین بار سوریه رفته ( من خودم حقیقتا به این کارشون هیچ اعتقادی ندارم)
    من خودم با اقوام نزدیک دست می دم و روسری هم سرم نمی کنم ولی لباس هام همگی بلند و پوشیده هست
    واسه بیرون هم اصلا پوششم جلف نیست و معمولیه مانتو بلند و ... چون خودم اینطور راحت ترم
    دوستان من یه مشکل خیلی بزرگ دارم و اون اینه که توی ذهنم برای هر مورد خواستگاری شرایط رو مساعد می کنم یعنی اینکه چشم و گوش هام بسته می شه و رسما وقتی یکی گفت فلانی خوبه دیگه من نمی تونم اگه بد هم بود این خصوصیاتش رو ببینم و با اینکه یک بار شکست خوردم ولی حس می کنم درس عبرت نگرفتم و وقتی چند نفر از اون شخص تعریف می کنن انگار دیگه آرزوی من می شه اون شخص من رو بپسنده
    نمی دونم چرا اینطوریم !
    مثلا این شخص در ابتدا کاملا باهاش مخالف بودم ولی کم کم که حرف های این واون رو شنیدم گوشم پر شده و خیلی مشتاق شدم از نزدیک ببینمش
    و این همون روالی هست که دقیقا برای همسر اولمم تکرار شد و خواستگار سال گذشته امم همینطور شد
    و یه مورد دیگه اینکه اون فرد واسطه گفته من 3 ماه عقد بودم ولی اگه قرار باشه من ببینمش لازم نمی دونم که بخوام دروغ بگم چون اون فرد هم مثل خود من تجربه زندگی قبلی رو داشته و دلیل دیگه ای که دارم واسه اینه که سال گذشته یه خواستگاری داشتم که قبلا ازدواج نکرده بود و به اون هم گفته بودن من 3 ماه عقد بودم و وقتی بیشتر باهاش آشنا شدم توی حرف هاش فهمیدم که دیدش در مورد من اینکه که من کسیم که واسه زندگیم هیچ تلاش نکردم و تا کوچکترین اتفاقی افتاده فورا رفتم و طلاق گرفتم و خودش بهم گفت که من نمی خوام کسی رو بگیرم که سه ماه بعد تو دادگاه ها باشم !!!!
    در صورتی که اینطور نبود من خیلی به شوهر سابقم فرصت دادم دقیقا اون 1 سال رو واسه زندگیم جنگیدم ولی وقتی فهمیدم تمام این تلاش ها یک طرف و فقط از سمت من بوده تصمیم به جدایی گرفتم
    کلی بگم حس می کنم اینکه به دروغ بگم 3 ماه حقیقت اینکه کلی برای زندگیم تلاش کردم رو زیر سوال می بره
    بچه ها با اینکه خودم یه تجربه بد در زمینه انتخاب همسر داشتم ازتون کمک می خوام
    چیا برام مهم باشه؟
    روی چه اخلاق هایی زوم کنم ؟؟؟
    می دونم تحقیق از خود همسر سابقش چیزی دستگیر من نمی کنه و از طرفی خودش هم ساکن اینجا نیست که بتونم در موردش بپرسم و توی یه استان دیگه تنها زندگی میکنه
    خانواده من کسایی نیستن که برام برن تحقیق میتونم به حرف های همون واسطه بسنده کنم ؟؟
    و مشاور های قبل ازدواج چقد ابعاد شخصیتی افراد رو می کشن بیرون و چقدر ش درسته ؟؟؟؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام

نه دوست عزیز.جهیزیه رو همیشه میشه گرفت.چه قبل طلاق.چه بعده طلاق.چه قبل اقدام برای مهریه چه بعده اقدام برای مهریه.ولی بهتره صبر کنی تا درگیری های دادگاهی این اقا کاملا تموم بشه.
    در مورد بحث اعتقادیت من نمیگم خوبه یا بده با نزدیکان دست میدی و ....این رو باید با اون اقا و میزان اعتقاد اون اقا بسنجی.ولی تا اونجایی که من میدونم سپاهیا اکثرا اعتقادات قوی دارن و این چیزا رو شاید نتونه بپذیره.و با یه عکس نمیشه میزان اعتقاددات خانواده رو تشخیص داد.

خیلی پراکنده نوشتی و از هر دری گفتی...بهتره ( نه صد در صد) افرادی که جدا میشن با کسانی برای ازدواج اقدام کنن که مثل خودشون جدا شدن و نقطه مشترک دارن. به دلایل زیادی.چون واقعا درک یک ادم مجرد با یک ادم جدا شده خیلی فرق داره.
    شما با عقل و منطق برو جلو.مشاور ازدواج هم نه صد در صد ولی کمک زیاد بهت میکنه.
    ما نیمتونیم بهت بگیم روی چه چیزهایی زوم کن.چون هر انسانی دیدگاهی داری .مثلا منه نوعی شاید برام اعتقادات مهم ترین چیز باشه یه کاربر دیگه مسئله مالی براش مهم باشه.خودت اولویت بندی هات رو بنویس روی کاغذ.توی تالار هم مقاله های زیادی در این مورد هست.
    فقط دقت کن نگرانی هات افراطی نشه.متوجه هستم دلواپسی بابت ازدواج گذشته اما اگر اصولی و با دید باز و شناخت واقعی دور از احساس جلو بری و توکل به خدا هم داشته باشی درست میشه.قرار نیست چون یک ازدواج به بن بست خورده بقیه ازدواج ها هم همینطور باشه
    حقیقت رو بگو.چون اگر دروغ بگی باید مدام برای پوشاندن اون دروغ در تنش باشی و دروغ بگی.

گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)