به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 10 آذر 96 [ 13:03]
    سطح
    1
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

چه جوری بفهمم خسیسه یا حواس پرت؟

سلام سلام بچه های خوب همدردی
    یه خواستگار دارم که دو ماهه داریم با هم حرف می‌زنیم . اخلاقشو دوسدارم و تا حالا باهاش مشکلی نداشتم ولی میترسم خسیس باشه. اول آشنایی بهش گفتم من خودم ولخرج نیستم ولی از آدمای خسیس بیزارم. ایشونم گفتن والا من تا زمانیکه مطمان نشم یه کاری واسم سود داره یا نه پولمو خرج نمیکنم... خلاصه تو این دو ماه اصلا واسه من هدیه نگرفته. چون شهرمونم کوچیکه و هنوز خواستگاری رسمی صورت نگرفته دیدارمون به رستوران و کافی شاپ نرسیده و تو ماشین حرف می‌زنیم. هدیه اصلا برام نگرفته ولی یه بار گفت لاک به دستات میاد و واسم یه لاک گرفت. و اینم میدونه که من چیپس و پاستیل دوسدارم هر بار واسم میاره.... خودم اصلا روم نمیشه بگم چرا واسم هدیه نگرفتی. ضمنا من برای تولد ایشون کیک و هدیه گرفتم. هنوز مناسبتی برای من پیش نیومده که هدیه لازم باشه ولی به نظرم چون نظر دوتامون مساعده و باهم خوبیم باید واسم یه جیزی میگرفت. به نظرتون خسیسه یا بلد نیست؟ مثلا بلد تبود که هر روز بهم صبح بخیر بگه ولی وقتی گفتم کار قشنگیه دیگه حتی یه روزم نشده واسم پیام صب بخیر نفرسته. میگم شایدم اینم بلد نباشه. چون خودش میگه خوش لباس و خوش خوراکم. انصافا هم خیلی مرتب و تمیز هستش و به ظاهرش میرسه... ظمنا شهریه ی دانشگاه هم میده. اینارو گفتم که بدونید اهل خرج کردنه یا نه. آدم مهربونیه و واقعا عاطفه خرجم میکنه. الان من این مشکلو چ جوری باهش مطرح کنم؟ نمیشه ک مستقیم چرا واسم هدیه نمیگیریلطف ا رهنماییم کنید.
    راستی هنوز کار به خواستگاری رسمی و گل و شیرینی گرفتن نرسیده ک بخوام از رو اونا قضاوت کنم.میخوام دونه دونه مشکلامو باهاش مطرح کنم بعد خواستگاری رسمی.....
    ویرایش توسط alale68 : شنبه 13 آبان 96 در ساعت 21:42

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 96 [ 22:59]
    سطح
    27
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    61

تشکرشده 175 در 69 پست

Array
    سلام
    انتظارات شما از اين رابطه مثل يك رابطه دوستيه نه رابطه اى كه براى شناخت ازدواج انجام ميشه. اگه قصدتون شناخت هست بايد كاملا منطقى رفتار كنيد نه اينكه رفتارهاى احساسى رو وارد رابطه كنيد. احساسات به خاطر اينكه حس لذت رو وارد رابطه ميكنه مانع شناخت خوب و دقيق ميشه و در نهايت شما به خاطر وابستگى با ايشون ازدواج ميكنين.
    قبل از هر چيزى تكليف خودتون رو معلوم كنيد. اين رابطه دوستيه يا ازدواجى؟

3. 3 کاربر از پست مفید Shayeste تشکرکرده اند .

alale68 (یکشنبه 14 آبان 96), tavalode arezoo (یکشنبه 14 آبان 96), میشل (یکشنبه 14 آبان 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 10 آذر 96 [ 13:03]
    سطح
    1
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام شایسته ی عزیزم. ممنونم که برام وقت گذاشتین. ولی من جز هدیه از انتظار دیگه ای حرف زدم؟؟؟ من فقط تنها مشکلم با اینه که بدونم ایشون خسیس هستن یا خیر بعد وارد ادامه ی خواستگاری بشیم. خسیسی چیزیه که درمان نمیشه واسه همین من نگرانم. میتونم راحت بگم من ادامه تحصیل میدم .... من زندگی کاملا مستقل میخوام.... ووووو ولی نمیتونم بگم که واسم هدیه بگیر ببینم خسیسی یا نه ؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    جمعه 03 فروردین 03 [ 04:10]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام دوست عزیز

دو ماهه شما دارید با ایشون تو ماشین حرف میزنین ؟؟؟!!! چند نکته در نوشته های شما هست :

اولا اینکه حتما از ایشون بخواه با خانوادش بیاد و ادامه اشنایی زیر نظر خانواده ها باشه.
    دوما اینکه شما داری برای یک زندگی مشترک قدم بر میداری...فکر نمیکنی به جای اینکه بگی من چیپس و پاستیل دوست دارم از علایق مهم تری صحبت کنی؟!
    سوما اینکه شما محترمانه و مودبانه به ایشون بگو بهتره بریم جایی نوشیدنی گرم بخوریم.وقتی شما از داخل ماشین بودن اونم دو ماه صدات در نمیاد و به چیپس و پاستیلی که ایشون میخره اکتفا میکنی خب اونم قدمی بر نمیداره...
    چهارما خرید کیک و هدیه هر دو باهم در این برهه زمانی اشنایی کاملا اشتباه بوده.هنوز هیچ چیز بین شما شکل نگرفته و شما زیاده روی کردی.یه پیام تبریک و نهایتا یک کادوی بسیار ساده کافی بود و شما اشنایی رو وارد فاز احساسی کردی که کار غلطی بود.
    این دوران برای اشنایی منطقی و عقلانی هست نه احساسی و عاطفی.دلیلی نداشته ایشون در طی این دو ماه برای شما کادو بگیره.شما و این اقا هنوز خانواده هم رو ندیدین و نمیشناسین و نمیدونین تا چقدر نیت ها واقعا برای ازدواجه ، بعد شما به فکر کادو گرفتنی ؟به نظر خودت منطقیه؟

شما اگر بخوای دونه دونه مشکلات رو به قول خودت باهاش مطرح کنی احتما چند سالی زمان ببره و با این سرعت که شما وارد فاز عاطفی میشی نتیجه خوبی نخواهی گرفت.توصیه اکید بنده به شما اینه که از ایشون بخواهی در صورتیکه واقعا شما رو برای ازدواج میخواد به طور رسمی اقدام کنه و باقی روند اشنایی و به قول خودت حل کردن مشکلاتت باهاش بمونه برای بعده اشنایی دو خانواده.در غیر این صورت چون شما قضیه رو داری کاملا احساسی میبینی نمیتونی به تنهایی تصمیم گیری درستی انجام بدی.
    وقتی ایشون با خانواده رسمی اقدام کنه در مورد خساستش هم میتونی یکسری مسائل رو بفهمی و اینکه دیگه بعد از اشنایی دو خانواده قطعا برای صحبت تمام مدت شما رو در ماشین نگه نمیداره و متوجه میشه که باید جایی عمومی تر ببره شما رو.
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

6. 2 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

Erica (یکشنبه 14 آبان 96), tavalode arezoo (یکشنبه 14 آبان 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 96 [ 22:59]
    سطح
    27
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    61

تشکرشده 175 در 69 پست

Array
    عزيزم شما مو ميبينى و ما پيچش مو. اين رابطه الان براى شما كاملا احساسيه.
    حالا يا به خاطر جنبه هاى مذهبى درون خودت ميخواى كتمانش كنى يا اينكه اصلا حواست نيست.

در كل كه خودت يك طرفه زيادى توى اين رابطه پيش رفتى و خريد كادو كار درستى نبود. فقط جهت احترام ميتونستى يه چيز كوچولو بهشون بدى.
    كادو دادن يك مرد اصلا مسئله اى نيست كه از روى اون بتونى خساست مرد رو تشخيص بدى. خيالت راحت ٩٠ درصد مردها بعد ازدواج هم مناسبتا رو فراموش ميكنن هم اهل كادو دادن نيستن ولى به كوچكترين اشاره ى خانمشون، براش هر چيزى كه بخواد رو فراهم ميكنن.
    چه اين رابطه دوستى باشه چه به قصد ازدواج، شديدا بهت توصيه ميكنم از اين همه احساس اجتناب كن. مردها براى ازدواج با منطقشون تصميم ميگيرن و اگه احساس كنن توى دام احساسات اسير شدن، يك شبه همه بندها رو پاره ميكنن و ميرن تا حس شكست نداشته باشن!

من فكر ميكنم شما يه مقدار نياز به خودسازى دارى. يك سرى احساس نيازها رو خيلى سريع ميخواى برطرف كنى بدون اينكه هنوز درك كرده باشى آيا منبع مناسبش رو دارى؟!

8. کاربر روبرو از پست مفید Shayeste تشکرکرده است .

Erica (دوشنبه 15 آبان 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)