به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 27 اردیبهشت 99 [ 19:59]
    سطح
    39
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 110
    Overall activity: 80.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    136

تشکرشده 57 در 32 پست

Array

امروز با پدرم درباره مسئله "ازدواج و مالی " بحثم شد ؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

درود کاربران گرامی.

سر یک موضوعی با پدرم داشتیم گفتگو می کردیم که تیتر اصلی آن " ازدواج کردن " با توجه صحبت هایی که بنده انجام دادم با پدرم با توجه شرایط مالی خودم که در نظر گرفتم و به پدرم هم نیز ارجاع دادم بهشون عرض کردم نمی تونم تا 6 الی 7 سال دیگه ازدواج کنم مهمترین مانع ازدواج بنده مشکل مالی هستش با توجه به این که دوستان متاهل و افرادی در این شرایط قرار داشتن از بالا بودن هزینه های عروسی خبر دارند.

دوست بنده پارسال بودش که با توجه به این پدر ایشون کاسب قدیمی و نام آشنا شهر هستند برای فرزند آخرینشون بین 50 الی 60 میلیون تومان برای پسرشون هزینه کردن در حالی که شرایط نه مالی بنده اینگونه هستش که انقدر پشتوانه مالی داشته باشم و نه پدرم منبع اصلیش کشاورزی و ... هستش می گذره ( باتوجه به بدتر شدن شرایط کشاورزی در هر ماه برای کشاورزان به وجود میارن.

یک نکته ای دیگه هستش که نمی دونم اشتباه کردم به پدر این عبارت به کار بردم اونم اینکه فکر نکنم با این اوضاع اقتصادی بتونم ازدواج کنم شاید اصلا ازدواج نکن ، کاملا دگرگون شد و اعصبانی و به بنده هشدارهایی داد که باید ازدواج کنی حالا دو سال دیگه تا اون موقعه یکاریش می کنیم.
    وام میگیرم ، کشاورزی رونق میدیم و ...

من بهشون گفتم اصلا دوست ندارم به خاطر عروسی بنده خانواده بره زیر وام و ... که همین الانشم مشکل مالی گریبان گیر خانواده ما هستش .

با پدر درباره این موضوع ها شرایط اقتصادی بد کشور و گرونی هایی که هر ساعت داریم مشاهده می کنیم چطور می تونم ازدواج کنم با توجه به این سخت گیری ها دختر خانم ها و خانواده هاشون که حتمنا می خوان مراسم در عروسی داشته باشن.

بنده دل سرد شدم از ازدواج کردن طلاق ها زوجین به خاطر مسائل مالی ، کم طاقت شدن دختر خانم ها و همراه نبودن با همسرانشون . ....

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,022 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام
    من دقیق سوال شما رو متوجه نشدم.عنوان تاپیکتون حالت خبری داره و مشکلتون رو بیان نمیکنه....

الان مشکل شما سر قضیه بحث با پدرتونه یا بالا بودن هزینه های ازدواج؟؟

ببینید ....پدر شما دیدگاه اشتباهی ندارن.درسته مسائل مالی مهمه اما نه به این حد سخت گیری شما.چرا فکر میکنید همه وقتی ازدواج میکنن 60 میلیون باید هزینه کنن؟من زوجی رو میشناسم که یکی دو ماه پیش عروسی کردن و بسیار ساده گرفتن و حدودا شد 5 میلیون.جالب براشون نزدیک 7 میلیون هم کادو و سکه و ..اوردن.پس انقدرم وحشتناک نیست....از اون طرف چرا فکر میکنید همه دخترخانمها پر توقع هستن؟؟؟زنی که واقعا بخواد سر و سامون بگیره و ازدواج کنه از این بریز بپاشا نمیکنه.شما دارید بدترین حالت ممکن رو میبینید...که این خوب و درست نیست.اگر اینجوره..خب این همه تصادف.پس اصلا دیگه سوار ماشین نشیم.این همه زوج دارن ازدواج میکنن و خوشبخت میشن.حالا یکسری ها هم به دلایلی زندگیشون دوام نمیاره.قرار نیست شما جز اون افراد باشین که.
    ب نظر من اساسی قدر این پدر رو بدونید که مثل کوه پشت شماست و ترغیبتون میکنه برای ازدواج.موردهایی رو دیدم که خانواده پسر از ازدواج بچه اشون بخاطر خرج و مخارج جلوگیری میکردن....شما هم تو ذوق پدرتون نزنین.دنبال مورد مناسب باشین و میانه رو باشین.نه 60 میلیون و 600 هزار تومن برای عروسی هزینه کنید.یک مبلغ عادی و متعارف.انقدر هم منفی بین نباشید
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

3. کاربر روبرو از پست مفید maryam123 تشکرکرده است .

مدیرهمدردی (شنبه 29 مهر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 آذر 99 [ 23:51]
    سطح
    48
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    60

تشکرشده 44 در 25 پست

Array
    سلام دوست عزیز

اگر از نظر مالی اوکی نیستی بهتره فعلا فکر ازدواجو از سرت بیرون کنی.مردم عقلشون به چشمشونه و بی مایه فتیره.اگه خونه داشته باشی ، ماشین داشته باشی ، شغل داشته باشی تازه میرسی به نقطه صفر و میتونی بری خواستگاری.تازه اون موقعه که دردسرات شکل تازه ای پیدا میکنن و هر روز باید در راه بازار باشی تا برای دختر خانم چیز میز بخری.ماشالا دخترای امروزی به کم قانع نیستن و روی بهترین ها دست میذارن.
    یکی از دوستای من رفته بود به خواستگاری یه دختر خانم از قشر متوسط (متوسط رو به پایین) .دختر خانم توی جلسه خواستگاری به آقا پسر گفته بود که باید توی فلان منطقه تهران خونه به نام من بخری و ماشین شاسی بلند(لکسوس)بندازی زیر پام و ... البته همه دخترا اینجوری نیستن ، ولی صدی نود روی داشتن خونه و ماشین و شغل مناسب تاکید دارن.(هم خودشون ، هم خانوادشون)

من خودم جایی رفتم خواستگاری، پدر دختر خانم با پنجاه سال سن اجاره نشین بود ولی سوال اولش از من این بود که خونه داری یا نه !!!!!!!!!!!

دخترای امروزی همه نازپروده ان و تحمل سختی رو ندارن.اگه امروز از تو نخوان ، مطمئن باش فردا ازت طلب میکنن.پس تا وقتی زنبلت پر نشده ، قدم جلو نذار.وگرنه بی برو و برگرد ، این ره که میروی به هیچستان است.

شما باید اول خونه و ماشین بخری ، صد میلیونی هم پس انداز داشته باشی ، بعد هوای ازدواج بزنه به سرت.بنده خدا پدرت فکر کرده عهد قجره که با دست خالی بشه رفت خواستگاری.الان نه اخلاق مهمه ، نه رفتار مهمه ، نه گذشته طرف مهمه ، نه صداقت مهمه و نه .... . شما دروغگو باش ، بی سواد باش ، معتاد باش ، خانوم باز باش ، کچل باش ، ولی پولم داشته باش.پول که داشته باشی همه نوکر و چاکرت میشن.تلخه ولی واقعیت داره

همین خانومایی هم که اینجا شما رو به ازدواج ترغیب میکنن ، خودشون به موقعش یک انتظارات عجیب و غریبی دارن که نپرس.پس خدایی نکرده از چاله در نیایی بیفتی تو چاه.لطفا مواظب خودت باش خیلی زیاد.
    ویرایش توسط بامداد روشنایی : جمعه 28 مهر 96 در ساعت 01:00

5. 2 کاربر از پست مفید بامداد روشنایی تشکرکرده اند .

Ye_Doost (جمعه 28 مهر 96), اثر راشومون (شنبه 29 مهر 96)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 فروردین 03 [ 14:14]
    سطح
    100
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,385

تشکرشده 6,356 در 1,788 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط بامداد روشنایی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

اگر از نظر مالی اوکی نیستی بهتره فعلا فکر ازدواجو از سرت بیرون کنی.مردم عقلشون به چشمشونه و بی مایه فتیره.اگه خونه داشته باشی ، ماشین داشته باشی ، شغل داشته باشی تازه میرسی به نقطه صفر و میتونی بری خواستگاری.تازه اون موقعه که دردسرات شکل تازه ای پیدا میکنن و هر روز باید در راه بازار باشی تا برای دختر خانم چیز میز بخری.ماشالا دخترای امروزی به کم قانع نیستن و روی بهترین ها دست میذارن.
    یکی از دوستای من رفته بود به خواستگاری یه دختر خانم از قشر متوسط (متوسط رو به پایین) .دختر خانم توی جلسه خواستگاری به آقا پسر گفته بود که باید توی فلان منطقه تهران خونه به نام من بخری و ماشین شاسی بلند(لکسوس)بندازی زیر پام و ... البته همه دخترا اینجوری نیستن ، ولی صدی نود روی داشتن خونه و ماشین و شغل مناسب تاکید دارن.(هم خودشون ، هم خانوادشون)

من خودم جایی رفتم خواستگاری، پدر دختر خانم با پنجاه سال سن اجاره نشین بود ولی سوال اولش از من این بود که خونه داری یا نه !!!!!!!!!!!

دخترای امروزی همه نازپروده ان و تحمل سختی رو ندارن.اگه امروز از تو نخوان ، مطمئن باش فردا ازت طلب میکنن.پس تا وقتی زنبلت پر نشده ، قدم جلو نذار.وگرنه بی برو و برگرد ، این ره که میروی به هیچستان است.

شما باید اول خونه و ماشین بخری ، صد میلیونی هم پس انداز داشته باشی ، بعد هوای ازدواج بزنه به سرت.بنده خدا پدرت فکر کرده عهد قجره که با دست خالی بشه رفت خواستگاری.الان نه اخلاق مهمه ، نه رفتار مهمه ، نه گذشته طرف مهمه ، نه صداقت مهمه و نه .... . شما دروغگو باش ، بی سواد باش ، معتاد باش ، خانوم باز باش ، کچل باش ، ولی پولم داشته باش.پول که داشته باشی همه نوکر و چاکرت میشن.تلخه ولی واقعیت داره

همین خانومایی هم که اینجا شما رو به ازدواج ترغیب میکنن ، خودشون به موقعش یک انتظارات عجیب و غریبی دارن که نپرس.پس خدایی نکرده از چاله در نیایی بیفتی تو چاه.لطفا مواظب خودت باش خیلی زیاد.

سلام

یکی از پیش شرطهای ازدواج برای پسر ، داشتن استقلال مالی یا اینکه توانایی درآمدی برای کفاف زندگی خودش وهمسرش داشته باشد.

بسته به فرهنگها و تربیت ها وسطح توقعات مالی هر خانواده ای که در آن بزرگ شده این نوع درآمد که خودش از خودش انتظار دارد یا خانواده ای که میخواد ازشون دختر بگیره، فرق میکند؛ مثلا انتظاری که جامعه از پزشک و نوع درآمدش دارد با کسی که مثلا راننده تاکسی یا تازه در یک شرکت خصوصی با یک حقوق کم استخدام شده فرق دارد.

پس نمیتوان نسخه واحدی برای همه پیچید وبه صورت مطلق به این مساله نگاه کرد
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

7. 4 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

maryam123 (جمعه 28 مهر 96), فرشته اردیبهشت (شنبه 29 مهر 96), گیسو کمند (شنبه 29 مهر 96), مدیرهمدردی (شنبه 29 مهر 96)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2JZ-Engine نمایش پست ها
    بنده دل سرد شدم از ازدواج کردن طلاق ها زوجین به خاطر مسائل مالی ، کم طاقت شدن دختر خانم ها و همراه نبودن با همسرانشون . ....
    با سلام
    اگر هزاران تاپیک مشکلات مراجعان را در این انجمن مشاهده کنید متوجه می شوید بخش ناچیزی از این مشکلات به خاطر مسائل اقتصادی هست. حتی این مقدار کم هم برای زوجینی بیشتر پیش می آید که سایر خصوصیات شخصیتی آنها ضعفهایی دارد و تفاهم ندارند.

لذا اگر مسئولیت ازدواج برایتان سخت هست و برای مسائل مالی فشاری روی شما هست قابل درک هست. اما این بهانه که به خاطر مسائل مالی طلاق ها پیش می آید خیلی در عمل و واقعیت مصداق ندارد.

البته نکته مهم اینست که هنگام ازدواج شما با کسی ازدواج می کنید که دقیقا مسائل مالی شما را می داند و باید برایش بگویید. پس اگر دختری نسبت به مسائلی مالی شما راضی نباشد، بدیهی هست که بله به شما نمی گوید. و اگر بگوید هم باید منتظر باشد که نتوانید خواسته هایش را اجابت کنید.

به دیگر سخن از نظر مالی باید بسیار شفاف از روز اول به دختری که خواستگاریش رفته اید بگویید که من چه میزان می توانم از نظر اقتصادی پشتیبانی کنم.

======
    نکته بسیار مهم:
    اما من مشکلی که احتمالا برای آینده ازدواج شما پیش بینی می کنم مسائل مالی نیست. نداشتن سعه صدر و تحمل و همچنین کم بودن مهارتهای ارتباطی شماست.
    ما مشاوران تجربه کرده ایم اگر فردی با والدین و خواهر و برادرهای خود که از ژنتیک خودش هستند و از نظر محیط و تربیتی و فرهنگ یکسان هستند. نتواند به گفتگو مسائل را حل کنند و تعامل سازنده داشته باشند و یکدیگر را تحمل کنند. احتمال بیشتری دارد با همسرشان که از جنس دیگر، فرهنگ دیگر، احساس دیگر، شخصیت دیگر هست، مشکل ارتباطی پیدا کنند.

لذا انرژی خود را بگذار در سعه صدر، صبوری، مهارتهای ارتباطی و خویشتنداری دیگر. در این زمینه لینکهایی هست از جمله لینک کنترل نفس یا کنترل احساسات که خیلی کمک کننده هست.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

9. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (شنبه 29 مهر 96), گیسو کمند (شنبه 29 مهر 96), شیدا. (شنبه 29 مهر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 00 [ 02:19]
    سطح
    53
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    سلام
    همون طور که مدیر همدردی گفتن مسایل مادی و ظاهری یک فیلتر اولیه در مسایل ازدواج هست که اهمیتش برای خانم ها از حداقل از سایر ملاک ها بیشتر است ولی اینکه بگیم مسایل اقتصادی عامل طلاق و یا بروز مشکل نیست یک دیدگاه سطحی می باشد تو همین سایتم تاپیک هایی که در مورد مسایل اقتصادی باشه کم نیست و از طرفی کسی که مشکلش مسایل اقتصادی باشه نمیاد اینجا کمک بگیره چون مسایل اخلاقی یا رفتاری نیست بنابراین مقایسه درستی نیست و بهتره از یک وکیل دلایل طلاق سوال بشه .

11. کاربر روبرو از پست مفید mohammad29 تشکرکرده است .

اثر راشومون (یکشنبه 30 مهر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

دوست عزیز 50 تا 60 میلیونی که فرمودین بسته به شما و خونواده ای هستش که سر چگونگی عروسی گرفتن به تفاهم برسین.. همه انقد برای مراسم و عقد هزینه نمیکنن..

شما میتونین سر جلسه خواستگاری با دختر خانم راجبه چگونگی گرفتن مراسم صحبت کنین و صادقانه بگین که وسع من انقده و میتونم یه مراسم ساده تو محضر بگیرم و اگر پولی دستم اومد انشالله

موقع عروسی تو تالار بگیریم , ولی اگه بازم نشد یه عروسیه خودمونی یا ماه عسل بریم..

اگه ایشون قبول کرد که مبارکه ولی اگه گفتن باید راجبش فک کنن اون دیگه بحث دیگه ایست..اما این وسط شما راحت میشین و تکلیفتون روشنه..

شرط و اصل اولیه از نظر من کار شما هستش..نمیدونم شغل شما چیه , ولی باید شغلتون جوری باشه که بدونین ماهیانه پول مشخصی دستتون میاد.. چون بعدش میتونین خیلی چیزها رو قسطی یا چکی بخرین..

13. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

mercedes62 (یکشنبه 30 مهر 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)