به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 00 [ 02:19]
    سطح
    53
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array

چطور می تونم از رد شدنم در خواستگاری بخاطر ظاهر غمگین و خشمگین نشوم

سلام خدمت دوستان

پسری 30 ساله هستم .قدم نسبتا کوتاه 168 و وزنم 52 الی 54 هست . کلا ریزاندام هستم و حتی دستان بسیار کوچکی دارم برای مثال دور مچ 14 سانت و بزرگترین انگشت 6 سانت و ...

تقریبا اکثر دختران یکی از معیارهاشون قد بلندی و داشتن هیکل خوب همسرشون هست (در واقعیت و در عمل) منم سعی زیادی کردم وزنم اقزایش بدم و بیش از 14 ساله وزنم ثابته و پیش اکثر متخصص ها غدد تغذیه -گوارش -سنتی -مغز و اعصاب و ... هم رفتم و ازمایش های مختلفی هم دادم که مشکلی نبود . باشگاهم تاثیری نداشت تقریبا میشه گفت دیگه وزنم همینه . قدمم که کوتاهه

تا به حال چندین موردخواستگاری رفتم که جوابی نگرفتم و الان ظاهرا شرایط طوری شه که تا ظاهر مطلوب نباشه کسی اخلاق و خانواده و تحصیلات و... براش مهم نیست .

لاغری و قد کوتاه بودن من تا این سن برای من مشکلی ایجاد نکرده و درسمم تا فوق لیسانس در یک دانشگاه خوب تموم کردم و شاغلم و شرایط مالی بدی ندارم

من الان چیکار کنم که خانم ها ظاهربین شدن و رد میکنن .یک راهکار بدید که هر بار بعد از رد شدن تا مدتی غمگین و ناراحت نباشم ؟ یا چیکار کنم که کلا از فکر ازدواج بیرون بیام

2. کاربر روبرو از پست مفید mohammad29 تشکرکرده است .

Pooh (دوشنبه 03 مهر 96)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,023 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام دوست عزیز

چرا از فکر ازدواج بیاین بیرون؟! به هر حال سعی و تلاش خودتون رو بکنید.هیچ ادمی عاری از عیب نیست.هرچند این مواردی که شما گفتین عیب نیست.یک خصوصیت فیزیکی و ظاهری است.خانمهای زیادی هستن که اونا هم مثل شما به قول خودتون ریز اندام هستن.بهتره وقتی برای خواستگاری تماس تلفنی برقرار میشه از سمت مادر یا معرف این رو هم عنوان کنن.اول خصوصیات خوب شما و شرایط تحصیلی و کاری تون گفته بشه و این نکته هم ذکر بشه که مثلا اقا پسر درشت اندام نیستن و....و بهشون مهلت بدین.تا اگر انقدر ظاهر بین هستن و همه چیز رو در ظاهر میبینن همون موقع جوابشون رو بگن.
    اینجور مواقع یاد ادمهایی بیفتید که روی ویلچر هستن...یا کم بینان....یا نقص عضوهای شدیدی دارن.....اونوقت میبینید زیاد هم جایگاهتون بد نیست.
    ضمنا بعد از هر جواب منفی اگر بخواین انقدر خودخوری کنید که داغون میشید.توکل به خدا کنید و بسپرید به او.تا بهترین جفت رو نصیبتون کنه.

موفق باشید
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

4. 4 کاربر از پست مفید maryam123 تشکرکرده اند .

mohammad29 (جمعه 31 شهریور 96), nazaninIT (شنبه 01 مهر 96), میس بیوتی (دوشنبه 03 مهر 96), غبار غم (پنجشنبه 30 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 شهریور 02 [ 15:46]
    سطح
    68
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 399
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    340

تشکرشده 500 در 154 پست

Array
    سلام داداش

آقای جنتی تو 92 سالگی ازدواج کرده! اون وقت شما تو 30 سالگی اینجوری فکر می کنی!

در مورد قد هیکل، آره اکثریت جامعه دوست دارند که شوهرشون ازشون بلندتر و درشت تر باشه ولی الزاما نه همه، مطمعنا دختری هست که تو ازش بلندتر و درشت تر باشی! البته قرار هم نیست حتما تو با دختری کوتاه تر و ریزتر ازدواج کنی

من مرد هستم و 29 سالم، فیزیکم دقیقا برعکس شماست(قد 186 و اندام عضلانی) و حدودا 2 دهست ورزش فوق العاده سنگین می کنم(رزمی)، من تو زندگیم فقط یک بار به یه دختر پیشنهاد کاملا جدی دادم، دورادور می شناختمش، باهاش حرف زدم، فرداش بهم گفت ظاهرت به دلم نمیشینه که استارت یه رابطه برای ازدواج رو باهات بزنم، خودش قدش حدودا 170 بود قبلا عاشق همکارش با قد 164 بود که من می شناختمش، پسر ردش کرده بود دختر رو، نمی دونی چقدر عصبانی و ناراحت بودم از اینکه دختر حتی وقت نزاشت که شخصیتم رو بشناسه و دلیل اصلی رد کردنش ظاهرم بود، بهم گفت که درک و پختگیت رو می فهمم، بهش گفته بودم مهم تر از ظاهر جذابیت که ترکیب ظاهر و شخصیت ولی به حرفم گوش نداد! ولی من تو اون حس نموندم
    تو می تونی خوشمزه ترین هلوی دنیا باشی! ولی شاید طرف از هلو خوشش نیاد!

میخام بهت بگم که ناراحتی و عصبانیت رو با تمام وجودت حس کن! طبیعی، اشکالی نداره، آدم تو این احساسات که باشه با فکر کردن عمیق تر میشه، قوی تر میشه، بزار بیان ولی توشون نمون، یعنی برو جلو بازم آدم ببین، از هرکی که از ظاهر و شخصیتش خوشت اومد به روش خودت آشنا شو، جوینده یابندست. ما جزیی از این هستی خداوندیم، هیچ وقت کل به جزعش آسیب نمی زنه، به خدا اعتماد کن، به خودت اعتماد کن، اعتماد کامل

پ.ن: باز تو حق انتخاب داری، از حس تو بدتر، حس دخترایی که 100 تا مادر و خواهر میان ورندازش می کنند و به خاطر ظاهر یا وضعیت مالی پشت سرشونم نگاه نمی کنند!

ویرایش توسط باران13 : جمعه 31 شهریور 96 در ساعت 14:36

6. 7 کاربر از پست مفید باران13 تشکرکرده اند .

dooo (شنبه 01 مهر 96), mohammad29 (جمعه 31 شهریور 96), Pooh (دوشنبه 03 مهر 96), sara 65 (پنجشنبه 06 مهر 96), نیلوفر:-) (شنبه 01 مهر 96), میس بیوتی (دوشنبه 03 مهر 96), Ye_Doost (جمعه 31 شهریور 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 اردیبهشت 03 [ 18:39]
    سطح
    79
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 464
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    955

تشکرشده 655 در 231 پست

Array
    اقای mohammad29
    من قبلا تو تاپیکتون صحبتامو کردم فقط نمیدونم چرا امروز وسط هیئت شما اومدی تو ذهنم و واستون دعا کردم که این دفعه اولین جایی که میرید خواستگاری به لطف خدا همه چیز اکی بشه و ان شاالله خوشبخت بشید
    کاربر محترم باران13خیلی خوب گفتن ؛به خدا اعتماد کن

8. 3 کاربر از پست مفید dooo تشکرکرده اند .

mohammad29 (یکشنبه 02 مهر 96), Quality (یکشنبه 02 مهر 96), میس بیوتی (دوشنبه 03 مهر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 خرداد 97 [ 23:00]
    سطح
    20
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 76
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    221

تشکرشده 40 در 19 پست

Array
    حرف مریم خانم کاملا درسته. اولا قطعا دخترهایی هستن که از نظر ظاهری با شما تناسب کافی داشته باشن و اتفاقا دخترای ریزاندام و قدکوتاه هم خواستگار کمتری دارن معمولا و توقعشون پایینتره. دوما همون اول اگه ویژگی های ظاهری شما بهشون گفته بشه و بعد قبولش کنن و برین جلو ضربه ی کمتری میخورین.
    ناراحتی نداره که. عنوان مطلب رو که خوندم فکر کردم خیلی زشت و وحشتناک هستین و به این خاطر ردتون میکنن! قد نسبتا کوتاه و اندام لاغر که عیب نیست. فقط ترجیح دخترا اینه که مردشون بلندتر و درشتتر باشه. ولی دخترای کوتاه هم مردایی براشون بهتره که زیادم بلندتر و درشتتر نباشن ازش. که فیل و فنجون نباشن !!
    قطعا کسی که مناسب شما باشه پیدا میشه پس ناامید نشین و عیب هم رو خودتون نذارین

10. 2 کاربر از پست مفید nazaninIT تشکرکرده اند .

mohammad29 (یکشنبه 02 مهر 96), میس بیوتی (دوشنبه 03 مهر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 مرداد 98 [ 10:31]
    سطح
    53
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 65
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 251 در 103 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    به نظر میرسه شما موضوع هیکلتون رو خیلی برای خودتون مهم و حساس کردین و این تصور بوجود اومده که دیگران هم به همین اندازه حساسن. فکرتون رو آزاد کنین و به ملاکهای دیگر ازدواج فکر کنین.
    جالبه که اکثر دخترهای الان قدش کوتاهتر از قد شماست و اگر دختری دارای پختگی و رشد عقلی کافی باشه این مساله براش توجیه شده است. وزن شما درسته کمه میتونین با آرامش روی وزنتون کار کنین خوب بخورین چرب و چیلی بخورین امکان نداره چاق نشین!
    من قدم 168 هست و فقط دو سانت کوتاهتر از همسرم هستم و با همه کفشام بلندتر از اون هستم ولی هرگز این مساله آزارم نداده. وقتی خوب دقت می کنم از 80 درصد دخترای اطرافم قدم بلندتره پس مطمئن باشین دختر ایده ال شما زیاده.

- - - Updated - - -

ضمنا آزمایش تیروئید دادین؟

12. 3 کاربر از پست مفید suzana تشکرکرده اند .

mohammad29 (یکشنبه 02 مهر 96), nazaninIT (دوشنبه 03 مهر 96), باران13 (جمعه 07 مهر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 دی 98 [ 22:08]
    سطح
    29
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 146
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    60

تشکرشده 25 در 11 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    فکر نکن اگه قدت بلند بود همه چی طبق میلت پیش میرفت
    من خودم قدم 190 هست الان تو انتخاب واقعا به مشکل برخوردم
    99 درصد دخترانی که بهم معرفی میشن قدشون تو رنچ 160 هستن که واسه شما مناسب هستن
    خودم خیلی دوست دارم خانومم 175 قدش باشه اما واقا کمیابه
    وگرنه اکثرا 160یا حتی کمتر هستن که به شما کاملا میخورن پس نگران نباش

14. 2 کاربر از پست مفید homan74 تشکرکرده اند .

mohammad29 (یکشنبه 02 مهر 96), باران13 (جمعه 07 مهر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam123 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

چرا از فکر ازدواج بیاین بیرون؟! به هر حال سعی و تلاش خودتون رو بکنید.هیچ ادمی عاری از عیب نیست.هرچند این مواردی که شما گفتین عیب نیست.یک خصوصیت فیزیکی و ظاهری است.خانمهای زیادی هستن که اونا هم مثل شما به قول خودتون ریز اندام هستن.بهتره وقتی برای خواستگاری تماس تلفنی برقرار میشه از سمت مادر یا معرف این رو هم عنوان کنن.اول خصوصیات خوب شما و شرایط تحصیلی و کاری تون گفته بشه و این نکته هم ذکر بشه که مثلا اقا پسر درشت اندام نیستن و....و بهشون مهلت بدین.تا اگر انقدر ظاهر بین هستن و همه چیز رو در ظاهر میبینن همون موقع جوابشون رو بگن.
    اینجور مواقع یاد ادمهایی بیفتید که روی ویلچر هستن...یا کم بینان....یا نقص عضوهای شدیدی دارن.....اونوقت میبینید زیاد هم جایگاهتون بد نیست.
    ضمنا بعد از هر جواب منفی اگر بخواین انقدر خودخوری کنید که داغون میشید.توکل به خدا کنید و بسپرید به او.تا بهترین جفت رو نصیبتون کنه.

موفق باشید
    سلام ممنون
    من فکر میکنم اگر از خصوصیات فیزیکیم بگم ناخوداگاه برای دختر و خانواده شون این القا میشه که طرف اعتماد به نفسش کمه و شاید بیشتر حساس بشن
    از طرفی همون طوری که گفتید بعد از رد شدن خودخوری میکنم و تا چند ماه ناراحت باقی میمونم . دنبال راهکاری برای بهبود این وضعیت هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط باران13 نمایش پست ها
    سلام داداش

آقای جنتی تو 92 سالگی ازدواج کرده! اون وقت شما تو 30 سالگی اینجوری فکر می کنی!

در مورد قد هیکل، آره اکثریت جامعه دوست دارند که شوهرشون ازشون بلندتر و درشت تر باشه ولی الزاما نه همه، مطمعنا دختری هست که تو ازش بلندتر و درشت تر باشی! البته قرار هم نیست حتما تو با دختری کوتاه تر و ریزتر ازدواج کنی

من مرد هستم و 29 سالم، فیزیکم دقیقا برعکس شماست(قد 186 و اندام عضلانی) و حدودا 2 دهست ورزش فوق العاده سنگین می کنم(رزمی)، من تو زندگیم فقط یک بار به یه دختر پیشنهاد کاملا جدی دادم، دورادور می شناختمش، باهاش حرف زدم، فرداش بهم گفت ظاهرت به دلم نمیشینه که استارت یه رابطه برای ازدواج رو باهات بزنم، خودش قدش حدودا 170 بود قبلا عاشق همکارش با قد 164 بود که من می شناختمش، پسر ردش کرده بود دختر رو، نمی دونی چقدر عصبانی و ناراحت بودم از اینکه دختر حتی وقت نزاشت که شخصیتم رو بشناسه و دلیل اصلی رد کردنش ظاهرم بود، بهم گفت که درک و پختگیت رو می فهمم، بهش گفته بودم مهم تر از ظاهر جذابیت که ترکیب ظاهر و شخصیت ولی به حرفم گوش نداد! ولی من تو اون حس نموندم
    تو می تونی خوشمزه ترین هلوی دنیا باشی! ولی شاید طرف از هلو خوشش نیاد!

میخام بهت بگم که ناراحتی و عصبانیت رو با تمام وجودت حس کن! طبیعی، اشکالی نداره، آدم تو این احساسات که باشه با فکر کردن عمیق تر میشه، قوی تر میشه، بزار بیان ولی توشون نمون، یعنی برو جلو بازم آدم ببین، از هرکی که از ظاهر و شخصیتش خوشت اومد به روش خودت آشنا شو، جوینده یابندست. ما جزیی از این هستی خداوندیم، هیچ وقت کل به جزعش آسیب نمی زنه، به خدا اعتماد کن، به خودت اعتماد کن، اعتماد کامل

پ.ن: باز تو حق انتخاب داری، از حس تو بدتر، حس دخترایی که 100 تا مادر و خواهر میان ورندازش می کنند و به خاطر ظاهر یا وضعیت مالی پشت سرشونم نگاه نمی کنند!
    سلام ممنون
    از اون موردی که مثال زدید خیلی کمه نمیدونم شاید در اینده به تورم بخوره . در مورد جمله اخرتون بله خیلی ها شرایطشون از من بدتره از این نظر شکرگزار هستم

نقل قول نوشته اصلی توسط dooo نمایش پست ها
    اقای mohammad29
    من قبلا تو تاپیکتون صحبتامو کردم فقط نمیدونم چرا امروز وسط هیئت شما اومدی تو ذهنم و واستون دعا کردم که این دفعه اولین جایی که میرید خواستگاری به لطف خدا همه چیز اکی بشه و ان شاالله خوشبخت بشید
    کاربر محترم باران13خیلی خوب گفتن ؛به خدا اعتماد کن
    سلام ممنون
    منو شرمنده کردید خیلی خوشحال شدم
    ان شاءالله شما هم یه هر چی میخواهید برسید

16. کاربر روبرو از پست مفید mohammad29 تشکرکرده است .

Pooh (دوشنبه 03 مهر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط suzana نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظر میرسه شما موضوع هیکلتون رو خیلی برای خودتون مهم و حساس کردین و این تصور بوجود اومده که دیگران هم به همین اندازه حساسن. فکرتون رو آزاد کنین و به ملاکهای دیگر ازدواج فکر کنین.
    جالبه که اکثر دخترهای الان قدش کوتاهتر از قد شماست و اگر دختری دارای پختگی و رشد عقلی کافی باشه این مساله براش توجیه شده است. وزن شما درسته کمه میتونین با آرامش روی وزنتون کار کنین خوب بخورین چرب و چیلی بخورین امکان نداره چاق نشین!
    من قدم 168 هست و فقط دو سانت کوتاهتر از همسرم هستم و با همه کفشام بلندتر از اون هستم ولی هرگز این مساله آزارم نداده. وقتی خوب دقت می کنم از 80 درصد دخترای اطرافم قدم بلندتره پس مطمئن باشین دختر ایده ال شما زیاده.

- - - Updated - - -

ضمنا آزمایش تیروئید دادین؟
    سلام ممنون
    من مشکل اصلیم قد نیست هر چند که دخترها اکثرا قد بلند دوست دارن بیشتر مشکل لاغری هست خب مسلمه هیچ دختری به یک پسر خیلی لاغر با چثه کوچیک علاقه پیدا نمیکنه و نسبت بهش کشش پیدا نمیکنه
    در مورد ازمایش که نیرویید ساده ترین و ابتدایی ترین ازمایش هست من ازمایش های متعدد و پیشرفته ای دادم ولی علت لاغریم مشخص نشده مشکل تغذیه و اشتها هم وچود نداره و ساکن تهران هستیم و تو این 15 سالی که وزنم زیاد تغییرات نداشته انواع واقسام دکتر و روش های مختلف رفتم ولی جوابی نگرفتم و باید قبول کنم وزنم همین حدودا هست و کسی به این امید سمتم نیاد که فکر کنه فردا ارنولد میشم
    در دنیای واقعی کمتر دختری از این ویژگی های فیزیکی خوشش میاد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    دوستانی که دارین این تاپیکو میخونین، شاید تعدادتون زیاد نباشه و بخش کوچکی از جامعه باشین، اما خواهشا بیاین با اصلاح خودمون یه قدم در راه اصلاح جامعمون برداریم
    کسی که چاقه، لاغره، کوتاهه، بلنده، بینی بزرگ داره یا چشمای ریز میتونه خودشو تو آینه ببینه و نیاز به یادآوری شما نداره! هدفتون چیه از این یادآوری تلخ؟ دلسوزی؟ یعنی خودش تا حالا نمیدونسته لاغره و بهش میگین لاغر میگه ای بابا خوب شد گفتی، برم یکم غذا بخورم چاق شم؟! یا همه ی اطرافیان درجه یکش تا حالا کور بودن و شما متوجه این حقیقت شدی؟! یه چیزی میگین و رد میشین و اعتماد به نفس و زندگی یه نفرو اینجوری نابود میکنین! نکنین اینکار رو خواهشا....

19. 3 کاربر از پست مفید sara 65 تشکرکرده اند .

mohammad29 (چهارشنبه 05 مهر 96), Pooh (دوشنبه 03 مهر 96), باران13 (جمعه 07 مهر 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)