به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 23 اسفند 02 [ 10:59]
    سطح
    45
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 184
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 3 در 2 پست

Array

شوهرم عاشقم بود ولی گفت که هر آن چیزی که به توختم بشه برام تموم شده!

سلام
    من 2 سال هست که ازدواج کردم. 3 سال هم عقد بودم.همسرم 31 و من 27 سالمه. ما مشکلات زیادی داشتیم.
    خصوصا اینکه من قصد ازدواج نداشتم و مثل خیلی دخترهای همسن خودم شیطونی های زیادی داشتم. البته باید بگم اشتباهات زیادی.
    شوهرم چند بار بهم تذکر داد و هر دفعه با تهدید به طلاق و خیلی کارهای دیگه ازم قول گرفت.
    البته فکر نکنید کارهایی که می کردم فاجعه امیز بودن. اما چون همسرم فوق العاده غیرتی و حساس بود خیلی سخت می گرفت.
    مثلا به حجاب کامل من حساس بود و حتی تار مویی رو میگفت بپوشون.
    البته دو سه بار اشتباه زیادی داشتم اون هم توی صحبت کردنهای مجازی با بقیه مثلا با استادم...خودش کاملا مخالفه و اصلا توی این چیزها نیست.
    خلاصه
    اخرین بار توی پیام من دید که به یک همکارم در پایان صحبتهام استیکری فرستادم که نوشته "در خدمتم"
    من واقعا نمیدونستم برداشت بدی ازش میشه. اما ازون روز تا الان قهر کرده.
    دیشب نشست بهم گفت هر اون چیزی که بتو ختم بشه برای من تموم شده. .. هرکاری میخای بکن...منم میرم راحت گناه میکنم.... برای بقیه خوشرقصی میکنی فکر میکنی برای من راحته با اینهمه دختر توی روز کنار بیام.... همین الان هرکی که فکر کنی همون خواهرات تا دخترای فامیل خودم رو میتونم جذب کنم... شما زنها همتون احمقید... زنهای افعغانی خوبن که محدودشون میکنن شما زنها رو باید محدود کرد ... لیاقت ندارید...
    خیلی حرفها بهم زد. تاحالا اینجوری ندیده بودمش همیشه تهدید میکرد اما یه سری کارها رو نمیکرد اصلا. رفته بود یه پاکت سیگار هم گرفته بود جلوی من هی میکشید (من از روز اول بهش گفته بودم سیگار نکش و میدونست به شدت بدم میاد)
    هر چقدر عذر خواهی کردم گفتم درستش میکنم ما یه خونواده ایم اینا رو نگو ته دلم خالی میشه.. اصلا انگار روی یخ داشتم مینوشتم. میگفت من اصلا به آینده فکر نمیکنم شادی قبلا میگفتم که طلاقت میدم اما الان اصلا برام مهم نیست شاید کسایی که طلاق گرفتن روی کاغذ نوشتن و محضری کردن برای من خیلی جلو تر ازین حرفهاست. میخای برم ازین خونه میخای تو برو هرجوری میخای من پایم اصلا فرقی نداره.
    اینا رو میگفت و من فقط مات نگاه میکردم.
    انقدر گریه کرده بودم که دیگه نا نداشتم. الانم اومدم سرکارم با چشمای پف کرده و روحیه داغون. صبح بهش چند تا اس ام اس دام که جواب نداده. نمیدونم چیکار کنم.
    خونواده من شهر دیگه ای هستن. اینجا هم کسیو ندارم مادر شوهر و خواهر شوهرم ندارم. طلاق گرفتن. پدرشوهرمم شهر دیگه کار میکنه یه برادر شوهر کوچیکتر دارم.
    راهنمایی بهم بدید. من زیاد نمیتونم پست بذارم چون مهمانم. لطفا به من کمک کنید.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    دوستان من منتظر جواب شما هستم.
    هسچ کس رو ندارم باهاش صحبت کنم.
    خواهش میکنم پاسخی بدید راهنمایی کنید. احساس مرگ دارم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 فروردین 97 [ 15:13]
    سطح
    38
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 135
    Overall activity: 81.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience Points3 months registeredTagger First Class
    تشکرها
    241

تشکرشده 277 در 110 پست

Array
    سلام زینب جان

متاسفانه باید بگم که رفتارت از اول اشتباه بوده و اشتباه بزرگترت اینه که با توجه به اخطارهای همسرت تکرارش کردی !!

هر خانمی مخصوصا مخصوصا یک خانم متاهل خیلی باید توی طرز رفتار و صحبتش با مردهای اطرافش دقت کنه و رفتارش باید رسمی باشه ... چون وقتی خانم رسمی رفتار نکنه و شوخی کنه و ... این راه رو برای مرد غریبه هم باز میذاره که متقابلا باهاش شوخی کنه و ... خلاصه اینکه قضیه به جای خوبی ختم نمیشه ... در واقع این دقیقا خود زن هست که نوع رفتار مردها با خودش رو تعیین می کنه ...

همسرت هم حق داره که ناراحت باشه ... حتی اگر مردی غیرتی و حساس هم نباشه وظیفه زنانگی حکم می کنه که شما رعایت کنی ... حالا شما که خودت داری میگی شوهرت حساس هم هست ...

هر مردی دوست داره حس صمیمیت و شوخ طبعی همسرش فقط برای خودش باشه و مخصوصا مردها انحصار این حس و حال برای خودشون رو بسیار دوست دارن ... خط قرمزهای همسرت رو بشناس !

این حس انحصار بین زن و مرد کاملا متقابله ... همونطور که شما دوست نداری شوهرت با خانم غریبه ای گرم بگیره و دوست داری خودت براش اول باشی و فقط با تو احساس صمیمیت کنه این حق رو متقابلا به همسرت هم بده !!

خب، این برای اینکه بدونی درآینده باید چطور رفتار کنی ...

و اما در مورد الان عزیزم، بهترین راه اینه که سر خونه و زندگی خودت بمونی و با رفتارت نشون بدی که به شدت پشیمونی ... همسرت باید این پشیمونی تو رو با تمام وجودش حس کنه ... سکوت کن، آرام باش، باهاش بحث نکن ... اصلا نشون نده خوشحالی یا بی خیالی ... نشون بده که چقدر ناراحتی ولی آرام ... اگر هم خودش بحثی پیش کشید فقط بگو "تو حق داری ... می دونم که چقدر اشتباه کردم " ... بدون هیچ بحث و جدالی فقط بهش حق بده ... فقط بهش حق بده ... هر چی که گفت ... و فقط بگو آره تو حق داری می دونم که رفتارم چقدر اشتباه بوده ...

اصلا و ابدا سعی نکن هی بری جلو باهاش بحث کنی و خودتو تبرئه کنی ... صحبت هات باهاش فقط در حد اظهار پشیمونی باشه ...

شماره ها رو از رو گوشیت پاک کن و گوشیت رو بهش بده بگو اصلا نمی خوام هیچ مکالمه ای رو که به قیمت زندگیم تموم بشه بیا این باشه پیش تو من اینقدر اشتباه کردم که خودم از این گوشی بدم اومده (آرام و با حس پشیمانی)...

بذار تاسف رو تو کلام و رفتارت ببینه تا مطمئن بشه تکرار این رفتار رو در آینده از تو نخواهد دید ... یکم زمان میبره تا دوباره اعتماد کنه ولی درست میشه صبور باش ...

نشون بده تمرکزت فقط روی ایشون و زندگیه ... بیشتر تایمت رو توی خونه خودت بگذرون ... غذاهای مورد علاقه شو درست کن (حتی اگر دستتو پس زد نا امید نشو و این روال رو ادامه بده) ... لباسهای مورد علاقه شو بپوش .. و اونجوری که ایشون دوست داره رفتار کن ...

هرگز هم زندگیت را ترک نکن حتی اگر شوهرت خونه رو ترک کرد!! بذار بدونه تو سر زندگیت هستی و به این زندگی پایبندی اینطوری احتمال بازگشتش بیشتر میشه ...

موفق باشی

4. 6 کاربر از پست مفید ملودی 94 تشکرکرده اند .

maryam123 (سه شنبه 28 شهریور 96), میس بیوتی (دوشنبه 20 شهریور 96), Yas_A (سه شنبه 11 مهر 96), Ye_Doost (دوشنبه 20 شهریور 96), zeynab1990 (دوشنبه 20 شهریور 96), بارن (دوشنبه 20 شهریور 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    45
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 3 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ملودی 94 نمایش پست ها
    سلام زینب جان

موفق باشی
    ممنونم از راهنماییت. خیلی برام سخته اینکارارو کردن. ببینم بی توجهه میپاشم ازهم. همیشه بهش گفتم هرکار میکنی قهر نکن اما اون اولین کارش قهره.
    من زندگیمو دوست دارم شوهرمو دوست دارم. میدونم بعد این قضیه تا مدتها سرپا نمیشم. تو ذهنم مثل لکه سیاهه حرفاش.
    خدا کمکم کنه بتونم درستش کنم.
    حس حقارت دارم ولی چکنم... راه دیگه ای نیست

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 12 دی 97 [ 18:42]
    سطح
    28
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    35

تشکرشده 87 در 38 پست

Array
    دنیای مجازی و آسان شدن ارتباطات داره زندگی ها رو از هم میپاشونه! زینب عزیز چه معنی داره یک خانم متاهل خارج از ساعت کار با همکار مردش از طریق چت در ارتباط باشه؟ به هر دلیلی مجاز نیست از نظر من. مسایل کاری مال ساعت کاریه وسلام! این مشکل شما که حل میشه و همسرت هم از روی عصبانیت این حرفها رو زده وگرنه کسی که بخواد جدا بشه میره جدا میشه ولی شما در کل بهتره یک مقدار تجدید نظر کنید در ارتباطات مجازیتون.

7. 2 کاربر از پست مفید niloofar_aabi تشکرکرده اند .

Quality (چهارشنبه 29 شهریور 96), بارن (چهارشنبه 29 شهریور 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آبان 96 [ 07:50]
    سطح
    6
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 24 در 11 پست

Array
    سلام عزیزم
    یک لحظه خودت رو جای همسرت بذار و تصور کن شما چت همسرت رو با همکار خانومش میدی
    به نظر من اصلا و ابدا از کاری که کردی دفاع نکن و سعی کن از همسرت دلجویی کنی
    گریه اصلا نکن و زیاد فکر و خیال نکن
    سعی کن با تکرار نکردن رفتار گذشته ات و احترام به خواسته های معقول همسرت جبران کنی - با اینکه کار خاصی نکردی ولی به هر حال همسرت توقع دیگه ای از شما داشته
    به نظر من چند روز باید سردی و حرفاشو تحمل کنی و اصلا از خودت دفاع نکنی
    حرفاشو زیاد جدی نگیر و خودخوری نکن اما بذار خودشو خالی کنه و هر چی گفت بگو حق داری و تاییدش کن
    دوست عزیزم فقط یک بار خودت رو جای همسرت بذار و فقط حس حسادت و ناراحتیش رو درک کن
    سعی کن محیط خونه رو دوباره گرم کنی
    امشب که میاد خونه براش غذایی که دوست داره بپز و مهربون باش حتی اگه سردی دیدی
    یه چند روز تحمل کن که ممکنه یا سردی کنه یا هر چی از دهنش در میاد به تو بگه
    هیچکدوم از حرفاش جدی نیست عزیزم
    به دلت بد راه نده
    فقط شنونده باش و از خودت دفاع نکن
    عذرخواهی کن بهش بگو حق داری دلشو بدست بیار
    توکل به خدا
    ۲-۳ روز دیگه همه چیز حل میشه انشالله
    موفق باشی

9. کاربر روبرو از پست مفید Yas_A تشکرکرده است .

میس بیوتی (سه شنبه 11 مهر 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)