به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 07 آبان 01 [ 21:11]
    سطح
    95
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 949
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array

موضوع کاری و احساسات متناقض من

سلام دوستان
    امیدوارم حالتون خوب باشه.

مقدمه ی اول
    مساله اینه که من در شرکتی که کار میکنم تقریبا سه ماهه که درگیر ساخت یه دستگاهم که دیگه داره مراحل پایانیشو میگذرونه. دستگاهی که اگه میخواست براش پروژه تعریف بشه

شاید باید یه تیم سه نفره با تخصصای مختلف رو اون کار میکردند و به صورت چند تا زیرپروژه در یه مدت حداقل شش ماهه.

فقط برای اینکه ابعاد کار رو توضیح بدم باید بگم یکی از اون زیر پروژه ها رو میخواستند برونسپاری کنند به دو نفر که یکیشون دانشجوی سال چهارم دکترای علم و صنعت بود و دیگری فوق لیسانس امیر کبیر

بعد دو هفته گفتند سه ماه وقت میخوایم پونزده میلیونم پول میخوایم؛ اونم فقط برای یه قسمت از دستگاه که شاید 25 درصدش باشه و البته بخش خیلی مهمشم بود. نهایتا بعد گفتند چه کاریه، میدیم آقای فلانی انجام میده دیگه

و من انجام دادم قسمتای دیگه رو هم تکمیل کردم و این روزا در حال ترکیب و تکمیل هر کدوم ازین زیر پروژه ها هستم. تقریبا میشه گفت 85 درصد دستگاه رو تنهایی انجام دادم و اون بقیه ی دیگه رو هم

من گفتم باید چیکار کنند !

اینم بگم مزایای مالی من تو این شرکت چیزی جز اداره ی کار نیست که اونم پرداخت مرتب و روتین نداره. ضمن اینکه به هیچ عنوان به لحاظ مالی رو اینجا حساب نمیکنم و خودم در حال راه اندازی یه کار خصوصی هستم،
    صرفا برای گذران این روزای زندگیم موندم.

مقدمه ی دیگه ای که باید بگم اینه که به لحاظ روانی کار اشتباهی که کردم احساس و کار رو با هم ترکیب کردم و به مدیر شرکت بیشتر به عنوان پدر نگاه کردم. بعدها فهمیدم اشتباه کردم و رابطه ی من و اون فقط پوله ؛ البته

قدرت کلام فوق العاده ای داره ، اوایل فکر میکردم eq بالایی داره ولی بعد فهمیدم اینا ظاهریه . آموزش دیده است از طرف ارگانی که براش کار میکنه ؛ به صورت دوره ای کلاسای روانشناسی براشون برگزار میکنند، تکنیک بلده

ولی فقط در جهت امید دادن هم حسی کاذب فریب دادن و ...؛

من متوجه این هستم که اونا شرکت زدند، با هر سختی ای یه برند نصفه نیمه درست کردند ولی حتی همین ها هم نتیجه ی زحمات کسانی بوده که اومدند و رفتند؛ همینطور باید یه تناسبی وجود داشته باشه بین همه چیز.

حالا بریم سر اصل مطلب.

من حسای متناقضی دارم:

یکی اینکه به لحااظ پولی دارم رو برنامه های خودم کار میکنم پس از یه طرف میگم این دستگاه و پروژه های قبلیم که از یکیشون میگفتند سالانه دستکم 15 میلیون برامون صرفه جویی ایجاد کردی رو هر چقدر خواستند بفروشند ، من کاری

با این چیزا ندارم ، راهم از یه مسیر دیگست

ازون طرف میبینم نتیجه ی صداقت و زحمات و عمر آدم شده اینکه سودش بره توی جیب دیگران و جالب اینکه هر روزم انتظارشون بیشتر میشه مثلا بعید نیست فردا بیان بگن یه هلی کوپتری چیزی برامون بساز

یه زمانی میگفتم مهم اینه که از من یه یادگاری تو این شرکت باقی بمونه من همین که بدونم نتیجه ی کارم باعث استخدام چند تا آدم میشه (چون شرکت یه شرکت تولیدیه) کافیه؛ اما میبینم اگر استخدامیم میشه صرفا برای

توسعه ی کار خودشونه ؛ فروش بیشتر پول بیشتر؛ کارمندا همیشه وضعشون بده، مثلا خیلی بهینه سازی میشه انجام داد ولی میدونم کافیه به این نتیجه برسه این بهینه سازی این مقدار نفر ساعتو کم میکنه پس دیگه میتونیم

یه نیرو کم کنیم و پولشو اختصاص بدیم به یه کار دیگه که اون، هر کاری میتونه باشه به جز رفاه کارمند یا کارگر! یا مثلا سر دریافت حقوق هیچ وقت فشاری نیاوردم میگفتم بذار فعلا به اونا که متاهل اند سهم بیشتری برسه

من پولمو دیر تر میگیرم (این نیتمو مستقیما بهشون گفته بودم)اما نه تنها به اونا نمیدادند بلکه تو همون روزا که میگفتند نداریم یه خرج غیر ضروری و اتلاف پول میکردند. خلاصه اینکه من معرفتی نمیبینم همش پوله!

حالا تازه بریم سر دستگاهه:

میتونم یه برنامه ی مخرب بذارم توی دستگاه تا از طریق اینترنت کنترلش کنم و فرضا از کار بندازمش یا عملکردش رو دچار اشکال کنم

البته فقط در صورتی که بخواند موقع تسویه حساب اذیتم کنند(چون خیلی بچه ها رو سر تسویه حساب اذیت کردند و بعد اینکه رفتند هم ، تهمت و انگ بی سوادی و...بهشون زدند) .

دو هفته است دارم بهش فکر میکنم ولی نمیتونم این کار رو بکنم؛ از یه طرف احساس میکنم سوءاستفاده کردنه

از یه طرف با توجه به فضایی که براتون توضیح دادم میگم این کار حقمه، حتی حاضر به تشکر زبونی نیستند اصلا کسی نمیفهمه من چیکار میکنم. از طرف دیگه میدونم اگه یه روزی این کار رو بکنم وضعیت بدی برای شرکت پیش میاد تصور کنید 7-8 ماه دیگه در یه روز دستگاههای 50-60 تا مشتری

پولدار از کار بیافته و طلبکار زنگ بزنند شرکت؛ خوب، مشتریا چه گناهی کردند؛ مطمئنا کارمندا تحت فشار قرار میگیرند چون هم نمیدونند باید چیکار کنند هم مدیران حقوقشونو میدند یه نیرو استخدام کنند که خرابکاری منو درست کنه ! و ... و باعث همه ی اینا منم.

نکته اینکه شرکت از وضع بحران مالی عبور کرده و تقریبا میشه گفت از نظر اقتصادی درامد و پشتوانه ی قابل قبولی داره.

ته دلمم این چیزا برام بی ارزشه میگم بذار با همینا روزگار بگذرانند و تو پول غرق بشند این بدترین مجازاتشونه!

خلاصه نمیدونم چه کنم!؟ کلاف سردرگمیه!
    دلم میخواد بی خیال بشم اما نیاز به مشورت و همفکری دارم که ببینم کار درستیه یا اینکه راه نفوذمو به دستگاه باز کنم برای روز مبادا؟

ببخشید طولانی شد.
    من دیوانه چو زلف تو رها می‌کردم / هیچ لایق‌ترم از حلقه زنجیر نبود

2. 4 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (پنجشنبه 09 شهریور 96), گیسو کمند (پنجشنبه 09 شهریور 96), باغبان (پنجشنبه 09 شهریور 96), زندگی خوب (پنجشنبه 09 شهریور 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array
    سلام آقای مهندس

اونوقت تو زندان اینترنت هم هست؟؟؟ میشه رفتید اونجا به منم بگید شاید منم خواستم خراب کاری کنم.

راستی یه سوال مهم : کمپوت گیلاس دوست دارید یا سیب؟

اما جدای از شوخی:

هیچ چیز برای یک مهندس مهم تر از اعتبار کاری نیست. بازی با اعتبار یعنی بازی با آینده کاری.

رئیس شرکت ها همین طورین. پول براشون مهمه!!! نه چشم و ابروی مهندس.

اگه مطمئنید که در صورت ترک محل کار جایی رو پیدا میکنید که ارزش بیشتری براتون قائلن مطمئن نباشید نیستن!!!! اما اگه پول بیشتری میدن، برید وگرنه در وضعیت فعلی کار تا چند سال

آینده بهتره هیچ گزینه ای رو از دست ندید.

شما حتما در کنار کار شرکتی و بقیه کارهاتون زمانی رو هم به کار خودتون اختصاص بدید.

بذارید شناخت آدم ها نسبت به شما همین طور خوب و مثبت باشه. قطعا تو آینده کاری تون تاثیر می ذاره. خراب کاری نکنید لو برید اعتبارتون از بین میره.

4. 3 کاربر از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده اند .

m.reza91 (پنجشنبه 09 شهریور 96), mohamad.reza164 (جمعه 10 شهریور 96), باغبان (پنجشنبه 09 شهریور 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    با سلام

روی دستگاه license زمان دار بگذارید و انحصارا در دست خودتون باشه. تا حق و حقوقتون را کامل بدهند.

این پروژه موفق را به عنوان یک گزینه مهم و موفق که در رزومه کاریتون اضافه می شود در نظر بگیرید.

آینده در انتظار افراد موفقی چون شماست.

موفق باشید.

6. 9 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

m.reza91 (پنجشنبه 09 شهریور 96), mohamad.reza164 (پنجشنبه 09 شهریور 96), فرشته اردیبهشت (جمعه 10 شهریور 96), گیسو کمند (پنجشنبه 09 شهریور 96), میس بیوتی (جمعه 10 شهریور 96), بهاره جون (جمعه 10 شهریور 96), باغبان (پنجشنبه 09 شهریور 96), زندگی خوب (جمعه 10 شهریور 96), شیدا. (جمعه 10 شهریور 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

برای احساسات متناقضتون
    اول برای خودتون در یک خط بنویسید اگر چطور شرایطی در این شرکت داشتید ، راضی بودید؟ که کارتون خیلی راحت تر بشه .

شاید اون یک خط این باشه :
    من برای شرکتی با مزد و امتیاز خیلی پایین تر از حقم کار کردم . توافق اولیه ما پروژه ساده تری بود .
    من برای شرکتی با مزد و امتیاز خیلی پایین تر از حقم کار کردم . توافق اولیه ما حقوق و مزایای بیشتری بود .
    من برای شرکتی با مزد و امتیاز خیلی پایین تر از حقم کار کردم . توافق اولیه ما خیلی غیرحرفه ای بود . من باید حقوق متقابلمون رو در نظر میگرفتم .

برای همه ما یه چیزهایی ارزشمندتر از پول هست واسه همین یه استاد دانشگاه میاد با جان و دل واسه دانشجوی فعالش درس میده و ساعتها توی آزمایشگاه براش وقت میزاره ،در صورتی که اگر این وقت رو بزاره روی یه پروژه پول خیلی خوبی گیرش میاد اما
    اینکه ما این نیازمونو کجا تخلیه کنیم خیلی مهمه ، شرکت شما جایی نبود که بخواهی برای ارزشهات ، انرژی و دانشتو در طبق اخلاص و مفتی بدی بره.

برای قدر نشناسی مدیرانتون :

1- توافقات : اصلا بحث قدرنشناسی نیست بحث اینه که شما راضی شدی با حداقل مزایا براشون کار کنی .

2- خودتون رو قاطی مسائلی کردید که بهتون ربطی نداشته.:
    سر دریافت حقوق هیچ وقت فشاری نیاوردم میگفتم بذار فعلا به اونا که متاهل اند سهم بیشتری برسه ، من پولمو دیر تر میگیرم
    این نتیجه ای که الان بهش رسیدی خیلی طبیعیه ، پیچیده هم نیست .
    فقط میتونی ازش درس بگیری به عنوان یک تجربه طلایی و ارزشمند . به فریبکاری اون مدیر بوووقم فکر نکنی و به قول بی نهایت فکر کن واسه رزومه ات این کارو کردی تازه یه حقوقی هم گرفتی دستشون درد نکنه
    ای خواجه درد نیست... وگرنه طبیب هست

ای بی خبر.. از خورشیدِ پشتِ ابر !

ویرایش توسط گیسو کمند : پنجشنبه 09 شهریور 96 در ساعت 23:43

8. 8 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

m.reza91 (جمعه 10 شهریور 96), mohamad.reza164 (جمعه 10 شهریور 96), میس بیوتی (جمعه 10 شهریور 96), بهاره جون (جمعه 10 شهریور 96), باغبان (پنجشنبه 09 شهریور 96), زندگی خوب (جمعه 10 شهریور 96), شیدا. (جمعه 10 شهریور 96), صبا_2009 (جمعه 10 شهریور 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 مهر 01 [ 02:59]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    3,683

تشکرشده 2,882 در 761 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    یه چیزی

قبلا در شرکتی مشغول بودم که مدیر پروژه مثل شما کارمند کلیدی بود ، البته پروژه هم ساخت دستگاهی در حوزه امنیت اطلاعات بود ،
    اون همکارم (مدیر پروژه) با جان و دل روی این دستگاه وقت میگذاشت و اگر او نمیبود پروژه تعطیل میشد یا طبق roadmap که داشتیم پیش نمیرفت،

نهایتا بخاطر فشاری که مدیریت روی این همکارمون آورد او دیگه کم آورد و تصمیم گرفت بخش دیگری (شرکت دیگر از همین هولدینگ) مشغول بشه ،
    مدیرعزیزمون (که انشاالله همیشه سالم و دلخوش باشه )، برای اینکه بهش انگیزه بده و باهاش همدلی کنه :

1- با پیشنهاد جابجایی اش موافقت کرد و اون همکارم رفت روی یه اپ بازی، کار کرد تا یکم ازون فشار و فضا دور باشه ولی دوباره برگرده پیش خودمون.
    2- به عنوان مشاور همچنان همکاریش رو با تیم ساخت همین دستگاه حفظ کرد .
    3-از سهام شرکت بهش فروختند .

فکر میکنم شما هم بتونید با سیاستی این اوضاع رو به نفع خودتون تغییر بدید .
    ای خواجه درد نیست... وگرنه طبیب هست

ای بی خبر.. از خورشیدِ پشتِ ابر !

10. 6 کاربر از پست مفید گیسو کمند تشکرکرده اند .

m.reza91 (جمعه 10 شهریور 96), mohamad.reza164 (جمعه 10 شهریور 96), میس بیوتی (جمعه 10 شهریور 96), باغبان (جمعه 10 شهریور 96), شیدا. (جمعه 10 شهریور 96), صبا_2009 (جمعه 10 شهریور 96)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 21:29]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.2%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,763

تشکرشده 6,795 در 2,395 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.reza91 نمایش پست ها

من حسای متناقضی دارم:

یکی اینکه به لحااظ پولی دارم رو برنامه های خودم کار میکنم پس از یه طرف میگم این دستگاه و پروژه های قبلیم که از یکیشون میگفتند سالانه دستکم 15 میلیون برامون صرفه جویی ایجاد کردی رو هر چقدر خواستند بفروشند ، من کاری

با این چیزا ندارم ، راهم از یه مسیر دیگست

ازون طرف میبینم نتیجه ی صداقت و زحمات و عمر آدم شده اینکه سودش بره توی جیب دیگران و جالب اینکه هر روزم انتظارشون بیشتر میشه مثلا بعید نیست فردا بیان بگن یه هلی کوپتری چیزی برامون بساز

یه زمانی میگفتم مهم اینه که از من یه یادگاری تو این شرکت باقی بمونه من همین که بدونم نتیجه ی کارم باعث استخدام چند تا آدم میشه (چون شرکت یه شرکت تولیدیه) کافیه؛ اما میبینم اگر استخدامیم میشه صرفا برای

توسعه ی کار خودشونه ؛ .

با سلام و احترام

یادمه یه کارآفرینی داشت از موفقیتش حرف می زد ،،،،تو صحبت هاش یه چیزی خیلی نظرم را جلب کرد و اون این بود که : هر جا مشغول هستید ،،هدف اولتون خدمت باشه ،،،

یعنی فردی که به عنوان یه مهندس یه طراح یا ..... استخدام میشه ،،،هدف اولش را بذار توسعه شرکت !!،،،،هدفش را بذاره کمک به همکارا ،،،،

اگر این مهم انجام بشه ،،چرخه گردش مالی شرکت بیشتر میشه ،،،،چون تولید و یا خدمات شرکت بیشتر میشه ،،،،

وقتی گردش پولی شرکت بره بالا ،،،امنیت شغلی ایجاد میشه ،،،و در راستای امنیت شغلی اونجاست که جایگاها و رتبه ها افزایش پیدا می کنه .

در واقع همین کاری که تو کردی محمد رضا ،،،، ولی این کار ارزشمندت نباید باعث احساس متناقض بشه ،،،

................................................

وقتی اصلی ترین هدف یه شخص خدمت به همکارا و توسعه شغلی خودش باشد ،،، کلمه من حذف میشه،،،،،و به جای آن میشه ما !

اگر این انجام بشه ،،،ما چه بخوایم و چه نخوایم شناخته تر میشیم ،،،رزومه های بهتری جمع می کنیم - شرکت ها بیشتری ما ر ا می شناسند ،،،

مثلا می گنند این میکرو کنترل های شرکت را چه تیمی برنامه نویسی کرده ،،،اونجاست همه میگن شرکت فلانی ،،،شرکت فلانی با برنامه نویسش !،،،محمد رضا کدش را نوشته و یا طراحی کرده

خوبی این کار این است که با جامعه حوزه کاری خودمان بیشتر آشنا میشیم ،،،اونجاست که بنگاه های اقتصادی کوچیک و بزرگ مارار می شناسن !

این می تونه باعث بشه در آینده به شرکت بهتری بری .

................................................

ما در مسائل کاری خودمان یا باید برای ایده خودمان کار کنیم . یا برای ایده دیگران !

بعضی موقع ها همزمان !

کار کردن برای ایده دیگران یعنی کمک کنی کارفرمایت پیشرفت کنه ،،،معمولا اگر نیروها خیلی خوب باشند ،،کارفرما برای اینکه اون نیرو را از دست نده ،،بهش سهام هم میده !

ولی آدم به جایی میرسه میگه چرا برا خودم کار نکنم !

محمد رضا روی ایده خودت کار کن به صورت پاره وقت ،،، هم زمان در خدمت شرکت هم باش !

یه مدت برا خودت پس انداز جمع کن

وقتی دیدی ایده خودت می تونه تجاری بشه ،،،برو شرکت های دانش بنیان و یا استارتاپ ویکند !

اونجا برا خودت تیم جمع کن و به صورت تمام وقت رو ایده خودت کار کن

چون هم تجربه کاری خودت را داری - رزومه خوب جمع کردی ،،و با کار هم آشنا هستی .

..............................

بعضی موقع ها باید به احساسمان یاد بدیم ،،،باهوش تر باشه !

و بهش بگیم الان وقتش نیست !

محمد رضا حتما موقعش را می دانی و براش برنامه ریزی داری ،،،،برنامه ای که یه روزی کارفرمای خودت باشی .

عیدت هم مبارک

و

موفق تر باشی

ویرایش توسط باغبان : جمعه 10 شهریور 96 در ساعت 17:40

12. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

m.reza91 (جمعه 10 شهریور 96), mohamad.reza164 (جمعه 10 شهریور 96), زندگی خوب (جمعه 10 شهریور 96)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    سلام

از خانم ها بی نهایت گیسوکمند و زندگی خوب و همین طور دوست خوبم باغبان تشکر میکنم.

خوشحالم مشکلمو مطرح کردم. به نظر میرسه برونگراتر شدم!

حقیقتش امروزم سرکار بودم و الان کمی خستم به طوری که نمیتونم از پستای ارزشمند دوستان نقل قول بگیرم و پاسخ مبسوط بدم.

اما به تک تکشون فکر کردم
    و با توجه به توضیحات و فکر بیشتر و اینکه قراردادن یه برنامه ی جاسوسی میتونه خسارتهای زیادی رو برای افرادی که وسط پیاز اند :) به بار بیاره

از تصمیمم صرف نظر میکنم و اگر بعدها مشکلی پیش اومد قانونی اقدام میکنم، که البته سعی میکنم با مصالحه، کار به اونجاها نرسه.

در هرصورت اینجا هم یه تجربه است و همین طور که در تصویر ذهنی گفتم در رشد شخصیتی من کمک زیادی کرده علی رغم همه ی سختیاش.

ضمن اینکه با این تصمیم میتونم به طور کامل روی اهداف خودم متمرکز بشم و مدام ذهنم درگیر نباشه همینطور یاد میگیرم "بگذرم".

کلمه من حذف میشه،،،،،و به جای آن میشه ما !
    ازین جمله خیلی خوشم اومد. "من" منشاء کثرته و کثرت منشاء عدم آرامش. چرا یادم میره؟
    نهایتا بخاطر فشاری که مدیریت روی این همکارمون آورد او دیگه کم آورد و تصمیم گرفت بخش دیگری (شرکت دیگر از همین هولدینگ) مشغول بشه ،
    اتفاقا سه روز پیش منم همین کار رو کردم تا یه مقدار کارم سبک تر بشه.

این پروژه موفق را به عنوان یک گزینه مهم و موفق که در رزومه کاریتون اضافه می شود در نظر بگیرید.
    بله حق با شماست.

اگه مطمئنید که در صورت ترک محل کار جایی رو پیدا میکنید که ارزش بیشتری براتون قائلن مطمئن نباشید نیستن!!!!
    کشور ما به خاطر عدم برنامه ریزی دهه های گذشته فاقد صنعت و تکنولوژیه. این هم خوبه هم بد. بد ازین جهت که کاری نیست بشه انجام داد و خوب ازین جهت که مثل یه بیابان برهوته

هر ایده ی کوچیکی میتونه تبدیل بشه به یه منبع درامد. به اینکه برای جای دیگه ای کار کنم اصلا فکر نمیکنم.اینجا اولین و آخرین بود. بستنی رو ترجیح میدم به کمپوت :)

ویرایش توسط m.reza91 : جمعه 10 شهریور 96 در ساعت 20:11

14. 2 کاربر از پست مفید m.reza91 تشکرکرده اند .

باغبان (شنبه 11 شهریور 96), زندگی خوب (جمعه 10 شهریور 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام دوست عزيز
    من با نظرات دوستان تا حدودي موافقم البته در جايگاهي نيستم كه بخام نظر كسي نقد بكنم اما دوستان جاي شما نيستن و حس و حال شما نميدونن.من با حس شما كاملا آشناهستم و دركتون ميكنم.
    ي طومار براتون نوشته بودم اما پاك شد متاسفانه .
    آقا رضا عزيز شما طرز فكرتون بسيار اشتباه هست آخه مرد حسابي حقوق متاهل ها رو بپردازن بعد حقوق شما؟؟؟فكر كرديد حقوق متاهل ها را سر وقت ميدن واقعا؟؟؟بگذريم.....
    من نميخام اينجا بگم كارم دقيقا چيه اما بدون ي جورايي هم كار هستيم .
    براي كارم (دوم) تقريبا با شركت ها و كارخانه جات مختلفي سرو كار دارم يك نقطه اشتراك بين سهام داران و مالكان كارخانجات مختلف وجود داره اونم اينه كه به زير دستشون مثل گدا نگاه ميكنن .فكر ميكنن بنده و امثال بنده نوكر بي چون و چراشون هستيم....(ناراحت نشو لطفا واقعيته كه ميگم) پس خودت زياد با كارفرما درگير نكن.
    آقا رضا عزيز اين پروژه ت رو به نحو احسن انجام بده و اصلا به روي خودت نيار اما سري بعد بهت پروژه هاي اين چنيني دادند لطف كن ي طور بپيچوني و قبول نكني.
    از فكر قفل گذاشتن نرم افزاري و.... بيا بيرون چون دست بالاي دست زياده... فكر نكن قفل و... شكسته نميشه ...قطعا افرادي هستند كه با گرفتن مبلغ نا چيز برنامه رو باز ميكنن و فانكشن هاي اضافي به راحتي حذف ميكنند.و....
    دوست عزيز من خودم با بازار بيرون درگيرم براي اينكه بتونم سرپا باشم و حقوق تيمم و كرايه و قبض ها و.... بدم دارم از جون مايه ميزارم براي درآوردن هزارتومن خودم به آب و آتش ميزنم . پس اگه ميخاي بياي بيرون كار كني حساب شده بيا .

ضمنا يك نقد داشتم از شما :
    هيچ وقت در مورد كشورمون بد صحبت نكن...براي سربلندي اين كشور خون داديم طوري رفتار و عمل كن كه شرمنده شهدا نباشيم.
    دوست عزيز در آينده اي ن چندان دور حق اشتراك ميگيرم و بهتون تو خصوصي توصيه هايي ميكنم.و چندتا از تجربياتم ميگم ...... پس لطفا احساساتي عمل نكن و پروژه را به نحو احسن انجام بده.
    پ ن : مدير لطفا متن قرمز رنگ را پس از مطالعه آقاي ام. رضا حذف كنيد.متشكرم

16. کاربر روبرو از پست مفید sia518 تشکرکرده است .

m.reza91 (شنبه 11 شهریور 96)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    95
    دستاوردها:
    تشکرها
    3,979

تشکرشده 3,495 در 804 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    من با حس شما كاملا آشناهستم و دركتون ميكنم.
    ممنون از هم حسیتون. هر چند نظرات خیلی نزدیک بود؛ طوری که انگار همه یه چیزای مشترک رو تجربه کردند. البته دوستای فیزیکیم هم همین حس ها رو داشتند.
    آقا رضا عزيز شما طرز فكرتون بسيار اشتباه هست آخه مرد حسابي حقوق متاهل ها رو بپردازن بعد حقوق شما؟
    شاید، ولی نیت من خوب بود؛ وقتی یه مرد سی و چهار پنج ساله اومده و با بغض میگه "نمیدونی چه حالی داره با زن و بچه ات میری بیرون و ده هزار تومان تو جیبته چه حالی داره" من چیکار کنم؟ ، کاری از دستم بر نمیاد چون قدرتی ندارم حداقل کاری که میتونستم بکنم رو کردم که از اونم بعدا فهمیدم سوءاستفاده شد. این فقط یه مثال بود ؛ ازینا زیاد هست. ضمن اینکه میدونم اگه اقدام موثری نکنم آینده ی بهتری از فردی که مثال زدم نخواهم داشت بلکم بدتر.
    يك نقطه اشتراك بين سهام داران و مالكان كارخانجات مختلف وجود داره اونم اينه كه به زير دستشون مثل گدا نگاه ميكنن .فكر ميكنن بنده و امثال بنده نوكر بي چون و چراشون هستيم....(ناراحت نشو لطفا واقعيته كه ميگم)
    نه این حقیقته؛ بازار خصوصی دو تا مفهوم بیشتر نداریم : کارگر و کارفرما؛ و شرایط طوریه که نه کیفیت کار و نه سابقه و نه تحصیلات تاثیری در کیفیت زندگی مادی شما نخواهد داشت مادمی که کارگرید.
    همون طور که خانم گیسو کمند گفتند:
    1- توافقات : اصلا بحث قدرنشناسی نیست بحث اینه که شما راضی شدی با حداقل مزایا براشون کار کنی .
    اینم یه حقیقته؛ میگند ما کسی رو مجبور نکردیم؛ البته یه زمانی واقعا شرکت بی پول بود و اون موقع دست یاری به سمتمون دراز میکردند ولی الان علی رغم اینکه ثبات پیدا کرده حرفاشون یادشون رفته. باز مقصر خودمم چون من شفاهی و کتبیم یکیه ولی گویا بقیه این طور نیستند.

آقای sia518 اگر تجربیاتتون و توصیه ها و راهنمایی هاتونو اینجا میگذاشتین بهتر بود چون دیگران هم میتونستن استفاده کنند؛ ولی در هر صورت ممنونم اگر در اختیارم بگذارید به هر روشی که خودتون تمایل دارید.

در خصوص انتقادتونم تشکر میکنم ولی سیاسی نیستم.مثلا چند ماه پیش که انتخابات بود من مناظره ها رو هم ندیدم چون کسی مثل من میدونه چهار ساعت روز تعطیل یعنی چی!

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 21:29]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.2%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,763

تشکرشده 6,795 در 2,395 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.reza91 نمایش پست ها

سلام

"من" منشاء کثرته و کثرت منشاء عدم آرامش. چرا یادم میره؟

سلام مهندس

این چیزی هست که شاید یه روزی گریبان همه ما بشه .

یکی از دلایلی که باعث میشه ماها بعضی موقع ها از کلمه " ما " بشیم به " من " می تونه یکیش همین اصلی ترین هدف کاری باشه ،،، که بعضی موقع ها فراموش می کنیم

در واقع هدف اصلی یادمون میره !

به نظرم اگر فرد به این باور برسه و بدونه که اگر تیم موفق بشه ،،شرکت موفق میشه و شرکت موفق بشه خودشون موفق میشند !،،، بیشتر چیزها درست میشه

همه ی اینها باید در چارچوب و ساختار خوبی تعریف بشه،،،

یعنی یه کارمند خودش به این باور برسه ،،،و از طرفی مدیرانش هم این باور را داشته باشند و باور اینکه ،،این مهندسان و کارمندان هستند که دارنند به ما کمک می کنند در توسعه شرکت ،،

اون موقع اون مدیر می دونه باید چی کار کنه و چطوری قدر کارمندانش را بداند .

اگر یکی از این دو مورد خراب بشه ،،،،اون موقع کلمه ما تبدیل میشه به کلمه من !

اون موقع خطر ورشکستگی و هک و ...وجود داره

........................

ولی به نظرم حتی اگر مدیران بخش خودت هم این باور را نداشته باشند ،،محمد ر ضا باید برا ی خودت برنامه شخصی داشته باشی ،،،برنامه ای که خودت را قوی ترکنی - خدمتت را بهتر کنی و موقع و زمان مناسب ،،هدف های خودت را اجرا کنی ! ،،،هدفی که شرکت بهتری بری و یا برای خودت کار کنی .
    که قطعا این هدف را داری .

( عجب جمله سنگینی - قابل شما را نداشت )

موفق باشی محمد رضا

ویرایش توسط باغبان : یکشنبه 12 شهریور 96 در ساعت 17:24

19. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

m.reza91 (دوشنبه 13 شهریور 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)