به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 فروردین 97 [ 09:09]
    سطح
    1
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

مشکل پولدار بودن باجناقها

سلام
    من توی بد وضعیتی گرفتار شدم.5 سال با یکی از هم کلاسیهام نامزد بودیم ولی به درخواست خانواده خانم چون 3 خواهر بزرگتر از خودش داشت قضیه ما رسمی نشد تا ازدواج کردن حداقل دوتا از خواهرای ایشون
    منم صبر کردم گذشت و گذشت ما هم روابط کنترل شده ای با هم داشتیم هم کلاسی بودیم و خیلی باهم بودیم وقتی من درسم تموم شد و رفتم سرکار همدیگرو خیلی دیر به دیر میدیدیم مثلا 5-6 ماه یک بار اما هر روز باهم با تلگرام و تلفن و این چیزا تا اخر شب در ارتباط بودیم

منم به صبر عادت کرده بودم تا اینکه خواهر بزرگتر نامزد کرد اونم با یه اقایی که پولش از پارو بالا میره و این اقا پسر خالش و داداشش هم به دو خواهر دیگش معرفی کرد و اونا هم تقریبا کامل قبول کردند یعنی در اینده این 3 فامیل باجناق من خواهند شد
    البته اینا هم هیچ کدوم رسمی نشدن ولی فکر نمیکنم بیشتر از 3-4 ماه طول بکشه و برن سر خونه زندگیشون

اینم بگم که وضعیت مالی خانواده دختر هم از ما بالاتره اما اصلا این مورد هم مشکلی نبود

من وقتی فهمیدم این 3 تا فامیل باهم دارن باجناقهای من میشن واقعا دنیا رو سر من خراب شد

وضعشون انقدر توپه که من به گرد پاشونم نمیرسم هرکدوم ماشینای چند صد میلیونی و چند تا خونه و کلی زمین و .... دارند حقوق منم با این که از هر 3 اونا تحصیلات بهتری دارم همون حداقل حقوق وزارت کار و یه خونه کوچک 45 متری
    خودش چند بار گفت من واسم مسائل مادی مهم نیستو این حرفا ولی من میگم الان براش مهم نیست چند سال دیگه چطور؟نمیگه من چیم از خواهرای دیگم کمتره؟
    اصلا اون هیچی من خودم از دیدن این فاصله واقعا اذیت میشم
    و خیلی هم دوسش دارم نمیتونم ازش دست بکشم
    بهش گفتم نهایت سالی چند بار باهاشون رفت و امد میکنیم ولی تو هرچه قدر میخوای ازادی باهاشون رفت و امد داشته باشی قبول نکرد و در اخر گفت باید باهاشون رفت و امد داشته باشیم هردومون هم مسافرت هم پارک و مهمونی و ..... که من واقعا اذیت میشم

فکرشم نمیکردم بهم بگه یا هرچی من میگم یا کلا تمومش میکنیم...نمیدونم شاید یه فامیل خرپول دیگشم به ایشون معرفی کرده که انقد راحت به خاطر این قضیه میتونه از منی که به خاطرش 5 سال به نامزدی اکتفا کردم بگذره
    البته اینم بگم من رابطه خیلی خوبی با خواهراش و مادرش داشتم...ولی با پدرش زیاد رابطه خوبی ندارم یا بهتره بگم ایشون از من خوشش نمیاد...حالا شنیدم پدر زنم خیلی با این 3 تا تازه وارد جوره

به نظر شما میشه با 3 باجناقی که با هم فامیلن و مورد توجه پدر زن هم به شدت هستند و پولشونم از پارو بالا میره کنار اومد؟
    ایا من حرف بدی زدم سالی چند بار فقط باهاشون رفت و امد میکنم به خاطر حفظ ظاهر ولی تو هرچقدر میخوای باهاشون رفت امد کن؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام
    بهتره طرز فكرت رو نسبت به آدم هاي پول دار عوض كني.....
    آدم هاي پولدار به دو دسته تقسيم ميشن : آدم هاي كه نسل ان در نسل وضعيت ماليشون سرآمد بوده. و دسته دوم كساني هستن تازه به دوران رسيده (منظورم اينه كه تازه پولدار شدن)
    معمولا دسته اول آدم هاي با رفتارهاي معمولي هستن و معمولا پز مالشون نميدن و سرشون به كار خودشونه. و اگه كاري از دستشون بر بياد براي اطرفيانشون بدون هيچ چشم داشتي انجام ميدن.

اما از دسته دوم بايد دوري كرد چون فكر ميكنن (استغفرلله) خدا هستن .......

اين تجربه شخصي من بود راجعبه آدم هايي با وضع مالي خوب.

اما به نظر من فعلا شما حرفي نزن به نامزدت.... چون اين فقط ي پيشنهاد بوده ...ولي اگه پيشنهاد جدي شد بعد تصميم بگير...

جايي از نوشته هات گفته بودي :

فکرشم نمیکردم بهم بگه یا هرچی من میگم یا کلا تمومش میکنیم...نمیدونم شاید یه فامیل خرپول دیگشم به ایشون معرفی کرده که انقد راحت به خاطر این قضیه میتونه از منی که به خاطرش 5 سال به نامزدی اکتفا کردم بگذره
    دوست عزيز سالي كه نكوست از بهارش پيداست...سعي كن احساساتي عمل نكني و وابستگي باعث بشه كه تصميم اشتباه بگيري.
    به هر حال من فقط خواستم بگم طرز نگاهت به آدم هاي پولدار عوض كني.
    موفق باشيد.

3. کاربر روبرو از پست مفید sia518 تشکرکرده است .

reza789 (شنبه 28 مرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sia518 نمایش پست ها
    سلام
    بهتره طرز فكرت رو نسبت به آدم هاي پول دار عوض كني.....
    آدم هاي پولدار به دو دسته تقسيم ميشن : آدم هاي كه نسل ان در نسل وضعيت ماليشون سرآمد بوده. و دسته دوم كساني هستن تازه به دوران رسيده (منظورم اينه كه تازه پولدار شدن)
    معمولا دسته اول آدم هاي با رفتارهاي معمولي هستن و معمولا پز مالشون نميدن و سرشون به كار خودشونه. و اگه كاري از دستشون بر بياد براي اطرفيانشون بدون هيچ چشم داشتي انجام ميدن.

اما از دسته دوم بايد دوري كرد چون فكر ميكنن (استغفرلله) خدا هستن .......

اين تجربه شخصي من بود راجعبه آدم هايي با وضع مالي خوب.

اما به نظر من فعلا شما حرفي نزن به نامزدت.... چون اين فقط ي پيشنهاد بوده ...ولي اگه پيشنهاد جدي شد بعد تصميم بگير...

جايي از نوشته هات گفته بودي :

دوست عزيز سالي كه نكوست از بهارش پيداست...سعي كن احساساتي عمل نكني و وابستگي باعث بشه كه تصميم اشتباه بگيري.
    به هر حال من فقط خواستم بگم طرز نگاهت به آدم هاي پولدار عوض كني.
    موفق باشيد.
    سلام داداش
    متاسفانه اینا از دسته دومن چون اون اول که اومده بودن خواستگاری چون در یک محله بودن میگفت خواهرم دو دله چون نمیدونه چطوری یهو اینا وضعیتشون از این رو به اون رو شده.از این حرفش فهمیدم اینا قبلا وضعیتشون به این خوبی نبوده
    ولی واقعیتش من برخوردی با خودشون نداشتم نمیدونم خودشونو بگیرن یا نه... اما نامزد خود من شوخی شوخی با خنده پز اونارو هم به من میده که دامادمون فلان ماشینو داره

در کل پولداری اون منو اذیت نمیکنه دو موردی که اذیتم میکنه اول جور بودن پدر زنم با اوناست و فامیل بودن اون 3 تا باهم و دوم اینکه در اینده حس حسادت خانمم باعث بروز مشکلات بزرگی بشه...چون حسادت یه چیزیه که یهویی خودشو نشون میده شاید الان بگه مهم نیست برام ولی بعدا چی؟
    ویرایش توسط reza789 : شنبه 28 مرداد 96 در ساعت 13:48

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

ولی من میگم الان براش مهم نیست چند سال دیگه چطور؟نمیگه من چیم از خواهرای دیگم کمتره؟
    نگرانی تون کاملا بجاست

اگر نامزدتون تمایل به ادامه رابطه نداره، به نظر من اصرار نکنید.

چون ایشون هرچقدر هم که بگن مادیات و ... مهم نیست ولی به هر حال مقایسه خواهند کرد. انتظارات کل حانواده از شما بالا میره.

شما میخوای تو خونه 45 متری از آدمی که ماشین چندصد میلیونی زیرپاش هست پذیرایی کنی، حتی سالی یکبار هم به شما استرس وارد میکنه!!

خاله زاده های بچه شما اختلاف طبقاتی فاحشی دارند با بچه شما و ...

گفتن مسائل مادی مهم نیست آسونه ولی مدیریت چنین رابطه ای اصلا آسون نیست و کاملا مستعد مشاجره و بهانه گیری و... هست

6. 4 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

reza789 (شنبه 28 مرداد 96), tavalode arezoo (یکشنبه 29 مرداد 96), میس بیوتی (دوشنبه 30 مرداد 96), اثر راشومون (شنبه 28 مرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط صبا_2009 نمایش پست ها
    سلام

نگرانی تون کاملا بجاست

اگر نامزدتون تمایل به ادامه رابطه نداره، به نظر من اصرار نکنید.

چون ایشون هرچقدر هم که بگن مادیات و ... مهم نیست ولی به هر حال مقایسه خواهند کرد. انتظارات کل حانواده از شما بالا میره.

شما میخوای تو خونه 45 متری از آدمی که ماشین چندصد میلیونی زیرپاش هست پذیرایی کنی، حتی سالی یکبار هم به شما استرس وارد میکنه!!

خاله زاده های بچه شما اختلاف طبقاتی فاحشی دارند با بچه شما و ...

گفتن مسائل مادی مهم نیست آسونه ولی مدیریت چنین رابطه ای اصلا آسون نیست و کاملا مستعد مشاجره و بهانه گیری و... هست
    اون اصلا تمایل به جدایی نداره.دیشب میگفت قبول میکنم با اونا ارتباط نداشته باشیم ولی با خانواده تو هم نباید ارتباط داشته باشیم ولی خب اینجوری که نمیشه زندگی کرد منم تک فرزندم نمیتونم خانوادمو ول کنم
    همدیگرو هم واقعا دوست داریم جدایی واسمون همچین اسون هم نیست از طرفی هم تحمل اون شرایطم اسون نیست
    اصلا منو اون هیچی بچه هامون چه گناهی کردن؟حسرت به دل بمونند
    واقعا شرایط بدیه

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

این چه طرز فکر و منطقی هست که شما دارید؟ منظورتون این هست که در پروسه ی بررسی خواستگار، باید هم سطح بودنش با بقیه دامادهای خانواده و فامیل هم سنجیده بشه؟

چون این آقا پولدار هست باید ردش می کردن؟

یا مثلا اگه شما ازدواج کرده بودید الان باید دنبال طلاق می رفتید؟ چون داماد بعدی پولدارتره؟

5 ساله که نامزد هستید، دختر خانم هم با وضعیت مالی شما مشکلی نداره، به زور بهش گیر دادید که چون شوهر خواهرت پولداره باید باهاش رفت و آمد نکنیم؟ با چه منطقی این حرف را می زنید؟ خواهرت را نبین چون من اعتماد به نفس ندارم؟ چون خودم را قبول ندارم؟ چون ؟؟؟

راستش من اصلا حرف شما را بعد 5 سال نامزدی نمی فهمم. اگه موقع خواستگاری بود شاید !!!!!

شما قبلا اینجا تاپیک نداشتید؟ من موضوعی مشابه شما یادم می آد که قبلا اینجا بود.
    اگه تاپیک خودتون نیست، پیداش کنید شاید کمکتون کنه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

9. 5 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (یکشنبه 29 مرداد 96), محیا ناز (شنبه 28 مرداد 96), آنیتا123 (یکشنبه 29 مرداد 96), اقای نجار (سه شنبه 31 مرداد 96), المای (شنبه 28 مرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 14 دی 00 [ 03:07]
    سطح
    74
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 380
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,421

تشکرشده 552 در 189 پست

Array
    پست صبا 2009 گرامی اصل مطلب رو به درستی بیان کرد.
    اما لازم دیدم در پاسخ یکی از پستها که ممکنه در برابر پست صبا 2009 ابهامی در ذهن این آقا ایجاد کنه یه چیزهایی رو اضافه کنم.
    یکی اینکه "صد البته" که این سنجیدن هم کفو بودن مالی باجناقها موضوع مهمی هست! اما مطلب صاحب تاپیک این نبود که قبلا ازدواج کرده و حالا قراره چند باجناق پولدار نصیبش بشه...
    در اون صورت باید با توصیه های مرسوم این تالار که برای حفظ زندگی مشترک به مراجعان پیشنهاد میشه از بعضی مشکلات و معضلات چشم پوشی کنن، راهنمایی میشدن. ضمنا به نظر من حتی حفظ زندگی مشترکی با شرایطی که ایشون دارن توصیف میکنن به قیمت از دست دادن یک سری از آرامشها و تحمل بعضی سختیها بدست میاد.
    ایشون هنوز وارد این زندگی نشدن و برای همین با کمی واقع بینی و شکست دادن احساسات با نیروی عقل، میتونن از مشکلات قطعی که در پست صبا 2009 فقط به بعضی هاش اشاره شده فرار کنن. این کار شاید اگر خیلی هم براشون سخت و سنگین باشه یه چند ماهی آزارشون بده ولی بعدش از یه عمر تحمل مشکلات و معضلاتی که در خط چهارم عرض کردم به دارندگان چنین زندگی مشترکی پیشنهاد تحملشون داده میشه، خلاص میشن.
    اینجا باید جواب سوال ایشون داده بشه که این ازدواج چقدر براشون مناسبه.
    راستی اینکه نامزدتون با شوخی و خنده هم پز اون آقایون رو به شما میده چیز بی اهمیتی نیست و باعث میشه بیشتر برای آینده ای که در پست 4 براتون پیش بینی شده نگرانتون بشم. مخصوصا اینکه چشم و هم چشمی ها و حسادت ها در خانمهای ایرانی همیشه هست. به عبارت دیگه اگر یه خانم قرار بود وارد یه خانواده بشه که عروسهای دیگر اون خانواده خیلی از نظر مالی یا از جهات دیگه از خودشون سر هستن، انقدری جای ترس و فکر نداره که شرایط شما که معکوس اون وضعیت هست داره.
    تنها باید حقیقت را بیان کرد، نه دروغی را که حقیقی انگاشتنش خوب است.

"بخشی از پیام برتراند راسل برای آیندگان"

11. 4 کاربر از پست مفید اثر راشومون تشکرکرده اند .

niazzz (شنبه 28 مرداد 96), reza789 (شنبه 28 مرداد 96), میس بیوتی (دوشنبه 30 مرداد 96), صبا_2009 (یکشنبه 29 مرداد 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)