به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 تیر 96 [ 10:29]
    سطح
    1
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 10 در 3 پست

Array

آیا من مرتکب گناه کبیره شده ام چه کار کنم خدا منو ببخشه و عذاب و جدان نداشته باشم

سلام
    مطالب همدردی رو خوندم جالبه اینجا مشاوره هست راه حل هم هست دوستی و محبت هم هست
    میشه لطفا به منم کمک کنین.
    بگین چیکار کنم که حس کنم خدا منو بخشیده
    من دختر تقریبا مذهبی بودم منظورم اینکه که تا همین دو ماه پیش هیچ ارتباطی با نامحرم نداشتم یه بار نامزد داشتم بهم نارو زد رفت قبل از ماه رمضون رفتیم عروسی یکی از اقوام تقریبا از سن ازدواجم گذشته همه موضوع نامزد منو فهمیدن یکی متلک انداخت یکی همدردی کرد یکی غصه مو خورد ولی خلاصه اینکه ناراحتم کردن طوری که یه تصمیم غلط گرفتم . موضوع اینکه چند وقت پیش یکی از همکارام به من ابراز علاقه کرد خیلی به هم نمی خوردیم برای همین محلش نمی دادم ولی بعد از اون عروسی حس کردم چقدر لازمه یه نفر تو زندگی کنارم باشه جدی به اون آقا فکر کردم رابطه رو باهاش گرم کردم. برای شناخت بیشتر قرار شد چند بار بریم بیرون . ایشون بسیار احساساتی و گرم به من ابراز علاقه کرد طوری که من حسابی جذبش شدم شب و روز با هم در تماس بودیم . چند شب پیش شام رفتیم بیرون یهو تو ماشین دستمو گرفت و دست گرفتن همان و لمس بدن من خیلی مقاومت کردم ولی اونقدر با محبت آرومم کرد که ... خیلی راحت بدنم رو لمس کرد جاهایی که نباید لحظه آخر خیلی عصبانی شدم از ماشین پیاده شدم و رابطه رو کلا قطع کردم ولی موضوع اینه که ظاهرا من مرتکب گناه کبیره شدم چون اون آقا نامحرم من بود و به جاهایی که نباید دست بزنه دست زد و متاسفانه منو در آغوش گرفت و بوسید الان خیلی شرمنده خودم هستم که اجازه چنین کاری رو بهش دادم باید همون لحظه اول خیلی سریع از ماشین پیاده می شدم نباید اجازه می دادم که ادامه بده نمی دونم اون لحظه چرا جلوش رو نگرفتم چرا اینقدر احساساتی شده بودم .
    الان به شدت پشیمون به خاطر اینکه میدونم خداوند گناه منو شاهد بوده جالبه بدونین من قبل از اینکه برم بیرون نماز مغرب رو اول وقت خوندم و رفتم گفتم خیلی مقید نیستم ولی آدابش رو به جا میارم الان خیلی از خدا خجالت می کشم تنهایی بهم فشار آورده من تنها فرزند مجرد خونواده هستم و تقریبا تنها چون پدر و مادری ندارم و جالبه بدونین اون آقا ازم خواست که شب بیاد خونه پیش من که من قهر کردم و ناراحت شدم. حالا شما بگین خدا منو می بخشه.
    ویرایش توسط mahsa3081 : شنبه 24 تیر 96 در ساعت 16:45 دلیل: غلط املایی

2. 8 کاربر از پست مفید mahsa3081 تشکرکرده اند .

alireza198 (دوشنبه 26 تیر 96), eln (شنبه 24 تیر 96), Hildaa (یکشنبه 25 تیر 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 25 تیر 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96), جوادیان (یکشنبه 25 تیر 96), رهگذر آسمان (شنبه 24 تیر 96)

Banned
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 96 [ 10:36]
    سطح
    42
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class
    تشکرها
    228

تشکرشده 588 در 153 پست

Array
    سلام
    بله خدا می بخشند ، چرا نبخشند؟ خدا به این مهربانی! ستارالعیوبی!
    همین که الآن پشیمان هستید و عذاب وجدان دارید یعنی اینکه مورد لطف و رحمت خداوند قرار گرفتید
    و مهم تر اینکه وقتی اون آقا مرتکب گناه شدند شما اجازه ادامه ندادید و بر نفس تان مسلط بودید و ازش مراقبت کردید
    خوشا به سعادت شما که انقدر قوی هستید
    التماس دعا دارم خیلی

4. 5 کاربر از پست مفید رهگذر آسمان تشکرکرده اند .

eln (شنبه 24 تیر 96), Hildaa (یکشنبه 25 تیر 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 25 تیر 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 تیر 96 [ 17:34]
    سطح
    3
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 15
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points7 days registered
    تشکرها
    17

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    چرا نباید ببخشه عزیز من؟
    خدا همون لحظه که پشیمون شدی ازت میگذره اصلا وقتی به یادش هستی یعنی گذشتهیعنی دوست داره
    رهگذر آسمان درست میگن شما خیلی قوی هستی و مطمئنن قوی تر هم میشی

برا غلبه بر تنهاییت راههای زیادی رو امتحان کن(مثل ورزش کلاس کوره نوردی کتاب خوندن تو گروه های خوب و سابقه ی طولانی شرکت کن و تو جمع حضور داشته باش و و و...) نذار هیچ وقت این حس باعث بشه تو مسیر اشتباه قدم بذاری
    خودتو خیلی شماتت نکن انسان جایز الخطاست اما تکرار خطا جایز نیست همونطور ناامید شدن از بخشش هم جایز نیست

آدم موجود اجتماعی هست پس اطرافیان خواه ناخواه مهم هستن اما نذار اهمیت اونا از آرامش وجود خود پیشی بگیره، مگر قتل کردی؟نامزد داشتی اما نشده چه اشکال داره؟وقتی خودت به این باور برسی که هیچ مشکلی پیش نیومده و این اتفاق دست تو نبود حرف و حدیث دیگران برات بی اهمیت میشه
    رفتار تو باعث میشه اونا هم به مرور بفهمن که نباید حرفای نادرست حتی از سر ترحم بزنن

حتما نو زندگیت موفق میشی مهسا جان

6. 3 کاربر از پست مفید eln تشکرکرده اند .

Hildaa (یکشنبه 25 تیر 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 96 [ 09:04]
    سطح
    15
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 19 در 8 پست

Array
    خدا می دونه اشک تو چشمام جمع شد.چون تنهاییت رو می فهمم و نیازت رو درک می کنم.نمی دونم اگه من جای تو بودم تسلیم نیازم می شدم یا نه ولی اینو می دونم که اگه می خواست نبخشه که در توبه رو باز نمی گذاشت.

8. 2 کاربر از پست مفید golsaa تشکرکرده اند .

نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 مهر 02 [ 20:03]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,236

تشکرشده 6,881 در 1,486 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام مهسای عزیز

برای همینه که خط و خطوط گناه اینقدر واضح معلوم شده چون تا یجایی که جلو بری برگشت سخت میشه احساسات و نفس غالب میشه
    ولی در شروع خیلی گناه نکردن خیلی اسون تره.

البته توبه هم اصول خودشو داره :

"جامعترین سخن درباره تفسیرمعنى اصلاح همان چیزى است که در کلمات قصار امیرمومنان على علیه السلام در نهج البلاغه در شرح استغفاربه معنى جامع و کامل آمده است.

کسى در محضر آن حضرت گفت: «اَسْتَغْفِرُ اللَّهَ» گویى امام از طرز سخن او و یا سوابق و لواحق اعمالش مى دانست که این استغفارجنبه صورى دارد و نه واقعى، به همین جهت از این استغفاربر آشفت و فرمود: «ثَکِلَتْکَ امُّکَ اتَدْرى مَا الْاسْتِغْفارُ؟ الْاسْتِغْفارُ درَجَهُ الْعِلِّیِّیْنَ»؛ (مادرت بر عزاى تو بگرید، آیا مى دانى استغفارچیست؟ استغفارمقام بلند مرتبگان است!)

سپس افزود: «وَهُوَ اسمٌ واقِعٌ عَلى سِتَّهِ مَعانٍ»؛ (استغفار یک کلمه است امّا شش معنى [و مرحله] دارد.)

«اوَّلُها النَّدَمُ عَلى ما مَضى»؛ (نخست، پشیمانى از گذشته است.)

«وَالثَّانى الْعَزْمُ عَلَى تَرْکِ الْعَودِ الَیْهِ ابَداً»؛ (دوم، تصمیم بر ترک آن براى همیشه است.)

«وَ الثَّالِثُ انْ تُوءَدِّىَ الَى الْمَخْلُوقینَ حُقُوقَهُمْ حَتّى تَلْقَى اللَّهَ امْلَسَ لَیْسَ عَلَیْکَ تَبِعَهٌ»؛ (سوم این که حقوقى را که از مردم ضایع کرده اى به آنها باز گردانى، به گونه اى که هنگام ملاقات پروردگار حقّ کسى بر تو نباشد.)

«وَ الرَّابِعُ انْ تَعْمِدَ الَى کُلِّ فَرِیْضَهٍ عَلَیْکَ ضَیَّعْتَها فَتُوَدِّىَ حَقَّها»؛ (چهارم این که هر واجبى که از تو فوت شده حقّ آن را به جا آورى [و قضا یا کفّاره آن را انجام دهى].)

«وَ الْخامِسُ انْ تَعْمِدَ الَى اللَّحْمِ الذَّى نَبَتَ عَلَى السُّحْتِ فَتُذِیْبَهُ بِالْاَحْزانِ حَتَّى تُلْصِقَ الْجِلْدَ بِالْعَظْمِ وَیَنْشَاَ بَیْنَهُما لَحْمٌ جَدِیدٌ»؛ (پنجم این که گوشتهایى که به واسطه حرام بر اندامت روییده، با اندوه بر گناهآب کنى، تا چیزى از آن باقى نماند، و گوشت تازه به جاى آن بروید.)

«وَالسَّادِسُ انْ تُذِیقَ الْجِسْمَ الَم الَطَّاعَهِ کَما اذَقْتَهُ حَلاوَهَ الْمَعْصِیَهِ فَعِنْدَ ذلِکَ تَقُولُ اسْتَغْفِرُ اللَّهَ»؛ (ششم آن که به همان اندازه که لذّت و شیرینى گناه را چشیده اى درد و رنج طاعت را نیز بچشى، و پس از طىّ این مراحل بگو استغفر اللّه!)

10. 3 کاربر از پست مفید فرشته اردیبهشت تشکرکرده اند .

نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96), رهگذر آسمان (یکشنبه 25 تیر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 25 تیر 96 [ 10:29]
    سطح
    1
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 10 در 3 پست

Array
    سلام
    سپاس از اینکه باهام حرف زدین آدم خجالت می کشه این مسائل را با دوستان نزدیکش هم مطرح کنه .
    من خیلی ناراحتم و ناراحتی و عذاب و وجدان یک طرف و ترس از آبروی ریزی هم از طرف دیگه برام دعا کنید خدا کنارم باشه .
    باور کنید من فقط تصمیم داشتم بیشتر آشنا بشم ولی متاسفانه از مشکلاتم از تنهاییم سوء استفاده شد و می دونم که درجه اول خودم مقصرم .
    چرا این آقایون این طوری برخورد می کنن به محض اینکه یه دختر تنها می بینن سریع دلشون میخواد برن پیشش بخابن . اون به من قول زندگی داد ولی ...
    دیگه مهم نیست اشتباه از خودم بود از اولش من از لطف خدا ناامید شده بودم از زندگی و از غمهایی که داشتم خسته .
    یعنی ممکنه اون آقا این موضوع رو برای کسی تعریف کنه و آبروی من بره؟
    فرشته اردیبهشت عزیز توبه خیلی سخته یعنی خدا منو میبخشه.

12. کاربر روبرو از پست مفید mahsa3081 تشکرکرده است .

المای (یکشنبه 25 تیر 96)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 فروردین 03 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,575

تشکرشده 37,077 در 7,001 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    در زندگی هر آدمی لحظات پرفشار و تنشی هست. این لحظات دردها سنگین هست. (شبیه متلک هایی که دوستانت به تو گفته بودند.)
    در این مواقع اگر فرد از قبل برنامه برای چنین لحظات سختی نداشته باشد، احتمال لغزش یا حتی سقوط هست.
    ما نیاز داریم همواره خود را برای موقعیت ها سخت آماده سازیم.
    شما هم در موقعیت سخت قرار گرفتید و لغزیدید، البته خدا به شما کمک کرده است که سقوط نکنید.

اما چند نکته:

1 - معمولا لغزشهای این چنینی یکباره نیست و کم کم زمینه ایجاد می شود.
    اول نگاه، بعد پیام، بعد سلام، بعد تبریک ایام خاص، بعد هم صحبتی، بعد ....... و در نهایت یک آبروریزی، یا شکست عاطفی، یا یک طلاق روی دست فرد می ماند. لذا باید در همان بدو امر شروع نکرد، چون هر چه از زمان شروع پیش می رویم برگشت به نوعی سخت تر یا حتی غیر ممکن می شود.

ما همواره گفتیم آنچه مربوط به ازدواج می شود کاملا رسمی، شفاف و آشکار هست. و هر نوع احساسات و عشق ورزی بعد از عقد صحیح می باشد و در مراحل خواستگاری چنین چیزی نداریم.

2 - اما در مورد احساس گناه،
    احساس گناه شما اکنون بسیار مقدس و صحیح هست و آنرا حذف نکنید.
    اما این احساس گناه را شکل دهید، هدفمند کنید و استفاده کنید.

چگونه؟
    با تصمیم به عدم تکرار در این حوزه ها و موارد مشابه
    با تصمیم به قطع ارتباط کلی با این آقا به صورتی که او را نبینید و حتی کلمه ای با او صحبت نکنید.
    با تصمیم به اینکه در مورد مسائلی که برای شما رفته است بیشتر مطالعه کنید و راه های برون رفت از این فشارها را عقلانی دریابید و عمل کنید. و فشارهای احساساتی شما را به سوی کارهای خلاف عقل و شرع نکشناند.

خدا هر گناهی که شما تصمیم به عدم تکرارش بگیرید و در صدد جبران هستید، می بخشد. (به غیر از گناه نابخشیدنی نا امیدی )و این معنی توبه است.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

14. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

Hildaa (یکشنبه 25 تیر 96), فرشته اردیبهشت (یکشنبه 25 تیر 96), نیکیا (یکشنبه 25 تیر 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96), رهگذر آسمان (یکشنبه 25 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 96 [ 22:59]
    سطح
    27
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    61

تشکرشده 175 در 69 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa3081 نمایش پست ها
    یعنی ممکنه اون آقا این موضوع رو برای کسی تعریف کنه و آبروی من بره؟
    سلام
    اگر بخوايم با شما صادق باشيم بله احتمالش هست. خصوصا آقايونى كه بويى از حيا نبرده اند و عادت ندارن براى حريم ديگران خصوصا يك خانم كه موجود لطيفى هست ارزش قائل باشن.
    كلا جورى هست كه علاقه دارن در خصوص تعداد روابطشون و توانايى اغفال كردن سرسخت ترين زن ها بولوف بزنن.
    اما نگران نباشين. اين جور مردها انقدر از اين حرفها ميزنن كه براى اطرافيانشون غيرقابل باور ميشن و مردهاى ديگه سخت باورشون ميكنن. بنابراين توصيه من به شما اينه كه در محيط كار تغييرى در رفتارتون ايجاد نكنيد تا باعث شك و ظن اطرافيان بشيد. از ايشون دورى كنيد اما نه به طور محسوس.

16. 3 کاربر از پست مفید Shayeste تشکرکرده اند .

نیکیا (یکشنبه 25 تیر 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 خرداد 97 [ 04:49]
    سطح
    32
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    79

تشکرشده 133 در 75 پست

Array
    سلام
    اولین اشتباهت اینه که تصمیمات رو با حرف های این و اون و برای بستن دهنشون انجام میدی اونا فقط به خیال خودشون میخواستن بهت خوبی کنن و تسکینت بدن ولی شما فکر کردی میخوان عیب و ایراد(به هیچ وجه قبول ندارم عیب محسوب میشه فقط طبق حرف هاتون فکر میکنم شما این اتفاق رو عیب میبینی)شما رو به روتون میارن که اصلی ترین دلیلش دوست نداشتن خود و خودکم بینی هست
    شما اول خودتو دوست داشته باش بعد برو تا کس دیگری رو پیدا کنی اونم بتونی دوست داشته باشی
    این عذاب وجدانت هم فقط واسه همینه چون خودتو دوست نداری کارت رو بد میبینی و خودتو مستحق بخشیده شدن نمی بینی فقط نمیدونم اینجا نقش خدا چیه؟من فکر‌میکنم چون خودتون نمیتونید خودتونو ببخشید فکر میکنید خداهم نمیتونه درست مثل اون موقع که خودتون بهم خوردن نامزدی رو یک اتفاق خجالت آور میبینید و فکر میکنید بقیه هم همین طور هستن و دارن این اتفاق رو یادت میارن تا خجالتت بدن و شما رو ناراحت کنن که قطعا اینطور نیست

فقط دیدگاهتو اول از همه راجب خودت تغییر بده تا دیدت به همه چیز عوض بشه اول از دوست داشتن و بخشیدن خودت شروع کن

18. 3 کاربر از پست مفید mehdi.ma.mm تشکرکرده اند .

Shayeste (یکشنبه 25 تیر 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 بهمن 02 [ 14:38]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveVeteranTagger First Class25000 Experience Points
    تشکرها
    5,992

تشکرشده 8,207 در 1,574 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    نقطه قبل از صفر

اگر همیشه پشت این خط قرار بگیری ، چنین اتفاقاتی هم درصد تکرارش به صفر نزدیک می شه .

برای اینکه خدا ببخشدت بیا باهاش عهد ببند که بیشتر ، بیشتر مراقب خودت باشی.

و نکته دیگه اینکه از همین الان شروع کن ونقاط ضعفت که موجب شد پاتو از خط قرمز ها فراتر بگذاری رو شناسایی کنی وآن ها را برطرف کنی.

چرا متلک های دیگران اذیتت کرد ؟ باید به قول مدیر خودت را برای شرایط سخت آماده کنی .

باید اونقدر قوی بشی که هیچ متلکی روت اثر نگذاره. ببین چنین حالتی چه نیازمندی هایی داره.

باید اونقدر سیراب باشی که نیازمند توجه یک نامحرم به خودت نباشی، ببین برای این سیراب بودن چه نیازمندی هایی را باید تامین کنی.

پس برای اینکه بتونی مراقب خودت باشی باید اول از همه خودت ونیاز هات را بشناسی و در مرحله بعد باید اونها را به روش صحیح پاسخ بدهی و درونت را قوی کنی.

20. 4 کاربر از پست مفید بی نهایت تشکرکرده اند .

فرشته اردیبهشت (یکشنبه 25 تیر 96), نیلوفر:-) (یکشنبه 25 تیر 96), المای (یکشنبه 25 تیر 96), رهگذر آسمان (یکشنبه 25 تیر 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)