به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 آذر 96 [ 09:06]
    سطح
    35
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 225 در 72 پست

Array

Eh S سر دوراهی ادامه دادن یا کنار کشیدن

سلام از اینکه وقت میگذارید و راهنمایی میکنم ممنونم

من یه خانم28ساله ام دارم برای کنکور 97 تجربی میخونم و مطمینم میتونم رتبه خوبی کسب کنم

اما مشکل اصلی من
    امروز مادرم تصادف کرد و بیهوش شد بردیم بیمارستان وقتی اون محیط اورژانس رو.دیدم دلم خالی شد
    چکار کنم
    از اینکه پرستار بشم ترسیدم علاقعه دارم اما میترسم از طرفی باید بتونم با این سن رشته ای قبول بشم که بازار کار داشته باشه برم سرکار
    یعنی مثل الان نشم
    من خیلی زیاد درس خوندن رو دوست دارم و الان بعد اینکه دنبال رشته ای که علاقه داشتم رفتم قبول شدم اما به دلیل اینکه یه بحران چهار ساله کل زندگی و اینده منو تباه کرد ترک تحصیل کردم و الان واقعا یه دیپلمه ام چون دانشگاه رو نتونستم به اخر برسونم

اما خواهش میکنم اگه میدونید الان چه رشته ای بازار کار داره و من میتونم با 32سال یا ۳۳استخدام بشم و ایند مو نجات بدم
    تربیت معلم شرط سنی دارهدو من با 28سال سن نمیپذیرند
    کاشکی اونموقع میفهمییدم که الان این همه بلا سرم نیاد
    راهی هست که من بتونم با یه انتخاب درست برم سر کار و شغلم تضمین شده باشه؟؟؟؟

2. کاربر روبرو از پست مفید عروس خوشبخت تشکرکرده است .

miss seven (جمعه 16 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array
    شمل هیج جا قبول نمیشی!!!! برای اینکه همش حرف میزنی. میشه بگی کی قراره بشینی و درس بخونی؟ از اون روز که نشستی حداقل یک ساعت درس خوندی مطمئن باش هر جا که بخوای قبول میشی.

4. 4 کاربر از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده اند .

miss seven (جمعه 16 تیر 96), بانوی آفتاب (جمعه 16 تیر 96), بامداد روشنایی (جمعه 16 تیر 96), سرشار (جمعه 16 تیر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 225 در 72 پست

Array
    خب مشکل من اینه که توی انتخاب رشته موندم وگرنه همین الانش دارم میخوم
    اما نمیدونم برای چه رشته ای بخونم که انگیز داشته باشم بازار کار داشته باشه و بدونم حتما کار گیرم میاد

6. 3 کاربر از پست مفید عروس خوشبخت تشکرکرده اند .

Hildaa (شنبه 17 تیر 96), miss seven (جمعه 16 تیر 96), زندگی خوب (جمعه 16 تیر 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    پنجشنبه 27 مرداد 01 [ 01:54]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    5,272

تشکرشده 2,946 در 958 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام عروس خوشبخت عزیز
    خوبین؟

خوشحالم که میخواهید ادامه تحصیل بدهید...

عزیزم من عضو کوچک این تالار هستم ولی به عنوان یه خواهر کوچک به شما سعی میکنم کمک کنم.

ببین اول از همه ببین انگیزه ی لازم رو دارید؟

دوم اینکه واقعا علاقت به پزشکی به خاطر خودشه به خاطر اسم و موقعیتش نیست... یا اینکه بقیه همه میرن میخونن؟

سوم اینکه فکر میکنید که اونای که پزشکی میخونن از محیط بیمارستانو اینا خوششون میاد خوب معلومه که نه ولی به خاطر کمک به زندگی دیگران تلاش میکنند... وگرنه هیچکس نیست از سرم و خون و اینا خوشش بیاد ولی چون هدفشون ارزشمنده انجام میدهند.

ولی اگر شما باز هم میبینی نخواهی تونست که عادت کنی و روحیه ی بسیار حساسی دارید من توصیه نمیکنم که برید پزشکی... حالا باز هم انتخاب دست خودتونه ست عزیزم

فعلا

8. کاربر روبرو از پست مفید miss seven تشکرکرده است .

tavalode arezoo (شنبه 17 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط عروس خوشبخت نمایش پست ها
    سلام از اینکه وقت میگذارید و راهنمایی میکنم ممنونم

من یه خانم28ساله ام دارم برای کنکور 97 تجربی میخونم و مطمینم میتونم رتبه خوبی کسب کنم
    باشه؟؟؟؟
    سلام
    دوست عزيز شرايط سنيتون هم در نظر داشته باشيد - اگه وقت وانرژي كه ميزاريد نتيجه دلخواه رو نگرفتيد چي؟
    اگه با ديپلمه بودن مشكل داريد ميتونيد بريد دانشگاه غيرحضوري و.... و ي مدرك بگيريد...
    من خودم به شخصه از درس خوندنم پشيمونم چند سال عمرم بيخود هدر رفت اگه وقتي رو كه برا درس خوندن هدر دادم كار كرده بودم اوضاعم خيلي بهتر بود.
    ي نگاه به اخبار استخدام بنداز بعد تصميم بگير ...
    هر كي الان ي كار خوب داره يا بند پ داشته يا مثل من و امثال من انقدر اذيت شده برا استخدام كه ....

اگه دنبال ي كار پر در آمد هستي بهتره از درس خوندن صرف نظر كنيد و به دنبال ايده باشيد براي كسب و كار....

موفق باشيد

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array
    عنوان تایپک شما گویای شرایط درسی شماست. کلا تو توهم هستید!!!!

به نظرم بهتره تایپک بزنی و بپرسی چه طوری از رویا بیرون بیام در سن 28 سالگی و خودم رو گول نزنم و با خودم صادق باشم و خودم رو الاف نکنم و اضطراب بیخود نکشم.

ببین عزیز دل من تمام تایپک های شما رو خوندم. نفهمیدم الان متاهلی یا همچنان همسرت معتاده ولی خیلی خوب درک میکنم که شما احساس امنیت نداری اما یک مقاومت درونی بالایی هم داری.

بیا به خودت دروغ نگو.

بهتره برنامه ریزی کنی مثلا روزی 5 ساعت بخونی و بقیه رو بری سر کار و پولاتو برای خودت جمع کنی شاید این عدم امنیت کمی کمتر شد و تونستی کمی اضطرابت رو کنترل کنی.

من معتقدم هیچ کس حق دعوا کردن با دیگران رو نداره ولی شما مثل اینکه کلا خودتو زدی به خواب. میدونم شرایطت خوب نیست اما لطف کن تا زمانی که داری درس میخونی خودت رو بیچاره و مجبور نبین.

دلیلش هم اینه که داری مقاومت میکنی و این مقاومت با سوگواری و من بدبختم و ... بدتر میشه.

ول کن این اخلاق بد رو و کمی عزت نفس داشته باش. پرستاری رشته ی خوبیه و اگه دربیایی خیلی عالی میشه.

کلا شخصیت شما تو فضای مجازی و واقعی همین طوری هست که اینجا رفتار میکنید؟
    من فکر میکنم کلا اون قدرها هم که فکر میکنید و تو تایپیک تون نوشتی مجبور نیستی و
    یه جورایی اصلا مجبور نیستی درس بخونی؟؟؟ نمیخوام به من اثبات کنی ولی فکر نمیکنی اینکه مدام بگی مجبورم لق لقه ی زبانت شده؟

مرسی.

11. کاربر روبرو از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده است .

نیلوفر:-) (شنبه 17 تیر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    35
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 225 در 72 پست

Array
    ببین زندگی خوب نمیدونم اقا هستید یا خانم مهم نیست
    فوق العاده به من انرژی منفی میرسونی کمش کن
    اولا هر انسانی در هر مرحله و برهه زمانی مشکلاتی داره که به مرور زمان یا درست میشه یا کم رنگ و کم اهمیت

دوما من اینجا نخواستم راجع به مسایل زندگیم صحبت کنم
    سوما الان من دارم راجع به ادامه تخصیل صحبت میکنم و صرف مدرک گرفتن نمیخوام درس بخونم چون دانشگاه رفتم ولی اتصراف داردم به خاطر مسایلی و مدرک معادل رشته ام فوق دیپلم گرفتم
    چهارما خیلی اخلاق زشت و تند خو داری و احساس میکنی همه فن حریفی و هر و بر رو کاملا تشخیص میدی
    و فول در ارتبلط با تجزیه تحلیل افرادی

واقعا شما بهتره خودتو هیپنوتیزم کنی ببینی این اعصبانیت و پرخاشگری و....در چه مرحله از زندگیت و طی چه جریانتی وارد چرخه ی از شخصیت اخلاقی و اجتماعیت شد

مرسی.

13. 2 کاربر از پست مفید عروس خوشبخت تشکرکرده اند .

Hildaa (شنبه 17 تیر 96), زندگی خوب (شنبه 17 تیر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام عروس خوشبخت

به نظر میرسه توی هدف گذاری دچار مشکل شدی.البته توی مسیر درست و صحیحی داری قدم بر میداری.

پرستاری شاید رشته خوبی باشه ، ولی نمیتونه اونطور که باید و شاید برای شروع و ادامه مسیر به شما انگیزه بده . به نظرم بهتره افق دید بازتری داشته باشی و اهداف بلند بالاتری رو نشانه روی کنی.

با توجه به فرصت یکساله ای که تا کنکور 97 باقیست ، بهتون پیشنهاد میکنم که قدری بزرگتر فکر کنین و نیم نگاهی هم به رشته های درجه یک تجربی هم داشته باشید. به نظرم یکسال فرصت خوبی برای قبولی در بهترین کد رشته های دانشگاهی می باشد.

برای اینکه از این حالت سردرگرمی آمیخته با تنش خارج شوید ، بهتره آینده رو واگذار کنین به خدا و برای بهترین و متعالی ترین هدف بجنگین.اگه از همین امروز و همین حالا استارت بزنین و بی وقفه برای رسیدن به هدفتون بجنگین مطمئنا آینده روشنی خواهید داشت.

یکی از اقوام و آشنایان ما هم سن شما بود که کنکور داد و دندونپزشکی قبول شد. الانم خدا تومن درآمدشه. یکی دیگه هم بود که توی سن ۳۵ سالگی کنکور داد و مامایی قبول شد و الانم استخدام شده. کاملا به خودتون بستگی داره که بخواین ۵ سال یا ده سال دیگه کجا باشین.توی کشور ما امکان موفقیت در رشته های زیر شاخه تجربی خیلی بیشتر از سایر رشته هاست ولی خب تلاش و کوشش بیشتری هم می طلبد.

البته اگه بتونین در کنار درس و تحصیل یک شغل نیمه وقت هم داشته باشین ، همه چیز به نفع شما تموم خواهد شد.

امیدوارم با انتخاب منابع درست و برنامه ریزی صحیح به هدف مورد نظرتون دست پیدا کنید.

15. کاربر روبرو از پست مفید سرشار تشکرکرده است .

نیلوفر:-) (شنبه 17 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 31 فروردین 98 [ 00:26]
    سطح
    34
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 125
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    244

تشکرشده 133 در 54 پست

Array
    سلام عروس خوشبخت عزیز... خوبی؟ من بعد مدت ها اومدم سایت و تاپیکی که توجهم رو جلب کرد تاپیک شما بود. راستش من به خاطر خانواده و اقوامم با رشته های پزشکی و دندون و ... تا حد خوبی آشنایی دارم . بله... چرا نشه قبول شی؟ علی الخصوص که هدفت رو به نظرم واقع بینانه انتخاب کردی و مثل کسانی نیستی که بعد سال ها دوری از درس، میگن من فقط پزشکی دانشگاه تهران و بهشتی میخوام و همونطور که میدونی سنگ بزرگ علامت نزدنه!
    هرچند همون پزشکی هم حداقل سه نفر رو از نزدیک می شناسم که بعد خوندن رشته ی مهندسی و رادیولوژی و ... برا پزشکی اقدام کردن و دانشگاه های دولتی هم قبول شدن. اتفاقا دو نفرشون خانوم های متاهل بودن. یه نفرش آقای مجرد:))
    بازار کار رشته های تجربی در حال حاضر خوبه... کار و درآمد قابل قبول هست. اما امسال اکثر شرکت کنندگان کنکور رشته تجربی بودن و باید دید آیا سیاست گذاری ها جوری خواهد بود که با اشباع در این زمینه مواجه نشیم؟
    رشته های پیراپزشکی ِ پرستاری، مامایی،‌شنوایی سنجی، بینایی سنجی، علوم آزمایشگاهی، رادیولوژی و هوشبری رشته های خوبی ان واقعا.... اولین قدم امید و انگیزه است که من از پست اولت برداشت کردم داری خدا رو شکر...
    من اطلاعی از استخدام در بیمارستان ها ندارم. در این زمینه تحقیق میدانی خیلی موثره.. با فارغ التحصیلای اخیر پرستاری صحبت کن... حالا از محیط بیمارستان یا...
    حتی توی اینستا میتونی بین کاربرای پرمخاطب ، پرستار پیدا کنی. البته که منظورم به داف و پلنگ ها نیست و آدمای معقول و موجه رو میگم!
    خب تا کنکور ۹۷ هم وقت مناسبی داری. توصیه ام اینه که هدفت رو روشن و مشخص کنی. مثلا پرستاری دانشگاه........
    البته من میگم مامایی هم خیلی خوبه میتونی روش فکر کنی

اینکه گفتی محیط اورژانس ته دلت رو خالی کرد...
    من میگم شاید استرس تصادف مادرت هم دامن زده. باز هم بیمارستان برو. ایشالا که همیشه خودت و عزیزانت سالم باشین... برای پرس و جو و تحقیق میگم. برو تو محیطش قدم بزن و اگه میتونی یه کم هم تلقین مثبت کن‌ . بگو چه قدر این محیط رو دوست دارم. این شلوغی و تلاش برای به دست آوردن سلامتی آدم ها! خدا رو شکر

دانشجوهای پزشکی هم اولش همینن! دوستم می گفت جلسه اولی که سر جسد رفته بودن برای تشریح؛ روپوشش رو تو مشتش مچاله کرده بود که به جسد نخوره
    بوی مواد نگهدارنده ی جسد(فرمالین) حالشون رو به هم میزنه... استرس دارن که نکنه جنازه بلند شه
    حالا اکثرا چند ساله که مُردنا!
    جلسه سه و چهار به بعد همین بچه ها ساعتای اضافه وایمیستن و فلان رگ و پی تو شکم رو توی دستشون میگیرن و مطالعه میکنن!

درسای اختصاصی مثل زیست و شیمی و ریاضی فیزیک رو باید فکر اساسی براشون کنی. حالا نمیدونم پایه ات در چه حده
    آزمون های شبیه ساز کنکور تو موسسه های معتبر هم خیلی مهمه که ثبت نام کنی و به برنامه هاشون متعهد باشی اینا تو هر رشته و کنکوری مهم هستن

شما به نظرم دختر ِ قوی ای میای. ایشالا که بهترین نتیجه رو کسب کنی و درست ترین تصمیم رو بگیری. آمین
    ویرایش توسط Hildaa : شنبه 17 تیر 96 در ساعت 23:40

17. کاربر روبرو از پست مفید Hildaa تشکرکرده است .

sia518 (یکشنبه 18 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 اردیبهشت 99 [ 17:23]
    سطح
    45
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 160
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    532

تشکرشده 229 در 100 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی خوب نمایش پست ها
    عنوان تایپک شما گویای شرایط درسی شماست. کلا تو توهم هستید!!!!

به نظرم بهتره تایپک بزنی و بپرسی چه طوری از رویا بیرون بیام در سن 28 سالگی و خودم رو گول نزنم و با خودم صادق باشم و خودم رو الاف نکنم و اضطراب بیخود نکشم.

ببین عزیز دل من تمام تایپک های شما رو خوندم. نفهمیدم الان متاهلی یا همچنان همسرت معتاده ولی خیلی خوب درک میکنم که شما احساس امنیت نداری اما یک مقاومت درونی بالایی هم داری.

بیا به خودت دروغ نگو.

بهتره برنامه ریزی کنی مثلا روزی 5 ساعت بخونی و بقیه رو بری سر کار و پولاتو برای خودت جمع کنی شاید این عدم امنیت کمی کمتر شد و تونستی کمی اضطرابت رو کنترل کنی.

من معتقدم هیچ کس حق دعوا کردن با دیگران رو نداره ولی شما مثل اینکه کلا خودتو زدی به خواب. میدونم شرایطت خوب نیست اما لطف کن تا زمانی که داری درس میخونی خودت رو بیچاره و مجبور نبین.

دلیلش هم اینه که داری مقاومت میکنی و این مقاومت با سوگواری و من بدبختم و ... بدتر میشه.

ول کن این اخلاق بد رو و کمی عزت نفس داشته باش. پرستاری رشته ی خوبیه و اگه دربیایی خیلی عالی میشه.

کلا شخصیت شما تو فضای مجازی و واقعی همین طوری هست که اینجا رفتار میکنید؟
    من فکر میکنم کلا اون قدرها هم که فکر میکنید و تو تایپیک تون نوشتی مجبور نیستی و
    یه جورایی اصلا مجبور نیستی درس بخونی؟؟؟ نمیخوام به من اثبات کنی ولی فکر نمیکنی اینکه مدام بگی مجبورم لق لقه ی زبانت شده؟

مرسی.
    سلام...

دوست عزیز، هرفردی نمودار شخصیتی خودش رو داره و با بیان خودش منظوری رو انتقال میده... ما اینجا نیستیم که قضاوت کنیم و یا از تجربه کم یا زیاد خودمون به شکلی که تاثیر سوء داره، استفاده کنیم..نیت شمارو درک میکنم ولی لطفا حول موضوع مطرح شده و در جهت کمک روحی اقدام کنید...

خب مشکل من اینه که توی انتخاب رشته موندم وگرنه همین الانش دارم میخوم
    اما نمیدونم برای چه رشته ای بخونم که انگیز داشته باشم بازار کار داشته باشه و بدونم حتما کار گیرم میاد

درخصوص این موضوع، راهی بهتون پیشنهاد میکنم:
    به دانشگاه های نزدیک برید و با اساتید مختلف در رشته های مربوطه مشورت کنید.. اینکار برای من بارها نتیجه مثبت داشته اما خودتون بعد از شنیدن صحبت ها و آگاهی بیشتر نسبت به علایق خودتون و بازارکار رشته ها، ارزیابی کنید که بهترین تصمیم چی میتونه باشه... شما در هرصورت قصد دارید در کنکور شرکت کنید پس به جلو نگاه کنید و یادتون باشه در این زمان، خیلی زوده که بخاطر رشته ها ذهنتونو درگیر کنید... ان شاءالله موفق باشید

19. کاربر روبرو از پست مفید Ramin231 تشکرکرده است .

جوادیان (دوشنبه 19 تیر 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)