به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 21 دی 97 [ 22:39]
    سطح
    42
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    18

تشکرشده 19 در 11 پست

Array

من و همسرم از دو دنیای متفاوت هستیم و مدام در حال بحث و دعوا. راهنمایی ام کنید.

سلام راستش زیاد برام خوشایند نیست که بعد از گذشت این همه زمان دوباره دارم اینجا شرح داستان می کنم.
    اما به نظرم وقتی یه زندگی مشکل داره از اول، هیچ وقت نباید منتظر خوب شدنش بود چون محاله. و لازمه همه کسایی که دارن واسه خوب شدن زندگی شون تلاش می کنن اینو بدونن.تنها راه پیشگیری هست درمانی نیست.
    اما علت حضورم اینجا درددل و شاید راهنمایی برای آروم شدن خودم هست.
    شش سال هست ازدواج کردیم و یک دختر 2 ساله فوق العاده احساساتی و با هوش داریم.
    من: 28 ساله. مدرک دکتری. لاغر قد بلند. زیبایی متوسط. حق التدریس و درامد ثابت ندارم اما به میزان کم حقوق دارم. سطح مالی خانواده ام هم متوسط. به شدت برون گرا. احساساتی و اهل رمانتیک بازی.کم صبر و عجول.متنفر از قهر کردن. غالب بودن احساسم بر قلبم. مهربون و متاسفانه مهر طلب.خیلی کم حسود در مورد چیزهایی که فکر می کنم مال من هست.زود رنج و در مقابل سریع می بخشم.
    همسرم: 33 ساله. دکتری.خوش اندام. عضو هیات علمی.زیبایی متوسط و خانواده متوسط البته به لحاظ مالی یه کوچولو از خانواده ما پولدارترن.مهربون.به شدت درون گرا.کم حرف. اهل منطق و عقل به قول خودش.اصلا احساساتی نیست. کمی خسیس و به شدت در تمام رابطه ها دنبال منفعت به خصوص مالی.اهل قهر کردن بسیار زیاد و سکوت طولانی مدت.

از روز اول احساس می کردم همسرم اون عشقی رو که می خوام به من نمیده اما همه گفتن اوله شاید خجالت می کشه. اما الان هم همون مشکل رو دارم.
    همسرم زیاد به من بی توجهی می کنه و حال و احساس من اصلا براش مهم نیست.
    خانواده همسرم هم کاملا مرد سالار و اهل پنهان کاری و دروغ هستن.ذهنیت همسرم از روز اول نسبت به رابطه زن و شوهری و رابطه شوهر با خانواده زن کاملا منفی و تفکر دشمن رو داشت. بجای دوستی.
    الان مشکلاتم خیلی زیاده اما فقط دو موردش رو فعلا می نویسم:
    1- همسرم با کوچکترین مسائل قهر می کنه و با من برای چندین روز، کلامی حرف نمی زنه.من به دلیل صبر کم خودم اوایل بارها می رفتم برای آشتی اما آشتی نمی کرد و کلی توهین می کرد.همه اینها الان باعث شده من وقتی قهری پیش میاد به شدت ضعیف بشم و چارستون بدنم بلرزه. هرچند تقریبا هفته ای 5 روزش رو ما قهریم.من دیگه تحمل قهر ندارم و بخاطر این موضوع شدیدا عصبی شدم و موقع بی محلی اون به خودم داد و فریاد می کنم و جدیدا حتی خودزنی.اما اون کوچکترین توجهی نمکنه و من ساعت ها گریه می کنم تا از هوش برم. بازم توجهی نمیکنه.توی 98 درصد قهرها من رفتم و مجبور به آشتی کردم. الان بخاطر دخترم بیشتر رنج می کشم میگه مامان چرا بابا با تو حرف نمی زنه؟
    2-همسرم در تمام بحث ها میگه من از تو و خانوادت سرم. خانواده ات روستایی و خسیس هستن (فقط مامان بزرگم اهل روستاست که برای خودش هم هست).به من میگه تو لاغری. تو درآمد نداری فقط توی خونه خرج می کنی.الان همه زن می گیرن که یا زنشون کارمند باشه یا پدر زن پولدار داشته باشن. تو هیچ کدوم نیستی.هیچکی تو رو تحمل نمیکنه نه قیافه داری نه حقوق.منم اشتباه کردم گرفتمت.
    اوایل عقدمون یه روز مادرشوهرم گفت برای پسرش کلی خواستگاری رفتن که نشده. واسه همین اومدن منو گرفتن که از پسرشون پایین ترم باشم.اون روز خیلی ناراحت شدم. اونا توی ذهن پسرشون کردن که من از پسرشون از هر جهت پایین ترم در حالی که خودم این طوری فکر نمی کردم هر چند الان میگم شاید اینجوری باشه.
    من خیلی له شدم توی این زندگی.به عشق که نرسیدم غرورم له شده.حس ضعف به دست داده.
    چی کار می تونم بکنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 اردیبهشت 99 [ 01:36]
    سطح
    32
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 146
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1

تشکرشده 10 در 8 پست

Array
    لان همه زن می گیرن که یا زنشون کارمند باشه یا پدر زن پولدار داشته باشن. تو هیچ کدوم نیستی.هیچکی تو رو تحمل نمیکنه نه قیافه داری نه حقوق.منم اشتباه کردم گرفتمت.
    "
    این حرف ها رو موقع خواستگاری و نامزدی هم می زد؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 19 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajad123 نمایش پست ها
    لان همه زن می گیرن که یا زنشون کارمند باشه یا پدر زن پولدار داشته باشن. تو هیچ کدوم نیستی.هیچکی تو رو تحمل نمیکنه نه قیافه داری نه حقوق.منم اشتباه کردم گرفتمت.
    "
    این حرف ها رو موقع خواستگاری و نامزدی هم می زد؟
    نه اون موقع نگفت اگه می گفت که خوب بود قبول نمی کردم.اما راستش از هون ابتدا احساس می کردم زن مدنظرش نیستم حالا به لحاظ قیافه و تیپ یا موقعیت شغلی.
    همسرم اونجوری که از حرفهای بقیه متوجه شدم خواستگاری دخترای پزشک یا دندانپزشک یا پولدار می رفته که خوب اونا قبولش نمی کردن و شاید هم به تفاهم نمی رسیدن.
    هیچی واسه یه زن ازاردهنده تر از این حس که نادیده گرفته بشه واسه پول یا تیپ، نیست.
    ویرایش توسط goli.gol : پنجشنبه 15 تیر 96 در ساعت 09:14

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 دی 98 [ 22:08]
    سطح
    29
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 146
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    60

تشکرشده 25 در 11 پست

Array
    سلام دوست گرامی منو ببخشید شاید جوابم ربطی به پرسش شما نداشته باشه ولی ناخدا گاه یاد یه خاطره ای افتادم
    ما یه ساختمان میساختیم یه استاد کار نما داشتیم جوان بود این پسر اینقدر با شعور فهمیده و عاقل بود که از صحبت کردن باهاش لذت میبردین ولی اکثر جاهایی که میخواست بره خواستگاری ندیده به خاطر شغل و مدرک تحصیلیش ردش میکردن
    خانومای محترم مدرک پرست که همش دنبال شغل سمت عنوان پرستیژ طرف مقابل هستید که باهاش پز بدید اینو بدونید اینا واسه یک سال اول خوبه بعدش چیزی که واقعا مهمه مرام شعور معرفت اصالت طرفه که تو ذات هر شخصی هست و تو دانشگاه این چیزا تدریس نمیشه..............

5. 6 کاربر از پست مفید homan74 تشکرکرده اند .

goli.gol (جمعه 16 تیر 96), saied66 (سه شنبه 27 تیر 96), نادیا-7777 (شنبه 17 تیر 96), بانوی آفتاب (جمعه 16 تیر 96), بارن (پنجشنبه 15 تیر 96), حریر سروش (پنجشنبه 15 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 23:01]
    سطح
    25
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    گلی عزیزم من مجردم و نمیدونم میتونم کمکت کنم یا نه. پستهای قبلیت رو خوندم و میتونم حدس بزنم چقدر ناراحتی و احساس تنهایی میکنی. میفهمم که بارها در این قهر و آشتی ها غرورت جریحه دار شده. ولی فکر میکنم شما بیشتر از اینکه نگران قهر و آشتی همسرتون باشید باید به فکر سلامت و زیبایی و رسیدن به خودتون باشید. وقتی زن اعتماد بنفس داشته باشه و برای زیباییش وقت بذاره همیشه برای آقایون جذاب خواهد بود. چرا باید با هر قهری خود زنی کنید؟! بهتر نیست بیشتر به فکر سلامت و زیباییتون باشید تا همسرتون رو ازین طریق جذب کنید!؟

روشهای قبلیتون که جواب نداده. پس این روش رو امتحان کنید. آرایشگاه برید. یه تغییر و تحول در ظاهرتون بدید. موهاتون رو رنگ کنید و به سلامتی پوستتون برسید برای ناخنهاتون وقت بگذارید. لباسهای قشنگ و جدید بخرید. مطمن باشید هم حال خودتون بهتر میشه هم همسرتون به سمتتون میاد. اینکه همش خودتون رو ضعیف نشون بدید و سعی کنید با مظلومیت همسرتون رو جذب کنید شدنی نیست. یعنی جواب نداده. وقتی به خودتون اهمیت بدید دیگران هم به شما اهمیت میدن. ولی وقتی خودتون رو حقیر کنید دیگران هم براتون ارزشی قایل نیستند.

این مشکلی که با همسرتون دارید به خاطر شاغل بودن و نبودن شما نیست. مطمن باشید. من تصور میکنم شما از نظر زیبایی باید بیشتر رو خودتون کار کنید تا چشم همسرتون رو سیر کنید.

اتفاقا همه مدلها لاغر هستند و همیشه برای مردها جذاب. پس نگید چون لاغرید زیبا نیستید.

امیدوارم دوستان دیگه هم به کمکتون بیان
    ویرایش توسط ammin : جمعه 16 تیر 96 در ساعت 11:43 دلیل: حذف جملات حاشیه

7. 6 کاربر از پست مفید hana00200 تشکرکرده اند .

goli.gol (پنجشنبه 15 تیر 96), maryam.mim (یکشنبه 18 تیر 96), میس بیوتی (سه شنبه 20 تیر 96), مهرسا مامان (یکشنبه 18 تیر 96), بانوی آفتاب (جمعه 16 تیر 96), بارن (پنجشنبه 15 تیر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 19 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hana00200 نمایش پست ها
    آقای هومن مثل اینکه ماجرای این خانم با داستان شما تناقض داره و جای خانم و آقا عوض شده!! جای اشتباهی اومدید برای گله گذاری!!

گلی عزیزم من مجردم و نمیدونم میتونم کمکت کنم یا نه. پستهای قبلیت رو خوندم و میتونم حدس بزنم چقدر ناراحتی و احساس تنهایی میکنی. میفهمم که بارها در این قهر و آشتی ها غرورت جریحه دار شده. ولی فکر میکنم شما بیشتر از اینکه نگران قهر و آشتی همسرتون باشید باید به فکر سلامت و زیبایی و رسیدن به خودتون باشید. وقتی زن اعتماد بنفس داشته باشه و برای زیباییش وقت بذاره همیشه برای آقایون جذاب خواهد بود. چرا باید با هر قهری خود زنی کنید؟! بهتر نیست بیشتر به فکر سلامت و زیباییتون باشید تا همسرتون رو ازین طریق جذب کنید!؟

روشهای قبلیتون که جواب نداده. پس این روش رو امتحان کنید. آرایشگاه برید. یه تغییر و تحول در ظاهرتون بدید. موهاتون رو رنگ کنید و به سلامتی پوستتون برسید برای ناخنهاتون وقت بگذارید. لباسهای قشنگ و جدید بخرید. مطمن باشید هم حال خودتون بهتر میشه هم همسرتون به سمتتون میاد. اینکه همش خودتون رو ضعیف نشون بدید و سعی کنید با مظلومیت همسرتون رو جذب کنید شدنی نیست. یعنی جواب نداده. وقتی به خودتون اهمیت بدید دیگران هم به شما اهمیت میدن. ولی وقتی خودتون رو حقیر کنید دیگران هم براتون ارزشی قایل نیستند.

این مشکلی که با همسرتون دارید به خاطر شاغل بودن و نبودن شما نیست. مطمن باشید. من تصور میکنم شما از نظر زیبایی باید بیشتر رو خودتون کار کنید تا چشم همسرتون رو سیر کنید.

اتفاقا همه مدلها لاغر هستند و همیشه برای مردها جذاب. پس نگید چون لاغرید زیبا نیستید.

امیدوارم دوستان دیگه هم به کمکتون بیان
    ممنون از پاسخ تون. راستش من به ظاهر صورت و مو زیاد اهمیت میدم حتی از قبل ازدواج اخلاقم این بوده. صورتم هم از شوهرم به نظر خودمم بهتره. اما لاغری ام که راههای مختلف رو براش امتحان کردم نشده. اکثر دکترها میگن چون اعصاب آروم نداری و همش استرس داری لاغر شدی.
    من کلا وقتی ناراحت یا قهر هستم اصلا غذا نمی تونم بخورم. می دونم کار خوبی نمی کنم اما دست خودم نیست.
    من دنبال راهی برای این هستم که رفتار شوهرم کمتر روی من تاثیر بذاره.حداقل بخاطر دخترم.مادری که آروم نباشه بچه آرومی هم نداره.
    نمی دونم دوستش دارم یا بهش وابسته ام که اینقدر کوچکترین رفتار و حالتش روی من تاثیر داره. مثلا اگه اون یه اخم کوچیک بکنه. هزارتا فکر می کنم یعنی من ناراحتش کردم و ازش سوال می کنم چیزی شده؟
    و این میشه شروع یه دعوا!!! که اون تمام گله های 6 سال پیش رو دوباره مطرح می کنه و من رو تحقیر. به همین سادگی!!

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 مهر 97 [ 06:20]
    سطح
    51
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 125 در 66 پست

Array
    سلام خيلي خوب ميتونم دركتون كنم ولي همون طور كه گفتين فقط پيشگيري ميشه كرد درماني وجود نداره وقتي دو فاز مختلف باهم ميرن زير يه سقف كه منم مثل شما هستم فقط پيشگيري ميشه كرد ولي توصيه هايي برات دارم شايد تاثير گذار بود :
    ١- من اين تجربه كردم كه اگه خودت تغيير بدي خودشم نه به خاطر طرف مقابلت فقط فقط به خاطر خودت و آرامشت طرف مقابلت هم تغيير ميكنه چون جبهه اش تغيير ميده روي اخلاقها و رفتارهايي خودت كه فكر ميكني خوب نيستن يا حداقل تو زندگي شما به كار نمياد تغيير بده ولي به نيت خودت نه شوهرت چون اگه به خاطر خودت باشه بي انتظار اين كارميكني ولي اگه به خاطر شوهرت باشه همش منتظر ايني كه شوهرت چه تغييري كرده كه اون موقع نااميد ميشي
    ٢- دعا بخون كه خيلي آدم آروم ميكنه من خودم آدم مذهبي نيستم ولي وقتي دعا مي خونم و اميدم به خدا ميكنم خيلي آروم ميشم مخصوصا سوره ياسين
    ٣- وقتي ديدي قهر كرده يا تو فاز دعواس اصلا به روي خودت نيار تو كار خودت باش انگار هيچ اتفاقي نيافتاده و اصلا پيگير اين نباش چي شده من اين كار از شوهرم ياد گرفتم من خودم اوايل اهل قهر بودم البته نه اينكه اصلا حرف نزنم ولي اخم ميكردم شوهرم انقدر عادي برخورد ميكرد حتي نميپرسيد چي شده منم حرصم ميگرفت ولي با گذشت زمان ترك كردم چون ديدم اخم من از تو جيبم ميره به حال شوهرم هيچ فرقي نميكنه واسه همين تو هم اصلا به روت نيار
    ٤- برنامه ريزي روزانه كن منم كردم هر روز كاري كه دوست داري روبكن اشپزي يا كار هنري با دخترت كار دستي درست كن باهاش بازي كن كه كلي انرژي مثبت ميده
    ٥- به خودت ارزش بده و اون كارايي كه لايقش هستي ولي نميكني بكن و اون كارايي كه لايقش نيستي نكن مثلا برو باشگاه آرايشگاه پياده روي رقص هر كاري كه ميتوني و امكانش داري
    تمام اينا توصيه هايي هستن كه من خودمم شروع كردم دارم ميكنم و يه كار ديگه كه توصيه نميكنم ولي من ميكنم يه قرص آرام بخش خيلي بي ضرر هست كه وقتي اون ميخورم خيلي خيلي آرام و شاداب ميشم.

زندگي همين كه هست تا آخرشم همين ولي من به اين نتيجه رسيدم تمام اين ظلمها و رفتارهاي نادرست همسرانمون به خاطر اينكه خودمون خيلي بي ارزش گرفتيم به دنبال خواسته نامون نبوديم همين. اين خواسته از يه رژ كوچيك گرفته تا اون بزرگ بزرگاش.

10. 5 کاربر از پست مفید negad تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 16 تیر 96), goli.gol (جمعه 16 تیر 96), tavalode arezoo (پنجشنبه 15 تیر 96), بارن (پنجشنبه 15 تیر 96), ستاره زیبا (دوشنبه 19 تیر 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط goli.gol نمایش پست ها
    زیبایی متوسط. حق التدریس و درامد ثابت ندارم اما به میزان کم حقوق دارم. سطح مالی خانواده ام هم متوسط. به شدت برون گرا. احساساتی و اهل رمانتیک بازی.کم صبر و عجول.متنفر از قهر کردن. غالب بودن احساسم بر قلبم. مهربون و متاسفانه مهر طلب
    .من به دلیل صبر کم خودم اوایل بارها می رفتم برای آشتی اما آشتی نمی کرد و کلی توهین می کرد.همه اینها الان باعث شده من وقتی قهری پیش میاد به شدت ضعیف بشم و چارستون بدنم بلرزه. هرچند تقریبا هفته ای 5 روزش رو ما قهریم.من دیگه تحمل قهر ندارم و بخاطر این موضوع شدیدا عصبی شدم و موقع بی محلی اون به خودم داد و فریاد می کنم و جدیدا حتی خودزنی.اما اون کوچکترین توجهی نمکنه و من ساعت ها گریه می کنم تا از هوش برم.

سلام

ایرادات شما رو بالا با توجه به نوشته های خودتون بررسی کنیم

زیبایی متوسط ( به خودتون القا میکنید زیبا نیستید و بعدا این به شوهرتون منتقل میشه ناخوداگاه)

حق التدریس با درامد کم ( در حالیکه کار کردن وظیفه زن نیست و توش هیچ اجباری نیست و شما نباید بخاطر حقوق کم شرمنده باشید)

کم صبر و عجول و متنفر از قهر ( کم صبری و متنفر بودنه شما از قهر باعث شده هر بار شما پاپیش بذارید برای اشتی و اجازه اینو به شوهرتون ندین که کمی راجبه مسئله تو تنهائی پشیمون بشه ..چون مردها بعضی وقتا نیاز به تنهائی دارن )

غالب بودن احساس بر قلبم ( درستش اینه که غالب شدن احساس بر منطق ..یعنی جاهائی که شما باید منطقی پیش برید احساسو دخیل میکنید و این باعث میشه شوهرتون از شما دور بشه

فوران احساساتتون باعث میشه هنگام قهر اضطراب بگیرید ..به خودتون فشار بیارید و خودزنی بکنید..و این کارها کلا از وجهه شما کم میکنه و در ذهنه شوهرتون از شما تصویر منفی میسازه

بجای این کارها خونسردیه خودتونو حفظ کنید ..به کارهای خودتون برسید و خودتونو مشغول کنید و وظایفتونو انجام بدید . اصلا نه بحثی بکنید و نه عکس العمل نابجائی ..

این کار هم باعث خواهد شد شما کم کم احساساتتونو بدست بگیرید و هم باعث خواهد شد شوهر شما لج بازیش و قهر کردناش کمتر بشه

به غیر از این خصوصیاتی که نوشتین درجه اعتماد به نفستون هم پائینه.. باید کم کم روش کار کنید .. با این تخصیلات بالائی که شما دارین این قبیل رفتارها کمی دور از انتظاره

هر وقت ایشون دوباره خودشونو از شما سرتر عنوان کردن با یه لبخند کوتاه قضیه رو تموم کنید .. و نخواهین که حتما بهش بفهمونین حرفش درست نیست ..

در اخر تاکید میکنم از امروز احساستتونو مدیریت کنید .. خونسرد بودنو جدی بگیرید و بدونید معجزه میکنه .. خودتونو زیبا بدونید و برا خودتون لباسهای زیبا بخرید و بپوشید و فرض و بر این بذارید که دارید برا خودتون و دختر
    کوچولوتون زندگی میکنید..
    از اضطرابی که هنگام فشار عصبی و قهر ایشون بهتون دست میده جلوگیری کنید و جلوش مقاومت کنین تا کم کم براتون عادت بشه ..و مطمئن باشید یه مدت بعد قهر ایشون هیچ تاثیری رو شما نخواهد گذاشت
    تنش های بینتونو بزرگش نکنید و بدونید خیلی از زن و شوهر ها همچین مشکلاتی دارن و شما فقط اینجوری نیستین و به خودتون بگین من اخر سر این زندگیرو میسازم و اگه هم نشد مشکلی نیست چون من

دگ اون ادم ضعیف قبلی نیستم..

ایشون احتمالا تحت تاثیر حرف مادرشون نسبت به شما قرار گرفتن و همیشه شمارو از بالا نگاه میکنن.. شما باید با یادگیری مهارت ها و بالا بردن اعتماد به نفستون به ایشون نشون بدین که دارن در مورد شما اشتباه
    فک میکنن .. باید ایشونو از خواب بیدار کنید و راه و روشهاشو هم که براتون در حد اطلاعاتم نوشتم..

به امید موفقیت شما که کمی سخته ولی دور از دسترس نیست.. زود کم نیارید !

12. 3 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

goli.gol (جمعه 16 تیر 96), میس بیوتی (سه شنبه 20 تیر 96), ستاره زیبا (دوشنبه 19 تیر 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 مهر 96 [ 08:00]
    سطح
    35
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 87
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    365

تشکرشده 236 در 117 پست

Array
    عزیزم من نمی تونم بگم در مقابل رفتارای شوهر و مادر شوهرت چه کارایی انجام بدی اما یه سری مسائل که برام ملموسه رو بهت می گم:

1. پدر من همیشه خدا سرکوفت می زد به مادرم که ما الیم و بل تو خانوادت اینجوری و اونجوری....باورت میشه بعد از یه چیزی حدود 25 سال متوجه شدم که ای بابا! نه تنها مادرم و خانواده ش اینجوری نیستن بلکه خیلی هم از پدرم و خانواده ش سرترن، فقط خانواده پدرم تو یکی دو مورد واقعا خیلی ها کلاسن اونم تو دغل بازی و آب زیر کاهی و کوته بین بودنه! مادرم خوشگل و خانوم و تحصیل کرده (برعکس پدرم) اما کسی که چشماش کوره این چیزا رو نمیبینه و هرچی بذاری جلوش سرش و برمی گردونه.....اینارو گفتم که بگم لاغری که لاغری، حالا به قولی زیباییت آنجلینا جولی گونه نیس که نیس (بماند که اصلا نیازی به یه همچین زیبایی نیس واقعا)، خوب بود سرتاپات عملی بود!؟!کسی که واقعا دوست داشته باشه لاغریتم دوس داره، چاقم بشی دوستت داره باز......نذار این حرفا روت تاثیر بذاره...من تا 21 سالگی پدرم همش بهم می گفت زشتی و دختر فلانی خوشگله (چه معنی داشت اینارو بگه نمی دونم!!!) بعد که رفتم دانشگاه متوجه شدم اولا من اصن زشت نیستم دوما زشتی و زیبایی ظاهری خیلی مفهوم پوچیه واقعا....الان کسی پیشم بگه وای نگا کن فلانی چقد خوشگله یا چقد زشته تو دلم بهش می خندم ....زندگی مفاهیم خیلی قشنگتری نسبت به اینا داره...

2.از قهر خسته شدی؟ چیه شما خانوما جایگاهتون شده ناز کشیدن آخه؟! این همه قهر کرده آشتی کردی (تازه با منت و سرکوفت و توهین) چی عایدت شده عزیزم؟! قهر کرد بذار به حال خودش باشه....اولا اشتباهاتتو کاهش بده تا مقصر نباشی (که فک نکنم شما تا این حد مقصر باشی) دوما یکم عزت نفستو ببر بالا، میگی مهر طلبم، خب ویژگی خوبی نیس دیگه، سعی کن مهر طلب نباشی، یه کتابی هست یادم رفته اسمش، خانوم روانشناسه می گفت دیدم یه مدتی همش من میرم سمت همسرم سعی کردم این عادتم و ترک کنم، نوشته بود خیلی سخت بوده براشون ولی خب بعد یه مدت جواب داده و این همسرش بوده که پا پیش میذاشته. همسر شما با کوچکترین مسائل قهر می کنه چون متوجه شده با اینکار شما خیلی بهش توجه می کنی و ناز می کشی، کیه که اینو دوس نداشته باشه واقعا؟!

3. همسرت میگه بقیه میرن زن پولادار میگیرن؟! شاید یه عده از مردا اینطوری ازدواج کنن ولی همه اینجوری نیستن. الان بخوام برات مثال بزنم زن همسایمونه که سوم راهنمایی تحصیلاتشه و همسرش دکتره!

4. میدونین مردا در هر جایگاهی که هستن (پدر، همسر، برادر، شوهر، دوس پسر و ...) چرا یه همچین حرفایی به یه زن میزنن؟ وقتی که طرف جایگاه خودشو نشناسه و هیچ ارزشی برای خودش قائل نباشه. خودشو نگران نشون بده، نشون بده که اعتماد به نفس نداره، نشون بده که می ترسه، نشون بده که می تونه بار به دوش بکشه...اگه شما تو جایگاه زن بمونین هیچ مردی به هیچ وجه به خودش اجازه نمی ده شما رو از لحاظ مالی یا زیبایی زیر سوال ببره

5. دنیای شما و همسرت همچینم متفاوت نیس. زیباییتون مثه همه، مدرکتون، وضع مالی خانوادگیتون....کجای دنیای شما متفاوته؟ یکم بعد شخصیتی شما متفاوته که خب مگه میشه آدما عین هم باشن؟!

6. روستایی بودن هم هیچ ایرادی بهش وارد نیس....کسی که من و قبول داشته باشه اصالت منم باید قبول داشته باشه و واقعا خیلیا اینجوری هستن. مشکل شما اینه که جایگاهتون رو به عنوان یه زن تغییر دادین، وگرنه همین همسر محترم شما حتی ممکن بود افتخار کنه که مثلا شما روستایی هستی یا اصلا بهش فک نکنه.

پستای دوستان رو خوندم خیلی درست راهنماییتون کردن....یکم برای خودتون ارزش قائل بشید لطفا

14. 3 کاربر از پست مفید غبار غم تشکرکرده اند .

goli.gol (جمعه 16 تیر 96), بارن (شنبه 17 تیر 96), ستاره زیبا (دوشنبه 19 تیر 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    18

تشکرشده 19 در 11 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط جوادیان نمایش پست ها
    سلام

ایرادات شما رو بالا با توجه به نوشته های خودتون بررسی کنیم

تنش های بینتونو بزرگش نکنید و بدونید خیلی از زن و شوهر ها همچین مشکلاتی دارن و شما فقط اینجوری نیستین و به خودتون بگین من اخر سر این زندگیرو میسازم و اگه هم نشد مشکلی نیست چون من

دگ اون ادم ضعیف قبلی نیستم..

به امید موفقیت شما که کمی سخته ولی دور از دسترس نیست.. زود کم نیارید !
    ممنون از وقتی که گذاشتید. حرف هاتون خیلی حال خوبی بهم داد. راستش من خودمم همه اینا رو می دونم اما نمی تونم عمل کنم.خیلی سخته. حتی یه دفتر دارم که توش سعی کردم اینا رو هر روز عملی کنم و پایان هر روز به خودم نمره بدم که چقدر تونستم به خودمم کمک کنم. بازم تلاش می کنم برام دعا کنید.
    هرچند الان باز قهره بامن. از هر هفته، 6 روزش رو قهریم.
    من می تونم حتما. نه اینکه زندگی مو عوض کنم. می تونم صبر خودمو بالاتر ببرم.

16. کاربر روبرو از پست مفید goli.gol تشکرکرده است .

جوادیان (جمعه 16 تیر 96)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)