به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 23:01]
    سطح
    25
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array

چرا فکر میکنم در اولویت خواستگارم نیستم؟

سلام
    توی تاپیکهای قبلیم گفته م که خواستگاری هم سن و سال خودم دارم. که الان سه ماهیی هست با هم اشنا شدیم . مشکلی که من دارم این هست که حس میکنم در لیست تمامی کارهای او در اولویت اخر قرار گرفتم! یعنی در طول روز فقط زمانی به من زنگ میزند که از محل کار به خانه میرود. یعنی وقت مرده طول روزش رو به من اختصاص میدهد. بعد هم وقتی به خانه میرسد میگوید من استراحت کنم دوباره بهت زنگ میزنم! ولی نمیزند!
    گاهی اگر میس کال روی گوشیم باشد هم خودم باهاش تماس میگیرم.

کل روز حتی اگر پیامی برایش بفرستم جواب نمیدهد. زیاد تلاشی برای قرار گذاشتن و دیدن من نمیکند و هفته ای یکبار بیشتر ما هم رو نمیبینیم. و از طرفی سایر برنامهای خوشگذرونی خودش رو دارد. یعنی هر روز یکساعت ورزش میکند و یا شنا میرود! هر هفته یکبار یا چندبار تنهایی به رستوران میرود. تقریبا همه فوق برنامه هایش را به موقع و با دیسیپلین خاصی انجام میدهد ولی من در اولویت اخرم!! بعد میگوید در کل هفته سرم شلوغ است و فقط 5شنبه یا جمعه با هم بیرون بریم!!

وقتی معترض میشوم میگوید من بیشتر از تو برای رابطمون وقت میگذارم!! اگر من 500بار بهت زنگ زده باشم تو 50بار زنگ زدی!! ولی مشکل من زنگ زدن نیست! اون حس تو اولویت بودن هست که دریافت نمیکنم!

یا مثلا تصمیمهایی میگیرد که وقتی عملیشان میکند تازه با من درمیون میگذارد. مثلا یک دفعه میگوید من دارم میروم کلاس زبان که مدرک زبانم را بگیرم و برای اقامت فلان کشور اقدام کنم!! بدون اینکه از من نظرم رابپرسد. یا حتی صحبتش مشاوره باشد. بلکه حرفهایش بیشتر گزاره خبری هست! یا میگوید برای فلان دانشگاه خارجی رزومه فرستادم تا اپلای کنم!

یا تاب شنیدن نظر مخالف من رو ندارد. مثلا سر روزه گرفتن بهش گفتم روزه برای تویی که در روز چندین ساعت کار فکری میکنی ضرر دارد وحتی چندبار کلیه درد گرفته. ولی بعد از چندبار گفتن این موضوع یک باره عصبانی شد و گفت با یه حالت تمسخر امیزی گفت باشه بابا تو میفهمی!!

یامثلا وقتی در مورد رای دادن نظر میدادم چون اون میخاست به روحانی رای بده و من کلا هیچ چیز مثبتی در هیچکدام از کاندیدا ها نمیدیدم بحث میکردیم... من هیچوقت قصد تحمیل نظرم رو نداشتم وخیلی اروم نظرم را میگفتم ولی اخرش میگفت باشه تو راست میگی اعصاب رو خورد کردی! سرم درد گرفت!!

حس میکنم تاب شنیدن نظرات من رو ندارد! و این باعث میشه من کم کم نظر مخالف خودم رو در هیچ موضوعی نگم! و فکر میکنم بعدها به مشکل بر میخوریم....
    نمیدانم خیلی به این موضوع حساس هستم یا باید اهمیت دهم؟!
    ویرایش توسط hana00200 : یکشنبه 21 خرداد 96 در ساعت 00:34

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    دوستان لطف میکنید نظرتون رو راجع به این پست بگید؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 آبان 96 [ 23:36]
    سطح
    40
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    33

تشکرشده 208 در 97 پست

Array
    این مواردی که شما گفتید نشونه های تفاوته
    که خودت باید تشخیص بدی که چقدر عمیقه
    ببین اینکه بین راه خونه تلفنی با شخصی صحبت کنی اونقدرم بد نیست دو تا دید وجود داره1_بعد از کلی کار خسته و کوفته فقط صحبت کردن با کسی که احتمال زیاد شریک زندگیت میشه ارومت میکنه تازه این موقعیت رو داری که تنها و راحت باهاش حرف بزنی2_ طرف کل روزو اختصاص داده به کارش اخرش به من زنگ زده چرا اخه؟؟؟
    اینکه دید شما چیه و دید طرف مقابلت مهمه چون استدلال ها و تحلیل های شما رو از موضوعات مختلف نشون میده شما بهتره واسه شناخت بهتر رو این موارد که اختلاف داری زوم کنی ببینی چقدر اختلاف فکری دارید؟کمه؟یا زیاده؟
    اینم بگم اگر این اختلافا زیاد باشه حتی اگر خواستگارتون شرایط عالی داشته باشه باید خیلی خیلی محتاط تر تصمیم گیری کنید.
    یک مورد دیگه اینکه شما فقط دارید باهم آشنا میشید چرا باید واسه هر موضوعی بیاد با شما مشورت کنه؟؟؟؟
    اصلا چرا انقد خودتو درگیر کنی؟؟؟؟ شما فقط قراره بدون هیچ استرس و هیچ مسولیتی به زندگیت و به معیارا و به شناخت طرف مقابلت فکر کنی
    خیلی درگیر شدی انگار
    خودتو سرگرم کن. درگیری های خودتو داشته باش مثل طرف مقابلت ببین چقدر زندگی منظمی داره از اول هفته تا اخر هفته با برنامه پیش میره و واسه خودشم وقت میزاره
    شما هم خودتو دوس داشته باش واسه خودت وقت بزار
    سورپرایزش کن با کارای جالب که واسه خودت انجام میدی
    بهش نشون بده سرت شلوغه
    یه مورد دیگه اصلا این چه حرفیه که یکی بگه من بیشتر وقت گذاشتم یکی بگه من کمتر؟؟؟؟؟وقتی اون زنگ زده (طبیعیه که باید خیلی بیشتر از شما زنگ زده باشه) شما هم وقت گذاشتی باهاش صحبت کردی پس هردو وقت گذاشتین
    شما اگر حست اینه که بیشتر وقت گذاشتی دلیلش شاید اینه که مدام بهش فکر کردی و بیشتر از اون منتظرش بودی و این شرایط سخته واسه دختر
    نه اینکه فکر کنی فقط شما اینطور هستی نه...
    من پیشنهادم اینه یه روز قبل از اینکه تو راه خونه بهت زنگ بزنه بهش پیام بده که فلان جام عزیزم و متاسفانه نمیتونم تو این تایم باهات صحبت کنم و بگو فلان ساعت کارم تموم میشه ببین اون ساعت زنگ میزنه یا نه
    البته کلا برای این موردم خیلی خیلی خیلی زوده و اصلا نباید اجازه بدی وابستگی پیش بیاد
    امان از دل
    فقط واسه بحث الویت اینو گفتم که امتحانش کنی
    در کل نظرم آینه خیلی خودتو درگیر کردی
    پیشنهاد میکنم کتاب ایا تو ان گمشده ام هستی از باربارا رو بخونی
    موفق باشی عزیزم ما رو در جریان نتیجش بزار

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

ایشون خواستگار شماست یا دوست پسرت؟

حس من این بود که دوست پسری هست که همونطور که گفتی خیلی هم براش مهم نیستی.
    برنامه و زندگی خودش را داره و کاملا هم توی فکر زندگی خودش هست، گاهی دلش یه جنس مونث می خواد سراغی از شما می گیره.

حداقل در ماههای اول آشنایی آقایون خیلی برای دیدن و گشتن با طرف و وقت گذاشتن و نشون دادن خودشون هیجان دارن.
    ایشون گشت و گذار و رستوران و برنامه ریزی و تفریح و همه چیش با دیگرانه ... وقت بیاره سراغ شما هم می آد.

خیلی بهش امیدوار نباش.
    بعید می دونم رابطه جدی بشه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

5. 5 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 23 خرداد 96), maryam.mim (پنجشنبه 25 خرداد 96), میس بیوتی (جمعه 16 شهریور 97), بارن (سه شنبه 23 خرداد 96), ستاره زیبا (پنجشنبه 25 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 31 فروردین 98 [ 00:26]
    سطح
    34
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 125
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    244

تشکرشده 133 در 54 پست

Array
    سلام
    کلیه درد چه ربطی به روزه داری داره؟ مگه کلیه شون پیوندی یا سنگ سازه یا سندروم نفروتیک دارن که شما تشخیص دادین نباید روزه بگیرن؟ یا چون کار فکری می کنن شما گفتید ضرر داره! مگه خدا از ضرر و فواید روزه آگاه نبوده که بخواد بگه برای اونا که کار فکری مکنن نیاز به روزه نیست!
    من خودم آدم روزه دار و مرتب نماز خونی نیستم. بیشتر عبادت هامو دلی انجام‌میدم تا طبق دستور شرع اما برای آدمی که به دین عمل میکنه احترام قائل میشم. اکاش شما هم برای تصمیم ایشون احترام قائل می شدید. در مورد کاندیدای ریاست جنمهوری و بحث رای دادن یا ندادن شما فکر کردید نظرتونو تحمیل نمی کنید اما با بحث با اون آقا و زیر سوال بردن عقیده شون،‌ ایشون رو از رفتارتون دلزده کردید

و ایشون برداشتش بوده که شما عقاید خودتون رو به ایشون تحمیل کردید پس عکس العملش که بگه آره تو می فهمی هم طبیعیه
    کدوم آدم بالغی دوست داره کسی بهش بگن روزه بگیر یا نگیر! رای بده یا نده؟ اونم وقتی که رابطه شما جدی نیست و حتی نامزدتون هم نیستند و شما به عنوان خواستگار ازشون نام می برید...
    از طرفی... ببخشید که اینو میگم حمل بر جسارت نشه اما از خوندن پستاتون حس کردم ظرافت و لطافت دخترونه در رفتار و گفتارتون کمه... اینطوری رغبت آقایون برای ارتباط با شما کم میشه چون شما -فرضا به خاطر موقعیت خوب اجتماعیتون یا تحصیلات یا..- یک زن عاقل و همه چیز دان جلوه میکنید و اعتماد به نفس اون آقا رو می برید زیر سوال...
    برای اینکه ایشون شما رو جزو اولویت هاش قرار بده؛ رفتار خود شما شرطه

7. کاربر روبرو از پست مفید Hildaa تشکرکرده است .

khaleghezey (سه شنبه 23 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    دوستای خوبم از نظراتتون ممنونم
    "یک مورد دیگه اینکه شما فقط دارید باهم آشنا میشید چرا باید واسه هر موضوعی بیاد با شما مشورت کنه؟؟؟؟"
    به هرحال وقتی دونفر با هم قرار هست ازدواج کنند باید اینده شون رو باهم بسازند. من هم هر فکری در مورد اینده م دارم به ایشون میگم قبل از اجرایی شدنش! قصد من دوستی نیست که بگم اشکالی نداره اگه خواستی بری خارج برو! یا من خودمو به اب و اتیش بزنم که بعدا باهاش برم. بلاخره باید بدونم مسیر زندگیش به چه سمتی هست و منم باهاش قراره کجا برم و چطور زندگی کنم. مگه اشنایی چیزی جز اینه؟!

شیدای عزیز
    ایشون خاستگار هستند و ابتدای کار هم دقیقا با همین هدف اشنایی شروع شد. ولی هرچه میگذره خودم هم گاها شک میکنم که داریم کجا میریم! از یه طرف وقتی موضوعی پیش میاد میگه زن و شوهرا اینطوریندو طبیعی هست! (یعنی مارو زوج فرض میکنه) از یه طرف هم رفتارهاش خلاف این موضوع رو نشون میده!

هیلدای عزیز:
    اصلا بحث این نیست که من چه تشخیص میدم ضرر داره یا نداره.فرضا یکی از نزدیکان شما روزه میگیره بعد دم افطار میگه کلیه م درد میکنه! شما بهش چی میگی؟! میگی چیکار کنم؟! یا نگرانی خودت رو نشون میدی و میگی روزه واست خوب نیست؟!
    ضمن اینکه اصلا من نظر ایشون رو زیر سوال نبردم بلکه نظر کلی خودم رو گفتم.
    بحث اینه که ایشون تاب شنیدن نظر مخالف نظر خودش رو نداره. ضمن اینکه من متوجه شدم توی خانواده ایشون پدرشونن همه کاره هست و مادرشون یه خانم خیلی مظلوم هست که در تصمیم گیریهای زندگی ادم موثری نیست! حتی میگفت همسر خواهرش رو پدرش انتخاب کرده و همه کار ها رو برای سر گرفتن ازدواجشون کرده! یعنی مادرش برخلاف خیلی از خانمها نقش چندانی در ازدواج خواهرش نداشته!
    من حس میکنم این روحیه تکتازی در ایشون هم هست. یعنی از من انتظار ندارن در مورد موضوعی مخالفت کنم!
    من واقعا متوجه نمیشم اگر ایشون خاستگار هستند و قراره ما باهم اشنا بشیم باید در مورد چه موضوعاتی از هم شناخت پیدا کنیم؟! اگر هیچ نسبتی قرار نبود باهم داشته باشیم که درمورد آب و هوا حرف میزدیم! ولی وقتی قرارست به این رابطه جهتی داده بشه باید در مورد طرز فکرها و چلنج ها و روحیاتمون صحبت کنیم!
    گفتید ظرافت ولطافت دخترانه در من کمه؟ شاید درست باشه چون من رشته فنی خوندم و این خیلی در روحیه دخترها موثر هست ولی مادر زره پوش هم نیستم .. چرا یک زن عاقل بودن باید طرد بشه؟! یعنی زنی که سطح هوشی کمی دارد همه انچیزی هست که یک مرد میخواهد؟!

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 31 فروردین 98 [ 00:26]
    سطح
    34
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 125
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    244

تشکرشده 133 در 54 پست

Array
    عزیزم من باشم وقتی می بینم روی روزه اش حساسه نگرانیمو از راه دیگه بروز میدم میگم ای وای ! چرا؟ خودت فکر می کنی چرا کلیه ات درد میکنه؟ به روزه ربطی نداره؟‌حتما بری دکتر پشت گوش نندازی یه وقت!
    و باتماس گرفتن با ایشون و تاکید بر مراجعه به پزشک نگرانیمو اثبات میکنم. مخصوصا که ایشون نشون دادن دویت دارن شما بیشتر باهاشون تماس بگیرید
    رشته من در دانشگاه اصلا لطافت زنانه نداره و خیلی از آقایون هم رشته م اظهار می کنن علاقه ای ندارن با خانومی ازدواج کنن که این رشته رو میخونه!
    اما من خودم خیلی روحیه ی دخترونه و طبع لطیف رو در خودم زنده نگه می دارم . در کنار فعالیت اجتماعی روزمره؛ ظرافت رفتار و ظاهر رو حفظ کردن هنر خانوم هاست...
    عزیزم چه ربطی به هوش داره؟ اتفاقا برخلاف چیزی که میگن دختر خنگ جذابه من هرچی پسر دیدم جذب دختر باهوش میشه
    اما کسی باهوش تره که بدونه هوشش رو چطور به نمایش بذاره توی رفتار با نامزد یا خواستگارش!
    یعنی در ظاهر آقا رو بالا می برید اما باطنا با رفتارتون بهش ثابت میکنید که در بند شماست و اول و آخرش شمایید!
    می فهمید چی میگم؟ لزومی نداره هوش و فهمتون رو به رخ آقا بکشید. بهش بگید عزیزم شاید حق با تو باشه. اتفاقا طرز فکرت برام جالبه اما من فکر می کنم.......
    فکر نمی کنی اینجوری........ هم میشه به قضیه نگاه کرد؟

10. کاربر روبرو از پست مفید Hildaa تشکرکرده است .

hana00200 (دوشنبه 22 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 99 [ 23:36]
    سطح
    58
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Recommendation Second ClassVeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    هنا خانوم من پسرم و جنس خودمو میشناسم
    حرف شیدا خانوم رو هم تایید میکنم

اینجوری که مشخصه ایشون رو شما برای ازدواج و... حساب باز نکرده و هروقت وقت اضافه بیاره و نیاز به جنس مخالف داره شاید یادی از شما بکنه

در کل من فکرمیکنم ایشون کششو علاقه ای به شما نداره یا اگه داره در حد خیلی کم هستش

چون اصولا حتی تو دوستی های موقت یا بی هدف هم نمیشه محبت و رفاقت و دوستی و مشارکت رو کتمان کرد و ندیده گرفت کاری که دقیقا ایشون میکنه

حواستون باشه این قضیه رو خیلی جدی بگیرید.
    ویرایش توسط mercedes62 : دوشنبه 22 خرداد 96 در ساعت 03:40

12. 4 کاربر از پست مفید mercedes62 تشکرکرده اند .

hana00200 (دوشنبه 22 خرداد 96), khaleghezey (سه شنبه 23 خرداد 96), بارن (سه شنبه 23 خرداد 96), شیدا. (دوشنبه 22 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 25 شهریور 96 [ 08:22]
    سطح
    7
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 37
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 24 در 16 پست

Array
    با سلام به شما دوست عزیز
    دوست عزیزم مردها زمانی که برای زنی ارزش قائل باشند وقتشان را برای او ازاد میکنند. به این قانون شک نکن. و این حق شماست که وقتی در ارتباط با پسری هستید چه در زمان دوستی و چه زمانی که قصد ازدواج دارد انتظار وقت گذاشتن و احترام از طرف ایشان را داشته باشید.اما این ابراز محبت در مردها متفاوت است گاهی بیان میکنند و گاهی با عمل خود ثابت میکنند. مثلا اینکه هر شب قبل از خواب به شما شب بخیر بگوید یا در طول روز از کارها و برنامه های شما آگاه باشد و به هر حال یک جوری نشان میدهد که برایش مهم هستید.شما فرمودید الان سه ماه است که دارتباط هستید. پاسخ به این سوال که آیا ایشان از ابتدا رفتارشان اینگونه بوده است یا اینکه پس از گذشت مدتی تغییر رفتار داده اند می تواند به شما در تصمیم گیری کمک کند که بفهمید آیا سرد شده است از شما و یا اینکه از نظر رفتاری اینگونه است و توانایی برقرای ارتباط مناسب را ندارد.
    اگر از ابتدا اینگونه نبوده است و جدیدا سرد شده است و ارتباطش را کم کرده که همانگونه که دوستمان اشاره کردند بهتر است یک بررسی عمیق در طرز رفتار خود با ایشان داشته باشید.جذابیت های رفتاری زنانه اولین ایتمی است که شما باید برای برقراری ارتباط موثر با ایشان به کار ببرید. برخلاف نظر شما من هم معتقدم که زنانی که جذابیت های ظاهری و از آن مهم تر جذابیت های رفتاری خود را پرورش میدهند بسیار باهوشند و سیاستمدار.چنین زن هایی اکثرا در ارتباط های عاطفی افرادی موفق هستند. شاید برایتان خوشایند نباشد اما واقعیت این است که مردها ظاهرنگرند. شاید شما با گفتن روزه نگیر به خیال خودتان نشان دادید که برایش نگران هستید اما او اعتراض شما به روزه گرفتن را میبیند و اینکه به نظر شما او خودش متوجه نیست که چه چیزی برایش خوب یا بد است و زیر سوال بردن عقل و فهم مرد به شدت بر افت رابطه شما تاثیر گذار است.باید نظر خود را در قاب دیگری مطرح کنید و برایش فقط سوال ایجاد کنید تا خودش به جواب برسد.
    مردها دوست دارند که احساس کنند بالا هستند.او دوست دارد شما حس همه چیز دان بودن را به او بدهید. نه اینکه از بالا به زیرش بکشید.
    ولی اگر چنانچه از ابتدای رابطه همینگونه بوده است با توجه به نوع تربیت خانوادگی احتمال دارد روحیه مرد سالاری زیادی در او وجود داشته باشد که در این حالت کار شما سخت تر است و نیاز به زیرکی بیشتری دارید که اگر نداشه باشید کارتان با ایشان زار است.
    پیشنهاد بنده در حالت دوم مراجعه به مشاور و بررسی تیپ شخصیتی خودتان و ایشان است.شاید ایشان سرد مزاج باشد یا چون رفتار پدرش با مادرش مردسالارانه بوده رفتارهای مناسب با یک خانم را یاد نگرفته باشد.
    هر امکانی وجود دارد و به صرف چند کلام صحبت شما نمیتوان نتیجه کلی گرفت. پس حتما به یک مشاور بررسی کنید اینگونه نتیجه بهتری خواهید گرفت.
    در هر صورت خوشحال میشوم که بتوانم کاری برایتان انجام دهم و ارزوی شادکامی و خوشبختی شما را دارم.

14. 4 کاربر از پست مفید zharik تشکرکرده اند .

hana00200 (دوشنبه 22 خرداد 96), khaleghezey (سه شنبه 23 خرداد 96), mercedes62 (سه شنبه 23 خرداد 96), آنیتا123 (دوشنبه 22 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    25
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    خیلی ممنونم از نظرات همه دوستان
    من فکر میکنم ایشان از ابتداهم همینطور بودند. یعنی کل هفته یکبار بیشتر وقت نمیذاشتن برای بیرون رفتن.
    ولی خوب اولایل رابطه هردو طرف همیشه یه سری چیزا رو رعایت میکنند مثلا زود عصبانی نمیشن و سعی میکنن طرفشون رو ارزیابی کنند.

16. 2 کاربر از پست مفید hana00200 تشکرکرده اند .

khaleghezey (سه شنبه 23 خرداد 96), mercedes62 (سه شنبه 23 خرداد 96)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)