به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 09 آبان 00 [ 22:30]
    سطح
    53
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    67

تشکرشده 120 در 63 پست

Array

تناقض در مولفه های انتخاب همسر

سلام دوستان

مدت تقریبا زیادی بود که تو انجمن فعالیتی نداشتم ولی هر از گاهی به موضوعات سر میزدم.

همدردی تو خیلی از بحران های سخت زندگیم واقعا به دادم رسیده. از همتون ممنونم

الان هم اومدم چون به نظرات دوستان عزیزم نیاز دارم.

سنم تقریبا بالا رفته. یعنی وقت ازدواجمه!. 29 سالمه الان. یواش یواش دیگه از خانواده (مخصوصا مادرم) اولتیماتوم ها و فشار ها بیشتر و بیشتر میشه برای ازدواج. کار به جایی رسیده بود که همین اواخر موردی رو از آشنایان انتخاب کرده بودند. البته اول کار واضح به خودم نگفته بودند ولی بعدا که گفتن، ندیده رد کردم. با خود این کانال ارتباطی که منجر به آشنایی خانواده ها می شد مشکل داشتم. دلیلم هم تقریبا موجه بود. البته بعدا از روی کنجکاوی تصویر پروفایلشون رو دیدم .دختر زیبایی بودند ولی بازم به دلم ننشست متاسفانه.

همه اینا رو گفتم که برسم به اصل موضوع.
    پس انداز من در حال حاضر حتی سه رقمی هم نمیشه (میلیون تومان) . یعنی به اقتضای شغلی که دارم ( قبلا گفتم خدممتون تو همون شرکت مهندسی مشغولم) رشد حلزونی داره.
    علاوه بر اون به اقتضای سن فعلی خودم گزینه های متعددی ذهنم رو درگیر کرده ( تحصیل در خارج از کشور، تغییر شغل به شغل غیر تخصصی ، عدم آمادگی روحی ازدواج و...) ولی اگه از بابت کیس ازدواج مطمئن بشم که مورد دلخواه خودم رو پیدا کردم، فرصت ها و پتانسیل های مناسبی دارم که سریع تر کسب درآمد کنم و انگیزه ام بیشتر بشه.

سوای همه اینها، طوری که خودم، خودم رو میشناسم، خوب یا بد، مولفه های ظاهری طرف مقابل به یکی از اولویت های من تو انتخاب همسر تبدیل شده. یعنی دقیقا میدونم اگه مثلا خانواده یه مورد خیلی عالی رو معرفی کنن ولی از لحاظ ظاهری باب میل من نباشه زندگی برام زهرمار میشه.
    نمیدونم ، شاید زیادی سخت میگیرم ولی خیلی سعی کردم و اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام.

حتی تو خیلی از جاها که ظاهر خانم هایی رو مطابق معیار های خودم میبینم غبطه میخورم و استرس دارم که نکنه خیلی وسواس به خرج بدم و آخر سر به مورد دلخواه خودم نرسم.

شاید بابت این موضوع سرزنشم کنید که نباید ظاهر در اولویت باشه ولی به ضرس قاطع میتونم بگم که شاید بعد ازدواج، زیبایی و ظاهر همسرم برام عادی بشه (شاید) ولی میدونم که اگه ظاهرش دلخواه من نباشه ، اصلا عادت نمیکنم که هیچ حتی عذاب میکشم بابت انتخابم.

خانواده صمیمی و پایبند به اصول اخلاقی دارم ولی ته دلم این استرس و اضطراب انتخاب همسر رو دارم. یعنی اصلا روم نمیشه بهشون بگم که ظاهر طرف رو تو الویت قرار بدید برای من. یا حتی اگه خودم هم با فردی آشنا شدم و به خانواده معرفی کردم ، ترسم از اینه که در برابر این معیار من موضع بگیرند. اونا طبق تجربه میگن که مثلا زیبایی و ظاهر مال دو سه روزه ولی واقعا میدونم که برای من مهمه. سنم هم طوری نیست که بگم شور و هیجان نوجوانی یا اوایل جوانی هست. دیگه مطمئن مطمئن هستم.

منظورم از ظاهر، پارامترهای خارق العاده و دست نیافتنی نیست، مواردی مربوط به فیزیک بدنی و چهره فرد هست که بالاخره تو خانم های اطراف و جامعه این مشخصات رو میبینم.

خیلی ممنونم که برای متن به این بلندی وقت صرف کردید

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 اردیبهشت 98 [ 17:06]
    سطح
    40
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 181
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    165

تشکرشده 137 در 63 پست

Array
    من زیاد اشکالی نمیبینم توی اینکه یه پسر بخواد زنش خوشگل و خوش اندام باشه ... البته من خودمم یکم تو دسته ادمای ظاهربین قرار میگیرم ، چند باری چوبشم خوردم راستش این چیزا اونقدرا هم دقیق نیست . خود من تا قبل اینکه عاشق همسرم بشم همیشه توی تخیلاتم مرد رویاهام یه پسر سفید و بور و هیکلی بود واس همینم به پسرای فاقد این ویژگی ها کلا توجهی نداشتم ولی درنهایت عاشق شوهرم شدم که نه سفیده نه بوره نه قد خیلی بلندی داره الانم که دیگه معیارای زیباییم از بیخ عوض شدن !! میخوام بگم شما هم ممکنه این فقط تصورتون باشه که ظاهر خیلی براتون مهمه چون عاشق کسی نشدین (؟)

در کل اینکه بخواین همسرتون زیبا باشه چیز عجیبی نیست ولی اینکه اولویت اولتونه خطرناکش میکنه چون ممکنه بعدا یه خانوم خیلی زیبا بهتون معرفی شه ، شما به خاطر امتیاز زیباییشون به چیزای دیگه کم توجه شین و همین خدایی نکرده پشیمونی بیاره ... اگه جلوی این اتفاقو بگیرین ، اونقدام خواسته نا به جایی نیست ... واجب نیست از ذهنتون پاکش کنین ولی خب اهمیتشو کمتر کنین ... مثلا اگه ظاهر کسی جذبتون نکرد سمتش نرین ولی دیگه جوریم نشه که اگه هیکل و چهره باب میلتونو پیدا کردین سریعا بدویین طرفش ، بتونین دست نگه دارین .

+ نگران خانواده هم نباشین ، رک و واضح به مادرتون بگین من دختر با همچین ظاهری میخوام . البته یکم سیاست به خرج بدین نگین دختر زیبا و خوش هیکل میخوام که بعدش بخوان سریع جبهه بگیرن ... به جای این جزییات بدین : مثلا به مادرتون بگین از بین دخترای فلان قدی ، با هیکل فلان جوری که رنگ پوستشونم اینجوریه ، بگردین یه دختر با حجب و حیا واسه من پیدا کنین ... یعنی یکم جزییات بدین بهشون که دنبال کی بگردن . ته تهش اینه بهتون میگن پسرم ظاهربین نباش دیگه ... حالا یا میتونن و قانعتون میکنن که توجه به ظاهر جالب نیست یا نمیتونن نظرتونو عوض کنن و براتون دنبال یه خانم زیبا میگردن .

+ درباره وسواستون روی ظاهر هم پیشنهاد من اینه که : ویژگیای ظاهری که براتون مهمه رو اولویت بندی کنین . مثلا چیزایی که توی فیزیک یه فرد به هیچ وجه نمیتونین تحمل کنین رو داشته باشین ، از اونطرفم چیزایی که خیلی براتون دلچسبه رو رتبه بندی کنین ... وقتی اینکارو انجام دادین روی اولویتای اول متمرکز شین و سعی کنین بقیه رو توی ذهنتون کمرنگ تر کنین ... من خودم هروقت اولویت بندی میکنم ذهنم منظم تر میشه و بیشتر میفهمم چی میخوام ، شاید واس شما هم جواب داد ( بد نیست این کارو واس معیارای اخلاقی هم انجام بدین )

موفق باشین

3. 2 کاربر از پست مفید آوای بهشت تشکرکرده اند .

Wishbone (پنجشنبه 18 خرداد 96), ستاره زیبا (پنجشنبه 18 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

دوست عزیز زیباییه ظاهر اولویت اوله شماس و راحت و ریلکس به خونوادتون بگین که سراغه همچین کیس هائی برن ..خجالتو بذارید کنار

چون اینجوری تعداد کیس هائی که به شما معرفی خواهد شد گلچین شده و شما سردرگم نخواهید ماند

اینو هم اضافه کنم که که تو پسندیدنه ظاهر وسواس زیاد به خرج ندید و دنباله کیس های خیالی نباشید..

و گول حرفائی مانند ظاهر بعد مدتی عادی خواهد شد رو نخورید..

حتما کنار ظاهر زیبا , اخلاق و هم به حساب بیارید.. چون این دو تا سوای هم مشکل سازه

با فشار خونواده هم ازدواج نکنید حتی اگه سنتون بالا بره

5. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

Wishbone (پنجشنبه 18 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    67

تشکرشده 120 در 63 پست

Array
    سلام
    خیلی ممنونم از آوای بهشت و آقای جوادیان عزیز

نه، اینکه فقط و فقط ظاهر فرد رو ببینم و از هول حلیم بیافتم تو دیگ، خوشبختانه پدر منطق رو در آوردم و اینطوری نیستم! :)
    ولی خوب بالاخره اگه معیارهای انتخاب رو مثل الگوریتم بنویسیم، گام اول اون ظاهر هست که اگه اوکی نشه دیگه بقیه مراحل طی نمیشه.

با مادرم تو بقیه موارد راحتم ولی راستش در این یه مورد خیلی خیلی خجالتی هستم. مگر اینکه به خواهرم بگم تا حدودی.

از یه طرفی هم تو معیارها هم ریز بین هستم. ببخشید ولی از تناسب صورت گرفته تا حتی انحنای ساق پای همسرم هم برام مهم و جالبه.
    حتی درگیر این مسئله هم هستم که (با عرض معذرت فراوان!) خوب وقتی من نمی تونم تا حدی صمیمی باشم که اندام همسر آینده ام رو ببینم دیگه چه فایده. البته میدونم که اخلاقا باید صیغه محرمیت خونده بشه تا دختر و پسر بیشتر با هم آشنا بشن ولی خوب متاسفانه تو جامعه ما خود صیغه محرمیت یه نوع مسئولیت عرفی میاره و آدم از رد کردن طرف مقابل عذاب وجدان میگیره.

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

به نظر من

1- اصلا از معیارهای ظاهریت کوتاه نیا. اینقد که شما روش تاکید داری و خودت هم می دونی برات غیر قابل چشم پوشیه، در آینده می شه برات دردسر. پس تا مطمئن نشدی طرف را از نظر ظاهری قبول کردی، با زندگی خودت و کس دیگه بازی نکن.

2- در این مورد به حرف خانمها خیلی توجه نکن. خانمها بصری نیستن. عاشق شدنشون فرق داره. چیزایی که باعث جذبشون می شه متفاوته.
    اگه هم نصیحت و مشاوره دوستانه می خوای از مردها باید بپرسی ...

3- این حد سختگیری که شما دارید برام عجیب بود. انحنای ساق پا دیگه چیه؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

8. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

Hildaa (پنجشنبه 18 خرداد 96), نیلوفر:-) (پنجشنبه 18 خرداد 96), Wishbone (پنجشنبه 18 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 31 فروردین 98 [ 00:26]
    سطح
    34
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 125
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    244

تشکرشده 133 در 54 پست

Array
    خیلی برام جالبه که می بینم آقایون تا این حد،‌ دغدغه ی زیبایی خانوم هاشون رو دارن و یه بخشیش اصلا برام قابل درک نیست که چرا؟؟
    منکر مهم بودن زیبایی نمیشم ولی نه تا این حد که بخوای یه خانومو صیغه کنید که ببینید آیا بدنش مطابق میل شما هست یا نه؟
    یعنی از روی لباس و صورت و ظاهر، رنگ پوست و فرم بدن دستتون نمیاد؟
    ایشالا به کسی که آرزوتونه و خوشبختی دنیا و آخرتتون در گرو اونه برسید

10. کاربر روبرو از پست مفید Hildaa تشکرکرده است .

Wishbone (پنجشنبه 18 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    67

تشکرشده 120 در 63 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    سلام

به نظر من

1- اصلا از معیارهای ظاهریت کوتاه نیا. اینقد که شما روش تاکید داری و خودت هم می دونی برات غیر قابل چشم پوشیه، در آینده می شه برات دردسر. پس تا مطمئن نشدی طرف را از نظر ظاهری قبول کردی، با زندگی خودت و کس دیگه بازی نکن.

2- در این مورد به حرف خانمها خیلی توجه نکن. خانمها بصری نیستن. عاشق شدنشون فرق داره. چیزایی که باعث جذبشون می شه متفاوته.
    اگه هم نصیحت و مشاوره دوستانه می خوای از مردها باید بپرسی ...

3- این حد سختگیری که شما دارید برام عجیب بود. انحنای ساق پا دیگه چیه؟
    خیلی ممنونم شیدا خانم
    البته کم و زیاد در دوره و اطراف دیدم که در حالت کلی افرادی هم سن و سال من و با این معیارها کم نیستند . به عنوان مثال از دوستان خودم کسانی بودن که یکی ظاهر براش مهم نبوده و خیلی رله طرف رو پسندیده، یکی صبر کرده و با کسی ازدواج کرده که به دلش میشینه و بعضی ها هم مثل من زیادی سخت گیرن و فعلا کیس خاصی رو پیدا نکردن :)

حرفتون کاملا صحیحه. اینکه میگم دیدگاه خانواده ام (یعنی همون مادر و خواهر عزیزم) با من متفاوته همینه که چون میخوان یه همجنس خودشون رو انتخاب کنن برای من ، ظاهر براشون اولویت نداره یا اصلا مهم نیست ولی برای من مهمه طبیعتا چون جنس مخالف هستم. آخه دیدم تو بحث ها اشاره کردن که مثلا فلانی فقط دنبال خوشگلی طرف بوده و به نظرشون معیار عاقلانه ای نیست تقریبا!
    ولی دقیقا عین حرف شما ، مواردی که بعضی از دوستان و آشنایان متاهل برای من متذکر شدن در انتخاب همسر به واقعیت نزدیک تر و صادقانه تره.

والا قبول دارم شاید سخت گیری غیر عادی باشه ولی خوب این طبیعت جنس مذکر هست ، به قول معروف شما مو می بینید و ما پیچیش مو:) دقیقا هم همینطوره. کلا انحنا ها و یا به اصطلاح Curves که مختص بدن جنس مونث هست برای جنس مخالف ( نه شاید همه) جذابیت فوق العاده خاصی داره. والا ندید بدید نیستم ولی چیکار کنم اصلا دست خودم نیست. ذاتیه :) تا جایی که حتی پرز بعضی نقاط بدن همسر آینده ام برام جالبه. یعنی در این حد. البته خودم به هیچ وجه این رو بیماری نمی بینم بلکه از دید مثبت بهش نگاه میکنم. چه عیبی داره!

نقل قول نوشته اصلی توسط Hildaa نمایش پست ها
    خیلی برام جالبه که می بینم آقایون تا این حد،‌ دغدغه ی زیبایی خانوم هاشون رو دارن و یه بخشیش اصلا برام قابل درک نیست که چرا؟؟
    منکر مهم بودن زیبایی نمیشم ولی نه تا این حد که بخوای یه خانومو صیغه کنید که ببینید آیا بدنش مطابق میل شما هست یا نه؟
    یعنی از روی لباس و صورت و ظاهر، رنگ پوست و فرم بدن دستتون نمیاد؟
    ایشالا به کسی که آرزوتونه و خوشبختی دنیا و آخرتتون در گرو اونه برسید
    ممنونم هیلدای عزیز
    خوب بالاخره ما مذکر هستیم و شما مونث. این طبیعت انسان هست و زیبایی طبیعت هم همینه :)

اگه قبول کنیم که روابط زناشویی و ارتباط نزدیک زن و شوهر از شاکله های اصلی زندگی مشترک و پایداری اون هست خوب باید به سلیقه خودمون احترام بذاریم.
    تو همین جامعه خودمون خیلی افراد هستن که قبل رسمی شدن آشنایی و قبل ازدواج حتی بدون صیغه محرمیت، با هر ترفندی از مو به موی بدن طرف مقابل مطلع میشن. حالا میتونیم بگیم متاسفانه

ولی خوب اگه عرفا و اخلاقا به قضیه نگاه کنیم بهتره هر دو طرف موقتا به هم محرم بشن .

البته باز اینم به دیدگاه هر دو طرف بستگی داره. بعضی ها هستن که محرمیت با خوندن یه پاراگراف و یه برگ کاغذ رو قبول ندارن و عقل و منطق خودشون رو ترجیح میدن.

در کل از رو لباس که خوب ما مرد ها چشامون مادون قرمز نیست که دیگه همه چی رو تشخیص بدیم! البته به شرطی که خانم ها هم صادقانه لباس بپوشن ( شوخی کردم ;) )
    ویرایش توسط Wishbone : پنجشنبه 18 خرداد 96 در ساعت 22:53

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 مرداد 99 [ 22:16]
    سطح
    64
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 271
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    130

تشکرشده 285 در 148 پست

Array
    سلام
    عذر میخوام که این حرف و میزنم ، ولی شما که تا این حد فیزیک و ظاهر براتون مهمه ، آبا خودتون دارای ظاهر و تناسبات فوق العاده هستین ؟ قد وزن چهره و اون تناسباتی که ازش صحبت میکنین ؟ چون صد در صد ، اون خانم فوق العاده زیبایی که قرار با شما ازدواج کنه ، یکنفر که از نظر ظاهری ، باهاش هم سنخ باشه رو انتخاب میکنه !!!!
    و یه نکته دیگه ، فکر نمیکنم ، زیبایی ظاهری به تنهایی باعث یه زندگی خوب و موفق بشه برای شما ! همه چیز رو باید نسبی در نظر گرفت ، چه بسا یه خانم فوق العاده زیبا ممکنه اخلاقای غیر قابل تحمل داشته باشه !
    موفق باشید

13. کاربر روبرو از پست مفید نجمه چ تشکرکرده است .

Wishbone (شنبه 20 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

من بازم تاکید میکنم خجالتو بذارید کنار و جوری بهشون غیر مستقیم منظورتونو برسونید که اونام متوجه بشن و از الویت هاتون بخاطر حرفای مادر و خواهرتون نگذرید

در این باب یه چیزیرو بهتون بگم.. اونم اینه که شما فوق العاده بصری هستید عینه من

و این دید شما نسبت به همسر آینده باید مواظب باشید سمت ایده ال گرائی نره .. اگه از ایده ال گرائی اطلاعاتی ندارید حتما سرچ کنید و مطالعه بفرمائید تا در دامش گرفتار نشید

15. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

Wishbone (جمعه 19 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    53
    دستاوردها:
    تشکرها
    67

تشکرشده 120 در 63 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نجمه چ نمایش پست ها
    سلام
    عذر میخوام که این حرف و میزنم ، ولی شما که تا این حد فیزیک و ظاهر براتون مهمه ، آبا خودتون دارای ظاهر و تناسبات فوق العاده هستین ؟ قد وزن چهره و اون تناسباتی که ازش صحبت میکنین ؟ چون صد در صد ، اون خانم فوق العاده زیبایی که قرار با شما ازدواج کنه ، یکنفر که از نظر ظاهری ، باهاش هم سنخ باشه رو انتخاب میکنه !!!!
    و یه نکته دیگه ، فکر نمیکنم ، زیبایی ظاهری به تنهایی باعث یه زندگی خوب و موفق بشه برای شما ! همه چیز رو باید نسبی در نظر گرفت ، چه بسا یه خانم فوق العاده زیبا ممکنه اخلاقای غیر قابل تحمل داشته باشه !
    موفق باشید
    سلام .
    خواهش میکنم. اتفاقا انتظار طرح این سوال رو از دوستان داشتم. چون قبلا در کنار این دغدغه، خود این سوال هم برام مطرح بوده . ولی نه دیگه خدا رو شکر بالاخره یه چیزایی از قد و وزن و چهره و... تو وجودم هست که این خواسته هام رو معقول جلوه بده :)
    اینطوری هم نیست که تو جامعه مورد ریخته باشه ، یکی از سختی های کار همینه که فرد مورد پسند و سلیقه خودت رو پیدا کنی و طرف مقابل هم از تو خوشش بیاد.

بله تو پست قبلیم هم به دوستان عرض کردم که زیبایی شرط لازم هست ولی کافی نیست. یعنی برای شخص من معیار اول زیبایی هست و اخلاق و ... معیارهای بعدی که طبیعتا سعی میکنم این چند تا معیار به ترتیب برآورده بشن تا به ازدواج ختم بشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)