به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 12 خرداد 96 [ 18:47]
    سطح
    4
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 31.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

تفاوت سنی معکوس در ازدواج

سلام
    به همه دوستان
    تاپیک قبلی من خاطرتون هست
    تشکر می کنم اون موقع خیلی کمکم کردین اتفاقا به مشاوره های شما دوستان خوب گوش دادم . و تا یه مدتی راحت بودم .
    اما متأسفانه موضوع اون طور که می خواستم تمام نشد.
    آقای مرتبط برای خواستگار آمدن حالا من چه کنم
    یه خلاصه ای از تاپیک قبلی رو می نویسم
    امسال شدم یه خانم سی و شش ساله ساکن تهران. مستقل زندگی می کنم شاغلم و مشکل مالی ندارم گذشته سختی داشتم که هنوزم از اون زخم رنج تنهایی برام مونده دو ماه پیش همکاری داشتم که نه سال از من کوچیکتر بود برای من مثل یه برادر کوچک بود راه بیراه به من محبت می کرد آدم ساکتی هستم کمتر کسی از زندگی شخصی من چیزی می دونه به اقتضای شغلم شماره همراهم را بیشتر همکاران دارن و ارتباطات مجازی کاملا کنترل شده و محترمانه هست تمام سعی ام رو کردم که احساسات وارد زندگیم نشه .یه روز همین همکارم چندتا آهنگ فرستاده روی تلگرام این توضیح رو بدم اوقات فراغت موسیقی کار می کنم و ایشون می دونستن منم تشکر کردم بابت ارسال آهنگها چند روز بعد مطالب عاشقانه می فرستاد چشمام گرد شده بود و یه دفعه موضوع علاقه اش رو پیش کشید اولش خندیدم بلند خندیدم بهش گفتم نه سال ازش بزرگتر گفت سن یه عدده و ادامه داد یه ماهی گذشت برام شده بود سرگرمی اصلا حتی تصور هم نمی کنم که به یه نفر با این تفاوت سنی علاقمند باشم و اونقدر اصرار و اصرار کرد که یه جورایی دارم بهش فکر می کنم حتی وقتی گفتم یه بار نامزد داشتم تو جوونی و جدا شدم گفت برام مهم نیست . خیلی از خودم می ترسم می دونم که این کارم درست نیست اما شب که میشه با دو تا سلام و پیامک عاشقانه دوباره باهاش حرف می زنم هر شب هم بهش می گم فکرش اشتباهه حتی دو سه تا دختر خوب بهش پیشنهاد دادم ولی میگه تمام تلاشش رو می کنه تا من راضی بشم فکرم خیلی درگیر شده کتاب خوندن و ... و همه چیز رو گذاشتم کنار شده برام عادت که یه پیام بفرسته مدام سرم تو گوشیه خیلی از خودم خجالت می کشم اون همه چارچوب برای خودم درست کردم ببین به کجا رسیدم... به نظرتون چه کنم به علاقه اش جواب مثبت بدم؟

من ارتباطم رو قطع کردم و به ایشان گفتن اگه مایلن برای می تونن رسما برای خواستگاری برن پیش خونواده ام که اون وقت پاسخ می دهم جوابم مثبت هست یا خیر.
    تا مدتها با احترام تمام با من رفتار می کرد ولی دو هفته پیش اومد خواستگاری و حالا من و مانده ام و احساسی که می دانم وجود دارد.
    روزی هزار بار با خودم می گویم این ازدواج با فاصله سنی معکوس درست نیست و او روزی چند بار پیغام می فرسته و منتظر جواب منه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 دی 00 [ 21:34]
    سطح
    86
    Level completed: 97%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    3,454

تشکرشده 2,695 در 688 پست

حالت من
    Narahat
    Array
    سلام
    واقعا نمیفهمم چرا ما ایرانیا اینقدر این عدد شناسنامه ای رو بزرگ کردیم تا جایی که خوشبختی وبدختی وسرنوشت یکی رو به اون نسبت میدیم
    چرا شخصیت یه ادم رو جدای از سن شناسنامه ایش در نظر نمیگریم
    خواهر زاده خودم پسره همسرش 7سال ازش بزرگتره وعاشقانه دارن زندگی میکنن هر روز هم از زندگیش راضیتره یکی دیگه تو خانواده ما از شوهرش 20سال بزرگتره چندین ساله دارن زندگی میکنن زنه هر روز جونتر میشه الان دوتا بچه هم دارن هیچ وقت نشنیدیم مشکلی داشته باشن همکار خودم تو دانشگاه از شوهرش 12 سال بزرگتر بود چندسال پسره خودش به اب اتیش زد تا بهش رسید واینقد رمیتونم مثال بزنم ازدواجهای با اختلاف سن معکوس که واقعا برای من یکی خیلی مسخره است به خاطر یه عددیکی بخواد یه شانس تو زندگی از خودش یا یه نفر دیگه رو بگیره
    اگه پسر واقعا بخوادهمجوره پای این مسئله ایستاده براش مهم نیست خود شما وشخصیت شما براش مهمید نه سن سالتون نه اینکه مثل کالا بخواد نگاه کنه که تاریخ انقضاتون کی هست مثل 80درصد مردای ایرانی برای زن تاریخ مصرف تعیین میکنن دخترا رو سن سالشون ارزش گزاری میکنن برای ازدواج
    ومهمتر خانوادش مشکلی ندارن چرا بایداینقدر خودتون برای تصمیم گیری اذیت کنید
    چند جلسه برین مشاوره بیشتر اشنا بشین در نهایت با خیال راحت تصمیم بگیرین این همه استرس دودلی وسرزنش کردن خود واحساستون نداره
    مرا با حقیقت
    بیازار
    اما،
    هرگز با دروغ
    آرامم نکن.

ویرایش توسط abi.bikaran : پنجشنبه 11 خرداد 96 در ساعت 11:47

3. 2 کاربر از پست مفید abi.bikaran تشکرکرده اند .

دريا88 (جمعه 12 خرداد 96), غبار غم (جمعه 12 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

چن تا کاربر همچین سوالاتی در این جا مطرح کردن و بیشتر دوستان بالاتفاق نظر دادن که خودداری شود ..

حالا اگه فاصله سنی یکی دو سال بود میشد امیدواری داد

اما فاصله نه سال حتی اگه پسر بزرگتر باشه توصیه نمیشه چه برسه دختر از پسر بزرگتر باشه

ولی برای اینکه مطمئن بشید یه جلسه تشریف ببرید مشاوره و تست شخصیت و تست ازدواج پر کنید تا راحتتر بتونید با جواب مشاور تصمیم بگیرید

در این بین استثنائاتی هم وجود داره , ازدواج کردنو دارن زندگی میکنند ولی هیچ کس از درونشون اطلاعی نداره

نمیخوام بترسونمتون ولی اگه شکست دوباره ای بخورین از این هم تنها تر میشید .. اگه اون اقا اسیر احساسات شده باشه واقعا بعدا کارتون سخت تر خواهد شد

بازم میگم برای اطمینان به چن تا مشاور زبده و متخصص مراجعه کنید..

یه بار تنهائی تشریف ببرید و بار دوم دو تائی

5. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

...zahra (پنجشنبه 11 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 بهمن 96 [ 01:21]
    سطح
    8
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    101

تشکرشده 15 در 9 پست

Array
    به نظر منم حتما مشاوره ازدواج برید...مخصوصا که شما قبلا یه شکست داشتید الان باید بیشتر دقت کنید که خدای نکرده دوباره آسیب نبینید...فعلا نزارید احساسات از عقلتون پیشی بگیره...این آقا اگر از همه نظر برای ازدواج با شما مناسب باشه باز هم اختلاف سنی معکوس شرایط خودش رو داره که باید ببینید براتون مشکل بوجود میاره یا نه.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 شهریور 00 [ 17:32]
    سطح
    59
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 86
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    373

تشکرشده 325 در 136 پست

Array
    به هیچ عنوان همچین ریسکی را انجام ندید مگر با مشاوره.هر چند به نظر من حتی مشاوره هم لازم نیست.
    من افراد زیادی را دیدم که اختلاف سنی بالاتر از شوهرشون داشتن و خیلی به مشکل برخوردند. هر چند اگر از بیرون به زندگیشون نگاه میکردی به نظر میومد هیج مشکلی نداشته باشند.
    این را حتما در نظر بگیرید که چهارسال دیگه شما یک خانم چهل ساله هستید که بچه داری همسرداری همراه کار بیرون از خونه خستتون کرده اما همسرتون یه مرد سی و یک ساله و در اوج جوانی.
    واین با وجود جامعه امروزی خیلی خطرناکه.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    از همه شما دوستان خوب ممنونم . کاملا درست میگین این موضوع اشتباهه خودم به خوبی میدونم اما این آقا و نحوه حضورش در زندگی من باعث شده تا احساساتم جلوی منطق باشه اگه کسی به خودم بگه با این تفاوت سنی میخوام ازدواج کنم قطعا بهش میگم نه ولی با خودم میگم رنج تنهایی تا کی؟ آدمی که به شدت به احساس و روح و جسم شما احترام میگذاره نمیشه بهش فکر نکرد.
    من چه جوری با این احساسم کنار بیام ؟ چه جوری بهش بگم به دردش نمیخورم که راحت دست برداره. اتفاقا امروز بهش گفتم بریم مشاوره . میگه جواب همه مشاورا رو میدونم جواباشون با پاسخی که تو این مدت از خودتون شنیدم یکی هست همه تون میخواین بگین من احساساتی هستم این ازدواج نتیجه اش شکسته. الانم سر درد شدیدی دارم و واقعا به خاطر این موضوع دارم از هم میپاشم خدایا این دیگه چه مدل ازمشکله؟

9. کاربر روبرو از پست مفید baran96 تشکرکرده است .

Ramin231 (پنجشنبه 11 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    میدونین واقعیت اینه که من چند سال قبل عقد کردم و در دوران عقد جدا شدم اون زمان آقایی که همسر من بود حتی جسم من رو تحقیر میکرد چشمام دستام و حتی روحیات منو به سخره میگرفت اعتماد به نفس منو از من گرفت ولی این آقا کاملا برعکس از پوشش من تعریف میکنه تا ستایش روحیات من. و یه خلا و کمبود تو زندگیم داره پر میشه. و یه ترس شدید به وجود اومده . دو تا احساس خطر میکنم یکی حضور این آقا و آینده و دیگری از دست دادن این آقا. برام دعا کنید بهم کمک کنید بدجوری بهم ریختم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 اردیبهشت 99 [ 17:23]
    سطح
    45
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 160
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    532

تشکرشده 229 در 100 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط baran96 نمایش پست ها
    از همه شما دوستان خوب ممنونم . کاملا درست میگین این موضوع اشتباهه خودم به خوبی میدونم اما این آقا و نحوه حضورش در زندگی من باعث شده تا احساساتم جلوی منطق باشه اگه کسی به خودم بگه با این تفاوت سنی میخوام ازدواج کنم قطعا بهش میگم نه ولی با خودم میگم رنج تنهایی تا کی؟ آدمی که به شدت به احساس و روح و جسم شما احترام میگذاره نمیشه بهش فکر نکرد.
    من چه جوری با این احساسم کنار بیام ؟ چه جوری بهش بگم به دردش نمیخورم که راحت دست برداره. اتفاقا امروز بهش گفتم بریم مشاوره . میگه جواب همه مشاورا رو میدونم جواباشون با پاسخی که تو این مدت از خودتون شنیدم یکی هست همه تون میخواین بگین من احساساتی هستم این ازدواج نتیجه اش شکسته. الانم سر درد شدیدی دارم و واقعا به خاطر این موضوع دارم از هم میپاشم خدایا این دیگه چه مدل ازمشکله؟
    سلام...
    بنظرم بجای اینکه روی همین یک مشکل تمرکز کنید، به بقیه مسائل موجود بپردازید. به فرض ایشون تفاوت سنی نداشتند، شما چه مراحلی رو بعد از خواستگاری طی میکردید؟ (تحقیق،آشنایی با خانواده،مشاوره،شناخت، ...)

اینکه این تفاوت سنی خیلی مهمه و زیان های خودش رو داره، دوستان توضیحات کافی دادند.
    اما خود شما چرا در بن بست هستید؟سن فقط یکی از معیارهاست. یعنی با بقیه اصلا مشکل ندارید؟!!
    پله به پله مراحل رسمی رو پیش برید و حتما کار رو به مشاوره بکشونید. بجز موضوع سن، ببینید از نظر شخصیت، اخلاق و سایر ویژگی ها ایشون در چه طبقه ای هستند.

اگر واقعا عاشق شما هستند و این مورد رو عاقلانه هم پذیرفتند که چه عواقبی میتونه داشته، همچنین اگر شما هم بعد از اتمام تحقیقات و سایر شناخت ها، عاقلانه به این درک برسید که توانایی کنار آمدن با مشکلات آینده رو دارید، این ازدواج عاقلانه و عاشقانه خواهد بود...
    وقتی مسیر درست طی بشه، ضریب خطا پایین تر خواهد بود و در مورد درست بودن مسیر، تفاوت بین 36 سال یا 26 سال نیست...

درپایان،
    تعهد مرد به زن، وابسته به زیبایی و سر بودن زن نسبت به مرد نیست، بلکه عامل اصلی ایجاد حس تعلق بین دو طرف و ماندگاری این حس هست...سر بودن یا زیبایی کمک کننده هست.
    شاید الان ایشون با شما مشکلی نداشته باشند، 20 سال بعد، شما به مراتب شکسته تر از ایشون خواهید بود... این تعلق هست که باعث میشه چنین زندگی‌ای بعد از 20 سال از هم نپاشد. لطفا بجای تمرکز روی اختلاف سنی، با دید عاقلانه روی شخصیت و خانواده ایشون تمرکز کنید و ببینید چنین وفاداری یا تصمیمی گیری عقلانی‌ای در ایشون وجود دارد یا خیر...

12. 7 کاربر از پست مفید Ramin231 تشکرکرده اند .

...zahra (پنجشنبه 11 خرداد 96), فرشته مهربان (جمعه 12 خرداد 96), نیلوفر:-) (جمعه 12 خرداد 96), میس بیوتی (پنجشنبه 11 خرداد 96), جوادیان (جمعه 12 خرداد 96), دیده (جمعه 12 خرداد 96), ستاره زیبا (شنبه 13 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط baran96 نمایش پست ها
    سلام

ایشون خودشونم میدونن که کارشون اشتباهه و واسه همین جرات اومدن به مشاور رو ندارن..

سوای مخالفت احتمالیه مشاور , مخالفت خونوادش هم اضافه خواهد شد.. و انها شمارو به چشم کسی که پسرشو فریب دادن نگاه خواهند کرد ( عذر میخوام از بیان صریحم)

نگاههای مردم وقتی با هم هستید

رفتار نا معلوم خونوادش با شما و شاید عدم پذیرش شما

احتمالا بعد از فروکش کردن عشق و هیجانات اولیه مشکلاتی از قبیله مقایسه هم به دید ایشون اضافه بشه

و در آخر میتونم بهتون بگم شاید هم هیچ کدام از این مشکلات برای شما بوجود نیاد ولی احتمالش زیادتر ..

شاید شما هم جزو اون چن درصد استثنائات بشید و زندگیه خوبیرو ادامه بدید ..

حالا اکه ایشون مشاوره نمیاد خودتون حتما یه جلسه تشریف ببرید .. چون ریسک بالائی داره و شما یه بار مشکلات متاهلی رو حس کردین

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 خرداد 96 [ 05:06]
    سطح
    37
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 92
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    142

تشکرشده 45 در 15 پست

Array
    با سلام خدمت شما دوست عزیز

تجربه شخصی من در این زمینه خودم هفت سال از شوهر بزرگترم و 12 سال از زندگی مشترک ما میگدره خدا را شکر از زندگیم راضیم

جاری منم چند سال از شوهرش بزرگ تره 5 سال میشه که عروسی کرده تا جایی که من میدونم 90 در صد از زندگیش راضیه

یکی دگه از فامیل ها مون خانمش ازش چند سال بزرگتره ماشالله اینقدرخوش بخت هست و خانمش را دوست داره که نگو ونپرس یه روز که خونه شون بودیم برای مادرم میگه خاله جان من میدونم که هر کس همسرشو دوست داره ولی من احساس میکنم از همه کس بیشتر وبیشتر خانمم دوست دارم اونا دیگه تقریبا 25 سال یا بیشتر هم از زندگی مشترک شون گدشته ماشالله خوش وخوشحال زندگی شون را میکنن

ان شالله که تو هم هرچه که به صلاحت باشه برات رقم بخوره

15. 2 کاربر از پست مفید دريا88 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 12 خرداد 96), بارن (شنبه 13 خرداد 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)