به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 05 آذر 96 [ 15:24]
    سطح
    10
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

شك داشتن در مورد انتخاب كسي كه دوسش داري عادي است يا خير؟

با سلام خدمت عزيزان
    حدودا يه سال و نيم با آقايي دوست بودم به قصد ازدواج ، از همون ابتدا. خواستگارام رو بخاطر ايشون رد ميكردم و جواب منفي ميدادم و رو انتخابم تا حدود 90 درصد اطمينان داشتم. تا اينكه سه هفته قبل با بزرگتراش به خواستگاري اومدن.
    مادرم تا حدودي از آشنايي و وجود همچين شخصي تو زندگي من مطلع بود و تمام شرايط كار و خانواده و سن و اينجور چيزا رو ميدونست. اوايل بخاطر مسائل عرفي و شرعي خواستار تموم كردن رابطه بود كه من سرتق گري كردم
    الان كه به خواستگاري اومدن مادر و پدرم مخالف هستن و ميگن ما راضي نيستيم ولي خودت ميدوني.
    من كه تا قبل ازين خواستگاري درصد زيادي به انتخابم مطمئن بودم حالا دچار شك و ترديد شدم.
    مخالفت خانوادمم يكي بخاطر كارش هست كه ميگن تو مهندسي و اين يه كارمند ساده و تو بايد بالاتر ازين رو انتخاب كني. يا تو ليسانسيو اون فوق ديپلم. يه ايراد ديگه هم كه هست و از همه بيشتر دليل مخالفتشونه هم هيكل بودن ما هستش. ميگن تو خوش قد و بالايي و همه توقع دارن همسرت متناسب با خودت باشه. و نگاه ها و حرفاي ديگران بعدها رو روحيه ت تاثير ميزاره
    تا قبل ازين ماجرا من با كارش مشكل آنچناني نداشتم چون ميديدم كه تلاش زيادي براي بهبود شرايطش داره و حتي بخاطر حق حساب ندادن يه رتبه نزول كرد. آدم فوق العاده با اخلاق و خانواده دار و بافرهنگيه
    در مورد تحصيلاتم اصلا برام ملاك نيست بر خلاق خانوادم. در مورد ظاهر خب درسته منم از آدم خوش هيكل بدم نمياد ولي بخاطر ويژگي هاي ديگه اين آقا با اين قضيه تقريبا كنار اومده بودم.
    تا زماني كه خانوادم بناي مخالفت گذاشت. باورتون ميشه تو اين سه هفته دو روز ميگم آره ميخوامش روز بعد دوباره دچار ترس و ترديد ميشم
    حس اينكه خانوادمم قبولش ندارن برام سخته، يعني اگر رضايت بدن از سر ناچاري و بخاطر دل ماست. نميتونم تصميم بگيرم هرچقد كه مقاله ميخونم و مشكلات مشابه دوستان رو ميخونم
    لحظه اي مقاله اي ميخونم كه ميگه ظاهر بعد يه مدت عادي ميشه و مهم اخلاقه ، به تصمصمم مصمم ميشم. لحظه ي بعد ياد حرف اطرافيانم ميفتم مردد ميشم. شايد اگر خانوادم از انتخابم حمايت ميكردن دچار اين دودلي شديد نميشدم.
    نميدونم كساي ديگه هم دچار ترديد ميشن يا فقط منم !! نميدونم عاديه اين ترديد و اضطراب يا نه!! گاهي ميگم تمومش كنم و ازين وضع خودمو نجات بدم به يكباره همه محسناتش جلو چشمم مياد و اينكه چقد براي زندگي آينده نقشه داشتيم دوباره ميفتم تو همون چاهي كه بودم
    هيييييچوقت فكر نميكردم اين مشكلات ازدواجم برا من پيش بياد و فقط براي بقيه س

2. کاربر روبرو از پست مفید sama28 تشکرکرده است .

Ramin231 (سه شنبه 09 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 23:01]
    سطح
    25
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    نمیدونم من توهم زدم یا مشکلات ادمها اینقدر شبیه همه؟! من که فکر کنم شما با اکانتهای مختلف حداقل 3-4 باری این موضوع رو اینجا گذاشته باشید. اگر اینقدر تردید دارید چرا به جای اینکه خودخوری کنید دوتایی پیش یه مشاور نمیرید تا همه جوانب امر رو براتون باز کنه ؟ فکر میکنم اینطوری بهتر نتیجه بگیرید تا اینکه هر چند روز بیاد دوباره این موضوع رو اینجا مطرح کنید و باز فرداش تحت تاثیر حرفهای اطرافیان منصرف شید

4. 3 کاربر از پست مفید hana00200 تشکرکرده اند .

Ramin231 (سه شنبه 09 خرداد 96), جوادیان (چهارشنبه 10 خرداد 96), صبا_2009 (سه شنبه 09 خرداد 96)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 فروردین 03 [ 00:47]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,372

تشکرشده 6,343 در 1,786 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sama28 نمایش پست ها
    حدودا يه سال و نيم با آقايي دوست بودم به قصد ازدواج ،، از همون ابتدا. خواستگارام رو بخاطر ايشون رد ميكردم و جواب منفي ميدادم و رو انتخابم تا حدود 90 درصد اطمينان داشتم.

...باورتون ميشه تو اين سه هفته دو روز ميگم آره ميخوامش روز بعد دوباره دچار ترس و ترديد ميشم

نمیتونم تصميم بگيرم

نميدونم كساي ديگه هم دچار ترديد ميشن يا فقط منم !! نميدونم عاديه اين ترديد و اضطراب يا نه!! گاهي ميگم تمومش كنم و ازين وضع خودمو نجات بدم به يكباره همه محسناتش جلو چشمم مياد و اينكه چقد براي زندگي آينده نقشه داشتيم دوباره ميفتم تو همون چاهي كه بودم
    هيييييچوقت فكر نميكردم اين مشكلات ازدواجم برا من پيش بياد و فقط براي بقيه س

سلام...متاسفانه مثل بسیاری که به این سایت مراجعه کردن واینجا از مشکلاتشون حین انتخاب گفتن،شما هم راه رو برعکس رفتی.اول آشنایی و صمیمیت بعد سنجیدن وارزیابی وانتخاب.در صورتی که پیشنهاد ما توی این تالار اول ارزیابی زیر نظر خانواده و بعد از طی این مراحل ونامزدی اونوقت صمیمیت....دلیلش هم بسیار واضح هست احساسات نباید موقع انتخاب وارزیابی درگیر بشه تا به راحتی و عاقلانه بتوانی تصمیم بگیری.

جواب سوالی که در تایپیکت عنوان کردی اینه که این تردید عادی نیست و نباید با این تردید وارد زندگی مشترک بشوی.

ارزشها توانایی ها تجارب سلیقه شخصیت علایق وخودشناسی شما بسیار تعیین کننده نوع انتخابت هست بخصوص در مورد مسائل ظاهری. بنابرین برای حل این مساله نیاز به زمان داری زمانی که در اون صمیمیت و دوستی بین شما و خواستگارت برقرار نباشد(چون نامزد هم نیستید و برای تشخیص بهتر باید از احساساتی شدن دوری کنید)
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

6. کاربر روبرو از پست مفید ammin تشکرکرده است .

Ramin231 (چهارشنبه 10 خرداد 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)