به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 06 خرداد 96 [ 23:24]
    سطح
    1
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

فکر می کنم کابینت ساز قصد فریب کاری داره!

سلام خدمت همه عزیزان. یه مشکلی برامون پیش اومده و عاجزانه ازتون درخواست کمک و راهنمایی دارم. (لطف می کنین حوصله می کنین و متن طولانی رو می خونین)

یه مدت پیش تصمیم گرفتیم آشپزخونمون رو کابینت کنیم (کابینت نداره و مادر بیمارم براش سخته که بعد این همه سال تو اون آشپزخونه کوچیک و بی نظم کار کنه). بعد از اینکه از تصمیمون مطمعن شدیم رفتیم پیش بهترین کابینت ساز شهرمون (شهر کوچیک). کابینت خونه یکی از فامیلمون رو درست کرده بودن و ما که فک کردیم دیدیم کارش خوبه. رفتیم مغازه، همکار اون آقا نمونه کار نشونمون داد، یکم توضیح داد، و یه دسته حدودا 50 تایی رنگ از نوع کابینتی که تعیین کرده بودیم نشونمون داد و ما هم تاکید کردیم که رنگ ملایم و روشن می خوایم. چن روز بعد اومدن خونمون و اندازه گرفتن و باز توضیح دادن و قرارداد نوشتن، به این صورت که یه تومن پیش بدیم تا کار رو شروع کنن (مثه همه کابینت سازی های شهر).

دوباره اومدن و اندازه ها رو مجدد تعیین کردن و یکم همفکری کردیم که چی کجا باشه و به توافق رسیدیم. گفتیم رنگش چی میشه گفتن که چن روز دیگه زنگ میزنم بیاین مغازه رنگ و انتخاب کنین.
    رفتیم مغازه و باز یه بغل نمونه رنگ دیدیم و یکیش رو پسندیدیم و ایشون در اون بین رو یه رنگ دیگه اصرار داشتن و ساکت و اخمو بودن. گفتن میرم تهران نمونه جدید بیارم صداتون می کنم. ولی رو نمونه مورد پسند ما علامت زدن.

دوباره چن روز صدامون کردن که کار شروع شده و بیاین رنگ و ببینین. رفتیم، چشمتون روز بد نبینه دیدیم اولا اون رنگی که ما پسندیده بودیم نیس و یه رنگ دیگه س، درثانی ایشون از این رنگ کمترین استفاده رو می کنه و رنگ اصلی درا و سطح کار کابینت قرمز- قهوه ای خیلی تیره س!!! اونجا من و ماردم گفتیم که اصلا این رنگ و نمی خوایم و اصلا ازش استفاده نکنین و باز ایشون یا ساکت بودن یا اخمو جوری که انگار ما به ایشون بدهکاریم. من و مادرم گفتیم که رنگی که پسندیدیم چی شد، گفت از ترکیه میاد نمیشه دقیقا همون باشه! اگه اون و می خواین باید منتظر بمونین، گفتیم باشه منتظر میمونیم گفتن نه نمیشه، و رنگا دقیقا اونا نمیشه!!!

خلاصه من و مادرم اومدیم خونه و واقعا ناراحت بودیم و من بیشتر ناراحت و شرمنده بودم، چون به اصرار من رفته بودیم پیش اون آقا!

دیروز مادرم گفتن بیان خونمون گله می کنن ولی من با مادرم بحث کردم که خودتو کوچیک نکن، اما امروز واقعا خودم به این این نتیجه رسیدم که اون آقا واقعا قصد کلاه برداری داره و به عبارتی یه تومنی که از ما گرفته رو اصلا خرج کابینت ما نکرده و می خواد تخته های مونده تو کارگاهشو به ما قالب کنه!

واقعا نتونستم با این مساله کنار بیام که ایشون سر ما کلاه بذاره، و ما هم لبخند و چایی و شیرینی تحویل اونا بدیم! از طرفی ما وضع مالی خوبی نداریم و اینطوری نیس که بگم اشکالی نداره چند سال بعد یه مدل دیگه نصب می کنیم، هرچند از حتی اگه پولدار بودیم نمی تونم به خودم بقبولونم که یکی تو روز روشن سر ما کلاه بذاره. و آشپز خونه ای که کوچیکه و اوپن نیس و خیلی فضای خفه ای داره بشه رنگ قرمز قهوه ای! اصلا با سلیقه ما جور نیس.

خلاصه امروز با مادرم به این نتیجه رسیدیم که فردا اول صب بریم مغازه و بگیم رنگ چی شد و ما رنگ قهوه ای تیره نمی خوایم. اگه قبول نکرد بیخیال اون یه تومن بشیم.

عزیزان ممنون میشم اگه کمکم کنید. نظر شما چیه؟ کاری که من و مادرم تصمیم به انجامش گرفتیم درسته؟ آیا میتونیم یه جور دیگه از حقمون دفاع کنیم؟..........میتونین راه بهتری پیشنهاد کنین؟ با توجه به اینکه بحث آبرو هم وسط هست چون شهر کوچیکه و خانواده ما هم به جز پدرم کسی اهل شکایت و این حرفا نیس........... ازتون سپاسگزارم

پ.ن: ما فقط تا فردا صب وقت داریم

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

اگه رنگ توی قرارداد ذکر شده، می تونید اعتراض کنید و پولتون را پس بگیرید. چرا بی خیال بشید؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

3. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

Sanama (جمعه 05 خرداد 96), sara 65 (جمعه 05 خرداد 96), نیکیا (شنبه 06 خرداد 96), بارن (شنبه 06 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    سلام. نه اصلا رنگ تو قرارداد ذکر نشده. حقیقتش اینه که من تحقیق کردم و سعی کردم همه جوانب رو بسنجم ولی واقعا دیگه فک نمی کردم ایطوری بشه. من اصلا نمیدونستم رنگ تو قرارداد میاد یا نه، راستش نمیدونم کجای کارمون اشتباه بوده، کسی رو هم نمیشناختیم که درست و حسابی ازش سوال بپرسیم.

عزیزم الان که رنگ تو قرار داد ذکر نشده چکاری میشه انجام داد؟ قانونش چیه اصلا؟ ......می خوام هم حقمونو بگیرم هم اینکه راه مسالمت آمیزی باشه...........

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 01 فروردین 98 [ 02:42]
    سطح
    65
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,478

تشکرشده 1,276 در 407 پست

Array
    سلام
    اون آقا حق نداره رنگی که شما انتخاب نکردین رو بسازه. به نظرم اصلا کوتاه نیاین و پیگیری کنین. یعنی چی که بیخیال پولمون بشیم؟! انقدر کابینت ساز همه جا زیاده شده که مشتری رو بالا سرشون میذارن، تازه اینا از شما طلبکار هم هستن؟؟ به مامانتون هم استرس وارد نکنین، خودتون فردا برین اول باهاشون صحبت کنین که به هیچ وجه این رنگ رو نمیخواین و هر چقدر زمان لازم باشه برای رنگی که سفارش دادین یا حداقل مشابه اون صبر میکنین. و اگه دیدین زیر بار نمیرن تهدید کنین که از صنفشون پیگیری میکنین و شکایت میکنین ازشون.
    به نظرم زیادی کوتاه اومدین و باهاشون خوب برخورد کردین که فکر کردن میتونن فریبتون بدن، خیلی جدی و قاطع باشین. اگه یک آقا هم همراهتون باشه شاید بهتر باشه

6. 3 کاربر از پست مفید sara 65 تشکرکرده اند .

Sanama (جمعه 05 خرداد 96), نیکیا (شنبه 06 خرداد 96), بارن (شنبه 06 خرداد 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara 65 نمایش پست ها
    سلام
    اون آقا حق نداره رنگی که شما انتخاب نکردین رو بسازه. به نظرم اصلا کوتاه نیاین و پیگیری کنین. یعنی چی که بیخیال پولمون بشیم؟! انقدر کابینت ساز همه جا زیاده شده که مشتری رو بالا سرشون میذارن، تازه اینا از شما طلبکار هم هستن؟؟ به مامانتون هم استرس وارد نکنین، خودتون فردا برین اول باهاشون صحبت کنین که به هیچ وجه این رنگ رو نمیخواین و هر چقدر زمان لازم باشه برای رنگی که سفارش دادین یا حداقل مشابه اون صبر میکنین. و اگه دیدین زیر بار نمیرن تهدید کنین که از صنفشون پیگیری میکنین و شکایت میکنین ازشون.
    به نظرم زیادی کوتاه اومدین و باهاشون خوب برخورد کردین که فکر کردن میتونن فریبتون بدن، خیلی جدی و قاطع باشین. اگه یک آقا هم همراهتون باشه شاید بهتر باشه
    سلام. باشه پس کوتاه نمیام. میدونین آخه خیلی از عواقبب کارم میترسم برا همین گفتم اگه دیگه خیلی گیر بدن بگیم اصلا اون پول و نمی خوایم وگرنه یه تومن واسمون خیلی ارزشمنده، یعنی همونطوری که گفتم برا همه پولش ارزش داره دیگه. خیلی می ترسم حرفی بزنم، بعدا بیان قبول کنن کار کنن اما تلافی کنن و کارو خراب کنن یا پول زیادی ازمون بگیرن. پیرارسال سر یه کامپیوتر شیش ماه علاف شدیم و یارو سرمون کلاه گذاشت. لازم به توضیحه که شهرمون اینجوریه متاسفانه و باید آشنا داشته باشی تا سرت کلا نره و اینکه شهر ما خیلی گرون فروشن.

پس من فردا میرم میگم اصلا اون قهوه ای رو کار نکنین، اگه چیزی گفتن باز کوتاه نیام؟
    آره حق با شماس، فک کنم برخوردمون خیلی خوب بوده ولی خب بازم دلیل نمیشه که اینطوری کنن آخه. یه چیزی بگم، به خاطر یه مشکل بزرگ تو زندگیمون ما از بوم افتاده ایم، الان کسی میاد خونمون گذشته مارو نمیبینه، وضع خونه رو میبینه یا خوش رفتاری مارو میبینه فک می کنه دور از جون هالو هستیم و هرکاری دوس دارن می تونن انجام بدن. چون ما اطلاعات خاصی نداشتیم همش می گفتیم هرچی صلاح میدونین (به جز رنگ و یه سری مسائل دیگه)، کف دستمون رو بو نکرده بودیم متاسفانه.

پیارسال یه کامپیوتر فروشی سرمون کلاه گذاشت، شیش ماهم علافمون کرد پولمونم خورد، جنس بنجلم گذاشت رو دستمون. به پدرم گفتم شکایت کنیم از صنفش، نمی دونم چرا گفت صنفا با اینا آشنان! شایدم پدرم اشتباه کرده بود. دیگه از اون موقع تا حالا چشمم ترسیده، نمی خوام اینم مثل همون بشه.

یه چیزی بگم؟ میگن از ترکیه میاد همونی که می خواین نمیشه، اگه اونو بخواین باید صب کنین، میگیم باشه صب می کنیم، میگه نه نمیشه! الان فردا بازم اینطوری گفتن من بحث صنف و بیارم وسط؟!. راستش خیلی از این کار می ترسم. حیف پول مامانم که من به باد دادم

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 21 تیر 96 [ 10:05]
    سطح
    3
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 3 پست

Array
    سلام
    آيا ايشون براى شما نمونه ى 3d تهيه كردن؟ اين از بايدهاى طراحى داخليه.حالا طراح و سازنده يا محيط اجراى پروژه هر چى ميخواد باشه.در ادامه ايشون ملزم هستن كه به لحاظ اجرا كاملا منطبق با طرحى كه نشونتون دادن عمل كنن.ضمنا بله عمده محصولات ام دى اف اگه ايتاليايى و ايرانى و غيره نباشن از تركيه وارد ميشن و به وفوووور در سراسر ايران موجوده.به طورى كه در عرض ٤ روز از تهران به چابهار منتقل ميشن بر فرض.پس اين حرفشون هم منطقى نيست.شما اصرار كنين كه صبر ميكنين ولى اگه از فلان تاريخ بگذره و ادعا كنن محموله نرسيده يك ميليون تومن رو پس ميگيرين.اينكه شهر كوچيكه اتفاقا چيز خوبيه.چون ايشونن كه بايد نگران ابرو و كاسبيشون باشن.اين رو در لفافه بهشون بگين.
    نگران نباشين.مساله پيچيده اى نيست.سخت نگيرين

9. 2 کاربر از پست مفید لاك پشت تشکرکرده اند .

Sanama (شنبه 06 خرداد 96), نیکیا (شنبه 06 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    عزیزم فردا برید مغازه شون و خیلی قاطعانه بگید که از رنگ قرمز و قهوه ای برای کابینت متنفر هستید!!! و به هیچ عنوان نمیپذیرید... اگر هم اون رنگی که میخاهید رو ندارن یا نمیارن قرارداد رو فسخ میکنید و پولتون رو میگیرید اگه هم با زبون خوش ندادن حتما سر و صدا کنید و پولتون رو بگیرید
    اخمو بودن هم شگردشونه تا شما کوتاه بیاید
    دلم میخاست جای شما بودم و فردا میرفتم این آدم های پر رو و کلاه بردار رو سر جاشون مینشوندم... حقه بازی و کلاهبرداری هم حدی داره

11. کاربر روبرو از پست مفید نیکیا تشکرکرده است .

Sanama (شنبه 06 خرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    ما هم دوبار کابینت کردیم خونمون رو
    دفعه اول طبقه پایین مثل شما رفتیم گفتیم رنگ روشن و...
    طرف (خیلی هم خبره و استاد) رفت تخته های مونده تو مغازه اش رو آورد و انداخت به ما و...
    خیلی از کابینت ها بدم میومد (نمونه رنگی که شما میگین روی یه تخته کوچک و اصلا نمیشه با هم مقایسشون کرد)

اونقدر بدم اومدم که با اصرار من طبقه دوم ساخته شد و این بار از اینترنت کلی طرح کابینت دیدیم رفتیم کارگاه های چوب بری و چوب های مختلف رو دست کشیدم و مقایسه ی تخته های سه متری و بعد که رنگ موردنظرم رو پیدا کردم خودم یه طرح رو کاغذ کشیدم و دادم به یه کابینت کار تازه کار
    باور نمیکنید هر کس میبینه از طرح و مدل و رنگش تعریف می کنه
    کابینت باید با توجه به نیاز هر زن ساخته بشه
    به طورمثال من دلم فر تو دیواری میخواست یه قسمت از کابینت رو به صورت پیوسته کار کردیم
    یا خیلی دستمال و سفره و پارچه خشک کن دارم چندتا کشو اضافی گرفتیم و..
    برو بهش بگو پشیمون شدم اصلا نمی خوام

13. کاربر روبرو از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    اگر حقتون رو میخواهید یا باید قرارداد درست و حسابی داشته باشید یا بروید دم مغازه اش و آبروش رو ببرید و همونجا زنگ بزنید پلیس 110 بیاد. هیچ توافقی هم فایده ای نداره. از روی تجربه میگم تنها راه براتون پس گرفتن پول و سپردن کار به یه نفر دیگه است وگرنه حتی اگر قبول کنه به دلخواه شما بسازه چندماه می طولش میده تا خودتون خسته بشید و. رضایت بدید.
    کابینت سازها خیلی شارلاتان هستند. با انواع حیله ها چندلا به آدم می اندازند. وقتی هم قیمت خیلی خوب مشخص و فیکس شده باشه از کمیت و کیفیت کار (هر دو) می دزدند. فقط هم همکاراشون از کارهم سر درمیاورند و می فهمند چه حقه هائی داره سوار میکنه.

15. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    6
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط لاك پشت نمایش پست ها
    سلام
    آيا ايشون براى شما نمونه ى 3d تهيه كردن؟ اين از بايدهاى طراحى داخليه.حالا طراح و سازنده يا محيط اجراى پروژه هر چى ميخواد باشه.در ادامه ايشون ملزم هستن كه به لحاظ اجرا كاملا منطبق با طرحى كه نشونتون دادن عمل كنن.ضمنا بله عمده محصولات ام دى اف اگه ايتاليايى و ايرانى و غيره نباشن از تركيه وارد ميشن و به وفوووور در سراسر ايران موجوده.به طورى كه در عرض ٤ روز از تهران به چابهار منتقل ميشن بر فرض.پس اين حرفشون هم منطقى نيست.شما اصرار كنين كه صبر ميكنين ولى اگه از فلان تاريخ بگذره و ادعا كنن محموله نرسيده يك ميليون تومن رو پس ميگيرين.اينكه شهر كوچيكه اتفاقا چيز خوبيه.چون ايشونن كه بايد نگران ابرو و كاسبيشون باشن.اين رو در لفافه بهشون بگين.
    نگران نباشين.مساله پيچيده اى نيست.سخت نگيرين
    نه نمونه کار تری دی نشون ندادن، نمونه آماده تو خونه های مردم رو نشون دادن، منم ازشون کار تری دی خواستم گفتن اگه تری دی می خواین باید هزینه ش رو جدا حساب کنین. خب منم خودم تری دی کار می کنم و میدونستم هزینه ش چقدر میشه برا همین دیگه منصرف شدیم. حالا اونایی که گفتن کار می کنن رو کار نکنن اینم باز نمیدونم چه برخوردی داشته باشم. ایشون امروزم تکید کردن که چون از ترکیه میاد یه ماه طول میکشه!!!! امروز رفتیم خواستم بگم صبر می کنیم گفتن بار زدیم داریم میاریم خونتون! گفتیم نمیشه اول نشونمون بدین. رفتیم دیدیم، رنگی که ما خواسته بودیم نیس، شبیهشه اما خدا رو صدهزار مرتبه شکر که اون رنگ قرمز قهوه ای رو هیچ جاش کار نکردن. مثل اینکه حرفای اون روزمون و اینکه اون رنگ و نمی خوایم اثر کرده. ولی به هر حال رنگی که ما می خواستیم نشد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیکیا نمایش پست ها
    عزیزم فردا برید مغازه شون و خیلی قاطعانه بگید که از رنگ قرمز و قهوه ای برای کابینت متنفر هستید!!! و به هیچ عنوان نمیپذیرید... اگر هم اون رنگی که میخاهید رو ندارن یا نمیارن قرارداد رو فسخ میکنید و پولتون رو میگیرید اگه هم با زبون خوش ندادن حتما سر و صدا کنید و پولتون رو بگیرید
    اخمو بودن هم شگردشونه تا شما کوتاه بیاید
    دلم میخاست جای شما بودم و فردا میرفتم این آدم های پر رو و کلاه بردار رو سر جاشون مینشوندم... حقه بازی و کلاهبرداری هم حدی داره
    امروز تقریبا شیر بودم اونجا رفتنی. بار زده بودن، ما هم گفتیم بهتون اعتماد کرده بودیم و از این حرفا، خوب شد رفتیم و حرفامونو زدیم......کاش منم دل و جرات شما رو داشتم نیکیتا جون. واقعا باید با اینجور آدما برخوردی داشت که تا آخر عمر سر جاشون بشینن

17. کاربر روبرو از پست مفید Sanama تشکرکرده است .

نیکیا (شنبه 06 خرداد 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)