به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 18 مرداد 99 [ 22:16]
    سطح
    64
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 271
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    130

تشکرشده 285 در 148 پست

Array

شرایط ازدواج برای من وجود نداره و خواستگار هم ندارم

سلام دوستان عزیز
    خیلی از دوستان اینجا من و میشناسن ، ممنون میشم صحبت های من و میخونید و مرسی که وقت میذارید .
    من در آستانه 30 سالگی هستم . تحصیلات لیسانس دارم و شعلم آزاد هست ، به نوعی مستقلم و برای خودم کار میکنم . تا جایی که شرایط بازار خوب باشه درآمد خوبی دارم ، خیلی ها از ظاهرم و توانایی هام تعریف کردن و روابط اجتماعی خوبی دارم ، شکر خدا اهل روابط بیخود و بی هدف نیستم و همیشه مراقب بودم خطا نکنم ، یک مورد رابطه جهت ازدواج داشتم که به نتیجه نرسید و الان که حدود سه سال میگذره ، وارد رابطه ای نشدم و ترجیح دادم خواستگارهای سنتی و ببرسی کنم و وارد دوستی با کسی نشم . اما هنوز خواستگار مناسب و کسی که با شرایطم جور باشه رو پیدا نکردم . این موضوع من و نگران کرده و حتی باعث شده ناراحت و گوشه گیر بشم . شاید همه چیز برمیگرده به شرایط خانوادگی من ! من دوخواهر بزرگتر در سن های 32 و 34 دارم که اونا هم مجرد هستن ولی باندازه من ازدواج براشون اهمیتی نداره ! حالا اینکه گفتم شرایط خانوادگی و البته قشری از جامعه که داریم بینشون زندگی میکنیم شاید دلیل اصلی مجرد موندن ما هست ! یکم از شرایط خانوادم میگم :
    من و دو خواهرم و برادر کوچکتر به همراه پدر و مادرم زندگی میکنیم . ما توی خونه اجاره ای زندگی میکنیم ، البته منزل خود ما در فاصله ای دور تر از شهر قرار داره ، بنابر این سالهاست ، که اجاره نشین هستیم و پدرم بخاطر شرایط مالی ضعیف و درامدی که فقط کفاف خرج تحصیل ماهارو داد و توانایی خرید خونه نداشتیم حتی تا الان !
    توی شهر ما یه طرز فکر خیلی پایین و پیش پا افتاده وجود داره که به کسی که مستاجر هست به دید خانواده سطح پایین نگاه میکنن جوری که میگن خب دختره خوبه ولی وضع مالیشون بده و مستاجرن !!!! یعنی دختری که نجیبه ، هنرمنده یا همه چیزش اوکیه ولی مستاجرن پس نمیرن خواستگاری اون دختر !! این ازین . بعد اینکه سن من و خواهرم حالا یطوری شده که وقتی میگم 30 همه یه جوری برخورد میکنن که ای وای چقد زیاد چرا تاحالا ازدواج نکردی ! اینارو من فقط میذارم بحساب پایین بودن سطح فکری و نگرش ضعیف این افراد ، اما خب چه کنم که دارم با این آدما زندگی میکنم . دغدغه این روزهای من شده که من باید چیکار کنم که خواستگار مناسب پیدا کنم ؟ توی این شهر و با این فرهنگ مردمش ؟ چرا باید وضعیت مالی پدر من باعث بشه من مجرد بمونم ؟ چرا نجابت من و هنر من برای کسی اهنیتی نداره ؟ چرا کسی من و نمیبینه ؟
    یه موضوع دیگه رو از قلم انداختم ، اینکه پدر من دوست نداره ما ازدواج کنیم و همیشه میگه ازدواج دردسر هست و حرفایی که واقعا بی منطق هستن ! حتی من باهاش چندین بار صحبت کردم که نتیجتا اخر بار گفته باشه ، ولی ته دلش راضی نیست ما ازدواج کنیم و همیشه همه جا هم این موضوع و مطرح کرده که دخترای من به این راحتی با کسی ازدواج نمیکنن ، چون آدم خوب میدا نمیشه و ازین حرفا ... نمیدونم ترس چی داره ، از دست دادن ما ، یا استرس اینکه همش اطافش حرف از طلاق هست ؟! واقعا نمیدونم
    دوستان بنظرتون من باید توی این شرایط چه کنم ؟
    ممنونم از همتون

2. کاربر روبرو از پست مفید نجمه چ تشکرکرده است .

Hildaa (یکشنبه 24 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 مرداد 96 [ 18:45]
    سطح
    16
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 33 پست

Array
    عزیزم اون شرایط زندگی رو مردم همین تهران هم همینطورند!! اغلب خاستگارها اول میبینند خونواده دختره سطح زندگیشون چطوره پدرش چه کارست؟ خونه شون چند متره و مال خودشون هست یانیست. بعد زحمت میکشن میرن خاستگاری! حتی خاستگار داشتم که اومدن تو خونمون و ازمون پرسیدن خونه مال خودتونه!!؟! یعنی ادم مخش سوت میکشه از بیشعوری یه عده!

4. 4 کاربر از پست مفید coastmelody تشکرکرده اند .

Hildaa (یکشنبه 24 اردیبهشت 96), نادیا-7777 (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), نجمه چ (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (یکشنبه 24 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    متاسفم البته در تلویزیون شبکه سوم چند وقت پیش از میددیر همسریابی تبیان دعوت کرده بودن که میگفت تفاوت سایتشون اینه که مشاوره قبل و بعد ازدواج میدن و خانوادها رو وارد قضیه میکنن میخای مراجع کن به سایتش

6. 2 کاربر از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده اند .

Hildaa (یکشنبه 24 اردیبهشت 96), نجمه چ (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    130

تشکرشده 285 در 148 پست

Array
    سلام دوستان ممنونم بابت نظراتتون coastmelody و ستاره زیبا
    بله جای تاسف داره این طرز فکر ، ما هم توی شهر بزرگی هستیم ! اما این یه واقعیته !
    ستاره زیبا ممنون ، اطلاعی درمورد این سایت ندارم ، ولی فکر میکنم این قضیه همه جا هست و جایی مستثنی نیست

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    64
    دستاوردها:
    تشکرها
    130

تشکرشده 285 در 148 پست

Array
    فکر میکنم انقد این مساله شفاف و روشنه که کسی نظری نداره درموردش . مخصوصا آقایون !!

9. کاربر روبرو از پست مفید نجمه چ تشکرکرده است .

غبار غم (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    اصفهان هستید؟

11. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

نجمه چ (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    سلام نجمه جان

اگه تاپیک های دو سه سال پیش من رو دیده باشین ،منم اون موقع فکرهای شما رو داشتم. من 33 سالگی ازدواج کردم. میخواستم بهت بگم که الان که ازدواج کردم حس

نمیکنم خیلی شادتر از دوران مجردیم باشم.با اینکه همسرم در مجموع مرد خوبیه. ولی من تو این مدت هیچ وقت به اون حس بیخیالی که زمان مجردیم داشتم نرسیدم.

هیجان زندگیم هم کمتر شده.اون موقع کلی فکر و ایده های جالب تو ذهنم بود که تا اون جا که میشد عملیش هم می کردم.

نمیخوام بگم ازدواج هیچ چیز مثبتی نداشته.بعضی وقتها از اینکه یه همراه تو زندگیم هست حس خوبی دارم.

میخوام بهت بگم که در مجموع بعد از ازدواج چیزی تغییر نمیکنه.همه چیز بستگی به ویژگیهای شخصیتی خودت داره.اگه آدم مثبت و شادی باشی بعدش هم همینطوره

البته به شرطی که ازدواج خوبی داشته باشی. ولی اگر آدم حساس و ناراحتی باشی حتی یه ازدواج خوب هم نمیتونه تو رو شاد کنه.

راجع به راههای دیده شدن برای ازدواج توی تاپیک های دیگه به اندازه کافی گفته شده. ولی من میگم تو دیدت رو به زندگی عوض کنی و کیفیت زندگیت رو با توجه

به علاقه های خودت تا اونجا که میشه بالا ببری چه ازدواج کنی و چه نکنی خوشبختی.

در مورد روش آشنایی سنتی هم من فکر میکنم روش خوبیه ولی خوب همونطور که گفتی یه سری مسائل در این نوع آشناییها بیشتر به چشم میاد.

روش های غیر سنتی برای افرادی آسیب زا هست که کم سن و نابالغ باشند. به نظر من برای آدمهای عاقل و فهمیده لزوما نمیتونه بد باشه.

در مورد پدرتون هم چون خانواده خودم هم تقریبا همچین عقیده ای داشتند فکر میکنم اگر بدونن که شما واقعا میخواین ازدواج کنین نظرشون عوض میشه و حتی

باهاتون همکاری هم میکنند.

13. 3 کاربر از پست مفید آنیتا123 تشکرکرده اند .

...zahra (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), نجمه چ (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), غبار غم (دوشنبه 25 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 08:10]
    سطح
    46
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    149

تشکرشده 449 در 170 پست

Array
    عذرخواهی میکنم ازتون ولی میتونم یه چیز بپرسم؟
    اگه شما همه چیز تموم بودید وضع پدریتون خوب بود و شرایط زندگیتون عالی بود اونموقع چجوری بین خواستگارانتون انتخاب میکردید؟مهریتون چقدر بود؟و....
    به نظرتون الان وقت اون نرسیده که به مردم حق بدیم؟به تصمیمها و تفکراتشون احترام بزاریم؟خود شما اگه شرایط ایدهآل داشتین وضع مالی آقا داماد براتون چقدر اهمیت داشت؟
    اصلن همین حالا با این به قول شما بی خواستگاری شرایط و خواسته های شما چیه؟خونه و ماشین نمیخواید از شاه دوماد؟
    این وضعیت کم شدن شخص مناسب برای خواستگاری فقط مختص شما نیست.اپیدمی شده.
    به نظرم این مطلبی که شما گذاشتید خیلی جالب نیست.
    راجع به خصوصیات و رفتار و احوالات خودتون صحبت کنید تا اینجا ببینن مشکل چیه.نقاط ضعف رو در بیارن نه اینکه من خواستگار ندارم و این به خاطر وضعیت مالی پدرمه.

15. کاربر روبرو از پست مفید Mr DaNi تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 مهر 96 [ 08:00]
    سطح
    35
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 87
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    365

تشکرشده 236 در 117 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr DaNi نمایش پست ها
    عذرخواهی میکنم ازتون ولی میتونم یه چیز بپرسم؟
    اگه شما همه چیز تموم بودید وضع پدریتون خوب بود و شرایط زندگیتون عالی بود اونموقع چجوری بین خواستگارانتون انتخاب میکردید؟مهریتون چقدر بود؟و....
    به نظرتون الان وقت اون نرسیده که به مردم حق بدیم؟به تصمیمها و تفکراتشون احترام بزاریم؟خود شما اگه شرایط ایدهآل داشتین وضع مالی آقا داماد براتون چقدر اهمیت داشت؟
    اصلن همین حالا با این به قول شما بی خواستگاری شرایط و خواسته های شما چیه؟خونه و ماشین نمیخواید از شاه دوماد؟
    این وضعیت کم شدن شخص مناسب برای خواستگاری فقط مختص شما نیست.اپیدمی شده.
    به نظرم این مطلبی که شما گذاشتید خیلی جالب نیست.
    راجع به خصوصیات و رفتار و احوالات خودتون صحبت کنید تا اینجا ببینن مشکل چیه.نقاط ضعف رو در بیارن نه اینکه من خواستگار ندارم و این به خاطر وضعیت مالی پدرمه.
    چقد خوبه که بنا به گفته شما به تفکرات بقیه احترام بذاریم ولی چقد بده که خودمونو بذاریم جای یه نفر دیگه و بگیم در اوج نداری و شرایط بد از خواستگارش ماشین و خونه می خواد!!!!!!!! شما چجوری پی بردید که ایشون از خواستگارش خونه و ماشین می خواد؟! من چن روز پیش خواستگار داشتم فک کنم آخرین چیزی که بازم به فکرم نرسید خونه و ماشینش بود! .....حالا شما بفرمایید به مردم حق بدید! خب معلومه وضع مالی پدر ممکنه جزو مواردی باشه که تو نداشتن خواستگار تاثیر بذاره. بازم برم سر موضوع خواستگاری خودم: من و اون آقا یه جا نشسته بودیم صحبت کنیم، با توجه به اینکه گفته بودم وضع خونمون چجوریه، مادر و عمه ایشون یه ده دیقه مارو راحت نذاشتن. انقد در زدن که تموم نشد تموم نشد من داشتم کلافه می شدم. قشنگ معلوم بود که رو موکت نشستن خسته شون کرده! البته موکت خالیم نبود، پتو و یه فرش کهنه پاره زیرشون بود ولی اذیت شدن واقعا!!!! چشماشونم اذیت شد، تجملاتی در کار نبود هیچ! یه سری کمبودهای شدیدی هم بود که به چشم میومد!
    در ثانی، برادر من، وقتی وضع مالی من بده قراره تو خونه شوهر برم زیر چادر زندگی کنم؟ رو پیشونی من چی نوشتن واقعا؟ نوشتن ماشین بهت نمیاد؟! نوشتن چون خونه خودتون اجاره ایه خونه خواستگارتم باید مثه همون باشه؟ یه خانمی تو سایت یه جا حرف قشنگی زدن به نظرم، گفتن شوهر هرچی که هست باید ما رو از پله خونه پدرمون یه پله بالاتر ببره!
    به نظر منم اون پله هم میتونه مسائل معنوی باشه هم مادی و اگه هردو باشه که چه بهتر.حتی ممکنه یه زندگی منعطف تشکیل بشه و هردو باهم ارتقا پیدا کنن.
    دوست خوبم اینجا واقعا بحث سر کیفیت خواستگار ایشون نیس، بحث سر این موضوعه که یه دختر دارای کمالات و جمالات و اخلاق که به نظر شخص بنده باید 10 سال پیش ازدواج می کرد (خودمو میگما به کسی بر نخوره)، داره چوب یه سری موارد دیگه رو می خوره.
    یادمه یه بار یکی بهم گفت حتما توقعاتت از خواستگارت بالاست که تا حالا ازدواج نکردی، منم تو دلم گفتم ای عزیز! آخه باید خواستگار باشه تا توقعاتی هم در کار باشه یا نه! خیلی از دخترا هستن که یه دونه خواستگارم ندارن اما وقتی کسی می خواد مشکل و تحلیل و تفسیر کنه دس میذاره روی یه سری مواردی که اصلا صدق نمی کنه.

17. 3 کاربر از پست مفید غبار غم تشکرکرده اند .

نادیا-7777 (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), نجمه چ (دوشنبه 25 اردیبهشت 96), میس بیوتی (یکشنبه 21 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 مرداد 96 [ 18:45]
    سطح
    16
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 33 پست

Array
    بله خیلی خوب میشد هر مردی میرفت خاستگاری دختری که هم کفو خودش بود! ولی مشکل اینه که شما یه طرفه به قاضی رفتی. خیلی پسرها دنبال یه دختر میگردند که بالاتر از خودشون باشه. من نمونه از این موارد زیاد دارم که توی پستهام گذاشتم. ضمن اینکه داشتن خونه استیجاری یا غیر استیجاری پدر دختر در زندگی اون پسر نمیتونه تاثیری داشته باشه! مگه اینکه به فکر گرفتن ارث و میراث باشن که چنین پارامتری جز پارامترهای ازدواجشون باشه. من تاحالا ندیدم دختری بگه به خاستگاری جواب منفی دادم چون پدرش خونه ش استیجاری بود!

- - - Updated - - -

19. کاربر روبرو از پست مفید coastmelody تشکرکرده است .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)