به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 آذر 97 [ 14:07]
    سطح
    34
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 29 در 14 پست

Array

Gadid راه حل حل کردن سو تفاهم در دانشگاه....و اعتقاد به دوست دختر داشتن؟

سلام به همگی بنده یه پسر 19 ساله هستم و دانشجو....تو گروه کلاسمون همه ازین که یه دوست دختر/دوست پسر داشتن حرف میزندن و میگفتن یکیو دوست دارن ....منم واس اینکه کم نیارم گفتم منم یکی و دارم اونا گفتن کیه منم همینطوری گفتم یکی که کم میاد سر کلاس ها ...این حرفمم فقط در مورد یه نفر صدق میکرد تقریبا.......اینم بگم این دختره که میگم تو گروه نبود ولی دخترای دیگه به گوشش رسوندن منم هر چند توضیح دادم هیچی نیست بازم فک کنم به دختره گفتن.....الان منم احساس میکنم دختره یه جوری شده مثلا قبلا خودش سلام میکرد ولی الان احساس میکنم خودشو میگیره و....
    منم راستش قلبا اون دختره رو دوست دارم اما اعتقادم اینطوریه تا تکلیف شغل و سربازی م معلوم نشه عاشق نشم و خودم درگیر دوست دختر بازی و... نکنم با اینکه تو دانشگاه چند تا دختر بهم پیشنهاد دادن خخخ زمونه برعکس شده
    بنظر شما من باید چکار کنم؟برم پی وی اون دختر خانومه براشون توضیح بدم و این سو تفاهم رو رفع کنم؟پیشنهادی دارین بگین لطفا
    اصلا این اعتقادم درسته دختر مردم و به بازی نگیرم یا منم مثل بقیه برم جووونی کنم و ازین کارا بکنم؟گیج شدم واقعا!!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام به امید عزیز
    فکرت درسته!
    تو این دوره دوست دختر یا دوست پسر علاوه بر تحمیل یه محبت و عاطفه ی سطحی و کشکی، زمینه ساز بی اعتمادی، شکست عاطفی یا اصطلاحا عشقی و شکست تحصیلی میشه.
    چون دختر و پسرای ما در دوران مدرسه بصورت جداگانه تحصیل میکنن به محض ورود به دانشگاه دچار یکسری تند روی ها میشن، مثلا حواسشون پرت دختر یا پسری میشه.
    عشق واژه ی مقدسیه و باید در جای خودش بوجود بیاد. این چیزا فقط نوعی احساسات زودگذره، دست آخر هم دخترا پشیمون میشن، هم پسرا.
    اینکه شما یه حرفی زدی و بقیه برداشت شخصی کردن اصلا واست مهم نباشه.
    اونا خیلی اشتباه کردن که دچار توهم و خیال بافی شدن.نه لازم هست توضیحی به کسی بدی و نه پیامی به کسی بفرستی.
    تو هم یکجورایی چوب حرف نادرست خودت رو خوردی... و درس عبرت بشه واست.
    خب امید همه سیگارین تو چی؟ تو هم باید بگی من موادیم؟
    این سالا برات سرنوشت سازه اگه درست رو خوندی و متوجه شدی و امتحاناتت رو با موفقیت دادی که هیچ، اگر ندادی میشه شکست تحصیلی اونوقت از روستا هم بهت زن نمیدن.
    همه ی اونایی که ادعای عاشقی میکنن ازت کنار میکشن و میرن شوهر میکنن به اون پسره که دکترا میخونه یا ثروتمنده یا کارمنده!
    هر پسری دو سال سربازی رفت عشقش رو از دست داد و دختره رفت با یکی دیگه ازدواج کرد. دو ماه دوری سردی میاره و آدمو سست میکنه ،چه برسه دو سال!
    اینا رو میگم با خاطره های تلخ و شکست عشقی زندگی آیندتو نسازی.
    نه به اون خانم سلام کن و نه تحویلش بگیر، به بقیه هم بگو منظورم یک کلاس دیگه بوده نه کلاس خودمون.
    بگذار یادشون بره.
    به گریه و بی اهمیتی و حرفای دخترا هم توجه نکن، اونا از روی ناآگاهی و درگیری در احساسات زودگذر یچیزی میگن، اما تو باید عاقل باشی.
    رفتی دانشگاه درس بخونی و رشد کنی فردا بری سر کار و سربازی، کلاس عشق و عاشقی که نیست.
    موفق باشی

3. 3 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

nardil (جمعه 22 اردیبهشت 96), نیلوفر:-) (جمعه 22 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (جمعه 22 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 اردیبهشت 99 [ 17:23]
    سطح
    45
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 160
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    532

تشکرشده 229 در 100 پست

Array
    سلام...
    موضوع دانشگاه و این سنین حساس، چیزیه که برای خیلی ها به وجود میاد...
    تحت هیچ شرایطی روابط عاطفی و تعهد بدون ازدواج در دوران دانشگاه قابل قبول نیست . اما :

نظر شخصی بنده اینه که از یک سنی (سن عقلی)، پسر احساس میکنه نیازه که ازدواج کنه (نیاز عاطفی یا ...) و این رو باید خودش روی ترازو بسنجه که چه اهدافی داره و این ازدواج در این سن، چه مسئولیت هایی دربرداره. ازدواج مثل خرید لباس نیست که یک نفر انتخاب کننده باشه و یک نفر انتخاب شونده...
    ازدواج باید در برگیرنده تمام معیار ها و مواردی باشه که در مورد هردونفر باید در نظر گرفت.

با احترام به نظر yarmehrban
    بنده معتقدم اینکه سربازی برای ازدواج مشکل ساز باشه یا خیر، دقیقا بستگی به خود افراد داره...به دو دلیل:
    اول- خدمت بعد از ازدواج، مثل دوران مجردی نیست و الان در شهر خانم و بین ساعات اداری به عنوان سرباز خدمت میکنید.
    دوم- میزان توقعات دو نفر و خانواده هاشون از هم و زندگی مشترک، بسیار بسیار روی شیرینی یا تلخی سربازی و دوران نامزدی یا ازدواج تاثیر داره. باید دید آیا خانواده دختر یا حتی پسر، توقعات پایینی دارند و هدفشون تشکیل یک زندگی معمولی هست یا توقعات بالاتری مدنظرشونه.
    متاسفانه الان فقط دختر و پسر با هم ازدواج نمیکنن و در عرف، این خود دو خانواده هستن که با هم ازدواج میکنن و توقعات بالا رفته...
    من شخصا نمیگم زندگی با هیچ شروع بشه، اما زندگی نامه شهدا واقعا درس های بزرگی داره... اینکه چطور با همین هیچ زندگی رو شروع کردن و چقدر عاشقانه...
    ================================================== =======
    درمورد موضوعی که omid1377 فرمودید،
    خب اینکه چنین موضوعاتی اصلا بیان بشه، بچگانه هست. با بقیه همکلاسی هاتون کاری ندارم اما اینکه خودتون این موضوع رو مطرح کنید، چه احساسی به خانم داشته باشید چه از روی شوخی یا چون همه بیان کردن، باز هم نادرسته و شخصیت خودتون و اون خانم رو زیرسوال میبره.
    بنظر من، نیازی نیست اصلا این موضوع رو یادآوری کنید... به اون خانم توجه نشون ندید چون حتما حواسشون جمع شده.

منم راستش قلبا اون دختره رو دوست دارم اما اعتقادم اینطوریه تا تکلیف شغل و سربازی م معلوم نشه عاشق نشم و خودم درگیر دوست دختر بازی و... نکنم
    اینکه احساسی وجود داره، منطقی و درسته. اما خودتون باید شرایط رو درنظر بگیرید، هنوز ابتدای دانشگاه هستید و مطمئن باشید با رابطه و دوستی نمیتونید پایداری خلق کنید.
    اگه اونقدر براتون مهمه و آشفتگی دارید، شرایط رو بررسی کنید و رسمی اقدام کنید. در صورت اقدام رسمی، باید شرایط خودت رو بپذیری و انتظار شنیدن جواب مثبت حتمی نداشته باشی. چه بسا تلاش بیشتری هم لازمه و باید یک طرح توجیهی خوب و با جزئیات به خانواده دختر ارائه بدی...
    اما از اونجایی که معمولا این طوفان ها زود تموم میشه، بهتره تابستون از تمام این افکار کنار بکشید و به تخیلات خودتون اجازه ندید رویا خلق کنند.

اصلا این اعتقادم درسته دختر مردم و به بازی نگیرم یا منم مثل بقیه برم جووونی کنم و ازین کارا بکنم؟گیج شدم واقعا!!!
    ببین دوست خوبم، خودت اینقدر خوب درک کردی که اسم اون چیزارو گذاشتی "جوونی" !
    واقعا هم همینه. اگه میخوای زودتر بزرگ شی و زندگی درستی داشته باشی، سمت تفریحات ناسالم " جوونی" نرو .
    بله توی این موقعیت تا تصمیم نگرفتی که مسیرت چیه و هدف تعیین نکردی، خودت رو وارد ذهن دختر مردم نکن... حتی اگه اون توی ذهنت باشه !

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin231 نمایش پست ها
    با احترام به نظر yarmehrban
    بنده معتقدم اینکه سربازی برای ازدواج مشکل ساز باشه یا خیر، دقیقا بستگی به خود افراد داره...به دو دلیل:
    اول- خدمت بعد از ازدواج، مثل دوران مجردی نیست و الان در شهر خانم و بین ساعات اداری به عنوان سرباز خدمت میکنید.
    دوم- میزان توقعات دو نفر و خانواده هاشون از هم و زندگی مشترک، بسیار بسیار روی شیرینی یا تلخی سربازی و دوران نامزدی یا ازدواج تاثیر داره. باید دید آیا خانواده دختر یا حتی پسر، توقعات پایینی دارند و هدفشون تشکیل یک زندگی معمولی هست یا توقعات بالاتری مدنظرشونه.
    متاسفانه الان فقط دختر و پسر با هم ازدواج نمیکنن و در عرف، این خود دو خانواده هستن که با هم ازدواج میکنن و توقعات بالا رفته...
    من شخصا نمیگم زندگی با هیچ شروع بشه، اما زندگی نامه شهدا واقعا درس های بزرگی داره... اینکه چطور با همین هیچ زندگی رو شروع کردن و چقدر عاشقانه...
    ================================================== =======
    !
    سلام خدمت آقا رامین برادر خوبم
    بببنین شرایط اخلاقی و فرهنگی جامعه برای ما کاملا هویداست.‌هر چی هم که بگم اما نمیتونه جای مشاهدات شخصی خود شما رو بگیره، جای شنیده ها و درد دل ها.
    وقتی کسی نامزدی میکنه یا عاشق میشه قبل از سربازی... باید بدونه دو سال دوری شرایط ویژه ای هست.
    در این مدت دختران رو دو چیز تهدید میکنه؛

۱. خلاء عاطفی / ۲. خیانت

۱. دختران از نظر احساسی و روحی شرایط خاص خودشون رو دارن. وقتی از کسی که دوستش دارن یا نامزدشونه دور هستن کم کم بسمت سردی ، غم های دقیقه و ساعتی و افسردگی میرن.
    ۲. برخی دختران و‌ زنان پتانسیل خیانت دارن ، مثل برخی از مردان. با دوری کم کم وسوسه به ارتباط با دیگری میشن و باز هم دلیل خلاء هست.
    .......
    فرمودین خانواده و سطح توقعات
    ببینید همونطور که مستحضرید قبل از عقد و عروسی پایه های تشکیل زندگی سست هست. قطعا برای آدمهایی که خیلی مطمئن نیستن یا به دلیل شرایط خاص خودشون وارد رابطه ای شدن، دوری و شرایط خاص دوران سربازی و حرف ها حدیث ها و فرصت فکر کردن به شرایطی بهتر باعث میشه خانم پا پس بکشه.
    هم شما و هم ما خواهان شرایط خوب هستیم. گاهی یک دختر هجده سالشه میره نامزد میشه یا دوست، دوست پسرش یا نامزدش میره سربازی... خب فرصت بدستش میاد.. برای فکر کردن بیشتر که من کجا ایستادم اگر این آقا درسش خوب بود میرفت دانشگاه نه سربازی/ براش فرصت پیش میاد که بدونه سنش کمه و باید در سنی پخته تر وارد زندگی بشه/ خواستگارهایی پیدا میشن که بیست و چند سالشونه و ایشون میبینه فلانی بهتره و شرایط بهتری داره، قطعا روی روحیش تاثیر خواهد گذاشت.
    مرد در زندگی نقشی اساسی ایفا میکنه، آقایی به خود من گفت سربازی باعث شده که شغلشو از دست بده. باعث شده بشینه سر پولی که تو بانک جمع کرده بخوره و تا مدتها دنبال شغل یا ادامه تحصیل باشه. دختر مردم ازدواج میکنه که علاوه بر عشق در زندگی از یک سطح رفاهی مناسب خوردار باشه . عشق خوبه اما تا جایی که نانی برای خوردن و زندگی برای گذران باشه. پسری که درسش رو نتونسته در دانشگاه ادامه بده و دوسال میره و برمیگرده و‌تازه میخواد ببینه کار بکنه یا درس بخونه ....تا سن ۲۸ سالگی نمیتونه کار خاصی بکنه ، نه میتونه پول خوبی جمع کنه و نه بلافاصله بعد ارشد بره سر کار!!!خب در این مدت این دختر یا باید زیر نامزدی بمونه یا به دوستی بی پایه و اساس ادامه بده یا اینکه با فلاکت بگذرونه!
    مگه چند نفر خانوادشون حمایتشون میکنه؟
    در ثانی آقایون جزو اولین دسته ای هستن که بعد از مدتی دوری از مواضع خودشون عقب نشینی میکنن.در این دوران انقدر پسرها زیر پاشون میشینن و بنیان فکریشونو عوض میکنن که طرف بر میگرده انگار نه انگار این همون دختریه که میخواسته.
    خانواده اون پسرم رفتارشون عوض میشه.
    پس در این فصل حساس همه تغییر میکنن... چه چیزی جز شکست عاطفی باقی خواهد ماند ، چند درصد به زندگی عادی بر میگردن؟
    از طرفی ایشان میخوان دوست بشن ، بر میگردن میبینن دختره شوهر کرده و‌تازه بچه تو راهیم داره، چه بلایی سر احساسش میاد؟
    بنده اینو متذکر شدم. متشکرم

6. کاربر روبرو از پست مفید yarmehrban تشکرکرده است .

Ramin231 (شنبه 23 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 اردیبهشت 99 [ 17:23]
    سطح
    45
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 160
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    532

تشکرشده 229 در 100 پست

Array
    دوستی با دختر خانم، درهرصورت خلاف نظر ماست
    اما شرایط سربازی با داشتن برنامه درست برای آینده، قابل تحمله. این دور بودن هم اگه ازدواج قبلش صورت بگیره حل میشه و نیازی به دوری نیست.
    مواردی که عرض کردم به این صورته:
    1) درصورت آشفتگی زیاد و درصورتی که حداقل آمادگی فکری و مالی وجود داره، اقدام رسمی انجام بشه و با حداقل سرمایه، زندگی در سایه والدین شروع بشه... این مورد رو من زیاد دیدم و نمیشه قضاوت کرد درسته یا غلط. باید خود اون دو نفر ببینن چی میخوان و خانواده ها چه توقعاتی دارن...
    2) جلوی شاخ و بال گرفتن احساسات در تخیل گرفته بشه...

پیشنهادم اینه چون اول دانشگاهه و این مسائل عاطفی نیازی به پرورش دادن و تشکیل زندگی نداره، از فکر کردن زیاد به اون خانم یا پیشنهاد دوستی، خودداری بشه...
    درمورد 1 هم، فکر نکنم هدف آقا پسر ازدواج در این سنین باشه... اما مطرحش کردم چون وجود داره.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)