به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 00:07]
    سطح
    4
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    7
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

نوع پوشش در مراسم خواستگاری و آداب و رسوم آن

با سلام.
    من اگه خدا بخواد تا یه هفته دیگه جلسه خواستگاری دارم. من و آقا پسر همدیگه رو نیمشناسیم و قرار و مدار خواستگاری سنتی گذاشته شده و از طریق واسطه.
    دو تا مورد هست که تو هردوتا کاملا بلاتکلیفم و نمیدونم چیکار کنم، یه دنیا ممنون عزیزانی میشم که منو راهنمایی بفرماین

• مورد اول:
    • من دختر چادری نیستم ولی همیشه با نوع پوششم حرمت آقایون فامیل و آقایون غریبه ای که باهاشون برخورد داشتم رو نگه داشتم. خیلیم با حجاب نیستم که مثلا یه تار موم بیرون نباشه و غیره. الان تو جلسه خواستگاریم نمی خوام چادر سر کنم چون اولا دوس ندارم و درثانی اصلا نمیتونم رو سرم نگه دارم و اون حجابیم که دارم به باد میدم.
    • خیلی تو سایتای ایرانی گشتم که ببینم لباس خواستگاری چیه اما متاسفانه بعضیاشون مثلا کت و دامن نوشتن یا کت و شلوار که من محاله اینجوری جلو مرد غریبه ظاهر بشم حتی اگه دامنش بلند باشه، بعضیاشونم خیلی معمولیه که انگاری دور همی دخترونه س. این از این!
    • رنگ لباسم باز نمیدونم چی باشه؟ من رنگای روشن مثه کرم و صورتی خیلی ملایم دوس دارم، اینا اشکالی نداره؟
    • رو فرشی بپوشم یا نه؟
    • شال سر کنم یا روسری؟ کدومش مناسبتره؟
    • یه نکته خیلی مهم! من هیکل تقریبا پر و دخترونه ای دارم، لباس اندازه تنم بخرم یا گشاد که جاییم معلوم نشه ؟ خوبه هیکل دخترونم یکم معلوم باشه یا زشته؟ آخه یه جا خوندم نوشته بودن دخترونه باشین تو جلسه خواستگاری.
    • من می خواستم مانتو معمولی رنگی بپوشم اما باز یه جا نوشته بودن اصن مانتو نپوشین

مورد دوم که خیلی خیلی مهمتر از موارد بالاس

• من باید تو اولین جلسه خواستگاری با آقا پسر حرف بزنم؟ نمیشه بمونه برا جلسه بعدی البته اگه پسندیدن؟! نمیشه فقط چایی بیارم؟
    • اصلا نمیدونم چی بگم! حرفاشونو گوش کنم؟ قراره ایشون حرف بزنن؟
    • اگه سوالی پرسیدن و جوابش و بلد نبودم چیکار کنم؟
    • دوستان همه اطرافیانم میگن خیلی بی عقلی اگه نذاری بیان خواستگاریت (همه چیزش خوبه)، اما من اینا برام مهم نیس. بیشتر از این میترسم که مثلا بگه حق نداری رانندگی کنی یا من دوس ندارم زنم ادامه تحصیل بده و اینا. پدر و مادر من هیچ وقت مانع من نشدن، اگرم مخالفت کردن من بعدا حرفمو به کرسی نشوندم اما قلق پسرا اصلا دستم نیست. یه جورایی آدم مستقل و خودمختاری هستم و دوس ندارم مثلا وقتی پدر من با یه چیزی تو زندگیم مخالف نیس اون آقا پسر مخالفت کنه (من رفتارام درچارچوب شرع و عرفه البته). از طرفی نمی خوام با مخالفت با اون آقا دل پدر و مادرمم و بشکنم آخه خیلی از آقا پسره خوششون اومده. من چیکار کنم؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    سلام...
    اگر میخای به هر طریقی با این خاستگار ازدواج کنی و شوهر کنی از این و اون بپرس که چی بپوشم و چکار کنم و...
    اونوقت بعدها هم احتمالا تاپیکهای زیادی باید بزنی راجع به مشکلات زندگیت که در اثر خطاهای شناختی به وجود اومدن...
    اما اگر میخای "زندگی" کنی خودت باش...
    هم در پوشش و هم در رفتار
    و با کسی ازدواج کن که خودت بپسندیش...

3. کاربر روبرو از پست مفید نیکیا تشکرکرده است .

nardil (چهارشنبه 20 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام عزیزم
    در ابتدا براتون آرزوی خوشبختی و بهروزی دارم.
    اما باید مطالبی رو بعرضتون برسونم؛
    مورد اول
    ببینین ازدواج یعنی پذیرش یک زندگی دو نفره، استفاده از مشورت و نظرات یکدیگر، احترام گذاشتن و همبستگی و خیلی چیزهای دیگر.
    شما تا دیروز منزل پدرتون بفرض اگر روسری میخواستین خودتون میرفتین بازار تهیه میکردین، اما فردا که شوهر کردین ممکنه همسرتون دوست نداشته باشه شما تنها از منزل خارج بشین و باید با خودش برین و بیاین .اینکه بگی در منزل پدرم خودمختار و مستقل بودم نتها حرف جالبی نیست بلکه باعث میشه دیگران برداشت خوبی نداشته باشن و فکر کنن با دختری مواجهن که نمیتونن کنترلش کنن! شما امروز در سایه ی پدرتون هستین و فردا زیر چتر همسر. خودمختاری و استقلال قسمت اعظمیش مربوط به دوران بی تعهدی و تجرد هست. در زندگی مشترک منی وجود نداره، ما حاکم هست. اگر به نظرات و خواسته های منطقی هم احترام نگذاریم سبب تفرقه و جدایی خواهد بود.
    مورد دوم
    اینکه پدر ، مادرتون خوششون بیاد کافی نیست، مهره ی اصلی شطرنج شما هستین. شمایین که باید بپسندین و بپذیرین. لطفا برای دل کسی ازدواج نکنین.
    مورد سوم
    در جلسه خواستگاری قرار نیست سؤالات غیر معمول پرسیده بشه، یکسری بقول معروف سؤالات کلیشه ای هست که بیشتر مردم بهش واقف هستن. هر سؤالی که ازتون شد فکر کنین و پاسخ بدین.
    مورد چهارم
    میترسین بهتون بگن حق نداری رانندگی کنی یا ادامه تحصیل بدی، بعید هست در این دوره کسی مخالف این صحبت ها باشه . اما اگر مخالف بودن ببینین چی به چی میارزه. مثلا شما از یک چیز چشم پوشی میکنین و چه چیزهایی قراره بدست بیارین؟ چه کارهایی براتون انجام میدن؟خب قطعا شما هم شروطی دارین ، در همین حین بیان کنین.
    مورد پنجم
    اینطور که عرض کردین برای لباس خواستگاری یک دست کت و شلوار نیاز دارین که کتش بلند باشه اما با این فرصت اندک باید زیاد بگردین. اگر پیدا نکردین شلوار و یک کت تکی به رنگی دیگر تهیه کنین. (کت بلند ، کتی که تا اواسط ران بیاد) و یک شال همرنگ شلوار یا کت.( کت نه خیلی تنگ باشه و نه خیلی گشاد)
    در ضمن نفرمودین چند سالتونه، اما یادآوری میکنم باید در ابتدا با خودتون کنار بیاین. ببینین اصلا آماده ی رفتن به مرحله جدیدی به نام ازدواج هستین؟ آیا به رشد فکری لازم در این زمینه رسیدین؟ معیارهای شما چه چیزهایی هستن؟ میدونین که در ازدواج باید راه و رسم عشق ورزیدن و زندگی زناشویی رو بلد باشین؟ آیا آماده پذیرش نظرات و افکار غیر خود هستین؟ آیا متعهد هستین؟ آیا میتونین از عهده ی یک زندگی که به شما میسپارن بر بیاین و ..... خیلی چیزهای دیگر.

ویرایش توسط yarmehrban : یکشنبه 17 اردیبهشت 96 در ساعت 07:06

5. 3 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

Ramin231 (چهارشنبه 20 اردیبهشت 96), ZENDEGIBEHTAR (چهارشنبه 20 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (یکشنبه 17 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 تیر 96 [ 11:19]
    سطح
    28
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 39 پست

Array
    یه چیزی بگم ناراحت نشین ولی من فکر میکنم شما هنوز به پختگی لازم برای ازدواج نرسیدید و حدس میزنم خیلی اذیت خواهید شد. احساس میکنم خیلی دودل هستیدو هدفی برای زندگیتون ندارید و حرف بقیه براتون مهمه. اگه واقعا اینطور باشه به مشکل بر خواهید خورد

7. کاربر روبرو از پست مفید 2pashimoon تشکرکرده است .

nardil (چهارشنبه 20 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

ابتدا سنتونو بنویسید

بعدشم شما دارین خیلی به ابتدائی ترین چیزها حساس میشید..

اساسه انتخاب برا ازدواج خود شمائید نه پدر مادرتون..تا خودتون نپسندیدین چیزیرو قبول نکنید..

اقایون معمولا با کت و شلوار میرن خواستگاری و دختر خانومها هم یا یه مانتو پوشیده و مرسوم و یا با چادر .. روسری هم فک کنم رسمی تر باشه تا شال

به نظر من شما تا جلسه خواستگاری یه جلسه تشریف ببرید مشاوره

چون دیدتون به خواستگاری یکمی خام هستش و شاید بعدا به مشکل بربخورید
    ویرایش توسط جوادیان : یکشنبه 17 اردیبهشت 96 در ساعت 09:37

9. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

بارن (یکشنبه 17 اردیبهشت 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    7
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیکیا نمایش پست ها
    سلام...
    اگر میخای به هر طریقی با این خاستگار ازدواج کنی و شوهر کنی از این و اون بپرس که چی بپوشم و چکار کنم و...
    اونوقت بعدها هم احتمالا تاپیکهای زیادی باید بزنی راجع به مشکلات زندگیت که در اثر خطاهای شناختی به وجود اومدن...
    اما اگر میخای "زندگی" کنی خودت باش...
    هم در پوشش و هم در رفتار
    و با کسی ازدواج کن که خودت بپسندیش...
    سلام. ازتون ممنونم. من متوجه منظورتون هستم اما فک کنم نتونستم منظور خودمو برسونم. من نمی خوام تو جلسه خواستگاری کس دیگه ای باشم. اما چون با روال معمولش آشنا نیستم پرسیدم که رسم و عرف چیه.نمیدونم خب، کسی تا حالا منو به جلسه خواستگاریش دعوت نکرده، منم که ازدخترای دور و برم نمی پرسم چون هم باهاشون رو در وایسی دارم هم اینکه نمیتونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط yarmehrban نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    در ابتدا براتون آرزوی خوشبختی و بهروزی دارم.
    اما باید مطالبی رو بعرضتون برسونم؛
    مورد اول
    ببینین ازدواج یعنی پذیرش یک زندگی دو نفره، استفاده از مشورت و نظرات یکدیگر، احترام گذاشتن و همبستگی و خیلی چیزهای دیگر.
    شما تا دیروز منزل پدرتون بفرض اگر روسری میخواستین خودتون میرفتین بازار تهیه میکردین، اما فردا که شوهر کردین ممکنه همسرتون دوست نداشته باشه شما تنها از منزل خارج بشین و باید با خودش برین و بیاین .اینکه بگی در منزل پدرم خودمختار و مستقل بودم نتها حرف جالبی نیست بلکه باعث میشه دیگران برداشت خوبی نداشته باشن و فکر کنن با دختری مواجهن که نمیتونن کنترلش کنن! شما امروز در سایه ی پدرتون هستین و فردا زیر چتر همسر. خودمختاری و استقلال قسمت اعظمیش مربوط به دوران بی تعهدی و تجرد هست. در زندگی مشترک منی وجود نداره، ما حاکم هست. اگر به نظرات و خواسته های منطقی هم احترام نگذاریم سبب تفرقه و جدایی خواهد بود.
    مورد دوم
    اینکه پدر ، مادرتون خوششون بیاد کافی نیست، مهره ی اصلی شطرنج شما هستین. شمایین که باید بپسندین و بپذیرین. لطفا برای دل کسی ازدواج نکنین.
    مورد سوم
    در جلسه خواستگاری قرار نیست سؤالات غیر معمول پرسیده بشه، یکسری بقول معروف سؤالات کلیشه ای هست که بیشتر مردم بهش واقف هستن. هر سؤالی که ازتون شد فکر کنین و پاسخ بدین.
    مورد چهارم
    میترسین بهتون بگن حق نداری رانندگی کنی یا ادامه تحصیل بدی، بعید هست در این دوره کسی مخالف این صحبت ها باشه . اما اگر مخالف بودن ببینین چی به چی میارزه. مثلا شما از یک چیز چشم پوشی میکنین و چه چیزهایی قراره بدست بیارین؟ چه کارهایی براتون انجام میدن؟خب قطعا شما هم شروطی دارین ، در همین حین بیان کنین.
    مورد پنجم
    اینطور که عرض کردین برای لباس خواستگاری یک دست کت و شلوار نیاز دارین که کتش بلند باشه اما با این فرصت اندک باید زیاد بگردین. اگر پیدا نکردین شلوار و یک کت تکی به رنگی دیگر تهیه کنین. (کت بلند ، کتی که تا اواسط ران بیاد) و یک شال همرنگ شلوار یا کت.( کت نه خیلی تنگ باشه و نه خیلی گشاد)
    در ضمن نفرمودین چند سالتونه، اما یادآوری میکنم باید در ابتدا با خودتون کنار بیاین. ببینین اصلا آماده ی رفتن به مرحله جدیدی به نام ازدواج هستین؟ آیا به رشد فکری لازم در این زمینه رسیدین؟ معیارهای شما چه چیزهایی هستن؟ میدونین که در ازدواج باید راه و رسم عشق ورزیدن و زندگی زناشویی رو بلد باشین؟ آیا آماده پذیرش نظرات و افکار غیر خود هستین؟ آیا متعهد هستین؟ آیا میتونین از عهده ی یک زندگی که به شما میسپارن بر بیاین و ..... خیلی چیزهای دیگر.

سلام. ممنونم به خاطر راهنمایی
    1. یار مهربان عزیز چرا وقتی می گم دختر خودمختاری بودم حرف جالبی نیست؟ من که گفتم کارام در چارچوب شرع و عرف بوده. نمیدونم چرا برداشت از حرفام اینجوری شده.. در ضمن من مجرد هستم اما هیچ وقت تو زندگیم آدم بی تعهدی نبودم. یعنی اصن با این قضه که تجردی مساویه با بی تعهدی مخالفم. من نگفتم که حرف حرف من باشه، از این می ترسم که منو تحت فشار الکی و غیر منطقی بذاره.
    2.حرفتون کاملا منطقیه اما خب من فعلا قصد ازدواج نداشتم اما پدر و مادرم قبول نمی کنن (مثه اینکه زیادم خودمختار نیستم)
    3.آهان
    4.آره دقیقا از اینا می ترسم. خدا رو شکر که میگین بعیده از این چیزا بخواد. شرط؟! نه من اصلا به شرط فک نکردم، چه شروطی باید داشته باشم؟؟؟؟
    5. فک کنم پیدا کردنش سخت باشه، ولی منم یه همچین چیزی تو ذهنم بود. فقط کتش باید بلند باشه دیگه چون من اصلا نمی تونم غیر این بپوشم (یه چیزی مثه کت مانتو)
    من 27 سالمه عزیزم. آماده ازدواج کردن هستم یا نه؟ نمیدونم فک نکنم باشم. معیارام اینه که خداشناس باشه، مهربون، سنگین رنگین، با جربزه و غیره. فک کنم تا اونجایی که یادمه راه و رسم عشق ورزیدن و بلد باشم. آره من میتونم نظرات بقیه رو تحمل کنم، بشنوم، اگه با نظرم یکی نبود در صورت منطقی بودن قبول کنم و اینا. من همیشه خودم و آدم متعهدی دونستم و اینطوریم خواهم بود چه مجرد باشم چه متاهل. آره فک کنم بتونم، تو زندگیم شده مسئولیت های مختلف رو قبول کردم و از پسشون بر اومدم
    نقل قول نوشته اصلی توسط 2pashimoon نمایش پست ها
    یه چیزی بگم ناراحت نشین ولی من فکر میکنم شما هنوز به پختگی لازم برای ازدواج نرسیدید و حدس میزنم خیلی اذیت خواهید شد. احساس میکنم خیلی دودل هستیدو هدفی برای زندگیتون ندارید و حرف بقیه براتون مهمه. اگه واقعا اینطور باشه به مشکل بر خواهید خورد
    سلام دوست خوبم. ازتون ممنونم. اولا اینکه اگه قرار بود از شنیدن حرف بقیه ناراحت بشم که تاپیک نمیزدم . معلومه که ناراحت نشدم. من فک نمی کنم آدم پخته ای نباشم ولی اینکه دو دل هستم باید بگم بعله درست حدس زدید. من دودلم، هدف دارم برا زندگیم اما مثه خیلی از دخترا اون هدفه ازدواج نبوده (ازدواج یه جورایی تو زندگیم احساس می کردم برا بقیه دخترا بوده نه برا من)، هدفای من اکثرا تو چارچوب کتاب نوشتن یا تدریس تو دانشگاه یا تو کار تو فلان شرکت معتبر یا دیدن فلان کشور بوده نه ازدواج کردن. حرف بقیه برام مهم نیس. ذهن من همیشه در حال فعالیته به همه چی فک می کنه، چه میدونم راه حل میده، گیج می زنه، خاموش میشه، دوباره روشن میشه، اما وقتی تو ذهنم اسم پسر میاد من هنگ می کنم. مثه اینکه یه رباتی پشت وارو بزنه اما موقع راه رفتن یهویی روغنش تموم بشه و وایسه!!!!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط جوادیان نمایش پست ها
    سلام

ابتدا سنتونو بنویسید

بعدشم شما دارین خیلی به ابتدائی ترین چیزها حساس میشید..

اساسه انتخاب برا ازدواج خود شمائید نه پدر مادرتون..تا خودتون نپسندیدین چیزیرو قبول نکنید..

اقایون معمولا با کت و شلوار میرن خواستگاری و دختر خانومها هم یا یه مانتو پوشیده و مرسوم و یا با چادر .. روسری هم فک کنم رسمی تر باشه تا شال

به نظر من شما تا جلسه خواستگاری یه جلسه تشریف ببرید مشاوره

چون دیدتون به خواستگاری یکمی خام هستش و شاید بعدا به مشکل بربخورید
    سلام. لطف کردین راهنماییم کردین. من 27 سالمه. اوهوم. من بپسندم؟ فک کنم الان نمیتونم بگم پسندیدم یا نه....شایدم خوشم بیاد ازش. لباسمم آره یه همچین چیزی انتخاب می کنم پس. اونم اوکی شد به حمدالله. آقای جوادیان من واقعا نمیدونم. نمیتونم برم مشاوره. راستش از ازدواج یهویی خیلی می ترسم. از اونایی که امروز جلسه خواستگاریه یه هفته بعد بله برون و غیره. دیدم خامه یعنی چی؟ .

11. کاربر روبرو از پست مفید Parya Khanum تشکرکرده است .

نیکیا (یکشنبه 17 اردیبهشت 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    پریای عزیز توی بازار مانتوهای رنگی مخصوص مهمانی هست که هم خوشرنگ هستن و هم حجاب نسبتا مناسبی دارن
    نه زیاد تنگ و نه زیاد گشاد باشه یه اندازه معمولی داشته باشه

درباره معیارهات خوب فکر کن ولی از جلسه اول برای خواستگار انواع شرط و شروط رو نذار
    فکر می کنم بذاری بیشتر اون حرف بزنه و شما پیش خودت تجزیه تحلیل کنی بهتر باشه اینجوری حداقل از نظر صحبتهایی که انجام شده اختیار رد یا پذیرش دست خودت می افته بعدا میتونی طی جلسات بعدی به تدریج شرایطی که داری رو به ایشون انتقال بدی

اگر خودشون درخواست صحبت داشتن این فرصت رو به خودت و ایشون بده و اگه خانواده داماد چنین درخواستی نداشتن شما هم چنین درخواستی نداشته باش

اگر هم موقعیت صحبت پیش اومد و طرف مقابل آدم کم حرف و خجالتی بود که بعید میدونم توی آقایون یه همچین چیزی وجود داشته باشه خوب یه سری صحبت برای خودت حاضر آماده داشته باش که همه چیز به خجالت کشیدن نگذره

ولی صحبتهای شما بهتره کلی باشه معیارهایی که توی شخصیت فرد توقع داری مثل پاکی، حمایت از همسر ، خوش خلقی و ... (یه سری اصول کلی و تقریبا بدیهی)
    ولی از همون اول خط و نشون نکش که من باید رانندگی کنم یا چیزهای دیگه
    چون اصلا هنوز هیچیش معلوم نیست

اتفاقا در کنار اختیاراتی که شما میخوای توی زندگی داشته باشی شخصیت و موقعیت همسرت هم خیلی مهمه
    هر کسی با هر شخصیت و موقعیتی بیاد و مثلا بگه شما آزادی کار کنی رانندگی کنی و ... ولی از اون طرف یه عالمه عیب و ایراد داشته باشه مسلما برات مشکل ساز میشه
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

13. کاربر روبرو از پست مفید فکور تشکرکرده است .

Parya Khanum (یکشنبه 17 اردیبهشت 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    7
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فکور نمایش پست ها
    سلام
    پریای عزیز توی بازار مانتوهای رنگی مخصوص مهمانی هست که هم خوشرنگ هستن و هم حجاب نسبتا مناسبی دارن
    نه زیاد تنگ و نه زیاد گشاد باشه یه اندازه معمولی داشته باشه

درباره معیارهات خوب فکر کن ولی از جلسه اول برای خواستگار انواع شرط و شروط رو نذار
    فکر می کنم بذاری بیشتر اون حرف بزنه و شما پیش خودت تجزیه تحلیل کنی بهتر باشه اینجوری حداقل از نظر صحبتهایی که انجام شده اختیار رد یا پذیرش دست خودت می افته بعدا میتونی طی جلسات بعدی به تدریج شرایطی که داری رو به ایشون انتقال بدی

اگر خودشون درخواست صحبت داشتن این فرصت رو به خودت و ایشون بده و اگه خانواده داماد چنین درخواستی نداشتن شما هم چنین درخواستی نداشته باش

اگر هم موقعیت صحبت پیش اومد و طرف مقابل آدم کم حرف و خجالتی بود که بعید میدونم توی آقایون یه همچین چیزی وجود داشته باشه خوب یه سری صحبت برای خودت حاضر آماده داشته باش که همه چیز به خجالت کشیدن نگذره

ولی صحبتهای شما بهتره کلی باشه معیارهایی که توی شخصیت فرد توقع داری مثل پاکی، حمایت از همسر ، خوش خلقی و ... (یه سری اصول کلی و تقریبا بدیهی)
    ولی از همون اول خط و نشون نکش که من باید رانندگی کنم یا چیزهای دیگه
    چون اصلا هنوز هیچیش معلوم نیست

اتفاقا در کنار اختیاراتی که شما میخوای توی زندگی داشته باشی شخصیت و موقعیت همسرت هم خیلی مهمه
    هر کسی با هر شخصیت و موقعیتی بیاد و مثلا بگه شما آزادی کار کنی رانندگی کنی و ... ولی از اون طرف یه عالمه عیب و ایراد داشته باشه مسلما برات مشکل ساز میشه
    سلام. ازتون ممنونم. قراره برم بگردم، وقتم خیلی کمه ولی منم یه چیز سرسنگین می خوام، پیدا نکردم دیگه از لباسای خودم یکی انتخاب می کنم. همون اندازه ای که شما میگین....معمولی فک کنم خوب باشه.
    متوجه منظورتون شدم، نه اصلا آدمی نیستم که خط و نشون بکشم و اینا، میدونم اگه قرار باشه حرف بزنم باهاش اتوماتیک زبونم از کار میفته. دقیقا منم نمی خوام حرف بزنم، اگه اون خواست حرف بزنیم یا چیزی بپرسیم ممکنه صدام دربیاد یکم.

خوب شد گفتینا ما نگیم حرف یزنیم و منتظر باشیم اونا بگن، نگفتنم که هیچ .

اصلا آدم خجالتی نیست هیچ! روابط اجتماعیش اونجور که معلومه به شدت بالاس، فک نکنم مثه من نی نی باشه!...واقعا قلبم داره تند تند میزنه از استرس

راجع به معیارای کلی هم باشه حتما یه دو سه خط تو ذهنم نگه می دارم.

گلم من اصلا تو این زمینه نتونستم مقصودمو به شما دوستان برسونم، من اصلا نمی خوام کسی باشه که مثلا بگه همه کاری خواستی بکن، ولی از اون طرف مثلا یه اخلاق بدی داشته باشه یا یه بیماری، مشروب خواری چیزی......من فقط ترس و نگرانیمو گفتم

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

خانم "مصباح الهدی" تاپیکهایی در مورد خواستگاری داشتن که می تونه کمکتون کنه.

با کلمات کلیدی مثل "سوالات خواستگاری" هم سرچ کنید تاپیکهای زیادی پیدا می کنید.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

16. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

Parya Khanum (یکشنبه 17 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Parya Khanum نمایش پست ها

سلام. لطف کردین راهنماییم کردین. من 27 سالمه. اوهوم. من بپسندم؟ فک کنم الان نمیتونم بگم پسندیدم یا نه....شایدم خوشم بیاد ازش. لباسمم آره یه همچین چیزی انتخاب می کنم پس. اونم اوکی شد به حمدالله. آقای جوادیان من واقعا نمیدونم. نمیتونم برم مشاوره. راستش از ازدواج یهویی خیلی می ترسم. از اونایی که امروز جلسه خواستگاریه یه هفته بعد بله برون و غیره. دیدم خامه یعنی چی؟ .
    سلام

مرسی بابت پاسخ گوئی

دیدتون خامه یعنی دیدتون نسبت به خواستگاری ناپخته هستش..چون مسائلی از قبیل رانندگی کردنو و غیره زیاد برا جلسه خواستگاری مطرح کردنش مهم نیست .. چون خیلی مطالب مهم تری هست مثله اعتقادات.. ایمان..اخلاق .. تیپ و ظاهر..

اهداف و آینده نگری که اینها اولویت شما باید باشه برا مطرح کردن.. حتما یه جلسه برید مشاوره چون براتون خیلی لازمه و دیدتونو باز میکنه

همانطور که فکور عزیز هم گفتن اول اجازه بدید ایشون حرف بزنن ..و ببینید ایشون کلا تو چه فازی هستند و اگه در این بین دیدید مطلبی مخالف ملاکهای شماست یا ازش سوال بفرمایید و یا تو ذهتونو نگه دارید و بپرسید..

اولویت ها و ملاکهاتونو رو کاغذ بنویسید و ازشون سوال بفرمائید..

من دو جا رفته بودم خواستگاری و هر دو دختر خانم یه صفحه سوال برا پرسیدن از من نوشته بودن..شما هم میتونید انجامش بدید..

وقتی اینارو بیارید رو کاغذ دگ استرستون کم میشه.. چون حس میکنید شاید چیزیرو فراموش کنید یا از قلم بیفته..

استرس اینو هم نداشته باشید که حتما باید فردای خواستگاری جواب مثبت یا منفی بدید.. بعد خواستگاری میتونید اگه ابهامی در ذهنتون باشه زنگ زده و از آقا پسر برسید .. و یا میتونید یه جلسه هم بیرون از خونه دو تائی در یه مکانی که اشنائی نباشه حرف بزنید( با اطلاع یا
    حضور خانواده ها دور از شما)

البته همه اینها منوط میشه به زمانیکه شما این اقا رو بعد دیدن پسندیده باشین نه اینکه نپسندیده باشین و بخوایید کشش بدین
    ویرایش توسط جوادیان : دوشنبه 18 اردیبهشت 96 در ساعت 10:25

18. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

Parya Khanum (چهارشنبه 20 اردیبهشت 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)