به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 96 [ 23:11]
    سطح
    1
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

چرا نمی توانم حقم را بگیرم

سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم
    باور کنید خجالت میکشم که مشکلم را بیان کنم اما چکار کنم دیگه دارم کلافه میشم و بسکه تو خودم ریختم و خود خوری کردم خسته شده ام.
    من مردی 40 ساله هستم و این مشکل برای یک مرد بسیار زشت است اما میخواهم با راهنمایی شما عزیزان و استادان گرامی این مشکل بزرگ خودم را حل کنم.
    اول یه بیوگرافی مختصر درباره خصوصیات فردی خودم بگم : 40 ساله- بسیار ارام و رمانتیک- عاشق ارامش- شدیدا مخالف و فراری از تنش و درگیری- بسیار دلرحم- عدم تحمل اینکه کسی رو از خودم برنجونم-ترس از درگیری فیزیکی- ترس از دادگاه و کلانتری و سایر مراجع قضایی(نه اینکه تا به حال به این مراجع مراجعه داشته باشم نه خوشبختانه و الحمدلله تا بحال پایم به اینجور جاها باز نشده) - وحشتناک خدا ترس هستم
    مشکل من اینست که در خیلی از موارد که صددرصد حق با من است (چه شرعی چه عرفی چه قانونی) نمیتوانم حقم را بگیرم چون حوصله و اعصاب درگیری و دادگاه و کلانتری و اینجور چیزها را ندارم و کلا از این جاها فراریم. همین چند روز پیش که منزلم را کرایه دادم و مستاجر قرارداد را فسخ کرد بابت ضرر و زیانی که به من وارد کرده بود باید 300هزار تومان به من میداد اما زمان فسخ قرارداد سروصدا راه انداخت که من نمیدهم و تمام پولم بدون کسر ضرر باید به من پرداخت بشه من هم که قانونا صددرصد حق با من بود اما بهش گفتم به خدا و حلال و حرام اعتقاد داری ، گفت اره ،منم گفتم باشه چیزی ازت نمیگیرم ولی میسپارمت به خدا و اون 300 تومن رو حرومت میکنم(خدا شاهده اولین بار تو عمرم بود که مالم را بر کسی حرام کردم ) حالا چرا اینکار را کردم :
    بعد از اون اتفاق نشستم فکر کردن که چرا اینکار را کردم درحالی که اگر قدری سفت تر میگرفتم میتونستم پولم رو بگیرم، حقیقتش دلیلش اینه که اصلا اعصاب درگیری ذهنی را ندارم و از اینکه ارامش ذهنیم بهم بخورد هراسانم، ترس از درگیری ذهنی و کش و قوس مشکلات باعث شده که حتی تا از دست دادن حق خودم پیش برم فقط برای اینکه ارامشم حفظ بشه .
    خدا شاهده دوست ندارم کسی رو از خودم برنجونم و تا حالا ازارم به کسی نرسیده کلا ادم صلح طلبی هستم اما وقتی حقم خورده میشه ( خودم باعث خوردن حقم میشم چون قبلا هم گفتم تمایلی ندارم ارامشم بهم بخورد) تا مدتها خود خوری میکنم که مثلا میتونستم اینکارو بکنم یا اون کارو بکنم و توی خیالاتم حقم را میگیرم!!!! این خود خوری بعد از این نوع اتفاقات من رو دیونه میکنه و افسوس این رو میخورم که مثلا چرا جدی جلوی طرفم نایستادم و.........
    میدونید دیگه دارم حس میکنم ترسو و بی عرضه هستم، اخه مرد باشی و اجازه بدی اینطور حقت خورده بشه؟!!!!!!!
    ببخشید متن من طولانی شده اخه خدا گواه سالهاست که دارم از این مشکلم عذاب میکشم اما تا به حال رویم نشده که واسه کسی این مشکلم رو بازگو کنم (از ترس تمسخر دیگران) از طرفی هم روانشناسان و مشاوران هم اکثرا از دید مالی به مراجعه کنندگانشان نگاه میکنند دو بار بابت کار دیگری رفتم پیش مشاور اما خدا شاهده تمام چیزهایی که خودم میدونستم رو به من گفته اند، حمل بر خودستایی نشه اما نسبت به سنم تجربه بالایی دارم و بین خانواده و دوستان همیشه جهت رفع مشکلاتشان با من مشورت میکنند ، اما خودم نمیتونم این مشکلم رو حل کنم !!!!
    چکار کنم ادم دل کوچیکی هستم اصلا تحمل این رو ندارم که کسی رو از خودم برنجونم و وحشتناک از این جمله میترسم که کسی به من بگوید حلالت نمیکنم. تا به حال به هر قیمتی که شده حتی خورد کردن خودم حاضر نشدم ارامشم رو بهم بزنم و یا کسی رو از خودم برنجونم.
    همیشه بعد از خورده شدن حقم به خدای خودم میگم که : خدایا گفته اند که حق گرفتنی است چرا به من چنین قدرتی ندادی؟؟؟؟؟(البته ناگفته نماند که همیشه هم اینطور نیست که اجازه دهم همه حقم را بخورند اما در بیشتر موارد این اتفاق می افتد) بعد از خوردن حقم به این فکر می افتم که از طریق وکیل ( چون خودم هیچ علاقه ای ندارم که پایم رو توی دادگاه بذارم چون میدونم بخواهم قانونی پیگیر بشم مدتها درگیرش هستم و من هم اخلاقا تحمل این را ندارم که یک مشکل مدتها مرا درگیر خودش کند مخصوصا مشکلی که ارامش مرا تحت تاثیر قرار دهد ) اقدام کنم که اگر هم اقدام کنم قطعا حقم را میتوانم بگیرم اما اخه این چکاریست که لقمه را دور سرم بچرخانم !!!! وقتی خودم میتوانستم حقم را بگیرم چرا نگرفتم که حالا مجبور بشم کلی هزینه وکیل بدهم تا اون حق مرا بگیرد، همین مسئله و اینکه میدانم حتی اگر کارم را به وکیل بدهم باز ذهنم و ارامشم درگیر میشود ، باعث میشه که بیخیال بشم.
    دوستان باور کنید دلم پر این درده اگر بخواهم دراینباره حرف بزنم صدبرابر این متنی که تا الان نوشتم باز باید بنویسم اما بیشتر از این سر شما را به درد نمی اورم و بی صبرانه در انتظار پاسخ و راهنمایی شما عزیزان هستم
    موفق و موید باشید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    به نظر از درگیری جسمی (با دیگران) یا ذهنی (با خودتون) ترس دارید. علتش خیلی چیزها می تونه باشه. تاثیرات نوع زندگی در کودکی، ضعف اعصاب، نداشتن زور و قدرت جسمی، بی حوصله گی ....
    اینجا کمکی نمیشه بهتون کرد. این چیزها رو روان شناس با مراجعه حضوری و شاید انجام آزمایش باید تشخیص بده.

مشاور خیر، روان شناس و اگر ضعف اعصاب، بی حوصله گی و نظایر آن را دارید روان پزشک.
    (اگر) مجرد و تنها هستید حتما روان پزشک.

موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    به نظر از درگیری جسمی (با دیگران) یا ذهنی (با خودتون) ترس دارید. علتش خیلی چیزها می تونه باشه. تاثیرات نوع زندگی در کودکی، ضعف اعصاب، نداشتن زور و قدرت جسمی، بی حوصله گی ....
    اینجا کمکی نمیشه بهتون کرد. این چیزها رو روان شناس با مراجعه حضوری و شاید انجام آزمایش باید تشخیص بده.

مشاور خیر، روان شناس و اگر ضعف اعصاب، بی حوصله گی و نظایر آن را دارید روان پزشک.
    (اگر) مجرد و تنها هستید حتما روان پزشک.

موفق باشید
    متشکرم از اینکه پاسخ مرا دادید
    بله دقیقا همینطوره که از درگیری ذهنی و جسمی با خودم و دیگران هراس دارم، اما به قدرت بدنی من ربطی ندارد چون در این مورد هیچ مشکلی ندارم.
    در ارتباط با روانپزشک یا روانشناس هم باید خدمتتون عرض کنم که متاسفانه تجربه و نتیجه معقولی تاکنون از هیچکدام نگرفته ام و صرفا هزینه مالی اضافی برای خودم ایجاد کردم(البته نه در مورد این مشکلم بلکه برای مورد دیگری مراجعه کردم و بعد از 7 جلسه دقیقا متوجه شدم که ادامه این جلسات هیچگونه منفعتی برای من ندارد)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    خب این دفعه برای این مشکل تون مراجعه کنید. اگر متخصصی رو ناکارامد دیدید دنبال یکی دیگه بگردید. اون ها هم آدم هستند و قوی و ضعیف دارند.
    من متخصص روان پزشک خوب در تهران می شناسم ولی روان شناس خیر. اگر قصد استفاده داشته باشید شماره شون رو میدم خدمت تون.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    خب این دفعه برای این مشکل تون مراجعه کنید. اگر متخصصی رو ناکارامد دیدید دنبال یکی دیگه بگردید. اون ها هم آدم هستند و قوی و ضعیف دارند.
    من متخصص روان پزشک خوب در تهران می شناسم ولی روان شناس خیر. اگر قصد استفاده داشته باشید شماره شون رو میدم خدمت تون.
    متشکرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)