به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 23:01]
    سطح
    25
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array

Icon17 کسی تابحال از نگرفتن یا کم گرفتن مهریه پشیمان شده؟

سلام
    خواستگاری دارم که از نظرش مهریه عامل اختلاف و نگرانی مرد در زندگی هست و بنظرشون مهریه باید در حد یه هدیه خوب به همسر باشه مثل مثلا یه سرویس طلا و... خواستم از خانمها و اقایون متاهل بپرسم که ایا بنظرتون مهریه چقدر معقول هست و ایا خانمی هست که از نگرفتن یا کم گرفتن مهریه پشیمان شده باشه ؟ یا واقعا نگرفتن مهریه به زندگیش اسیبی زده باشه؟! حس کنه اگر مهریه داشت زندگیش بهتر بود؟
    من یکی از دوستام میگه اگر زنی مهریه نداشته باشه بهش انگ ایراد داشتن میزنن و حتی مهریه داشتن باعث احترام از خانواده همسر میشه! درست میگه؟؟

2. کاربر روبرو از پست مفید hana00200 تشکرکرده است .

yaasi (پنجشنبه 14 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 15 تیر 96 [ 14:14]
    سطح
    10
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 13
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger First Class500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 27 در 18 پست

Array
    سلام
    از یه لحاظ هایی مهریه داشتن خوبه ولی در اصل مهریه باید به اندازه ای باشه که پسر بتونه همون موقع تقدیم همسرش کنه
    بله مهریه واسه جوون های امروزی که سر و گوششون میجنبه خوبه! نه اینکه بخوای مهریتو بگیری! نه!
    الان شوهر من خیلی لوس و مامانی بار اومده ، و اگر من مهریه نداشتم الان شاید طلاق گرفته بودیم ، چون کمی هم ما و اموال واسش مهمه پس سعی میکنه کمتر ضرر کنه، در صورتی که الان خیلی راحت اگر ماشینش رو بفروشه میتونه مهریه منو بده حتی پول اضاف هم میاره! ولی منم اگر اول زندگیم بود شاید میپذیرفتم که مهریه خیلی جزئی داشته باشم ولی الان خوشحالم و تازه پیش خودم میگم کاش بیشتر بود! دیگه مثلا پدرشوهرم راحت نمیگفت بیا مهریتو همین فردا بهت میدم میندازمت خونه بابات! اگر مهریم کمی بیشتر بود حتی جرعت آوردن اسمشم نمیکرد!
    زندگی هزارتا فراز و نشیب داره، اره اگر همه خوب بودن و دنیا گلستان بود کارت درست بود
    ولی واقعا پیش خانواده همسرتم یکم فرق داره از لحاظایی، بعدشم بگو که مهریتو که نمیخوای همون اول دفعه بگیری، بگو که همون سرویس طلا هم رو مهریت باشه و اون رو میتونه همون اول بهت تقدیم کنه
    حداقل ۴۰ ۵۰ تا سکه باید باشه واسه مهریه
    تو این دنیا به چشمای خودمونم نمیتونیم اعتماد کنیم
    موفق و پیروز باشید....
    با آرزوی خوشبختی

4. 3 کاربر از پست مفید zemestooni تشکرکرده اند .

yaasi (پنجشنبه 14 اردیبهشت 96), افسونگر (پنجشنبه 14 اردیبهشت 96), ستاره زیبا (پنجشنبه 14 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    بله. خیلی هم پشیمون شدند. تو همین سایت. سایت های مشابه می تونید نمونه هاش رو پیدا کنید.
    تو دادگاه ها هم فراوان هستند.

میزان مهریه به عوامل مخلفی بستگی داره. وضعیت مالی دختر و پسر. موقعیت اجتماعی. تحصیلات. وضعیت ظاهری. آداب و رسوم و فرهنگ، محل زندگی و ...

یه دختر خانم تحصیل کرده از خانواده متوسط با ظاهر متوسط در تهران باتوجه به نبود رسم ها و عوامل فرهنگی محلی، هزینه های سکونت و زندگی در کلان شهر و غیره معمولا بین 700-500 سکه مناسب است.

درمجموع نه اینقدر کم باشه که آقا به راحتی خانم رو طلاق بده و نه اینقدر زیاد باشه که کابوس شوهر بشه.
    خانم ها باید بیشتر مراقب باشند. به نسبت عده کمی از خانم ها از مهریه برای کلاه برداری استفاده می کنند. عده بیشتری امکان داره برای انتقام گیری یا ادب کردن همسرشون مهریه رو اجرا بگذارند.
    آقایان هم عده ای از آنها ممکن است درصورت کم بودن مهریه با خیال آسوده هر نوع رفتاری رو پیشه کنند. بداخلاقی کنند. کتک بزنند. وظایف شون رو انجام ندند. ازدواج دوم داشته باشند...

آقایانی که نتونند مهریه رو پرداخت کنند،
    اون مقداری رو که توانائی دارند ازشون می گیرند (بجز بعضی چیزها نظیر خانه ای که ساکن هستند، ماشین و ...) بقیه اش رو قسط بندی می کنند.
    کلا ضرر مالی می کنند.

خانم هائی که مهریه شان کم باشه
    راحت طلاق داده می شوند، از حق و حقوق شان باید صرف نظر کنند، اگر درآمد مستقل و کافی نداشته باشند و مطلقه بشند یا همسرشون هزینه هاشون رو تامین نکنه باید از پدر و مادرشون کمک مالی بگیرند یا با عرض معذرت راهی خیابان بشند (طلاق گرفته ها)
    از جهات متعدد متضرر می شوند.

حالا اگر دوست دارید مهریه تون رو کم تعیین کنید. یا یواشکی و دور از چشم خانواده ببخشید. آخرش دودش تو چشم خودتون میره... مثل خیلی های دیگه.
    ویرایش توسط Ye_Doost : پنجشنبه 14 اردیبهشت 96 در ساعت 12:52

6. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

ستاره زیبا (پنجشنبه 14 اردیبهشت 96), غبار غم (پنجشنبه 14 اردیبهشت 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    می تونید مهریه رو همان یه سرویس طلا بکنید ولی حق طلاق و فرزند و خارج از کشور رفتن رو ازشون بگیرید
    اگه خانمی به من بگه این چیزها رو می خوام ، منم می گم مهریه نخواه
    چیز خوبی هم هست اتفاقا

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 شهریور 97 [ 23:01]
    سطح
    25
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    20

تشکرشده 77 در 35 پست

Array
    خیلی ممنون از زمستونی عزیز. آقای یک دوست و آقای داود.
    خوب یعنی مهریه یه عامل بازدارنده از طلاق برای اقایون هست؟! یعنی بعد از یه مدتی مردها علاقه ای برای ادامه زندگی ندارند و اگر مهریه نباشه میرن دنبال یه خانم دیگه؟ یا خسته شدن طلاق میدن و میزنن زیر همه چیز؟!
    500-700 سکه مهریه ای هست که هیچ مردی الان توان دادنش را نداره، یعنی حدود 500 تا 700 میلیون که خیلی از خاستگارهام هم با این مقدار مشکل داشتند چون خانواده خودم با 500 سکه موافق هستند. ولی نمیدونم میشه مردی رو پیدا کرد و 100% بهش اعتماد کرد و مثل دوتا ادم زندگی کردو این تعهدهای سنگین رو نگرفت؟
    فکر میکنم مردها خودشون رو بهتر میشناسن و میتونن در این مورد نظر بدهند.
    هیچ شرط بازدارنده ای بجز مهریه رو نمیشه ضمیمه عقد کرد که هردو نفر از صداقت و تعهد طرف دیگر مطمن باشه!؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hana00200 نمایش پست ها
    خوب یعنی مهریه یه عامل بازدارنده از طلاق برای اقایون هست؟! یعنی بعد از یه مدتی مردها علاقه ای برای ادامه زندگی ندارند و اگر مهریه نباشه میرن دنبال یه خانم دیگه؟ یا خسته شدن طلاق میدن و میزنن زیر همه چیز؟!
    500-700 سکه مهریه ای هست که هیچ مردی الان توان دادنش را نداره، یعنی حدود 500 تا 700 میلیون که خیلی از خاستگارهام هم با این مقدار مشکل داشتند چون خانواده خودم با 500 سکه موافق هستند. ولی نمیدونم میشه مردی رو پیدا کرد و 100% بهش اعتماد کرد و مثل دوتا ادم زندگی کردو این تعهدهای سنگین رو نگرفت؟
    هیچ شرط بازدارنده ای بجز مهریه رو نمیشه ضمیمه عقد کرد که هردو نفر از صداقت و تعهد طرف دیگر مطمن باشه!؟
    خدایی نکرده زندگی بخواد خراب شه نه مهریه می تونه نگهش داره نه چیز دیگه .
    شناخت قبل ازدواج ، مشاوره و چند مورد دیگه خیلی برای زندگی زناشویی مهم هست ، والی اینقدر اینجا مورد هست مهریه بالا طلاق رسیدن.
    نگفتیم مهریه مهم هست ، گفتیم اگر کسی می گه مهریه مهم نیست اشکال نداره ، طبق قانون حق طلاق با مرد هست و یه سری مسائل دیگه ، از اون طرف مهریه حق خانم هست .
    می تونید با هم بابت این موضوع کنار بیایید ، ولی اصلا توصیه نمی کنم مهریه رو ببخشید بدون اینکه امتیاز خاصی در قبالش نگیرید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 تیر 00 [ 10:36]
    سطح
    67
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 147
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    388

تشکرشده 576 در 165 پست

Array
    عزیزم به نظر من مهریه بسیار مهمه.تعدادش بستگی ب عرف خودتون داره.اما نبودنش بسیار دردسر ایجاد میکنه.تجربه ی تاهل به من میگه باید باشه.زندگی فراز و فرود زیاد داره.همش دوران خوش عقد و نامزدی نیست.گاهی تلخی هم هست.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مهر 01 [ 02:09]
    سطح
    61
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 239
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    255

تشکرشده 416 در 195 پست

Array
    این که میگن مهریه ضامن زندگی نیست رو من کاملا قبول دارم. افرادی می شناسم که بدون مهریه ازدواج کردن اما زندگی فوق العاده ای دارن. اما خیلی ها هم با مهریه سنگین کارشون به جدایی می کشه. متاسفانه راه های زیادی هم برای فرار از مهریه برای آقایون وجود داره.
    اما مهریه به جز وقت طلاق گرفتن کاربردهای دیگه هم داره. زمان ارث بردن همسر و یه سری مسايل اینجوری که من تخصصی ندارم. اما میشه از یه مشاور حقوقی بپرسین.
    اگه مهریه نمی خواین بگیرین حتما حتما حق طلاق و حقوق دیگه رو بگیرین. بالاخره یا با فرهنگ شرقی پیش برین یا با فرهنگ غربی... بین این دو تا بی معنی هست.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hana00200 نمایش پست ها
    نه نمیشه و نباید به کسی اعتماد بیجا کرد. مرد و زن هم نداره. ما که علم غیب نداریم بدانیم درون افراد چه خبره؟ یا حتی فرض کنیم الان خوب، سال بعد یا سال های بعد رو چطور پیش بینی کنیم؟
    شما حاضرید چند میلیون پول تون رو بدون مدرک و پشتوانه قانونی به کسی قرض بدید؟ مسلما خیر. زندگی تان ارزشش کمتر از پول است که بخواهید بدون پشتوانه و صرفا براساس اعتمادی که هیچ پایه و اساسی نداره اون رو به فردی که تازه قصد داره وارد زندگی تون بشه، واگذار کنید؟
    زندگی خراب رو نمیشه با مهریه حفظ کرد ولی
    وجود مهریه میتونه عامل بازدارنده ای در برابر تخریب زندگی باشه
    برفرض نبود راهی برای ادامه زندگی مشترک پشتوانه مالی زن و فرزندانش برای ادامه زندگی و دست دراز نکردن در برابر این و آن است.

گرفتن سایر حقوق ارتباطی به مهریه نداره. به عنوان مثال داشتن حق ادامه تحصیل، مکان زندگی و نظایر آن جزو حقوق اولیه است و دلیلی نداره به خاطرشان مهریه تان رو فدا کنید. برای داشتن یک حق مسلم که از یک حق دیگه صرف نظر نمی کنند. اینکه امتیاز گرفتن نیست.
    بعضی از حقوق مانند "حق وکالت از طلاق" امتیازی برای خانم محسوب میشه ولی حق مرد برای طلاق را منتفی نمیکنه. حق طلاق در هر شرایطی برای مرد محفوظ باقی می ماند و هیچ توافقی در نقض آن ازنظر قانون و شرع پذیرفته نیست.

http://www.hamdardi.net/thread-43954.html#post428967

13. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

غبار غم (جمعه 15 اردیبهشت 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)