به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 مرداد 96 [ 18:45]
    سطح
    16
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 33 پست

Array

نظرسنجی در مورد مهریه

با پسری اشنا شدم که از بدی شانس من قبلا یک عقد ناموفق داشته بدون هیچ رابطه جنسی
    طبق قانون در این حالت پسر مجبوره نصف مهریه رو بپردازه ولی طی توافق یک چهارم مهریه حدود 30 سکه رو مجبور شده به اون دختر بده!
    حالا مشکل اینه که این پسر نسبت به مهریه گرفتن بدبین شده و میخاد مهریه درکار نباشه و همش حس میکنه ممکنه این اتفاق تکرار شه. از طرفی من هم میترسم نداشتن مهریه باعث شه که بعدها این پسر راحت از زندگی جدا شه !!
    از طرفی خونواده م هم به هیچ عنوان بدون مهریه یا با مهریه سبک رو بنا به دلیلی که گفتم قبول نمیکنن

بنظرتون من باید چیکار کنم؟ هرچی سعی میکنم اعتماد طرف رو جلب کنم انگار فایده نداره...

2. کاربر روبرو از پست مفید coastmelody تشکرکرده است .

باغبان (شنبه 26 فروردین 96)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,819 در 2,405 پست

Array

با سلام

متاسفانه اندیشه مهریه خیلی بد در جامعه ما رواج پیدا کرده ،،،، و باز متاسفانه بعضی از خانواده ها مهریه سنگین را لازمه خوشبختی می دونند

مهریه قانون اسلامه ،،،ولی مقدار مهریه هایی که الان رواج پیدا کرده اصلا با اسلام مطابقت نداره

مهریه باید در توان فرد باشه ،،،،یعنی در زمان عقد هم بتونه بده

خوشبختی و پشتوانه واقعی زوجین مهریه بالا و سنگین نیست ،،،،،به نظرم پشتوانه زندگی خوب زوجین » عشق - محبت - احترام و فداکاری و ... هست .

اگر زوجین چشم هایشان را باز کنند و در انتخاب و سلیقه ها و معیارهای هم نزدیک تر باشند ،،،بهتر هست که اول زندگی هم دیگر را زیر دین بزرگی ببرنند و آرامش را از خودشون دور کنند .

ما ازدواج می کنیم که به آرامش برسیم نه اینکه زیر فشار و استرس باشیم .

از طرفی اتفاقاتی که در گذشته فرد افتاده ،،،باعث شده یه خورده در مهریه سخت گیر تر باشه .

ولی در کل مهریه بالا و سنگین لازمه خوشبختی نیست !

راستی تاپیک شما نظرسنجی هست ،،، تاپیک هایی که نظر سنجی هست میره تو انجمن آزاد

دیگه از ما گفتن بود :)

در پناه حضرت دوست .

ویرایش توسط باغبان : شنبه 26 فروردین 96 در ساعت 23:18

4. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

جوادیان (یکشنبه 27 فروردین 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام و عرض ادب
    لازمه ي يك زندگي موفق به نظر من عشق و محبت هست نه چيز ديگه
    مهريه امروزه شده ابزار فشار براي بعضي از خانم ها ... نامزد شما هم چون از اين قضيه ضربه خورده طبيعتا بايد در مقابل مهريه سنگين كه اين روزها مد شده مقاومت نشون بده...
    با اجازتون پيشنهاد خودم رو ميدم كه نه سيخ بسوزه ن كباب
    به نظر من مهريه تون همون مهريه همسر سابقش باشه + 1 سكه.يعني 121سكه كه مهريه معقولي هست اگه ايشون واقعا شما رو بخاد قبول ميكنه .

ضمنا از دلايل طلاق و عدم سازش با همسر قبليش تحقيقات مفصل انجام بديد و نهايتا پيش مشاور حضوري هم بريد چون ممكنه بعدا مسايلي پيش بياد كه .... مثلا نامزدتون تو ضمير نا خودآگاهش شما رو با همسر قبليش مقايسه كنه و درد سر ساز باشه....
    با آرزوي خوشبختي براي شما
    ویرایش توسط sia518 : شنبه 26 فروردین 96 در ساعت 23:21

6. 2 کاربر از پست مفید sia518 تشکرکرده اند .

بارن (یکشنبه 27 فروردین 96), ستاره زیبا (یکشنبه 27 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 مرداد 96 [ 18:45]
    سطح
    16
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 33 پست

Array
    ایشون به من گفتن که دختر قبلی رو آشنایانش معرفی کرده بودند که کاملا محجبه بوده و از طرف خونواده دختر فشار اوردند که زود عقد کنند.حتی میگفت بدون حجاب این دختر رو مادر و خواهرش هم ندیدن!!.. بعد از عقد متوجه شدن این دختر بدون حجاب اصلا نه تنها زیبا نیست بلکه به هیچ عنوان نمیتونه دوستش داشته باشه! چیزی که من متوجه شدم انگار دختر موهایش کم پشت بوده و این زیبایی دختر رو کم کرده!! و چون هیچ حسی نمیتونسته به این دختر داشته باشه تقاضای طلاق داده و با دردسر و توافق مهریه جدا شدند!! که به گفته خودشون اگه نمیشدند یه زندگی جهنمی داشتند!
    چطور میشه از عشق و احساس یه ادم در ابتدای زندگی مطمن شد؟! چطور میشه مطمن شد طرف بعدها نظرش عوض نمیشه؟! ما که در اروپا زندگی نمیکنیم که 6سال با طرفمون رابطه داشته باشیم و 100% طرف رو بشناسیم؟! شناخت ما نهایت به 20 جلسه 2ساعته ختم میشه و قراره تا اخر عمر پای این انتخا ب بمونیم!!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام ...
    بحث من راجع به مهریه نیست ...
    ولی به نظرم دلیل جدایی از همسر قبلیشون یکم غیرعادیه ...
    خوبه که نامزد قبلیشون رو پیدا کنید و از ایشون راجع به علت جدایی و خلقیات خواستگارتون تحقیق کنین ...

9. 2 کاربر از پست مفید saeeded تشکرکرده اند .

بارن (یکشنبه 27 فروردین 96), ستاره زیبا (یکشنبه 27 فروردین 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 مهر 96 [ 08:00]
    سطح
    35
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 87
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    365

تشکرشده 236 در 117 پست

Array
    وقتی ایشون خودش طلاق داده طرفو خب باید مهریه رو هم بده دیگه. اتفاقا با این پست دومی که گذاشتین به نظر من باید بیش از پیش محتاط باشین و در رابطه با مهریه سماجت داشته باشین. وقتی یه مردی به این راحتی یکی رو طلاق میده یکم قضیه بو دار میشه. اینا عقد کردن، عقد! وقتی ماجرا تا عقد و بعد عقد پیش میره چطوری دختر و بدون حجاب ندیدن؟ ایشون ندیدن، مادری، خواهری، کس و کاری نداشتن دختر خانم و ببینن؟ والا تا اونجایی که من یادمه و تو مراسم خواستگاری هایی که دیدم، تو این دوره و زمونه مادر و خواهر و عمه و همسایه و ...پسر میان خونه دختر، بعد از هفت خان اگه پسندیدن یه گوشه از دومادو نشون میدن! ایشون داستان و یه جوری میگن آدم فک میکنه دختره از تخم مرغ شانسی اومده بیرون!

عزیز من اینجا ایرانه و به قول خودت اروپا نیس. یعنی چی؟ یعنی اینکه عرف و باید رعایت کنی، مهریه نه تنها شرعه بلکه عرفم هست. به قصد طلاق ازدواج نمی کنی، به قصد گرفتن سریع مهریه ازدواج نمی کنی، قرار نیس همسرتو با مهریه گزاف بندازی زندان.....در حد اینکه نه سیخ بسوزه نه کباب برا خودت حتما مهریه تعیین کن. نه خیلی کم باشه نه خیلی زیاد.

11. کاربر روبرو از پست مفید غبار غم تشکرکرده است .

ستاره زیبا (یکشنبه 27 فروردین 96)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,819 در 2,405 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط coastmelody نمایش پست ها

ایشون به من گفتن که دختر قبلی رو آشنایانش معرفی کرده بودند که کاملا محجبه بوده و از طرف خونواده دختر فشار اوردند که زود عقد کنند.حتی میگفت بدون حجاب این دختر رو مادر و خواهرش هم ندیدن!!.. بعد از عقد متوجه

شدن این دختر بدون حجاب اصلا نه تنها زیبا نیست بلکه به هیچ عنوان نمیتونه دوستش داشته باشه! چیزی که من متوجه شدم انگار دختر موهایش کم پشت بوده و این زیبایی دختر رو کم کرده!! و چون هیچ حسی نمیتونسته به

این دختر داشته باشه تقاضای طلاق داده
    و با دردسر و توافق مهریه جدا شدند!! که به گفته خودشون اگه نمیشدند یه زندگی جهنمی داشتند!

چطور میشه از عشق و احساس یه ادم در ابتدای زندگی مطمن شد؟! چطور میشه مطمن شد طرف بعدها نظرش عوض نمیشه؟! ما که در اروپا زندگی نمیکنیم که 6سال با طرفمون رابطه داشته باشیم و 100% طرف رو بشناسیم؟! شناخت ما نهایت به 20 جلسه 2ساعته ختم میشه و قراره تا اخر عمر پای این انتخا ب بمونیم!!

....................

با سلام

این دلایل ،دلایلی پر قدرتی نیست که یه مرد بخواد زنش را طلاق بده ،،،،مگر اینکه مرد دیدگاه خیلی سطحی تو ازدواج داشته باشه .

قبل از ازدواج دختر و پسر باید از خودشان و کم و کاستی هاشون به هم بگند ،،،، تا بعد ازدواج به مشکل بر نخورند .

من برای همین به شما گفتم به جای مهریه سنگین و بالا بهتره دختر و پسر بیشتر معیاراهایشان ،،،عقایدشان را بررسی کنند

اگر اون دختر همچین موردی از جانب این آقا را هم نداشت ،،،اگر تو ازدواج و مسیر زندگی اتفاقی پیش بیاد که همسرش زیبایی خودش را از دست بده ،،،،باز شاید هم کار را می کرد .

ازدواج دختر و پسر فقط بر اساس زیبایی و بصری بودن نیست ،،،بلکه پیوندی بالاتر از این ها بین زن و مرد هست که باعث پایداری زندگی میشه

طرف تو خارج 8 سال با یکی رابطه برقرار میکنه ،،،بچه دار هم میشه ،،،،تازه به نتیجه میرسند که با هم می سازند و رسمی ازدواج می کنند ،،،و جالب اینجاست که چند سال بعد باز طلاق می گیرند :)

پس باید یه چیزهایی دیگری را بررسی کنیم تا شبیه خانم بازیگر خارجی نشیم ( مثال بالا )

باید تو معیارها و جلسات خواستگاری دل ها را شناخت ! ،،،،باید بپرسی و ببینی طرف در سختی ها ،،،چطور زندگی اش را مدیریت می کند .

مثلا اگر بچه دار نشدیم - اگر زیاد باب هم نبودیم ،،،،اگر ایرادی در هم دیدیم و......

مهم اینکه قرار نیست همیشه و 100 درصد باب میل ما باشه ،،،،بلکه باید از مقایسه ها دوری کرد ،،،و همسرمون را بیشتر برای خودش و دلش قبول کنیم تا نیازهای دیگر خودمون !

چون بصری بودن پبش از حد معیار ،،،، همیشه پایدار نیست و امکان داره خدایی نکرده با یه حادثه ی و ....از بین بره !

اینجاست که می فهمی طرف ایمانش در ازدواج چطوری هست و تفکرش در چه سطحی هست ! و چقدر روحیه مبارزه با مشکلات را داره .

اون دختر باید قبل ازدواج موهای کم رشدش را به آقا میگفت و از طرفی بیشتر معیارهای معنوی طرف را چک می کرد !

ولی وقتی کوتاهی کنیم ،،،چشم ها را باز نکنیم ،،،،و فقط مهریه سنگین یا ..... را فقط معیار خوشبختی و ثبات زندگی بدونیم ،،،،درصد ریسک زندگی بالا میره

علت جدایی را بیشتر جویا بشید ،،، و سعی کنید مشاوره هم برید .

برای اینکار باید مدیریت عقل و احساس را اعمال کنیم .

یعنی با عقل معیار احساس را اول خاموش کن ،،،،سپس برو با منطق و جویا شدن زندگی طرف و علت جدایش را آنالیز کن ،،،بببن مبتونه مرد زندگی ات باشه یا نه !

موفق باشی.

ویرایش توسط باغبان : یکشنبه 27 فروردین 96 در ساعت 06:04

13. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

بارن (یکشنبه 27 فروردین 96), جوادیان (سه شنبه 29 فروردین 96), ستاره زیبا (یکشنبه 27 فروردین 96), سرشار (یکشنبه 27 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    با سلام
    به عنوان یه آقا شدیدا بهتون هشدار میدهم مهریه کم رو قبول نکنید. قبول مهریه کم معنیش باز بودن دست مرد برای طرد و طلاق زن است.
    مهریه از نظر تئوری نشانه محبت و علاقه مرد به زن است. و هدیه ای که نشانه این علاقه می باشد. ولی واقعیت زندگی چیز دیگه ای است. در وقعیت، مهریه اهرم فشار زن بر مرد است و همینطور تقطه اتکا مالی وی برای روز مبادا و نه برای سوء استفاده زن از مرد.
    اهرم فشار از این جهت که مرد بدونه اگر پاش رو کج بگذاره. اگر بخواد بره دنبال عیاشی، اگر بخواد بدون دلیل موجه زن رو طلاق بده، اگر .... باید بهایش رو بپردازه و "شاید" این مانعی براش باشه که بعضی کار ها رو انجام نده. ما که تو یه دنیا تخیلی گل و بلبل زندگی نمی کنیم. دادگاه ها پر هستد از دختر خانم های ساده لوحی که با مهریه کم ازدواج کردند یا بدون اطلاع خانواده تمام یا قسمتی از مهریه شون رو بخشیدند. پس از مدتی آقا هم طلاق شون داده. به همین راحتی. فراموش نکنید برعکس خانم ها که باید هزار جور دلیل داشته باشند، مرد می تونه بدون هیچ دلیلی هر زمان که دلش بخواد زن رو طلاق بده. به همین راحتی. ضمن اینکه برای آقایان مسائلی مانند دوشیزه گی هم وجود نداره بعدها براش دردسر بشه. راحت میره یکی دیگه رو میگیره.
    مسئله دیگر شان مالی مهریه برای زن است. بخصوص خانم هائی که تمکن مالی ندارند. ببینید خانمی که طلاق گرفته حتی اگر برگرده پیش پدر و مادرش میشه یه نون خوره اضافه. اگر درآمد کافی برای خود و فرزندش نداشته باشه به مشکل برمیخوره. اگر نداشته باشه زندگی خودش و فرزندش رو تامین کنه راه می افته تو خیابان و . یا باید گدائی کنه یا همین فساد و فحشا که امروز شاهدش هستیم.
    مهریه رو نه اونقدر سبک بگیرید که بی تاثیر باشه. نه اونقدر سنگین که عملا مرد رو بشکنه. وضعیت مالی طرف مقابل تان رو درنظر بگیرید و بر اون اساس مقداری رو قبول کنید که 1. از دست دادنش برای آقا سخت و به فکر برو برنده باشه 2. اگر کار به جدائی کشید بتونید خود و فرزندان تان زندگی شرافت مندانه ای رو داشته باشید.

راه حل دیگه ای رو چند سال قبل شروع به بررسی کردم که متاسفانه به دلیل عدم حمایت و اینکه خودم هم منابع مالی برای دادن به به متخصصین نداشتم نتونستم اون رو ادامه بدم. هر چی باشه اینجا ایرانه. حتی دانشگاه ها هم برای کارهای عام المنفعه پول میخوان. نداشته باشی کمک و تحقیقات خبری نیست.
    خلاصه طرح من این بود که "مهریه" مبلغ سبک یا متوسطی مثلا ... سکه باشد و طبیعتا خانم هر زمان که دلش بخواد اون رو مطالبه می کنه و مرد هم بتونه به راحتی و بدون درتنگنا قرار گرفتن اون رو پرداخت کنه ولی
    مبلغ سنگینی به عنوان مثلا "ضمانت ازدواج" یا هر عنوان دیگری که از نظر حقوقی مناسب باشه در سند ازدواج ثبت بشه. جزو شروط ازدواج هم باشه که هم از نظر قانونی و هم شرعی اعتبار داشته باشه. طبق این شروط اگر آقا دست به کارهائی بزنه که خلاف قانون و توافقات قید شده در عقدنامه و یا عرف جامعه و نظایر آن باشه و یا زن و فرزند رو به سختی و مشقت بیندازه مثلا خرجی نده، کتک بزنه ... زن بتونه قانونا اون مبالغ رو به اجرا بگذاره و حق خودش رو بگیره. این مبلغ رو زن نمی تونه مثل مهریه هر زمان که دلش خواست بگیره. بلکه باید شکایت کنه و با اثبات مجرمیت آقا اون رو بگیره. هم اهرم فشار هستش و هم اتکا مالی زن در عین حالی که مرد اگر خلافی نکرده باشه نگرانی نخواهد داشت.
    خوبی اون طرح این بود که هم مرد خیالش راحت میشد که زن نمی تونه به دلخواه مهریه سنگینی رو به اجرا بگذاره چون اساسا همچین مهریه ای وضع نمیشد و هم زن خیالش راحت بود که اگر مهریه رو سبک بگیره ازش سوءستفاده نمیشه.
    ماسفانه فعلا همچین چیزی وجود نداره و مشخص هم نیست قانون "فعلی" چنین توافقی رو قبول می کنه یا نه.
    ویرایش توسط Ye_Doost : یکشنبه 27 فروردین 96 در ساعت 15:52

15. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

ستاره زیبا (سه شنبه 29 فروردین 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 اردیبهشت 00 [ 20:56]
    سطح
    43
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12

تشکرشده 69 در 36 پست

Array
    سلام دوست عزیز، من هم زمان ازدواج شرایط شما رو داشتم، همسرم یک بار عقد کرده بود و جدا شده بود با این تفاوت که اون خانم خودشون به اصرار جدا شدن چون خانواده همسر من خیلی خیلی اذیت میکردن و دخالت که چه عرض کنم واقعا آزار میرسوندن و همسر من خودش همه اینها رو به من گفت. در نهایت من با 6 سکه مهریه ازدواج کردم ولی 13 شرط ضمن عقد رو بصورت محضری گرفتم، نمیدونم تا چه خد واقعا ضمانت اجرایی داشته باشه به هر حال همسر من بصورت محضری وکالت حق طلاق، حضانت فرزند و غیره رو به من واگذار کرد. منظور من از گفتن اینها این هست که شرایط ازدواج در ایران بر اساس برابری تنظیم نشده و اگر مهریه نداشته باشید و به مشکل هم بربخورید در اصل هیچ، تکرار میکنم هیچ گونه حق و حقوق دیگه ای ندارید. من مهریه نخواستم چون نیاز مالی ندارم و خودم شغل و درآمد مناسب دارم و اگر ازدواجم هم موفق نمیبود و جدا میشدم به مشکل مالی بر نمیخوردم، ولی شما باید بر اساس شرایط زندگی خودتون تصمیم بگیرید اگر هم مهریه نکنن باید پهن های دیگه ای به شما بدن که اگر روزی کار به جدایی کشید شما همه زندگی تون رو از دست نداده باشید. دوستانی که میگن مهریه نباشه مرد ممکنه راحت طلاق بده نظرشون محترم ولی به نظر من مردی که به خاطر مهریه بمونه موندنش ارزشی نداره.

به نظر من دلایل این آقا در رابطه با اینکه ظاهر خانم رو نپسندیدن قابل قبول هست ولی خوب ظاهر رو باید قبل از عقد بررسی کرد نه بعدش. در ازدواج پسند ظاهر شرط اول هست و اگر ظاهر مورد پسند بود باید به مرحله بعد برن، توی همین سایت پر است از درد دل های آقایونی که با ظاهر همسرشون مشکل دارن و مدام چشمشون دنبال زنهای دیگه هستش.

17. کاربر روبرو از پست مفید niloofarjan تشکرکرده است .

بارن (یکشنبه 27 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    دوست عزیز پسندیدن ظاهر و اندام خانم و اقا برای هر دو طرف حقه و لازم..

ایشون ظاهر و اندام نامزدش براش قابله قبول نبوده و بدون رابطه جنسی بهشون گفتن و جدا شدن.. و این تلفاتش برا هر دو طرف در این مرحله کمتر از بعدها هستش..

ولی به نظر من شما با یه فردی که طلاقی نداشته و مجرد بوده ازدواج کنید ... ولی قبل از بحث مهریه از ایشون بپرسید این مسئله در مورد شما براش حل شده( ظاهر و اندام) و بعدا برید سراغه این جور مسائل

انگار شما رفتی یه جنسیرو ندیده دارین رو قیمت چونه میزنید ( برداشت بد نشه نسبت به خانمها)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)