به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 اسفند 96 [ 17:38]
    سطح
    1
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    Overall activity: 39.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

فرد آینده زندگیش یا یک دوستی معمولی؟

باعرض سلام و خسته نباشید..

من مدتی هست که با شخصی رابطه فراتر از دوست عادی پیدا کردم..(البته از نظره خودم )
    من 3 سال پیش توی گروهی مجازی عضو شدم (اون گروه واسه ی شهر دیگه ای بود)تو این 3 سال من 2سالشو رو با این آقا کاملا خنثی و عادی برخورد میکردم حتی گاهی با هم دعوا و درگیریم داشتیم کلا رفتاره من تو گروه با آقایون خیلی مشخص شده بود.
    طی اتفاقاتی و خیلی کم کم ما با هم صمیمی شدیم(تا حالاا همدیگرو ندیدیم )و خصوصی صحبت میکردیم.
    از اول عقیدش درباره دوست شدن و روابط عاطفی مجازی خوب نبودو اعتقادی به اینجور رابطه ها نداشت
    و معتقد بود که نباید مجازی رو جدی گرفت.
    و اعتقادی به دوست داشتن نداشت ولی میگفتن اگه از کسی خوششون بیاد با احساس ترین فرد ممکن میشن.
    خب از این مسائل چند وقتی گذشت و نظرشون همین بود اما من نظرم این بود که ایشون از من خوشش میاد بنا بر رفتارا و حرکاته خوده ایشون و اینکه با من متفاوت رفتار میکرد نسبت به بقیه.
    هرچی بیشتر میگذشت اخلاق و طرز رفتارشون با من صمیمی تر و بهتر میشد مثلا آدمی که در مقابله بقیه خشن و تند خو بود و بقیه رو دست مینداخت برای من بسیاار نررم و مهربون و مظلوم و انعطاف پذیر میشد.
    بنابر حرف و رفتار خودشون شیفته نجابته من و حریم و خط قرمزایی که برای خودم داشتم شده بود(اینم بگم من ظاهر خیلی خوبی دارم )
    خب از اینکه به من علاقه داره تقریبا مطمعنم از لحنه حرفاش رفتاراش حتی وقتی من محبت میکنم دستپاچه میشه و ذوق میکنه و غیره.
    حتی من حرفامونو به دوستم که نشون میدادم میگفت ایشون دوستت داره(اما برای ازدواج و برای آینده منو خواستن کسی مطمئن نیست )
    حتی اخلاقای بدی که دارم رو خیلی خوب تحمل میکنه به گیر دادنای الکیم که هرپسریو کلافه میکنه و بهونه گرفتنام غر زدنام اهمیت میده وعلاقه نشون میده وقت میزاره رعایت میکنه.
    اما مشکله اینه گاهی خودش حرفه ازدواجو مطرح میکرد حرف میزد..ولی مثلا 2شب بعدش نظرش کاملا متفاوت میشد و... خب منم
    یکی دوبار بحثو کشوندم به ازدواج چون مایل بودم از حسه قلبیش با خبر بشم ( ادمه منطقی هستم و از روابط زودگذر دوری میکنم تا حده ممکن )...ولی ایشون گفتن که من شوخی میکنم و حرفای منو درباره ازدواج جدی نگیر
    با این وجود و بعد از گذشت 2ماه از اون مسئله خیلیی اخلاقاش متفاوت شده(متفاوت از این نظر که اون موقع غیر مستقیم ابراز علاقه میکرد الان کاملا واضح ابرازه علاقه میکنه حتی ایشون که به مجازی اعتقادی نداشت الان نظرشون فرق کرده
    منتهی من نمیدونم بازم حرفاش شوخیه یانه
    اگه شوخیه و رابطه ما دوستیه معمولیه(به گفته خودش)
    پس چراا انقدر محبت میکنه چرا انقدر من تو زندگیش مهم شدم و با اینکه خودش حرفی نمیزنه اما متوجه میشم خودش هم متعجب چطور اینقدر شیفته من شده ی جورایی مثل اینکه اون اوایل احساساتش رو انکار میکرده الان قبولشون کرده(البته هم من هم ایشون پیش امده که راجب ازدواج و جداشدنمون با ازدواج هرکدوممون صحبت کردیم و اینطور حرفایی)
    خب من میخوام اینو بفهمم که رابطه ما از نظرش اینده داره یانه من خیلی حساس شدم و توهم زدم البته بگونه ای که شخصیتم زیره سوال نره..
    فکر نکنه که من میخوام تحت فشار بزارمش..و یا خیلی مشتاقم!!

2. کاربر روبرو از پست مفید باران&& تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (سه شنبه 22 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

به همدردی خوش اومدین

-----------

چند سالتونه؟

----------

بی زحمت این مقالات رو بخونید که خیلی براتون مفیده.

http://www.hamdardi.net/thread-32558.html

http://www.hamdardi.net/thread-17296.html

http://www.hamdardi.net/thread-11117.html

http://www.hamdardi.net/thread-7858.html

http://www.hamdardi.net/thread-19072.html

---------------------------

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    من 20 سالمه
    این اقا 26
    بله مطالعه کردم قبلا و خودمم از دوستی های بر سر و ته بدم میاد.اهل دوستی عاطفی هم نیستم میدونم چقدر اسیب میزنه اما خب ادم گاهی احساساتش برمنطقش غلبه میکنه
    و نیاز داره یکی از خواب یا غفلت بیدارش کنه

5. کاربر روبرو از پست مفید باران&& تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (سه شنبه 22 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    97
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نگاه کنید حداقل چیز های منفی که من متوجه شدم:

1- احساسات متناقص آقا
    2- اختلاف شهر ها
    3-طولانی شدن رابطه بی تعهد
    4- عدم اطلاع والدین
    5-سن پایین شما
    6-رابطه مجازی
    7- عدم شناخت واقعی از همدیگر
    8- عدم توجه به تابلو های خطر ( رفتار های آقا با دیگران که احساسات شما نمی گذاره قبول کنید )
    --------------

همانطور که خودتون اشاره کردین، احساسات و وابستگی که در شما پدید اومده مانع از تحقق تصمیم گیری عقلانی میشه.

هر کدام از مواردی که عنوان کردم، در صورتیکه تدبیر مناسبی پشتش نباشه، با خودش چالش های بزرگی رو همراه می آورد. حالا شما فقط به نظر من و با این معرفی کوتاهی که داشتین، 8 مورد مختلف رو همزمان تو این رابطه با خودتون به دوش میکشید.

--------------

شما سن پایینی دارید، حدودا سه تا چهار سال دیگه، نگرشتون به زندگی عوض میشه، کمی پخته تر میشوید، تنها کار عاقلانه ای که تو این سن میتونید بکنید، اینه که جلوی سرکشی احساسات و حضور در این روابط رو بگیرید.
    اگر هم احساس میکنید، وقت ازدواج شما سر رسیده حتما از طریق خانواده و با تکیه به ایشان جلو برید.

---------------

به عنوان یه پسر بهتون میگم که شما تو این رابطه از طرف آقا سر کار هستین.
    پیشنهاد میکنم، بدون کوچکترین صحبتی از ایشان فاصله بگیرید و پاسخگوی ایشان نباشید.

--------------

7. 3 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

yarmehrban (چهارشنبه 23 فروردین 96), ستاره زیبا (چهارشنبه 23 فروردین 96), سرشار (چهارشنبه 23 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    ممنون از جوابتون اما من حدس میزنم شما چند نکته رو اشتباه متوجه شدید
    ما نزدیک به 1 سال روابطمون صمیمی شد تو این ی سال هم چند ماه اولش رو بازهم ما بحث و دعوا داشتیم.نه ایشون نه من هیچ وقت عملا حرفی از دوستی عاطفی نزدیم.اینکه گفتید رابطه بی تعهد ایشون به من هیچ وقت قولی ندادن که بخوان متعهد باشن و اتفاقا مثلا حرفش که پیش میاد میگن شماهم روزی ازدواج میکنی و خوشبخت میشی(یک بار هم گفتن ما همدیگرو نبینیم بهتره ممکن یکیمون دلش گیرکنه اونوقت چاره چیه؟چند رز بعد که حرف از ازدواج من شد ایشون گفت هروقت شوهرخواستی بکنی بهم بگو و گفتم من ممکن به شهرشما مهاجرت کنم باخانواده گفتن خب اونوقت خودم آشنا میشم وحساب کار بقیه میاد دستشون و دوباره چند روز بعد گفتم اره نبینیم همو بهتره شما ممکن دلت گیرکنه گفت اره اینم حرفیه بزار بعد راجبش حرف میزنیم)و اتفاقا من یک بار به تلافی ی شوخی ایشون گفتم که دوستشون دارم و ابراز علاقه که دقیقا ایشون حرف های شما رو گفتن تا حدودی...شما الان سنت کمه درست وارد جامعه نشدی بعدها بهتر از منو میبینی الان باید به درست تمرکز کنی وقت این کارو نداری من اگر میدونستم حرف زدن بامن برات این علاقه رو به وجود میاره اصلا حرف نمیزدم باهات تو بعدها به این احساست میخندی و میگی کاش بهش نمیگفتم تو فقط منو از مجازی میشناسی و باید تو واقعیت هم بینیی بعد ببینی حست چطوره و اصلا منطقی نیست راجبش حتی فکرکردن خودت میدونی که من رابطه های مجازیو مسخره میکنم که البته من بعدش بهشون گفتم به تلافی اون شوخی گذشتشون بود و من احساس خاصی ندارم..
    من درسته از ایشون خوشم امده و حس خوبی دار بهشون اما وابستگی نه اونقدر که بفهمم ادم بدیه نتونم کات کنم...
    ما تا قبل از این چند هفته که یکمی مستقیم تر بیان بشه ابراز محبت های ایشون خیلی دوستی معمولی خوبی داشتیم.
    یعنی میگید حتی اگر با این آقا همینطوری معمولی در ارتباط باشم هم مضره؟
    من این فکرو میکردم اگر بتونم ی خط قرمز مشخص کنم بین حرف ها و کارا باتوجه به رابطمون که ی رابطه معمولیه همه چیز مثل سابق بشه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    97
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

وقتی می گم یک رابطه بی تعهد، یعنی اینکه هیچ کدام شما به هیچ ریسمان محکمی متصل نیستید. از شاخه های این ریسمان میشه به قول و قرار فی مابین، اطلاع خانواده ها، وفاداری و غیره اشاره کرد.

در یک رابطه دوستی( منظورم هم جنس هست) چه چیز هایی باعث اتصال آنها بهم میشه؟
    چه چیزهای در دوستی های هم جنس وجود نداره که شما به سمت ارتباط با جنس مخالف میری؟
    در دوستی های واقعی چه کاستی وجود داره که به سمت دوستی مجازی میریم؟

اگر بدون اینکه ناراحت بشید به سوالات بالا جواب بدین، متوجه میشید که هیچ دلیل منطقی برای این نوع از دوستی ها وجود نداره.

خلا های عاطفی، فرار از تنهایی، طرد شدن در خانواده، افسردگی و غیره از دلایلی هستن که بارها از همین تریبون همدردی شنیدیم که افراد برای برطرف کردنشون به سمت این نوع از دوستی ها می روند.

--------------------
    یک مثال از بی تعهدی آقا بزنم:
    این آقا چرا به هم کلامی با یه خانم نیاز داره؟ برای رفعش چرا ازدواج نمی کنه؟ خوب معلومه هزینه و مسولیت بالایی داره. خوب چرا نمیره سمت دوستی های واقعی، خوب معلومه بازم هزینه داره و اگر در شهر های کوچک و خانواده های متعصب بزرگ شده باشه، با چالش محدودیت و نگرانی از فاش شدن روبرو هست.
    خوب چه بهتر بره سمت دوستی های مجازی!
    هز چقدر هم این آقا آدم خوبی باشه، داره راه رو اشتباه میره. همین جور که شما دارید اشتباه میرید.
    دل کندن از یک رابطه عمیق، برای دختر ها بسیار سخت تر از پسر هاست. اثرات محیطی و اجتماعی رابطه های دوستی برای یک دختر خیلی زننده تر از پسر هست.
    این شما هستی که باید هشدار بدین و کنار بایستید.

------------------------
    شما ان شاالله قرار هست یک روز ازدواج کنید.
    چه انتظار از همسرتون دارید؟
    قطعا دوست ندارید با یه دختر هم همکلام شده باشه. دوست دختر داشته باشه چه برسه به رابطه های بدتر.
    خوب یک از مثال های بی تعهدی همین هست که به همسر آیندمون وفادار نباشیم.
    ----------------------
    این روابط اولش از همین صحبت های کاری شروع میشه. نم نم با وابسته شدن و نیاز انسان، به سمت عاطفی شدن حداقل از سمت یکی از طرفین پیش میره.

اگر بگید که کنترل می کنیم و غیره من بنا به تجربه هایی که تو همین همدردی دیدم باور نمی کنم. خود شما سال دیگه تاپیک میزنید، بعد از چند سال رابطه به فلان دلیل داریم از هم جدا میشیم، یا به علت دوری راه خانواده مخالفن، یا پسر از یکی دیگی خوشش اومده منم دارم دیوونه میشم و هزار عنوان دیگه!!!!!!!!!!!!!!
    ---------------------

خانواده تون اطلاع دارن؟

10. کاربر روبرو از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده است .

سرشار (چهارشنبه 23 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    ممنون از وقتی که میزارید
    اما من معتقدم جنس دوستی خیلی مهمتر از جنسیت دوست هستش.بله همینطور که بنده اهل دوست پسر و سرقرارفتن ها و این مسائل پوچ نبودم و نیستم و باتوجه به ظاهر خیلی خوبی که دارم و پیشنهادهای دوستی فراوان هست اما من توجهی نکردم قطعا همین انتظارو از همسر آیندم دارم که اهل رفت و امد با دختر ها یا دوستی عاطفی با دختر ها نبوده باشه..اما از نظرمن دوستی مجازی با جنس مخالفت اونم بصورت معمولی و اجتماعی و بارعایت حرمت و ارزش ها مشکلی نداره و برای همسرآینده هم این موضوع رو قائل میشم.
    من دوستهای جنس مخالفی در دنیای مجازی داشتم که از صدتا دوست واقعی و مجازی همجنس بهتر بودن واسه من و چندین ساله از دوستی ما میگذره بدون کوچیکترین حس عاطفی و حتی یکی از دوستای خیلی خوب جنس مخالفت من چند وقت پیش ازدواج کرد و ما رابطمونو قطع کردیم.دلیل نمیشه هرکس با جنس مخالف حرف میزنه بخواد باهاش حس برقرار کنه یا نیت خاصی داشته باشن.(من بارها از دوستان همجنسم چه دردنیای واقعی ه مجازی ضربه خوردم و به چشم دیدم چقدرمیتونن بی رحم باشه همجنس من و واسه همین ترجیح میدم رابطه صمیمی و عمیقی برقرارنکنم با همجنسام و به یک یا دو دوست صمیمی اکتفا میکنم)
    بله مادرم اطلاع دارن از این روابط دوستانه معمولی من و من هرازگاهی از اونها از رفتارها از حرف ها و نظراتشون برای مادرم صحبت میکنم.
    همین شخص هم تا قبل از اینکه این جریانات عاطفی ازسمت ایشون به وسط بیاد در مورد مسئله ای خیلی به من کمک کردن و واقعا مفید بودن اما احساساتشون رابطه رو داره جهت میده و من این رو نمیخوام.
    این قسمت از حرفهای شما که ایشون نمیخوان تعهدی در کارباشه و از طرفیم دوست داره خلاها و نیازهای عاطفیش رو برطرف کنه بدون هیچ تعهدی و تهش هم اسم دوستی اجتماعی رو بزاریم رو رابطمون رو قبول دارم.به حرفهاتون فکرکردم و دیدم حق با شماست این اقا نمیخواد تعهدی درکار باشه از طرفیم بارعاطفیشون رو تخلیه کنن در یک رابطه به اصطلاح دوستی.این قسمت هم حق با شماست که احساسات ثابتی ندارن و هرروزنظرشون تغییرپیدا میکنه یک روز میل به ارتباط واقعی دارن یک روز پشیمون میشن از گفته هاشون.ایشون اگر میل به ارتباط واقعی و رابطه رسمی و تعهد داشتن اقدامی میکردن یا حرفی میزدن اما فقط میخوان احساساتشون رو آروم کنن.درست میگم؟
    بیشتر از این ناراحتم چرا پای احساسات رو وارد رابطه ساده دوستی کردن و اون دوستی مفید و قشنگ رو به ی رابطه پر از دردسر و استرس و مضر تبدیل کردن و به اینجا رسوندن که تنها راهش کات کردن باشه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    97
    دستاوردها:
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

اولش گفتم و الانم می گم، نمی تونم باور کنم شخصی با جنس مخالفش برای مدت طولانی بدور از نظر شخصی و به طور پنهانی ( منظورم اتاق گفتگو چت هست که هیچ پنجره ای به بیرون نداره) صحبت کنه و دلش نلرزه. اگر شما چنین خصوصیاتی دارید باید بگم که تو بعضی جاها که نیاز به بلوغ عاطفی دارید به ضررتون تموم میشه. هر چند که فکر میکنم شما در اینباره برخلاف چیزی که در پست قبل نشون دادید واقع گرایی نمی کنید.

بگذریم، فرض را بر این میگذاریم که شما یه انسان صلب هستن که در محیط مجازی با چند نفر جنس مخالف در ارتباط هستین. بواسطه اینکه شما دختر هستین، قطعا طرفتون بواسطه فطرت انسان ها، این حق براش قائل هست که احساساتی بشه، کما اینکه می فرمایید این آقا هم شده.
    پس از اونجایی که میدونید آخر عاقبت روابطی مجازی که احساسی میشه، خطرناک هست، به طرفتون این لطف رو بکنید و کنار بکشید.

در ضمن، اونحایی که فرمودین با دوستم در مورد نوع رفتار این آقا صحبت کردم و دوستتون هم تاکید کرد که دوست داشتنی درکار هست، متوجه شدم که شما هم بدتون نمیاد و کمی احساسی شدین.

---------------------------------
    در ارتباط با نوع تعامل بهتر شما با محیط مجازی بهتون بگم که، ما در دنیای واقعی زندگی میکنیم، قرار هست روزی بنای زندگی مون رو بر همین زندگی واقعی بسازیم. تو همین دنیای واقعی بچه دار بشیم و تشکیل خانواده بدیم. در همین دنیای واقعی درآمد داشته باشیم و امرار معاش کنیم.
    پس لازمه یک انسان که میخواهد در زندگی واقعی موفق بشه، اتخاذ تصمیم های درست و بکارگیری مهارت های مناسبه که بخشی از این مهارت ها و تصمیم ها بواسطه تجارب ما بدست میاد. تجربه هایی که با کلی شکست و پیروزی، قهر و آشتی، تلخی و شیرینی بدست می آید.
    پس هیچ وقت از ناکامی های دنیای واقعی نترسید، چون قراره به تجارب شما بدل بشه.
    تجربه های دنیای مجازی به هیچ دردی نمی خوره در دنیای واقعی.
    حتی باهاش نمیشه شناخت خوبی از آدم های دنیای واقعی داشت. ( البته درگذریم که اخیرا کسب درآمد خوبی از دنیای مجازی میشه)

یه مثال میزنم:

به کودکان توجه کردین بعد از دیدن کارتون، تا مدتی با تصورات خیالی به جا مونده از آن کارتون، در دنیای واقعی زندگی می کنند؟ مثلا از شلیک کردن با تفنگ رو در اون کارتون خوشش اومده و دوست داره تجربه اش کنه، ولی در دنیای واقعی تفنگی براش وجود نداره و مجبوره با دو انگشتش به هدف فرضی شلیک کنه!

شاید الان بگید من که کودک نیستم، ولی همه ما همین طور هستم، بعد از دیدن هر فیم ممکنه شب خواب فیلم رو ببینیم، یا بعد از دیدن فیلم به حال شخصیت فیلم گریه کنیم و غیره.

دقت کردین تجربه های دنیای مجازی همش خیالی است و به درد زندگی واقعی نمی خوره!

( البته مستثنی هم وجود داره، ولی چون شما فرمودین خیلی دنیای مجازی بهتر از واقعی هست، این توضیحات رو دادم)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    با سلام
    شاید از نظر شما نشدنی باشه ولی چنین دوستی هایی با مدت طولانی برای من بوده و هیچ اتفاقی نیفتاده و مفید هم بوده
    خب بله اکثر ادمها دوست دارن یکی باشه که دوستشون داشته باشه ولی تا وقتی فکرمیکردم این دوست داشتن ایشون به دردی بخوره که منتظر اقدام جدی تری بودم اما با وجود احساساتی شدن ایشون و هیچ اقدام و تعهدی نه اون خوشحالی سابق رو دارم نه احساساتی هستم چون با وجود این همه مسئله این رابطه هیج وقت نمیتونه معمولی باشه و تنها راهش کات کردنه متاسفانه
    من فکر میکردم شاید بشه راهی پیدا کرد اما انگار که راهی نمونده
    ممنون از وقتی که گذاشتید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)