به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 15 آبان 02 [ 09:44]
    سطح
    48
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 17 در 15 پست

Array

این مشکلاتم اختلاف سلیقه اس یاچیزی مهم تراز اون

سلام دوستان عزیزم ممنون میشم از راهنمایی هاتون استفاده کنم من قبلا هم تاپیک زدم ومشکلاتمو درباره خانواده خودم وهمسرم گفتم والان یه مشکل جدید دارم..
    راستش من باخمسرم درباره مسایل مالی خیلی اختلاف سلیقه داریم خب ایشون از اول گفتن ما حساب مشترک داشته باشیم که از نطر من خوب بود ومشکلی نداشتم ولی شوهرم خیلی مستبدانه عمل میکنه و میخواد حرف حرف خودش باشه مثلا من یه ماشینی دوس داشتم که اگرچه پولمون خیلی کمتراز اون مقداره ولی گفتم وام میگیریم قبول نکرد بعد خودش یه ماشین دیگه پیشنهاددداد واصرارداره اونی که من مسگم خیلی خوبه و تو نمیتونی درسته و از غلط تشخیص بدی . درباره محل زندگی که فاصله زیادی بامحل کارمون داره من هرچی اصرارمیکنم خونمونو عوض کنیم میگه نه و خودش هم قراره کارش بیاد نزدیک محل زندگیمون این دیگه خیلی نامردیه که من اینهمه راه بخوام برم و بیام میگه میدونپ راهمون دوره ولی فعلا بهترین جاابنجاس که هستیم. درباره وسایل منزل اون اگثر چیزارو انتخاب میکنه (منم قبول دارم خوش سلیقس ولی دلیل نمیشه) احساس میکنم نظرشو بهم تحمیل میکنه دستمو میبنده اهل ریسک کردن وام گرفتن تغییرات توزندگی نیس و هی بمن میگه تو نمیفهمی من حواسم هست. وقتی ناراحت میشم از دلم درنمیاره ناز نمیکشه توهیچ مناسبتی واسم کادو نمیخره خیلی ناراحتم وقتی هم ناراحتیمو نشون میدم میگه بداخلاقی میکنی بهونه میاری زندگیمونو خراب میکنی چیکار کنم

2. کاربر روبرو از پست مفید عطریاس تشکرکرده است .

Ramin231 (چهارشنبه 23 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    به جنبه خوبش فک کن
    ما کلی وام و..داریم
    وام استرس زاست دیوونه ات می کنه
    هیچ چیزی ارزش زندگی با آرامش رو نداره

در مورد ماشین تشخیص مردها خیلی بهتره ما خانم ها به ظاهرش اهمیت می دیم و مردها مسائل فنی و قطعات و...
    بهتره رک باهاشون صحبت کنی و اگه در مورد یه چیزی نظر میدی سعی کن نظرت بادلایل خاص باشه شاید پذیرشش برای همسرت راحت تر باشه

4. 2 کاربر از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده اند .

Ramin231 (چهارشنبه 23 فروردین 96), جوادیان (شنبه 19 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 17 در 15 پست

Array
    ممنون از راهنماییت حیاط خلوت عزیز
    درست میگی همسرم معتقده من وقتی ازایشون چیزیو میخوام تک بعدی فک میکم و همه جنبه های اون موضوعو درنظر نمیگیرم فعلا بیخیال شدم بقول شماارامش بهتره

6. کاربر روبرو از پست مفید عطریاس تشکرکرده است .

Ramin231 (چهارشنبه 23 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 بهمن 98 [ 15:04]
    سطح
    60
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsOverdriveVeteran
    تشکرها
    318

تشکرشده 381 در 176 پست

Array
    سلام دوست عزیز در مورد این مسائل که وام بگیریم و ماشین خوب بخریم فکر می کنم بیشتر آقایون چون منطقی فکر می کنند و نمی خواهند زیر بار قرض و بدهی برن اینجوری فکر می کنند. اطراف خود من ،هم همسرم هم پدرم مانند همسر شما بودن و توی مدتی که سر کار می رفتم و هنوز ازدواج نکرده بودم (یعنی تا حدودی استقلال مالی داشتم ) خودم مثل شما فکر می کردم می گفتم واام بگیرم ماشین بهتر بخرم خوب قسطش رو می دم.

اما تا یه حدی حق رو به آقایون می دم اونها اضطراب این رو دارن که مخارج زندگی روی دوششونه و اگه از پسش بر نیاد خیلی بد می شه واسه همین همیشه محتاط عمل می کنن . به نظرم شما یه مقدار صبر داشته باشید و بیشتر پس انداز کنید که به جای واام بتونید به شوهرتون کمک کنید ماشین بهتر بخرن . اینجوری شوهرتون هم می فهمه زن فهمیده ای داره.

درمورد وسایل منزل می تونید خیلی آروم و منطقی بگید دوست دارم منم سلیقه ام دخیل باشه یا بعضی وسایل مثل کاسه بشقاب و کوسن روی مبل رو به سلیقه خودتون بخرید و دکور منزل رو با چیزای کوچیک مثل گل و گلدون به سلیقه خودتون بچینید

ولی بهترین راه صحبت کردن با همسرتونه و اینکه به ایشون بگید چه حسی دارید از این کارها بعضی مواقع آقایون نمی دونن شما چه فکری می کنید یا چه حسی دارید. وقتی حستون رو بگید مطمئنا توی رفتار ایشون هم اثر می گذاره. خیلی از سوء تفاهمها به خاطر ندونستن طرف مقابل پیش میاد.

در مورد خونه خوب تصمیم بزرگیه باید صبر کنید اونم وقتی شوهرتون فرد محتاطی هست که این از نظر من یه حسنه. می فهمم ترافیک و دوری خیلی اذیت می کنه اما شما که دوتا رقیب نیستی که بگی نامردیه شوهرم نزدیک باشه من دور شما دوتا الان یه تیم هستین . می تونید با برنامه ریزی به شوهرتون بگید وقتی دوساعت زودتر می رسن خونه کمک شما برنج دم کنن یا سالاد درست کنن تا شما برسید اینجوری وقتی شما خسته تر می رسید خونه یه مقدار از کارهای خونه انجام شده و حتما حس بهتری خواهید داشت. توی راه هم مطالعه کنید هر چیزی هر کتابی که دوست دارید اینجوری رفت و آمدتون صرفا تلف شدن وقت نیست بالاخره تو این مسیر یه چیزی به دانش شما اضافه میشه.

من حستون رو می فهمم و کمی هم اوایل زندگیم این حس شما رو داشتم نمی خوام با این پاسخ به شما دلداری بدم اما باید یه کم منعطف بود و به شوهرتون به چشم دوستتون نگاه کنید نه دشمنتون. درسته مردها گاهی زناشون رو دست کم می گیرن اونم به خاطر شناختی که از مادر یا خواهر یا اطرافیانشون داشتن و طول می کشه که تفاوت شما رو پیدا کنن و این به نظرم با حرف زدن درست می شه. من خودم خیلی تلاش کردم که خودم رو و توانایی هام رو به شوهرم اثبات کنم و تا اثبات کردنش بارها این احساسات شما رو پیدا کردم . هنوز هم کم و بیش اختلاف نظر پیش میاد اما می گم مثلا برای فلان سفر (که خودم دلم می خواد برم) این مقدار می تونم جمع کنم همسرم هم یه حساب کتاب می کنه می گه پس امسال می ریم. و مشکلات این چنینی تقریبا حل شده. واسه همین می گم شما اول خودخوری نکن دوم صحبت کن در مرحله آخر وقتی ایشون منطقی صحبت کردند که پول ندارند یه مقدار کمکشون کن. حواست به پس انداز خودت هم باشه البته.

موفق باشی دوست عزیز

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مهر 01 [ 02:09]
    سطح
    61
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 239
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    255

تشکرشده 416 در 195 پست

Array
    شما شاغل هستین و در اجتماع حضور دارین. بنابراین ایرادی نداره که نظر شما هم در نظر گرفته بشه. هر چقدر که شوهرتون خوش سلیقه و آینده نگر باشن، ولی شما رو هم باید در تصمیماتشون مشارکت بدن. چون اینجوری بعد از چند سال اعتماد به نفستون پایین میاد.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    48
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 17 در 15 پست

Array
    ممنون از توضیحات کاملت مریم جون خیلی عالی نکاتو گفتی شوهرم قول داده کمکم کنه توی کارای خونه اره ایشون بسیار محتاط هستن دقیقا مثه پدرو مادر خودم و منم مثه خودت ازین فکرای اقتصادی زیاد میکنم که همه جلومومیگیرن البتهممنون از لطفت عزیزم
    بهاره جون مرسی از نظرت . من قبل ازدواج خیلی روی حرفام پافشاری میکردم ودلم میاوای شوهرم اقتدار داشته باسه و منو کنترل کنه ولی الانم نمیتونم خیلی بانظرات مخالف خودم کنار بیام وخیلی هم عجول هستم ممنون عزیزم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)