به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 مهر 99 [ 22:05]
    سطح
    43
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 153
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

مشكل من با مشروب

سه چهار سال از عقدمون ميگذره.بخاطر بعضي مشكلات اقتصادي نتونستيم عروسي كنيم فعلا نامزديم خيلي از مشكلات و بحرانهارو گذرونديم يا كنار اومديم باهاشون يا حلشون كرديم،فقط و فقط مشكلي كه دارم مربوط به مشروبه،تو خانواده شوهرم مشروب خيلي عاديه و مرداشون براحتي ميخورن بخصوص تو مهموني و دورهمياشون و تو خونشون نگه ميدارن،اوايل در حد داد و دعوا مخالفتمو نشون ميدادم ولي ديدم بدتر من خودم خراب ميشم ،شوهرم خدارو شكر در حد مستي نميخوره ولي خوب ميخوره و با اينكه كار غير عادي ازش سر نميزنه اما من واقعا حساسم ،مثلا اگر مهموني داشته باشن ببينم شوهرم همخورده ناخوداگاه از دماغم در مياد مهموني و نسبت به كسايي كه خوردن حس تنفر بوجود مياد،بار اخر چند روز پيش قرار بود از مهموني كه تو خونشون بود بياييم خونمون بهش گفته بودم كه چون قراره برگرديم خونه ما اگه مشروب باشه نخور،اونم اوكي گفته بود وقتي برگشتيم شك كردم دهنشو بو كردم گفت نخورده هر چي التماس كردم چرا خوردي با كي خوردي نگفت كهنگفت ،واقعا موندم چي بگم و چطور رفتار كنم حسي تو من بوجود امده بود كه ميخواستم از خونمون پرتش كنم بيرون بخاطر اينكه نتونسته بود نخوره ،لطفا شمايي كه تجربه و اطلاعات دارين بهم بگين چطور رفتار كنم با اين طور ادم اصلا ممكنه يه روزي اصلا نخوره؟زيادم بگم همش نخور نخور حق نداري لجباز تر ميشه و لج ميكنه يا قهر ميكنه

2. کاربر روبرو از پست مفید mrs.omidvar تشکرکرده است .

mohamad.reza164 (سه شنبه 15 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    دوست عزیز این مسئله باید تو خواستگاری مطرح میشد.. سهل انگاری کردید

و الان سخت میشه ترکش بدید

4. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

maadar (چهارشنبه 16 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    ما دوست بوديم و بمن گفته بود فقط در مراسماي عمومي مثل عروسي ميخوره و اصلا نگفته بود تو خونشون هست و ميخورن بعد عقد وقتي رفت و امد كردم به اين موضوع پي بردم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

تا اونجایی که با شما آشنا شدیم، دو تا مشکل برای ازدواج شما وجود داشته:
    1- نوع انتخاب ( به گفته خودتون در تاپیک های گذشته)
    2- طولانی شدن دوران عقد و دوستی

هر کدام از این موارد مشکلات خودش رو بوجود میاره. مخصوصا دومی که باعث شده شما چند ماه مونده به ازدواج پشت سر هم تاپیک بزنید.

----------
    اول از همه به نظرم شما مهارت های زندگی متاهلی رو کسب کنید و آموزش ببیند ( از فایل ها و مقاله های موجود در نت) که به نظرم براتون صرف نظر از موضوع این تاپیک با توجه به شناختی که از تون پیدا کردیم مفیده.
    ----------

برسیم سر موضوع تاپیک:

به نظرم شما که از مرحله انتخاب گذشتید و باید به آینده نگا کنید، یه راه هست که شما نتونید با این قضیه مشروب کنار بیاید که باید کل دوران عقد رو شیفت دیلیت کنید.
    که ما فرض رو بر ادامه مسیر میگذاریم ( البته قبلش بدترین حالت های مشروب خوری یه مرد رو متصور بشید و مست شدن رو هم لحاظ کنید و حتی بازخوردش در دوستان و آشنایان):
    اول از همه، صرف نظر از اینکه همسرتون میتونه خواسته شما رو برای ترک مشروب انجام بده یا نه، باید بپذیرید که همسرتون مشروب خور هست، به مانند همسر یک مرد سیگاری که زنش پذیرفته سیگاریه.
    به معنای واقعی کلمه باید بپذیرید که همسرتون سیگاریه ( بخوانید مشروب خور) یعنی خانواده و دوستان تون هم اگر بفهمن ایشون این عمل رو انجام میدن، مشکلی برای شما پیش نمیاد!
    تا اینجا همسرتون چیزی از پذیرش شما نمی دونه و فقط رفتار بالغانه ای رو از شما میبینه که هدفش ترک مشروب خوری همسر عزیزش هست.
    به مرور بهش بفهمونید که چقدر از این قضیه ناراحت هستید و ازش بخواهید که تلاش اش رو بکنه و با این ترک مشروب چقدر میتونه در نشون دادن اراده و همتش کمک کنه.( این قسمت رو باید از سیاست های زنونه استفاده کنید که خانم ها بهتر میتونند راهنمایی تون کنند)

7. 2 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

maadar (چهارشنبه 16 فروردین 96), جوادیان (چهارشنبه 16 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    من نميتونم جدا بشم و مجبور به ادامه هستم نميدونم چرا مني كه قبل عقد ميگفتم مشروب ادمو نميكشه و همه كسايي كه مشروب نخورن ادماي خوبي نيستن ،الان متنفرم ز كسايي كه مشروب ميخورن از اينكه ميخورن و الكي خوش ميشن شوهرم ميگه كسي كه نميخوره مرد نيس غيرت و مردونگي نداره .شوهرم ادميه كه تحت تاثير قرار ميگيره متاسفانه تو خانوادشون مشروب خور زياد دارن وقتي تو خانواده ماست كه كسي نميخوره به سالم بمونه پيششون نميخوره و خيلي متناسب با شرايط رفتار ميكنه ولي تو خانواده خودشون يا پيش دوستامون كه اهل خوردنن طوري رفتا ميكنه كه انگار مادرزادي مشروب خور بوده!يكي از دلايلي هم كه ميترسم و دوس ندارم زياد تو جمع خانوادگيشون يا دوستاشون باشم همينه،متنفرم از الكي خوش شدن به زور مشروب متنفرم از وقتي كه مشروب ميخوره و چشم به روي مشكلات بسته ميشه و هر كار ناممكن رو ممكن ميدونهاخه اين كجاش مردونگيه كجاش بامراميه ،ميشه بفرمايين چطور بايد رفتار كنم؟من متوجه نشدم مثلا قبلا سيگار هم جلوم نميكشيد با دوستاش گشتيم تعارف كردن كشيد بعد مثلا از بوش ميفهميدم كشيده الانم كه ديگه يجورايي علدي شديم برا هم و يجورايي احساس ميكنم ازم نميترسه اين مسافرت اخريمون هر صبح ميكشيد و هر شب يدونه و من ميگفتم بدم مياد ميگفت كاريت نباشه پس تو هم فلان چيزو نپوش !لج و لجبازي و بينتيجه گي براي من!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrs.omidvar نمایش پست ها
    ما دوست بوديم و بمن گفته بود فقط در مراسماي عمومي مثل عروسي ميخوره و اصلا نگفته بود تو خونشون هست و ميخورن بعد عقد وقتي رفت و امد كردم به اين موضوع پي بردم
    دوست عزیز چیزی که برا شما کلا جنبه بدی داره چرا در ازای شرط گذاشتن قبول کردی؟

شما باید بهیچ وجه قبول نمیکردی.. مشروب کلا حرامه و برای کار حرام شرط و شروط مردوده..

شما بهتره وقت مشاوره بگیرید اونم نه برای اینکه ترکش بدبد, فقط برای اینکه نذارید مصرفش زیاد بشه ..

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 06 شهریور 00 [ 17:16]
    سطح
    64
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 237
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 281 در 129 پست

Array
    بهتره موضوع مشروب خوردن همسرتون رو بپزیرید و یک جوری باهاش کنار بیایید چون خانواده و فامیلشون هم اهلش هستند ترکش خیلی سخت و تقریبن محال به نظر میرسه . اصرار به ترک مشروب فقط برای شما اعصاب خوردی داره و هیچ کاری از دستتون برنمیاد
    اگر خیلی مذهبی و مخالف مشروب بودید تو همون خواستگاری که گفتند تو مهمونی میخورند باید از ازدواج با ایشون منصرف میشدید.
    ولی حالا که قبول کردید و مقدار کم مشروب خوری براتون مشکلی نداره بهتره با این وضعیت کنار بیایید و سعی در تغییر همسرتون نداشته باشید چون در نهایت خودتون فرسوده میشید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    با سلام
    اشتباه بزرگ شما این بود که همون ابتدا درخواست ازدواج این آقا رو با علم به مشروب خوردن پذیرفتید. شما می دونید مشروب خوردن از نظر دینی چه معنی داره؟ تا جائیکه مجازات بار سوم شرابخوار مرگ هستش؟ می دونید زن دادن به شرابخوار را با به زنا دادن دختر مانند کرده اند؟ می دونید فرزندان هم الگو می گیرند و شرابخوار و ... می شوند؟ می دونید شوهر و فرزند شرابخوار در همین حد بسنده نمی کنند و به سمت انحرافات و جرایم متعدد می روند؟
    می دونید کسی که به شراب معتاد شد مانند هر اعتیاد دیگری ترک کردنش اگر غیرممکن نباشه سخت و در همان حال بازگشت پذیر است؟
    الان فقط برای شما با توجه به اینکه نامزد هستید بهترین راه ترک ایشان تا کسب اطمینان کامل از
    * ترک مشروب
    * و عدم معاشرت با سایر افراد شرابخوار
    * محکم کاری در شرایط ازدواج نظیر مهریه و ... است تا درصورت بازگشت به شرابخواری و خدای ناکرده به هم ریختن زندگی پشتوانه ای داشته باشید.
    اینکه نمی تونید جدا بشید بهانه است. یا باید سختی کار رو قبول کنید یا نتایج سخت تر و وخیم تر اون رو درآینده برای خودتون و فرزندان تون تحمل کنید. پیشنهاد می کنم کمی در گوگل و سایر منابع در مورد شرابخوار ازنظر مذهبی (اگر دین تان اسلام هست) و از نظر فردی و روان شناسی مطالعه کنید. همینطور پرونده های قضائی و جنائی رو هم اگر می تونید پیدا و مطالعه کنید. همینقدر بدانید که در اسلام که دین مسلمانان است ازدواج، رفت و آمد، عیادت و حتی تشیع جنازه شرابخوار منع شده است و ...
    موفق باشید
    ویرایش توسط Ye_Doost : چهارشنبه 16 فروردین 96 در ساعت 20:08

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    من اينجا اومدم مشكلمو مطرح كردم چون فكر ميكردم اينجا بهتر ميتونم راهنمايي بگيرم بدون اينكه سرزنش بشم واقعا تعجب ميكنم از پاسخ هاي كوبنده و خشن.من عقد كردم بدون اتمام حجت سر برخي مسائل اينچنيني ،اشتباه كردم .حالا بخاطر اشتباهمه كه اينجا راهنمايي ميخوام بخاطر اينكه زندگيمو دوست دارم و حاضر هم نيستم بخاطر مشروب طلاق بگيرم فقط و فقط خواستم ببينم ايا كسي تجربه اي داره در اين رابطه،خواستم طرز برخورد با اين طور همسر رو ياد بگيرم ميخواستم راه هاي كم كردن حساسيت خودمو به اين موضوع ياد بگيرم،ميخواستم بدونم چطور رفتار كنم در مورد مسئله شراب خواري در خانواده اي كه اين موضوع قبحي نداره،من دختر مذهبي نيستم كافر هم نيستم،خيلي از اصول انسان بودن رو سعي ميكنم رعايت كنم ،به خدا اعتقاد دارم به قرانش به اماما و پيامبرش و ميدونم كه چقدر شراب خواري نهي شده و حتي حرامه...

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط maadar نمایش پست ها
    بهتره موضوع مشروب خوردن همسرتون رو بپزیرید و یک جوری باهاش کنار بیایید چون خانواده و فامیلشون هم اهلش هستند ترکش خیلی سخت و تقریبن محال به نظر میرسه . اصرار به ترک مشروب فقط برای شما اعصاب خوردی داره و هیچ کاری از دستتون برنمیاد
    اگر خیلی مذهبی و مخالف مشروب بودید تو همون خواستگاری که گفتند تو مهمونی میخورند باید از ازدواج با ایشون منصرف میشدید.
    ولی حالا که قبول کردید و مقدار کم مشروب خوری براتون مشکلی نداره بهتره با این وضعیت کنار بیایید و سعی در تغییر همسرتون نداشته باشید چون در نهایت خودتون فرسوده میشید
    مذهبي نيستم ،ممنونم از راهنماييتون 🙏

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrs.omidvar نمایش پست ها
    من اينجا اومدم مشكلمو مطرح كردم چون فكر ميكردم اينجا بهتر ميتونم راهنمايي بگيرم بدون اينكه سرزنش بشم واقعا تعجب ميكنم از پاسخ هاي كوبنده و خشن.من عقد كردم بدون اتمام حجت سر برخي مسائل اينچنيني ،اشتباه كردم .حالا بخاطر اشتباهمه كه اينجا راهنمايي ميخوام بخاطر اينكه زندگيمو دوست دارم و حاضر هم نيستم بخاطر مشروب طلاق بگيرم فقط و فقط خواستم ببينم ايا كسي تجربه اي داره در اين رابطه،خواستم طرز برخورد با اين طور همسر رو ياد بگيرم ميخواستم راه هاي كم كردن حساسيت خودمو به اين موضوع ياد بگيرم،ميخواستم بدونم چطور رفتار كنم در مورد مسئله شراب خواري در خانواده اي كه اين موضوع قبحي نداره،من دختر مذهبي نيستم كافر هم نيستم،خيلي از اصول انسان بودن رو سعي ميكنم رعايت كنم ،به خدا اعتقاد دارم به قرانش به اماما و پيامبرش و ميدونم كه چقدر شراب خواري نهي شده و حتي حرامه...

- - - Updated - - -

مذهبي نيستم ،ممنونم از راهنماييتون ������
    سلام

نمیدونم روی صحبتتون با کدوم از دوستانه..ولی من نه محکوم کردمتون و نه خشن جواب دادم..

چه مذهبی باشید چه غیر مذهبی باید قبول نمیکردید.. ولی برای رفتار با شوهرتون من ارجاتون دادم به مشاوره.. چون فک نمیکنم اینجا بشه راهنمائیه خوبی گرفت بابت این مشکل..اما چون مشاور با این چنین مشکلاتی خیلی روبرو شده بهتر میتونه راهنمائیتون کنه

افزایش مهریه و این جور کارها فک نمکنم چاره ساز بشه..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)