به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 28 خرداد 99 [ 23:36]
    سطح
    58
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Recommendation Second ClassVeteranTagger First Class5000 Experience Points
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array

چجوري خواستگاري رو مطرح كنم؟

سلام
    وقت بخير

دوستان سال نو مبارك ، اميدوارم سال خوب و پربركت و شادي و سلامتي براتون باشه.

دوستان همدردي ، من 1 خانومي رو ديدم (تو 1 مجلس خيريه )و از ايشون خوشم اومده ميخام براي خواستگاري باهاشون صحبت كنم البته ايشون من رو نديده و هيچ چيزي از من نميدونه در كل

تنها دسترسي كه تونستم داشته باشم اينكه شمارشو رو بدست آوردم.

بنظرتون خواستگاري رو چجوي مطرح كنم كه وجهه خوبي داشته باشه و ايشون ناراحت نشن؟

تلگرام و اس ام اس و تماس راه هاي ارتباطي هستش.

مثلا بهشون اس ام اس بدم بگم ميخام باهاتون صحبت كنم و كي ميتونيد صحبت كنيد ؟ بگم بحث امر خيره ....

ممنونم ميشم الخصوص خانومها راهنمايي كنيد

ممنونم
    ویرایش توسط mercedes62 : سه شنبه 08 فروردین 96 در ساعت 10:35

2. کاربر روبرو از پست مفید mercedes62 تشکرکرده است .

Ramin231 (چهارشنبه 09 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام بهتون سال نوی شما هم مبارک
    من بعنوان یک دختر اول پیشنهاد میکنم قبل هر کاری دربارشون بیشتر تحقیق کنین اصلاً بدونین کی هستن ، چی هستن، فرهنگ ، شرایط خانوادگی و غیره..، اخلاق ، ایمان... همینطوری سریع اقدام نکنین. چون اگر آشنا بشین بخاطر عشق و علاقه چشمتون روی حقایق بسته خواهد شد. اما اگر پرسیدین و مطمئنین که ...گوشیتونو دست مادرتون بدین که ایشون تماس بگیرین و بگن ما شما رو دیدیم و دوست داریم با خانواده شما و خودتون بیشتر آشنا بشیم، اگر مقدوره در یک جلسه برای آشنایی بیشتر خدمتتون برسیم. تو مدتی که آشنایین و برای خواستگاری رسمی اقدام میکنین طرف مقابل رو آنالیز کنین. امیدوارم مبارکتون باشه
    ویرایش توسط yarmehrban : سه شنبه 08 فروردین 96 در ساعت 10:46

4. 3 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

mercedes62 (سه شنبه 08 فروردین 96), Ramin231 (چهارشنبه 09 فروردین 96), Ye_Doost (چهارشنبه 09 فروردین 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    58
    دستاوردها:
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط yarmehrban نمایش پست ها
    سلام بهتون سال نوی شما هم مبارک
    من بعنوان یک دختر اول پیشنهاد میکنم قبل هر کاری دربارشون بیشتر تحقیق کنین اصلاً بدونین کی هستن ، چی هستن، فرهنگ ، شرایط خانوادگی و غیره..، اخلاق ، ایمان... همینطوری سریع اقدام نکنین. چون اگر آشنا بشین بخاطر عشق و علاقه چشمتون روی حقایق بسته خواهد شد. اما اگر پرسیدین و مطمئنین که ...گوشیتونو دست مادرتون بدین که ایشون تماس بگیرین و بگن ما شما رو دیدیم و دوست داریم با خانواده شما و خودتون بیشتر آشنا بشیم، اگر مقدوره در یک جلسه برای آشنایی بیشتر خدمتتون برسیم. تو مدتی که آشنایین و برای خواستگاری رسمی اقدام میکنین طرف مقابل رو آنالیز کنین. امیدوارم مبارکتون باشه
    سلام ممنونم از لطفتتون و و قتي كه گذاشتيد

راستش دسترسي و اطلاعاتي ندارم كه بخام تحقيق كنم وبررسي بيشتر

چون من شناختي از ايشون و خانوادشون و سيستم فكري و توقعاتتشون ندارم، نميخام از كانال خانواده استارت بزنم ميخام اول با خودشون صحبت كنم و در مورد كليات و .... و بعدش اقدام خانواده

نظرتون چيه؟
    ویرایش توسط mercedes62 : سه شنبه 08 فروردین 96 در ساعت 10:58

6. کاربر روبرو از پست مفید mercedes62 تشکرکرده است .

Ramin231 (چهارشنبه 09 فروردین 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 12 تیر 97 [ 22:36]
    سطح
    58
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 29
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    1,069

تشکرشده 1,120 در 173 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mercedes62 نمایش پست ها
    چون من شناختي از ايشون و خانوادشون و سيستم فكري و توقعاتتشون ندارم، نميخام از كانال خانواده استارت بزنم ميخام اول با خودشون صحبت كنم و در مورد كليات و .... و بعدش اقدام خانواده

نظرتون چيه؟
    سلام

من بعد از مدت طولانی به تالار برگشتم.

به نظر من لازم نیست حتما قبل از آشنایی خانواده ها این اطلاعات رو بگیرید. شما می تونید از طریق خانواده اقدام کنید و در پروسه آشنایی این مسائل رو هم متوجه می شید.

اگر شما با ایشون همکلاس یا همکار بودید من نظرم مثبت تر بود که خودتون اقدام کنید ولی اینجوری ریسکش بالاست. من خودمو جای اون دختر می ذارم برام سخته اعتماد کنم. آخه همینطوری یه پسر غریبه زنگ بزنه به من بگه برا امر خیره! اصلا معلوم نیست جدیه , شوخیه, سر کاریه. بعد حالا چجوری می خوایم آشنا بشیم؟ یعنی یه مدت پنهان از خانواده ها؟

من کلا اقدام رسمی و روشن رو از همون ابتدا بیشتر می پسندم.

8. 3 کاربر از پست مفید hadieh تشکرکرده اند .

mercedes62 (چهارشنبه 09 فروردین 96), Ramin231 (چهارشنبه 09 فروردین 96), Ye_Doost (چهارشنبه 09 فروردین 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    58
    دستاوردها:
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط hadieh نمایش پست ها
    سلام

من بعد از مدت طولانی به تالار برگشتم.

به نظر من لازم نیست حتما قبل از آشنایی خانواده ها این اطلاعات رو بگیرید. شما می تونید از طریق خانواده اقدام کنید و در پروسه آشنایی این مسائل رو هم متوجه می شید.

اگر شما با ایشون همکلاس یا همکار بودید من نظرم مثبت تر بود که خودتون اقدام کنید ولی اینجوری ریسکش بالاست. من خودمو جای اون دختر می ذارم برام سخته اعتماد کنم. آخه همینطوری یه پسر غریبه زنگ بزنه به من بگه برا امر خیره! اصلا معلوم نیست جدیه , شوخیه, سر کاریه. بعد حالا چجوری می خوایم آشنا بشیم؟ یعنی یه مدت پنهان از خانواده ها؟

من کلا اقدام رسمی و روشن رو از همون ابتدا بیشتر می پسندم.

ممنون از وقتي كه گذاشتيد و توضيحات كاملتون

حالا اگه خودم باهاشون صحبت كنم و بگم اگه نيازه مادر و خانوادم هم با خونشون يا خانوادشون صحبت كنن و پيگيري ميكنن ، بنظرتون بازن نميشه روش حساب باز كرد؟

اخه ميدونيد مشكل اينجاست ، وقتي هيچ شناختي از طرف نداريم و من حتي ايشون رو نديدم و فقط عكسشون رو ديدم ، نميشه بگيم چجوري ايشون رو ميشناسيم به خانوادشون؟

و يكم خانواده مردد ميشن به انتخاب و ارتباط و صحبت هاي اوليه؟

ميدونم عجيبه اين شگرد دختر پيدا كردن ، ولي خوب ميخام تلاشمو بكنم و همه جوانب رو بسنجم و منطقي پيش برم؟

بخاطر همين اسرار اينكه اول با خودشون صحبت كنم و اگه ايشون تمايل داشتن و تناسب داشتيم به خانواده و روال سنتي رو طي كنيم

ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 09 اردیبهشت 00 [ 20:56]
    سطح
    43
    Level completed: 93%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12

تشکرشده 69 در 36 پست

Array
    سلام دوست عزیز. نظرات با هم متفاوته مثلا من به شخصه هیچ وقت دوست نداشتم یک اقایی اگر از من خوشش اومده مادرش برای اولین اقدام پیشقدم بشه ترجیح میدادم خودش بیاد جلو و یک چند باری صحبت کنیم و اگر دیدیم تو مسایل خیلی اولیه توافق داریم خانواده ها رو در جریان بزاریم و لی خوب بعضی از خانمها دوست دارن از همون مرحله اول اول کاملا رسمی و سنتی باشه! این خانم اصلا شما رو ندیدن شما هم فقط عکسشون رو دیدین به نظر من فعلا به یک بهانه ای غیر از خواستگاری و آشنایی و این چیزا شرایط رو طوری مهیا کنید که یکجا ببینیدشون مثلا از دوست مشترکی کمک بگیرید یا جایی که میدونید ایشون میرن برید و خودتون رو بهشون نشون بدید بعد در مرحله بعد تماس بگیرید و درخواستتون رو مطرح کنید. اینطوری اقلا هر دوتون یه ایده ای در مورد ظاهر و قیافه همدیگه دارید که ایا پسندتون هست یا نه. از اول ندیده چه خودتون چه مادرتون تماس بگیرید بگید ندید میخواهیم بیاییم خواستگاری به نظر من جالب نیست یعنی یکم قدیمی شده دیگه!

11. کاربر روبرو از پست مفید niloofarjan تشکرکرده است .

mercedes62 (پنجشنبه 10 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarjan نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. نظرات با هم متفاوته مثلا من به شخصه هیچ وقت دوست نداشتم یک اقایی اگر از من خوشش اومده مادرش برای اولین اقدام پیشقدم بشه ترجیح میدادم خودش بیاد جلو و یک چند باری صحبت کنیم و اگر دیدیم تو مسایل خیلی اولیه توافق داریم خانواده ها رو در جریان بزاریم و لی خوب بعضی از خانمها دوست دارن از همون مرحله اول اول کاملا رسمی و سنتی باشه! این خانم اصلا شما رو ندیدن شما هم فقط عکسشون رو دیدین به نظر من فعلا به یک بهانه ای غیر از خواستگاری و آشنایی و این چیزا شرایط رو طوری مهیا کنید که یکجا ببینیدشون مثلا از دوست مشترکی کمک بگیرید یا جایی که میدونید ایشون میرن برید و خودتون رو بهشون نشون بدید بعد در مرحله بعد تماس بگیرید و درخواستتون رو مطرح کنید. اینطوری اقلا هر دوتون یه ایده ای در مورد ظاهر و قیافه همدیگه دارید که ایا پسندتون هست یا نه. از اول ندیده چه خودتون چه مادرتون تماس بگیرید بگید ندید میخواهیم بیاییم خواستگاری به نظر من جالب نیست یعنی یکم قدیمی شده دیگه!
    مگه مد لباسه که قدیمی بشه؟
    اینکه هر دو نفر (یا یک طرف) با ظاهر و خصوصیات کلی دو طرف (یا طرف دیگر) آشنائی اولیه دداشته باشند بهتره ولی شرط لازم نیست. این مسائل در اولین تماس تلفنی خانواده پسر با دختر پرسیده و جواب داده میشه. اینکه چند ساله هستند؟ تحصیلات و شغل شون چیه و امثال آن ها.
    دیدار دحتر و پسر به شکل ناصحیح و دور از خانواده که عده ای تمایل دارند و نمیگم همه شون ولی اغلب شون به سختی تاوات آن را پس میدند، یک فایده حداقلی دیدن ظاهر و بیان شرایط کلی رو داره ولی مضرات آن صدها بار بیشتر است. از فریب و اغفال یکی از طرفین گرفته تا وابستگی عاطفی پیدا کردن و ضربه روحی دیدن درصورت عدم به نتیجه نهائی نرسیدن خواستگاری (ازدواج). اون فایده رو در اولین جلسه آشنائی هم می توان بدست آورد ولی ضررها و شکست ها رو چند سال طول می کشه تا بشه فراموش کرد. تازه اگر شدنی باشه.
    دختر و پسر هم نداره. هر دو جنس آسیب پذیر هستند.

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

1- شما یه بار گفتید توی یه مجلس خیریه ایشون را دیدید و یه بار گفتید فقط عکسش را دیدید.
    اگه فقط عکسش را دیدید ممکنه بعد دیدن خودش، خود شما منصرف بشید. چون عکس گاهی با چهره ی واقعی تفاوت زیاد داره.
    پس اگه خواستید اقدامی کنید حواستون باشه طوری مطرح کنید که جا برای نظر منفی خودتون در دیدار اول هم باشه.

2- اگر جلسه خیریه ای که گفتید، بزرگتری، خانم واسطه ای، دوستی ... کسی بینشون هست بهتره از ایشون کمک بخواهید
    به دختر خانم بگن و شماره شون را با اجازه ی خودش به شما بدن. اینطوری معلوم می شه ایشون هم مایل هست قبل از دیدار رسمی با خانواده، آشنایی مقدماتی با شما داشته باشه یا خیر. اگر مایل باشه که شماره خودش را از طریق واسطه به شما می ده.
    اگر گفتن بگید با خانواده ام تماس بگیرن، تکلیف مشخص می شه دیگه.

3- این که شما به طور غیرمستقیم و پنهانی شماره اش را پیدا کنید و بی مقدمه تماس بگیرید
    به نظر من حس عدم امنیت به آدم می ده. این که یهو یه نفر به شماره ات پیام بده که من یه جایی عکس شما را دیدم ( یا خود شما) و ...
    تصورش برای من حس عدم امنیت داره. کسی دوست نداره غریبه ها باهاش تماس بگیرن یا شماره اش را داشته باشن. مخصوصا خانمها از این مدل تماسها حس ناامنی بیشتری می گیرن.

موفق باشید
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

14. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

mercedes62 (پنجشنبه 10 فروردین 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    58
    دستاوردها:
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarjan نمایش پست ها

سلام

ممنونم ، از وقتی که گذاشتید و نظردادید

اتفاقا من هم میخام جمیع جهات رو بسنجم و 1 کاری انجام بدم که نه سیخ بسوزه و نه کباب

بقول شما ممکنه بعضی خانوما از این مدل خواستگاری خوششون نیاد و قضیه کنسل بشه و بلعکس و کلی دیدگاه های دیگه ....

در کل آدما هرکدوم به شکل خاص ،و منحصر به فرد ،خودشون فکر میکنن وسلایق و دیدگاه ها متفاوته.

ممنونم

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    58
    دستاوردها:
    تشکرها
    887

تشکرشده 279 در 146 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    سلام

1- شما یه بار گفتید توی یه مجلس خیریه ایشون را دیدید و یه بار گفتید فقط عکسش را دیدید.
    اگه فقط عکسش را دیدید ممکنه بعد دیدن خودش، خود شما منصرف بشید. چون عکس گاهی با چهره ی واقعی تفاوت زیاد داره.
    پس اگه خواستید اقدامی کنید حواستون باشه طوری مطرح کنید که جا برای نظر منفی خودتون در دیدار اول هم باشه.

2- اگر جلسه خیریه ای که گفتید، بزرگتری، خانم واسطه ای، دوستی ... کسی بینشون هست بهتره از ایشون کمک بخواهید
    به دختر خانم بگن و شماره شون را با اجازه ی خودش به شما بدن. اینطوری معلوم می شه ایشون هم مایل هست قبل از دیدار رسمی با خانواده، آشنایی مقدماتی با شما داشته باشه یا خیر. اگر مایل باشه که شماره خودش را از طریق واسطه به شما می ده.
    اگر گفتن بگید با خانواده ام تماس بگیرن، تکلیف مشخص می شه دیگه.

3- این که شما به طور غیرمستقیم و پنهانی شماره اش را پیدا کنید و بی مقدمه تماس بگیرید
    به نظر من حس عدم امنیت به آدم می ده. این که یهو یه نفر به شماره ات پیام بده که من یه جایی عکس شما را دیدم ( یا خود شما) و ...
    تصورش برای من حس عدم امنیت داره. کسی دوست نداره غریبه ها باهاش تماس بگیرن یا شماره اش را داشته باشن. مخصوصا خانمها از این مدل تماسها حس ناامنی بیشتری می گیرن.

موفق باشید
    شیداخانوم ممنون از اینکه وقت گذاشتید و کامل توضیح دادید

ببینید من کل قضیرو توضیح میدم تو پست اول خوب و کامل بیان نکردم ، ایشون برای 1 کار خیره تو 1 سامانه ای ثبت نام کردن (من هم جز پرسنل همون موسسه حمایتی هستم )

من برای ثبت و بررسی (طبق روال ) نوع کمکی (که ایشون میخان بکن ) و پیگیری سازمانی باایشون تماس گرفتم از نوع شخصیت و حس انسان دوستیشون و دست به خیر بودنشون و اهل عمل خیر بودنشون خوشم اومد(اکثر کسانی که برای کمک ثبت نام میکنن به عمل که میرسه جا میزنن متاسفانه ) به همین دلیل شمارشون رو سیو کردم و عکسشون رو شبکه اجتماعی دیدم و خوشم اومد و ادامه داستان برای جلو رفتن و خواستگاری و...

حالا میخام 1 جوری باهاشون ارتباط برقرارکنم که فک نکن از بحث سازمانی میخام خدانکرده سو استفاده کنم و همه اینکه 1 جوری قدم بردارم که همدیگرو ببینیم 1 جلسه حداقل و در مورد کلیات صحبت کنیم و اگه 2 طرف نظرشون مثبت بود بریم برای ادامه عرف جامعه و آشنایی خانواده وخاستگاری و....

میخام محترمانه و منطقی برم جلو ، که خدانکرده دلخوری و ناراحتی و سوتفاهم و... پیش نیاد.

تمام دوستانی که نظردادن منت گذاشتن و واقعا ازتون ممنونم.

خواهش میکنم این پست رو کامل بخونید و نظرتون رو بگید

ممنونم
    ویرایش توسط mercedes62 : پنجشنبه 10 فروردین 96 در ساعت 04:03

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)