به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 فروردین 96 [ 01:20]
    سطح
    3
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 4 پست

Array

ترس از اقدام برای خواستگاری به دلیل ظاهر

سلامپسری ۲۶ ساله هستم . فوق لیسانس .مشکل من خصوصیات ظاهری منه . قدم کوتاهه تقریبا ۱۷۰ و به لحاظ جثه هم لاغرم تقریبا ۶۰ کیلوگرم ولی کلا ریزه هستم .از طرفی زیبا هم نیستم و تقریبا میشه گفت زشت هم هستم . کلا به دل نشین نیستم حتی صدامم رو مخه (اینو بقیه بارها گفتن) .مشکل اصلی من اینه که چند ساله از یکی از اقوام دور خوشم میاد ولی اعتماد به نفس ندارم که جلو برم .چون به نظر خودم چیز جذابی ندارم و کسی از من خوشش نمیاد .نه ویژگی ظاهری خوبی دارم نه پولدارم .داشتن اخلاق خوبم که به تنهایی برای کسی راضی کننده نیست . مخصوصا اینکه قد طرف ۱۶۸ هست

2. کاربر روبرو از پست مفید Javad. تشکرکرده است .

Ramin231 (پنجشنبه 10 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام به جواد عزیز
    الان فوق لیسانس هستی تا بحال برای کار و پسنداز تلاشی کردی؟ اگر نکردی پس واجبه قبل از علاقه به این فکر کنی که تو مرد زندگی هستی و باید برای ازدواج و تشکیل زندگیت پسنداز داشته باشی، حتی اگر تمکن مالی داری بازم سراغ کار رو بگیر.
    اما شما از کجا فهمیدی چهرت زشته؟ اگر خودت این سنجشو انجام دادی که باید بگم این یک مشکل فراگیره و تعداد زیادی از مردم خود زشت پنداری دارن. یعنی از چهرشون ناراضین و مقایسه میکنن. شما میتونی درباره خودت یک نظر منطقی بدی اما نمیتونی جای یک دختر فکر کنی!ممکنه یک دختر احتمال داره شما رو همونی ببینه که تصویر همسر آیندشه. ممکنه براش دلنشین ترین مرد باشی.
    از طرفی پول نمیتونه تغییر اساسی در چهره ایجاد کنه حتی با وجود عمل زیبایی ...پول نمیتونه شخصیت و شعور به ارمغان بیاره، یعنی فرضاً من خودم نمیتونم یک پسر ثروتمند اما بی ادب یا سبک رو تحمل کنم...
    این فکرهای مسموم رو از ذهنت خارج کن و به ظاهرت اهمیت بده، از لباسهای شیک و خوش رنگ استفاده کن و آرایش مو و تمیزی صورت هم فاکتور دیگست. یک عطر خوب در مشام طرف مقابلت میمونه. یک کفش و عینک شیک...
    بفرض اگر یه پیرهن سفید خریدی با یک شلوار تنگ و مشکی و یه کفش ورنی مشکی ترکیبش کن، یه ساعت مچی شیک و صفحه درشت ، یک عینک و ... استفاده از یک مدل موی زیبا و عطرهای دلنگیز. خیلی ها چهره های معمولی دارن خیلی معمولی اما انقدر به ظاهرشون میرسن اصلا مشخص نیست.
    اما درباره اون خانم بیشتر تحقیق کن ببین معیارهات چیه و آیا ایشون اون معیارها رو داره؟ منظورم معیارای ارزشی مثل اخلاق و ایمان و ... هست . از مادر بخواین باهاشون تماس بگیرن ببینن تمایل دارن وقتی تعیین بشه و حضوری تشریف ببرین جهت آشنایی و خواستگاری... شد که شد نشد هم سراغ کیس بهتری باش... زندگی سخت نیست ، گاهی آسون تر از نفس کشیدنه به خودتون سخت نگیرین و به داشته هاتون بیشتر از نداشته ها اهمیت بدین.

4. 2 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

Javad. (دوشنبه 07 فروردین 96), Ramin231 (پنجشنبه 10 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط yarmehrban نمایش پست ها
    سلام به جواد عزیز
    الان فوق لیسانس هستی تا بحال برای کار و پسنداز تلاشی کردی؟ اگر نکردی پس واجبه قبل از علاقه به این فکر کنی که تو مرد زندگی هستی و باید برای ازدواج و تشکیل زندگیت پسنداز داشته باشی، حتی اگر تمکن مالی داری بازم سراغ کار رو بگیر.
    اما شما از کجا فهمیدی چهرت زشته؟ اگر خودت این سنجشو انجام دادی که باید بگم این یک مشکل فراگیره و تعداد زیادی از مردم خود زشت پنداری دارن. یعنی از چهرشون ناراضین و مقایسه میکنن. شما میتونی درباره خودت یک نظر منطقی بدی اما نمیتونی جای یک دختر فکر کنی!ممکنه یک دختر احتمال داره شما رو همونی ببینه که تصویر همسر آیندشه. ممکنه براش دلنشین ترین مرد باشی.
    از طرفی پول نمیتونه تغییر اساسی در چهره ایجاد کنه حتی با وجود عمل زیبایی ...پول نمیتونه شخصیت و شعور به ارمغان بیاره، یعنی فرضاً من خودم نمیتونم یک پسر ثروتمند اما بی ادب یا سبک رو تحمل کنم...
    این فکرهای مسموم رو از ذهنت خارج کن و به ظاهرت اهمیت بده، از لباسهای شیک و خوش رنگ استفاده کن و آرایش مو و تمیزی صورت هم فاکتور دیگست. یک عطر خوب در مشام طرف مقابلت میمونه. یک کفش و عینک شیک...
    بفرض اگر یه پیرهن سفید خریدی با یک شلوار تنگ و مشکی و یه کفش ورنی مشکی ترکیبش کن، یه ساعت مچی شیک و صفحه درشت ، یک عینک و ... استفاده از یک مدل موی زیبا و عطرهای دلنگیز. خیلی ها چهره های معمولی دارن خیلی معمولی اما انقدر به ظاهرشون میرسن اصلا مشخص نیست.
    اما درباره اون خانم بیشتر تحقیق کن ببین معیارهات چیه و آیا ایشون اون معیارها رو داره؟ منظورم معیارای ارزشی مثل اخلاق و ایمان و ... هست . از مادر بخواین باهاشون تماس بگیرن ببینن تمایل دارن وقتی تعیین بشه و حضوری تشریف ببرین جهت آشنایی و خواستگاری... شد که شد نشد هم سراغ کیس بهتری باش... زندگی سخت نیست ، گاهی آسون تر از نفس کشیدنه به خودتون سخت نگیرین و به داشته هاتون بیشتر از نداشته ها اهمیت بدین.
    سلام سال نو شما مبارک

در مورد کار به طور گذرا از لیسانس انجام می‌دادم ولی فقط خرج روزمره بود . موقع ارشدم به دلیل سختی رشته وقت آنچنانی نمیموند ولی بعد از پایان سربازی الان شش ماهه مشغول به کارم .پس انداز زیادی ندارم و خانواده هم زیاد نمیتونن کمک بکنند. خودم هم میدونم در حال حاضر نمی‌تونم به دلیل شرایط مادی ازدواج بکنم حداقل تا یک سال ولی از طرفی با توجه به اینکه دختر خانم ۲۴ ساله هستن می‌ترسم بدون هیچ تلاشی از دستم بره .

من این خانم خوب میشناسم دقیقا اکثر معیارهای منو داره اخلاق و ایمان خیلی برام مهمه که ایشون در حد عالی هستن . اصلا وسواسی نسبت به ظاهر طرف ندارم شاید ظاهر این خانم از نظر خیلی ها معمولی باشه ولی برای من دلنشینه . ولی قدشون زیاد با من تفاوت نداره

فقط از دیدگاه خودم زشت نیستم تقریبا شاید هر کسی اینو تایید بکنه .واقع بینانه نگاه کنیم زیبا نیستم

چون ظاهر زیبایی ندارم سعی می‌کنم همیشه خوش لباس باشم . البته من منظورتون از مدل مو متوجه نمیشم . موهام همیشه مرتب و ساده هست منظورتون اینه مثل مدل های عجیب و غریب که الان جوونا میزنن کوتاه کنم ؟
    چون مچ دست کوچکی هم دارم ساعت صفحه درشت بهم نمیاد .البته باشگاهم همچنان میرم ولی استعداد چاقی ندارم و از لحاظ اندامم جالب نیستم .

در مورد دختر خانم ۲۴ ساله .لیسانس به لحاظ خانوادگی هم در یک سطح هستیم و تقریبا مطمئنم از لحاظ مادی دختر سختگیری نیست ولی قد و قیافم مردد کرده از طرفی هنوز تمکن مالی هم ندارم

6. 2 کاربر از پست مفید Javad. تشکرکرده اند .

Ramin231 (پنجشنبه 10 فروردین 96), yarmehrban (دوشنبه 07 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    کسی که قدم برای ازدواج می زاره دخترا دید بهتری دارند

ولی از همه این ها مهمتر پول ، پول داری ؟ اگه پول نداشته باشی برد پیت هم باشی از زشت هم زشت تری

8. 2 کاربر از پست مفید داود.ت تشکرکرده اند .

Javad. (چهارشنبه 09 فروردین 96), Ramin231 (پنجشنبه 10 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام آقا جواد
    دو تا مسئله مطرحه که باید بهش توجه کنی ، یکیش میتونه برات زجر آور باشه.
    اولین مسئله اینه که ممکنه دختر مورد علاقت بهت پاسخ مثبت بده، اما چون یکسال بلکه بیشتر شما قرار میدی تا شرایط مالیت بهتر بشه، تو این مدت حرف های دیگران و اتفاقات جدید باعث بشه نظر این دختر و خونوادش نسبت بهت تغییر کنه و بگن ما راضی نیستیم و میخوایم تمومش کنیم. یعنی باید خودتو آماده کنی که این حرفو یه وقتی بشنوی ، ممکن هم هست نشنوی. میخوان بگم یک، سعی کن وابسته نشی‌ دو، مدیریت کن رابطتت رو و سه، اگر این اتفاق افتاد خونسرد باش و چشم بپوش . آمادگی خیلی مهمه.
    اما اگر این نگرانی رو داری، اون موارد بالا رو پیش بینی میکنی و آماده ای و میخوای بالاخره تکلیفت رو بدونی بنظرم به مادر بگین تماس بگیرن و مسئله رو مطرح کنن. اگر جور شد و تشریف بردین بگین جلو بزرگترا بفرمایین که، من فعلا تا فلان موقع میخوام از کاری که میکنم پسنداز کنم و این برای ازدواجم هست.. منتها با والدینم اومدم تا اگر شما و دختر خانومتون موافقین ما یک نشونی جا بگذاریم و از بابت ایشون خیالم راحت باشه...، نگران اومدن خواستگار و غیره نباشم.
    اگر هم بتونین عقد کنین چه بهتر، تا زمان عروسی موعد میگذره و شما هم پولتونو کنار میگذارین. فقط اینجا واقعا باید مرد زندگی باشین و زیر قول و قرار و زندگیتون نزنین و یکبار برای همیشه ازدواج کنین.
    اگر هم نشد که هیچ ، سراغ کیس های بهتری برین ، فقط یه نفر که تو دنیا نیست شما بخواین بهش فکر کنین! آدمهای بهتری هم هستن... درباره چهرتونم اگر جلو دختری بگین من زشتم و فلانم سوء استفاده میکنن بر جنبه های بهتر خودتون تکیه کنین. در ضمن زشت بودن به حرف مردم نیست ، مردم به زیباترین آدمم عیب میگذارن پس توجه نکنین. شما همین هستین... خودتونو دوست داشته باشین تا دیگران هم شما رو دوست داشته باشن. امیدوارم زندگی خوب و شادی داشته باشین

10. 2 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

Javad. (چهارشنبه 09 فروردین 96), Ramin231 (پنجشنبه 10 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط yarmehrban نمایش پست ها
    سلام آقا جواد
    دو تا مسئله مطرحه که باید بهش توجه کنی ، یکیش میتونه برات زجر آور باشه.
    اولین مسئله اینه که ممکنه دختر مورد علاقت بهت پاسخ مثبت بده، اما چون یکسال بلکه بیشتر شما قرار میدی تا شرایط مالیت بهتر بشه، تو این مدت حرف های دیگران و اتفاقات جدید باعث بشه نظر این دختر و خونوادش نسبت بهت تغییر کنه و بگن ما راضی نیستیم و میخوایم تمومش کنیم. یعنی باید خودتو آماده کنی که این حرفو یه وقتی بشنوی ، ممکن هم هست نشنوی. میخوان بگم یک، سعی کن وابسته نشی‌ دو، مدیریت کن رابطتت رو و سه، اگر این اتفاق افتاد خونسرد باش و چشم بپوش . آمادگی خیلی مهمه.
    اما اگر این نگرانی رو داری، اون موارد بالا رو پیش بینی میکنی و آماده ای و میخوای بالاخره تکلیفت رو بدونی بنظرم به مادر بگین تماس بگیرن و مسئله رو مطرح کنن. اگر جور شد و تشریف بردین بگین جلو بزرگترا بفرمایین که، من فعلا تا فلان موقع میخوام از کاری که میکنم پسنداز کنم و این برای ازدواجم هست.. منتها با والدینم اومدم تا اگر شما و دختر خانومتون موافقین ما یک نشونی جا بگذاریم و از بابت ایشون خیالم راحت باشه...، نگران اومدن خواستگار و غیره نباشم.
    اگر هم بتونین عقد کنین چه بهتر، تا زمان عروسی موعد میگذره و شما هم پولتونو کنار میگذارین. فقط اینجا واقعا باید مرد زندگی باشین و زیر قول و قرار و زندگیتون نزنین و یکبار برای همیشه ازدواج کنین.
    اگر هم نشد که هیچ ، سراغ کیس های بهتری برین ، فقط یه نفر که تو دنیا نیست شما بخواین بهش فکر کنین! آدمهای بهتری هم هستن... درباره چهرتونم اگر جلو دختری بگین من زشتم و فلانم سوء استفاده میکنن بر جنبه های بهتر خودتون تکیه کنین. در ضمن زشت بودن به حرف مردم نیست ، مردم به زیباترین آدمم عیب میگذارن پس توجه نکنین. شما همین هستین... خودتونو دوست داشته باشین تا دیگران هم شما رو دوست داشته باشن. امیدوارم زندگی خوب و شادی داشته باشین
    سلام
    من اصلا نگران مشکل مالی نیستم . میتونم یه کار پاره وقتم انجام بدم تا زودتر به نتایج مالی برسم.
    نگرانی اصلیم ظاهر و قد و قامتم هست .جلوی دختر که نمیگم زشت هستم خودش میبینه .
    اگر این کیس نشه که ازدواج کردن کلا کنار میذارم به خاطر همین میترسم جلو برم .اخه قیافه و قد که دست من نبوده .

12. کاربر روبرو از پست مفید Javad. تشکرکرده است .

Ramin231 (پنجشنبه 10 فروردین 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 مهر 96 [ 08:00]
    سطح
    35
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 87
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    365

تشکرشده 236 در 117 پست

Array
    والا چنتا از پسرای فامیل ما قدشون کوتاهه، یکیشونم که کلا فک کنم 160 باشه، اما بیا ببین چه عروسایی آوردن! ازدواج اصلا ربطی به قیافه نداره. اولا اگه ربط داشت دختر عموی من که شبیه جادوگر شهر ازه باید می موند گوشه خونه و منی که سالی یه بار پام به یه مجلس باز بشه همه به قولی دستاشونو با کارد می برن باید 7 سالگی ازدواج می کردم!!!! دوما شما به جای اینکه نگران قیافه و قد و هیکل باشی بهتره نگران پول درآوردن باشی، حالا نمی گم درآمدتون به میلیاردها دلار برسه ولی بلاخره زندگی خرج می خواد یا نه؟!
    گفتین وزنتون چه میدونم شصته، الان با قد 170 وزنتون 90 کیلو بود خوب بود؟! 60 برا شما عالیه، از صداتونم گله کردین، ای بابا! واقعا اعتماد به نفستون کمه ها! نا سلامتی پسرین و پسرا اکثرا اعتماد به سقف دارن! والا من یه نفر و میشناسم خانمه و صداش شهره عام و خاصه از لحاظ افتضاح بودن اما همسرش قربون صدقه ش میره و سرتاپاشو به قولی طلا کرده....
    شما برو یکم پول به دست بیار، یکمم رو اعتماد به نفست کار کن....همین!

14. 2 کاربر از پست مفید غبار غم تشکرکرده اند .

Javad. (چهارشنبه 16 فروردین 96), Ramin231 (جمعه 11 فروردین 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 03 اردیبهشت 99 [ 17:23]
    سطح
    45
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 160
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    532

تشکرشده 229 در 100 پست

Array
    سلام...
    دوست خوبم، منم قدم نزدیک به خودته اما به این موضوع دقت کن: تا زمانی که خودت، خودتو تایید نکنی، هیچ بشری تاییدت نمیکنه.
    مشکل خیلی از ما ایرانیا تو دوره های مختلف زندگیمون اینه که خودمون رو خودمون حساب نمیکنیم اونوقت انتظار داریم دیگران روی ما حساب وا کنن.

چرا خودتو با معیارای خودت میسنجی؟ مگه قراره با خودت ازدواج کنی؟ از دید یه مرد، چهره و زیبایی خانم میتونه مهم باشه. اما شما چه میدونی معیار ایشون درمورد یه مرد چیه؟
    بله مطمئنا قد بلند و هیکل مناسب چیزیه که اکثر دخترها اونو یه ویژگی خوب تلقی میکنن حتی خیلی از دخترای سن پایین به عنوان معیار اصلی بهش نگاه میکنن. این مدرسه نیست که حتما همه نمراتت 20 باشه تا بهترین جایزه بهت برسه. کار دله دیگه.. شاید به دلش نشستی... تو اول خودتو قبول داشته باش، به شخصیتی که داری و تلاشی که تو زندگیت کردی و خانوادت کردن، افتخار کن بعد پا پیش بذار...
    اصلا به این موضوع اشاره نکردم که " تااازه قد شما بلند تر از ایشونه"! چون واقعا مهم نیست. حتی کوتاه تر از ایشونم بودی بازم باید پا پیش بذاری و مردونه خواسته خودتو مطرح کنی.

شما قرار نیس از خانومت خوشگل تر باشی ... محکم برو جلو .. صدا و هیکل و قیافه ظاهر قضیه هست... یا ایشون ظاهر براشون اهمیت داره و ممکنه ردت کنن یا اینکه به دلشون میشینی... خدا همه آدمارو نیافریده که کنارش یدونه شما به دور از بقیه، کنج عزلت گزینی...
    مشکل شما اینه که قبل از شروع بازی، قبول کردی شکست خوردی... این دیدگاهو بذار کنار و دنبال نیمه گمشدت باش. یا این دختر همون نیمه گمشده هست یا یه فرد دیگه. خودتو از قبل تو حصار احساسات گیرننداز...

پ.ن: عامیانه نوشتنم برای بهتر رسوندن منظورم بود

16. 3 کاربر از پست مفید Ramin231 تشکرکرده اند .

Javad. (چهارشنبه 16 فروردین 96), yarmehrban (شنبه 12 فروردین 96), غبار غم (شنبه 12 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 5 در 4 پست

Array
    سلام
    مادرم تماس گرفتن و یک جلسه برای آشنایی رفتیم . تا بعدا به طور رسمی خواستگاری بریم . و یکسری مسایل کلی بیان شد . ولی دو روز بعد که برای تعیین زمان خواستگاری رسمی تماس گرفتیم جواب رد دادن . البته در مورد مسایل مالی اصلا صحبت نشد . فقط در همین حد که بدونن شاغل هستم .
    الان احساس بدی دارم فکر میکنم به دل کسی نمیشینم .من تو ظاهرم نقشی نداشتم

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 18 فروردین 96 [ 23:56]
    سطح
    2
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 2 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Javad. نمایش پست ها
    سلام
    مادرم تماس گرفتن و یک جلسه برای آشنایی رفتیم . تا بعدا به طور رسمی خواستگاری بریم . و یکسری مسایل کلی بیان شد . ولی دو روز بعد که برای تعیین زمان خواستگاری رسمی تماس گرفتیم جواب رد دادن . البته در مورد مسایل مالی اصلا صحبت نشد . فقط در همین حد که بدونن شاغل هستم .
    الان احساس بدی دارم فکر میکنم به دل کسی نمیشینم .من تو ظاهرم نقشی نداشتم
    سلام بی خیال داداش زندگی جریان داره
    در ضمن خیلی هم رو قیافه و تیپ حساس نشو
    الان پدر مادر من همقدن هر دوتاشون 170

19. 2 کاربر از پست مفید k1ronaldo تشکرکرده اند .

Javad. (یکشنبه 20 فروردین 96), Ramin231 (شنبه 19 فروردین 96)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)