به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 21 شهریور 96 [ 10:00]
    سطح
    6
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 27.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered250 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 6 در 4 پست

Array

من زیادی حساسم یا این آقا واقعا میخواد روابط آزاد داشته باشه؟

با عرض سلام و تبریک پیشاپیش سال نو خدمت همه اعضای سایت.
    امیدوارم در شلوغی این روزها بتونم از فرصت اعضای گرامی برای راهنمایی خودم استفاده کنم.
    من دختر ۲۲ ساله ای هستم و مدتیه که زیر نظر خانواده با پسری ۲۴ ساله درحال صحبت برای ازدواجم. ما در دانشگاه آشنا شدیم.

ما هر دو مذهبی هستیم و ایشون خیلی غیرتی هستن. من مدتی فکر میکردم که شاید بددل باشن. اما با توجه به صحبت های بعدی و بررسی رفتارشون تقریبا بددل بودنشون رد شد و من فکر کردم شاید بعضی غیرت های بیش از حد ایشون مربوط به اخبار منفی هست که از آقایون همکلاسی من شنیدن. چون فقط روی محیط دانشگاه من غیرت بیش از حد داشتن. در بقیه موارد و محیط ها غیرتشون در حد اعلا و بالاترین میزانه و منم با این موضوع مشکل ندارم.

مشکلی که من دارم اینه که خود من هم حساسیت هایی دارم درست مثل خود ایشون و از نوع زنانه. درواقع من میگم قرار نیست در ازدواج، حد و حدود شوهر آزادانه تر باشه. میگم هرچی برای من میگه بَده، برای خودشم باید بد باشه. و ایشون گرچه چندبار در حرف گفت که با این حساسیت های من موافقه، اما چند مورد پیش اومد که با توجه به صداقتشون به من گفتن و من برداشت خوبی نداشتم:
    - یکبار توی یه گروه کشوری تلگرام مربوط به کارشون یه خانم که دنبال یه نفر یوده که هم شهری ما باشه، میبینه ایشون نماینده شهر ماست و بهش پیام خصوصی میده و درخواست میکنه که ایشون برن دنبال هویت دوست پسرش توی شهر! ایشونم بعد از کمی سوال و جواب میگه نه و خداحافظی میکنه. فرداش توی خیابون به صورت اتفاقی اون آقای دوست پسر رو میبینه و از روی عکسی که خانم فرستاده بوده شناساییش میکنه و میره دوباره به خانم اطلاع میده و تمام (خانم بدون اجازه ایشون عکسو داده)

- ایشون حساب اینستاگرام دارن و اونجا تعداد زیادی خانم رو فالو میکنن و برعکس. هرچند تعداد آقاها خیلی خیلی بیشتره.

- یکبار دوستشون توی دانشگاه ایشونو با یه خانم آشنا میکنن و چون هر سه همشهری بودن «می ایستن به صحبت به زبان خودشون. » بعد بحث زبان فرانسه میشه و چون رشته خانم فرانسه بوده، آقای مورد نظر ما « شمارشو میده بهش که توی گروه آموزشی اددش کنه». شب خانم بهش پیام خصوصی میده و « حدود یک ساعت چت میکنن. » آقا رفتارش سرد و سنگین بوده توی این چت اما خانم خیلی گرم و صمیمانه (من درخواست کردم چتشونو نشونم بدن)

- ایشون یه بار به دوست من پیام میدن و « درخواست ملاقات» میکنن که راجع به من باهاشون حرف بزنن ( درواقع نوعی تحقیق! )

-یک بار همین روزهای آخر سال که دیگه دانشگاه تعطیل بود، یه وسیله واجب رو از یکی از خانم های همگروهیشون میخواستن و «توی خیابون باهاش قرار گذاشتن برای گرفتنش.»

کلا توی روابطشون خانم ها حضور دارن. هرچند من خودم به چشم دیدم که پسر بسیار چشم پاک و سنگینیه و اهل گرم گرفتن و... نیست. شاید همه موارد بالا براتون خنده دار باشه که من روش حساسم. اما مشکل من اینجاست که هرکدوم از این موارد اگه سمت من انجام بشه از دیدگاه ایشون گناه کبیره است. انگار ایشون فکر میکنن که حدود روابط با نامحرم برای زن و مرد فرق میکنه و مرد آزاد تره. در آخرین صحبتشون برای قانع کردن من مثالی زدن و گفتن «مثلا فردا روزی من اگه استاد دانشگاه بشم خب باید شمارمو به همه بدم چه دختر چه پسر، ولی شما که بعنوان خانم نباید همچین شغلایی داشته باشی که به اینجاها کشیده شه»

و این برای من قابل قبول نیست. من فکر میکنم رابطه با نامحرم هر حدی که داشته باشه برای زن و شوهر یکسانه. و ایشون در جواب من میگن که «اینجوری که شما میگی پسفردا منِ شوهر باید روسری هم سرم کنم! »

لطفا منو راهنمایی کنید در این باره. بسیار ممنون.
    ویرایش توسط Cloud : شنبه 28 اسفند 95 در ساعت 19:12

2. کاربر روبرو از پست مفید Cloud تشکرکرده است .

Ramin231 (یکشنبه 29 اسفند 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    یکم قابل تامله حرفاتون...

ممکنه این کاراشون یک روز کار دستشون بده ... به هر حال یوسف که نیستند شاید...

میگن بهتره ادم خودشو تو شرایط گناه قرار نده...

4. 3 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

Cloud (یکشنبه 29 اسفند 95), Ramin231 (یکشنبه 29 اسفند 95), بارن (یکشنبه 29 اسفند 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فدایی یار نمایش پست ها
    یکم قابل تامله حرفاتون...

ممکنه این کاراشون یک روز کار دستشون بده ... به هر حال یوسف که نیستند شاید...

میگن بهتره ادم خودشو تو شرایط گناه قرار نده...
    خیلی ممنون از پاسختون.
    پس به نظرتون ایشون واقعا رفتارهاش خارج از خط قرمزه؟ من چه واکنشی باید داشته باشم تا بتونم سنجش درستی داشته باشم؟
    ممنون میشم دیگر دوستان هم راهنمایی کنن.

6. کاربر روبرو از پست مفید Cloud تشکرکرده است .

Ramin231 (یکشنبه 29 اسفند 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 96 [ 22:59]
    سطح
    27
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    61

تشکرشده 175 در 69 پست

Array
    خيلى از اين رفتارا در شرايط عادى ممكنه عجيب نباشه. ولى اينكه چرا تا اين حد براى خودشون مهم بوده كه براى شما هم بيان كرده و اينكه چرا عين اين رفتارا رو از شما دچار اشكال ميدونن، كاملا نشون ميده كه ديدشون نسبت به اين رفتارها عادى نيست ... و به قول كاربر فدايى يار كار ميده دستشون ...
    ملاك و تعريف شما از چشم پاكى چيه؟

8. 3 کاربر از پست مفید Shayeste تشکرکرده اند .

Cloud (دوشنبه 30 اسفند 95), Ramin231 (یکشنبه 29 اسفند 95), بارن (یکشنبه 29 اسفند 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام عزیزم
    شما درست میفرمایید ، ایشون باید واسش محرز بشه چیزی رو که خودش برای طرف مقابل نمیپسنده، برای خودش هم نپسنده!
    این روابط تلگرامی و اینستاگرامی پسران و مردان جوان الکی الکی، جدی جدی میشه، کسی که میخواد ازدواج کنه باید این چیزا رو تا حد امکان کنار بذاره و خطوط قرمز رو رعایت کنه.
    وقتی بفرض من پسرم و دختری رو فالو میکنم، در واقع براحتی میتونم وارد پیجش بشم و اگر اون خانم عکس از خودش گذاشته باشه لذت ببرم از دیدنش.. حتی اگر لایک نکنم! نه اون خانم شخصیت علمی برجستس، نه فامیلمه، نه هنرمنده ... هیچی! ایشون میتونن اصلا درخواست نپذیرن ، نشنیدن میگن فلانی متأهل و متعهده؟
    من سه مطلب به عرضتون میرسونم؛
    اولین مطلب اینه برای ازدواج خیلی بیشتر فکر کنین، یعنی اینکه هم شما سنتون پایینه‌ هم فرد مورد نظرتون. از صحبتتون بر میاد دختر فهمیده ای باشین پس نیاز به توضیح زیادی نیست..به عقیده بنده عنوان یک فردی که تقریباً تجربه خوبی داره عرض کنم سن مناسب ازدواج برای مردان بیست و هشت سال هست، که تقریبا از هیجان های کاذب و تفکرات بیهوده خارج شده باشن.
    دوم اینکه ایشون هر چیزی رو برای شما محدود و برای خودشون حق میدونن و فرداها این مسئله باعث درگیری و جدایی شما خواهد شد ، پس بهتر هست همین حالا حل بشه. از ایشون بخواین خانوما و دختران صفحات مجازیشونو آنفالو یا بلاک کنن و تأکید کنین اگر متوجه بشین که خانمی بدلیل واهی یا ... بخواد با ایشون سر صحبت رو باز کنه و صمیمی بشه حتماً تجدید نظر خواهید کرد. فرد مورد نظرتون نه استاده ، نه رئیس ... ایشونم مثل بقیه . مردم میتونن سؤالاتشونو از اهل فن بپرسن!
    سوم اینکه غیرتی بودن حدود خاصی داره و با شکاک بودن متفاوته. هر دو بد هستن و شکاک بودن بدتر. غیرت خوبه اما نه زمانی که بخواد شما رو اونقدر محدود کنه که از زندگی سیر بشین، شکاک بودن هم باعث میشه تبدیل به مرغی در قفس بشین که هزار قفل به در قفس خورده، افراد شکاک یا خیلی غیرتی دچار مشکلات روانی هستن و باید رو رفتارشون تجدید نظر کنن و زیر نظر روانشناس قرار بگیرن.
    صرفاً غیرتی بودن ملاک و معیار خوبی نیست، خیلی از خلافکارها هم غیرتی هستن، اما نه به غیرتشون و نه به خلافشون.
    ایشون استاد میشن ، بشن مشکلی نیست ولی اگر هر کسی بخواد با جنس مخالفش بشینه و پاشه که نمیشه. همین اتفاقات کوچک زندگی خیلی ها رو خراب کرده. درسشونو بدن و برن لزومی نداره که شماره کسی رو بگیرن یا در صفحات مجازی پای صحبتشون بشینن.
    عزیزم توصیه میکنم خیلی بیشتر و دقیق تر به مسئله ازدواج، حدود سنی و اخلاق و رفتار طرف مقابلتون توجه کنین و تا وقتی که از همه چیز راضی نشدین اقدامات بیشتری انجام ندین.
    ویرایش توسط yarmehrban : یکشنبه 29 اسفند 95 در ساعت 12:10

10. 3 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

Cloud (دوشنبه 30 اسفند 95), Ramin231 (یکشنبه 29 اسفند 95), بارن (یکشنبه 29 اسفند 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    3

تشکرشده 6 در 4 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shayeste نمایش پست ها
    خيلى از اين رفتارا در شرايط عادى ممكنه عجيب نباشه. ولى اينكه چرا تا اين حد براى خودشون مهم بوده كه براى شما هم بيان كرده و اينكه چرا عين اين رفتارا رو از شما دچار اشكال ميدونن، كاملا نشون ميده كه ديدشون نسبت به اين رفتارها عادى نيست ... و به قول كاربر فدايى يار كار ميده دستشون ...
    ملاك و تعريف شما از چشم پاكى چيه؟
    سلام دوست عزیز. ممنونم از جوابتون و عید رو بهتون تبریک میگم.
    دلیل اینکه به من گفتن اینه که ما باهم مفصل صحبت کردیم و قرار شد این چیزها برامون جزو روابط عادی نباشه. و توی زندگی هرموقع لازم شد کسی روابطی با جنس مخالف داشته باشه به اون یکی اطلاع بده. ایشونم تا اینجای کار فرد صادقی به نظر من اومدن و فکر میکنم بر اساس قولی که داده شده اینو وظیفه خودشون میدونن که بیان بگن.
    درباره چشم پاکی، مثلا ایشون بیش از یک سال به من علاقه داشتن و بیان نمیکردن. و من توی این مدت هرگز حتی یک بار ندیدم این آقا به من نگاه کنه. یا مثلا سر کلاس هایی که بعنوان مدرس برگزار میکنه رفتم و ایشون اونجا فقط به دانشجوهای پسر نگاه میکرد و درس میداد. درکل پسر محجوب و با آبرو و با حیاییه. قبل از منم فقط یه آشنایی کوتاه یکی دو ماهه با یه خانم برای ازدواج داشته که به نتیجه نرسیده. اینطور که خودش میگه پسر خویشتن داریه.

نقل قول نوشته اصلی توسط yarmehrban نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    شما درست میفرمایید ، ایشون باید واسش محرز بشه چیزی رو که خودش برای طرف مقابل نمیپسنده، برای خودش هم نپسنده!
    این روابط تلگرامی و اینستاگرامی پسران و مردان جوان الکی الکی، جدی جدی میشه، کسی که میخواد ازدواج کنه باید این چیزا رو تا حد امکان کنار بذاره و خطوط قرمز رو رعایت کنه.
    وقتی بفرض من پسرم و دختری رو فالو میکنم، در واقع براحتی میتونم وارد پیجش بشم و اگر اون خانم عکس از خودش گذاشته باشه لذت ببرم از دیدنش.. حتی اگر لایک نکنم! نه اون خانم شخصیت علمی برجستس، نه فامیلمه، نه هنرمنده ... هیچی! ایشون میتونن اصلا درخواست نپذیرن ، نشنیدن میگن فلانی متأهل و متعهده؟
    من سه مطلب به عرضتون میرسونم؛
    اولین مطلب اینه برای ازدواج خیلی بیشتر فکر کنین، یعنی اینکه هم شما سنتون پایینه‌ هم فرد مورد نظرتون. از صحبتتون بر میاد دختر فهمیده ای باشین پس نیاز به توضیح زیادی نیست..به عقیده بنده عنوان یک فردی که تقریباً تجربه خوبی داره عرض کنم سن مناسب ازدواج برای مردان بیست و هشت سال هست، که تقریبا از هیجان های کاذب و تفکرات بیهوده خارج شده باشن.
    دوم اینکه ایشون هر چیزی رو برای شما محدود و برای خودشون حق میدونن و فرداها این مسئله باعث درگیری و جدایی شما خواهد شد ، پس بهتر هست همین حالا حل بشه. از ایشون بخواین خانوما و دختران صفحات مجازیشونو آنفالو یا بلاک کنن و تأکید کنین اگر متوجه بشین که خانمی بدلیل واهی یا ... بخواد با ایشون سر صحبت رو باز کنه و صمیمی بشه حتماً تجدید نظر خواهید کرد. فرد مورد نظرتون نه استاده ، نه رئیس ... ایشونم مثل بقیه . مردم میتونن سؤالاتشونو از اهل فن بپرسن!
    سوم اینکه غیرتی بودن حدود خاصی داره و با شکاک بودن متفاوته. هر دو بد هستن و شکاک بودن بدتر. غیرت خوبه اما نه زمانی که بخواد شما رو اونقدر محدود کنه که از زندگی سیر بشین، شکاک بودن هم باعث میشه تبدیل به مرغی در قفس بشین که هزار قفل به در قفس خورده، افراد شکاک یا خیلی غیرتی دچار مشکلات روانی هستن و باید رو رفتارشون تجدید نظر کنن و زیر نظر روانشناس قرار بگیرن.
    صرفاً غیرتی بودن ملاک و معیار خوبی نیست، خیلی از خلافکارها هم غیرتی هستن، اما نه به غیرتشون و نه به خلافشون.
    ایشون استاد میشن ، بشن مشکلی نیست ولی اگر هر کسی بخواد با جنس مخالفش بشینه و پاشه که نمیشه. همین اتفاقات کوچک زندگی خیلی ها رو خراب کرده. درسشونو بدن و برن لزومی نداره که شماره کسی رو بگیرن یا در صفحات مجازی پای صحبتشون بشینن.
    عزیزم توصیه میکنم خیلی بیشتر و دقیق تر به مسئله ازدواج، حدود سنی و اخلاق و رفتار طرف مقابلتون توجه کنین و تا وقتی که از همه چیز راضی نشدین اقدامات بیشتری انجام ندین.
    سلام و ممنون از وقتی که گذاشتین. سال نوتون مبارک :)

من بهشون گفتم خانم ها رو آنفالو کنن و دیگه هم از اینجور کارا نکنن. گفتن که این صفحه اینستاگرام از قبل اومدن من به زندگیشون وجود داشته با همین خانم ها، و اینکه الان بیان یه دفعه همه رو آنفالو کنن یه رفتار هیجانیه و فکر شده نیست. گفتن اگه صفحه تازه بود و ایشون تازه الان داشتن خانم ها رو فالو میکردن حق با من بود. درمورد موارد دیگه هم اصرار داشتن که اون موارد ضروری بوده وگرنه انجامشون نمیداده و تاکید میکردن که حساسیت های منو درک میکنن و خیلی حواسشون به این چیزا هست و براشون خط قرمزه درحالت عادی. همیشه هم خیلی تاکید زیادی روی وفاداری نسبت به من دارن.
    درباره اکثر موارد میتونم یه جورایی این ضروری بودن رو درک کنم. اما درمورد چیزی مثل اون گروه آموزشی فرانسه رو نه.

درکل ایشون بدون اینکه من بخوام ازشون، قول دادن که دیگه شمارشونو جز در موارد خیلی خیلی ضروری به هیچ خانمی ندن. از به قول خودشون «گیر دادن» های منم خیلی رنجیده شدن و معلوم بود که دارن اذیت میشن و حس میکنن مورد کنترل و شک واقع شدن.

صحبتاشون یه خرده ذهنیت منو آروم تر کرد. اما هنوز هم نمیدونم تصمیم درست چیه؟! بازهم تقاضای راهنمایی میکنم ازتون. متشکرم
    ویرایش توسط Cloud : دوشنبه 30 اسفند 95 در ساعت 18:55

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)