به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 24 اسفند 95 [ 17:42]
    سطح
    1
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array

26 سال تحمل فوری فوری فوری فوری

باسلام.زنی هستم 44 ساله و خانه دار دارای دو فزرند دختر که یکی به تازگی ازدواج کرده .26 سال دارم زندگی می کنم و دارای مشکلات زیادی هستم و هر کار برای بهبود آن می کنم نتیجه معکوس می دهد .دیگر به بن بست رسیده ام و نمی دانم باید چکار کنم .مشکل اصلی من مشکل اخلاقی همسرم است ایشون برای هر مشکل کوچکی دعوا به راه می اندازند و چیزی پرت می کنند و تا حالا چند تلفن و موبایل و لب تاپ و .. را شکستند و به خاطر شغلشون که بیرون از شهر است جا میگذارند و چند روز نمی ایند ولی در چند سال اخیر علاوه بر پرت کردنها و دعوا ،لباسهای خود را جمع کردند و موبایل من وماشین را هم بردند که استفاده نکنیم قبلا هر موقع که برمیگشتند عذر خواهی می کردند ولی در سال های اخیر عذرخواهی که نمیکنند هیچ انتطار دارند معذرت خواهی هم بکنیم و هرچه از ایشون می پرسیم به چه علت این کارهارا می کنید جوابی نمی دهند و دلیلی نمیاورند و تنها دلیلی که خودم به ذهنم رسیده است این است که نباید از چیزی ناراحت شوم و ایشون حق دارند دعوا به راه بیاندازند و هر کار می خواهند بکنند و من در طی این 26 سال هیچ چیز برای ایشون کم نذاشتم و حتی مهریه ام را بخشیدم تا ایشون کارشون رونق پیدا کنه .به تازگی همینکارها کردند و به مدت طولانی تری هست که رفتند و موبایل و ماشین را بردند و هرچه تماس میگیرم جواب نمی دهند و امکان داره برنگردندو همیشه تهدید می کنند که اگر تو قهر کنی من تمام قفل های خونه را عوض میکنم و هرگز دنبالت نمی ایم..الان سوالات اصلی من از این قبیل است:
    1-دلیل این کارها چی می تونه باشه؟
    2-چه رفتاری باید داشته باشیم که این کارها دوباره تکرار نشه؟
    3-جدایی می تونه خوب باشه؟
    و این که هر موقع بر میگردند انتظار دارند همه رفتار بسیار خوب و گشاده رویی با ایشون داشته باشیم .
    خواهشمند است راهنماییم کنید دیگه صبرم تموم شده؟
    ویرایش توسط mhs7047 : یکشنبه 15 اسفند 95 در ساعت 15:08

2. کاربر روبرو از پست مفید mhs7047 تشکرکرده است .

Ramin231 (یکشنبه 15 اسفند 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    با سلام خدمت شما مادر گرامی
    ابتدا ازتون دعوت میکنم آرامش خودتون رو حفظ کنین و افکار اضافی و آزار دهنده رو ساعتی کنار بگذارین.
    درباره مشکل شما سؤالات و حدس و گمان هایی مطرح هست که در آینده عرض میکنم.. ابتدا سؤالتون رو با سؤال پاسخ میدم
    ۱. ایشون از کی این رفتارها و اخلاقش شروع شد؟
    ۲. چرا در این مدت سعی نکردین که محل اقامتتون نزدیک محل کار همسرتون باشه؟ علتش چی بود؟
    ۳. چقدر از سلامت جسمی همسرتون مطلع هستین؟
    ۴. منظور شما از مشکلات کوچک دقیقا چه گفتارها و رفتارهایی هست؟
    ۵. فرزندان شما چه واکنشی دارن؟
    ۶. از نظر مالی در چه سطحی قرار دارین و درآمدتون به چه شکل هزینه میشه؟
    ۷. خانواده ی شما تا چه میزان در زندگی شما حق اظهار نظر و دخالت دارن؟
    در ادامه باید خدمت شما عرض کنم بخشش مهریه که حق طبیعی هر زنی هست، در زندگی سالم هم ممکنه بعد از مدتی اثرش کاملا مشخص بشه ، حالا که شما مدت هاست مشکل دارین و بخشش مهریه طرف مقابلتون رو جسارت و جرأت بخشیده که هر رفتار و گفتاری رو در برابر شما داشته باشه. خداوند برای بندگان حقوقی رو قرار داده که این حقوق یک مانع بر سر راه افرادی هست که ممکنه بخوان با ظلم زندگی رو پیش ببرن . یکی از علت هایی که باعث میشه طرف مقابلتون وقتی بیرون میرن به شما پاسخ ندن پیگیری های مکرر شماست، یعنی ایشون دیگر نیازی ندارن با شما تماس بگیرن چون شما مدام روی خط هستین و از طرفی اشتیاقی برای مکالمه ندارن پس قطع میکنن و خلاص! کسی که منزل رو ترک میکنه و گریزان از محیط خونه هست اول باید علتش پیدا بشه و دوم باید بخودش بیاد، چون ایشان پدر و همسر هستن و نباید هر بار منزل رو ترک کنن و منتظر باشن که برن دنبالش!! (اگر در پاسخ بشما دیر جواب دادم ، بعلت محدودیت در ارسال پست هست، باز سر میزنم)
    ویرایش توسط yarmehrban : یکشنبه 15 اسفند 95 در ساعت 17:57

4. کاربر روبرو از پست مفید yarmehrban تشکرکرده است .

Ramin231 (یکشنبه 15 اسفند 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 خرداد 96 [ 13:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    با سلام خدمت شما بانوی محترم
    به نظر من معذرت خواهی بجا خوبه ولی اگه مقصر شما نباشید هر بار با معذرت خواهی از شوهرتون به اشتباهات ایشون پرو بال میدید اگه فکر میکنید که در ترک کردن همسرتان از خانه مقصر شما نیستید پس این بار منتظر بمونید تا ایشون خودشون برگردند یا تماس بگیرند و با آرامش و قاطعیت دلیل این رفتارهاشون رو بپرسید .

6. 2 کاربر از پست مفید نشاط زندگی تشکرکرده اند .

Ramin231 (یکشنبه 15 اسفند 95), شیدا. (دوشنبه 16 اسفند 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    با سلام مجدد،رفتارهای ایشون از اول کم و بیش همینطور بوده ولی اخیرا شدت پیدا کرده و از وقتی که گروه ها و کانالهای مختلف در فضای مجازی بوجود آمده وایشون با این فضا اشنا شدند و تمام کانال ها و گروه ها از اقلیت مذهبی ،سیاسی،تروریست و...استفاده می کنند و به شدت دنبال می کنند و حتی در این بحث ها شرکت می کنند.برای دیگران هم توضیح و توجیه می کنند و از وقتی که یک دوست جدید پیدا کرده اند که او باعث اشنایی ایشان با این فضا ها شده .
    ایشان راننده هستند و محل کار مشخصی ندارند.
    مشکلات تیروئید و پوستی (ویگولیتو) دارند و در جبهه هم صدماتی دیده اند.
    مثلا اخیرا می خواهند تنهایی به مسافرت های خارجه بروند و من نباید مخالفت کنم و ناراحت شوم و کلا با ناراحت شدن من در برابر کارهای غلطشان مشکل دارندو می گویند همیشه باید مخالفتی نداشته باشم و خوشحال هم باشم.
    فرزندان من به علت اینکه ضربه هایی بدون دلیل از قبیل لب تاپ شکستن و موبایل شکستن ایشان روبه رو شدن با ایشان سنگین تر رفتار می کنند
    از نظر مالی متوسط .خرید خانه را خورشان انجام می دهند و کمی هم خودم که پول ان خرید را به من می دهند به همان اندازه.و خیلی پول خود را به رخمان می کشند و با ما اینگونه رفتار می کنند که ما نان خور ایشان هستیم
    خانواده من اصلا در جریان هیچگونه از مسائل من نیستند ولی خانواده همسرم کمی در جریان هستند.و حق را به ایشان نمی دهند.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام خدمتتون
    فاصله بین شما و همسرتون باعث شده ایشون به فضای مجازی تمایل زیادی نشون بدن و مسایل عاطفی ، خشونت های باقی مانده و جر و بحث های اضافه را در اینترنت دنبال کنن. خلاء عاطفی و فاصله ای که روز به روز بیشتر بشه بر مسایل ج/ن/س/ی شما هم اثر خواهد گذاشت و پیامدهای خوبی نخواهد داشت. درباره بیماری تیروئید ایشون باید بگم افرادی که مشکل تیروئید دارن عصبی، دچار تشویق و عدم تمرکز هستن...درباره مدت حضورشون در جبهه، عموماً افرادی که از جنگ بر میگردن دچار یکسری از ناراحتی ها، افسرگیو مشکلات اعصاب و غیره هستن... برای بهبود ایشون بهتر هست برای تیروئید زیر نظر یک متخصص و برای اعصابشون پیش دکتر اعصاب و روان تشریف ببرید.
    ایشون مسافرت تنهایی به خارج رو میخوان ، کاملاً طبیعی هست که تحت تأثیر فضای مجازی و عکسا و فیلم هایی که مردم از سفرهای خارجی میگذران قرار گرفتن و دوست دارن تجربش کنن!اما تنها چون رابطه ی خوبی با هم ندارین و برای کشف احساسی بهتر میخوان جاهای متفاوت و جدید رو امتحان کنن.
    بر میگردیم بشما، درباره ی خانوادتون آیا مشکلی هست که اونها رو در جریان قرار نمیدین؟ شاید در این سالها اگر بزرگتری یا برخورد قاطعانه ای بود ایشون رعایت میکردن و به خودشون میومدن... یکی از شرایطی که به افراد جرأت انجام خیلی از مسائل رو میده ضعیف و تنها بودن طرف مقابل هست، اینطور نیست؟
    اما باید بگم بیش از هر چیز شاید بهتر هست از محیط های آلوده فاصله بگیرین و یک مسافرت خانوادگی رو پیشنهاد میکنم و مکان تفریح هم همسرتون انتخاب کنه. سعی کنین اصلا راجع به موضوعات حساسیت نشون ندین و وقتی به خونه میان بحث نکنین. رفتارهای نرم زنان باعث میشه مردان از خشم زیاد چشم بپوشن. شما آخرین باری که برای خودتون و همسرتون یک مهمونی دو نفره گرفتین کی بود؟ اگر نگرفتین یا خیلی وقت پیش بوده پس هر وقت برگشتن انجامش بدین، یک غذای خوب، یک کیک کوچک و لباس شاد و آرایش... و خیلی خوب هست اگر هدیه ای هم برای سورپرایزش بخرین.. چیزی رو که دوست داره. سعی کنین با محبت و مهربانی ایشون رو از فضای مجازی ییرون بکشین تا روابطتون بهتر بشه و بجای اینکه بره تو اینترنت با هم برین پیاده روی کنین، خرید کنین، سینما برین، مهمانی برین، فیلم ببینین... . اگز این قدم ها از جانب شما باشه بعد از مدتی این رفتارهای خوب به شما باز خواهد گشت.
    اصرار زیاد و فشار و تهدید برای کنار گذاشتن چیزی فقط اوضاع رو بدتر میکنه. شما سعی کنین محیط منزلتون قبل از هر چیز محیطی برای آرامش باشه و مرد شما در اون اعتماد بنفس پیدا کنه و بدونه حضورش مایه دلگرمی و پشتوانه شماست. اینو میتونین با کلام بهش برسونین بجای خرده گرفتن و کجا بودی و چی شده... قدرت کلام بالاست. بله شما حق دارین و خیلی سخته اما فعلا شما هستین که در میدان نبردین و میتونین مدام بجنگین و خسته بشین که آخرش یا اسیرین یا به زانو در میاین ... میتونین پیروز و قهرمان باشین. تاکتیک های خودتونو داشته باشین ، زنانگی به خرج بدین و برای زندگی دو نفرتون فکرها و ایده های جدید بسازین ... . با خانوادتون بیشتر معاشرت کنین و سعی کنین تنها و یکدست نباشین تا یک فرد ضعیف جلوه نکنین. از همسرتون بخواین درباره نگرانی ها و ناراحتی هاش با شما حرف بزنه و بهش اطمینان بدین که میتونین با هم حلش کنین.

9. 2 کاربر از پست مفید yarmehrban تشکرکرده اند .

nardil (دوشنبه 16 اسفند 95), Shayeste (دوشنبه 16 اسفند 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 2 در 2 پست

Array
    خیلی خیلی ممنون از جوابتون و اهمیت دادنتون.خانواده من به علت اینکه در چند مورد کوچک قبلا در جریان قرار گرفته بودند .خیلی جدی با مسائل برخورد می کنند و قضیه را بزرگ می کنند و باعث جدایی می شوند به همین خاطر من دیگر آنها را در جریان قرار ندادم و اینکه می خواستم احترامشون حفظ بشه.توصیه های شما را عمل می کنم هر چند که خیلی عمل کردم و باز هم انجام میدم امید به خدا که موثر باشه.بازم ممنون از راهنماییاتون .واقعا ممنونم.التماس دعا

11. کاربر روبرو از پست مفید mhs7047 تشکرکرده است .

yarmehrban (دوشنبه 16 اسفند 95)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,998 در 7,404 پست

Array
    با سلام

عنوان تاپیک شما گویای اصل مشکل شما نیست لطفاً عنوانی گویا و متناسب تنظیم و از طریق گزارش پست ارسال فرمایید تا جایگزین شود و تاپیک باز گردد

همچنین در پست بعدی کمی دقیقتر در باره روابط شما با همسرتان بگویید و آن دسته از رفتارهایتان که همسرتان از آن گله دارند و رفتارها و ویژگیهایی که ابراز رضایت دارند و متقابل رفتارها و ویژگیهایی که شما از ایشون می پسندید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)