به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 12 اسفند 95 [ 10:29]
    سطح
    21
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

چه جوری بفهمم خواستگارم دوستم داره؟

سلام دوستان
    وقتتون بخیر . ممنون میشم کسانی که می تونن نظرشونو اعلام کنند .
    من با خواستگارم حدود یک ماهه دارم آشنا میشم. تا حالا هم به توافق رسیدیم .
    من قبلا یه نامزدی خیلی کوتاه با کسی داشتم که به خاطر اینکه دوسش نداشتم و در واقع شاید به خاطر چهرش نمی تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.بهم زدم.
    الان این خواستگارم خوبه و به دلم نشسته و می ترسم اون بهم بی تفاوت باشه . یعنی حس می کنم اینجوری هست . زیاد اشتیاق نداره انگار . مثلا زیاد نگام نمیکنه . وقتی کنارشم به جای اینکه منو نگاه کنه اطرافو میبینه یا حرف احساسی نمیزنه . می ترسم اون داره اشتباه قبلیه منو تکرار کنه . نمی دونم پرسیدن این سوال به طور مستقیم درسته یا نه ؟
    یا چه جوری ازش بپرسم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط angel69 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقتتون بخیر . ممنون میشم کسانی که می تونن نظرشونو اعلام کنند .
    من با خواستگارم حدود یک ماهه دارم آشنا میشم. تا حالا هم به توافق رسیدیم .
    من قبلا یه نامزدی خیلی کوتاه با کسی داشتم که به خاطر اینکه دوسش نداشتم و در واقع شاید به خاطر چهرش نمی تونستم باهاش ارتباط برقرار کنم.بهم زدم.
    الان این خواستگارم خوبه و به دلم نشسته و می ترسم اون بهم بی تفاوت باشه . یعنی حس می کنم اینجوری هست . زیاد اشتیاق نداره انگار . مثلا زیاد نگام نمیکنه . وقتی کنارشم به جای اینکه منو نگاه کنه اطرافو میبینه یا حرف احساسی نمیزنه . می ترسم اون داره اشتباه قبلیه منو تکرار کنه . نمی دونم پرسیدن این سوال به طور مستقیم درسته یا نه ؟
    یا چه جوری ازش بپرسم.
    سلام
    1. ممکن هست تیپ رفتاری ایشون در طول سالیان عمرشون اینطوری شکل گرفته باشه و اصلا نمیدونن شیوه ی صحیحی که با اون باید با همسر اینده شون یا دختری که بین همه ی دخترهای دنیا اون رو انتخاب کردن و دوسش دارن برخورد کنن چیه. اموزش عملی شیوه ی صحیح برخورد با همسر اینده رو که خیلی از ماها شاهدش نبودیم و اموزش تئوری هم به لطف سیستم های دخیل در این حیطه، ازش بی نصیب بودیم. لذا ما ایرانی ها جدیدا داریم وارد فاز روانشناسی، مشاوره و موضوعاتی از این دست میشیم یا حداقل در اطراف من این شکلیه که جدیدا و کم کم این مفاهیم رو سعی میکنیم اموزش ببینیم که چطور به همدیگه ابراز علاقه کنیم، چطور به هم ابراز عشق و دوست داشتن کنیم، چطور دختر و پسری عاشقانه و عاقلانه بهم نزدیک بشن، چه مدلی دعوا کنیم، چطوری اشتی کنیم، چطوری انتقاد کنیم، چطوری ازدواج کنیم، چطوری مرد باشیم، چطوری زن باشم و ... برای همین ممکنه از این جنبه دچار کمبود باشن مثل خیلی از ماها و متد صحیح رفتار با شما رو نمیدونن.
    2. ممکنه فرد درون گرایی باشن یا خجالتی یا سرد یا هر چیزی که من و شما نمیتونیم تشخیص بدیم و یه فرد متخصص باید تیپ شخصیتی ایشون رو کشف کنه.
    3. ممکنه ادم تنوع طلبی باشن و بعد از اینکه مدتی رو با خانمی سپری کردن این خانم براشون تکراری بشه و دلشون بخواد مورد دیگه ای رو تجربه کنن. البته این در صورتیه که اول با شما خیلی گرم بودن و بعد این سردی رو در رفتار و احساس ایشون متوجه شدین.
    من دقیقا شرایط شما و این اقا رو نمیدونم ولی لطفا به این سوال جواب بده که این اقا چرا باید به شما نزدیک بشن یا به قصد ازدواج باهاتون وارد رابطه بشن یا اصلا در کنارتون قرار بگیرن و شما رو تحمل بکنن و لحظاتشون رو با شما سهیم بشن بین اینهمه دختری که روی کره ی زمین هست اگر واقعا از ته دل حسی نسبت به شما ندارن و دوستتون ندارن؟ کسی مجبورشون کرده با شما ازدواج کنن؟ طمع خاصی از نزدیکی به شما دارن؟ مثلا به پول شما یا موقعیت اجتماعی خانواده تون یا هر چیز دیگه ای چشم دارن؟
    چرا اصلا شما رو انتخاب کردن؟ چطوری با شما اشنا شدن؟ شما انتخاب خودشون بودین یا معرفی شدین؟ اگر انتخاب خودش بودین که باید براش شیرین و خواستنی باشین و حتی اگر معرفی هم شدین در طول یک ماه اگر علاقه ای به شما نداشت باید میگذاشت و میرفت مگر اینکه یا دلایل 1 و 2 و 3 که در بالا اشاره کردم صحیحن و یا از بودن در کنار شما منفعت خاصی میبرن. اگر نمیپسندنتون یا دوستتون ندارن یا به دلشون ننشستین یا ... خیلی راحت میتونن برن چون فعلا صیغه ی عقد بین شما جاری نشده و اجبار و فورسی در کنار نباید باشه اصولا.
    خواستگاری رسمی صورت گرفته؟ چه مدت زمانی رو برای اشنایی اولیه در نظر گرفته بودین؟ به نظر من 1 ماه دیگه کافیه تا 2 نفر طرف مقابل رو از حیث داشتن شرایط اولیه ی مورد نظر ارزیابی کنن و بررسی بیشتر و عمیق تر بعد از خواستگاری رسمی و زیر نظر خانواده ها باشه.
    من نمیدونم چطوری میشه این سوال رو مطرح کرد که منو می پسندی یا نه چون از نظر خودم هر دختری اینو میتونه متوجه بشه به راحتی که پسری بهش برای چه منظور و هدفی نزدیک میشه و از روی نیتش میشه عشقش و دوست داشتنش رو متوجه شد. اگر شما رو صرفا به خاطر معیارهای خوبی مثل تحصیلات، نجابت، صداقت، فهم بالا، قدرت اداره ی زندگی مشترک و بر دوش گرفتن سهم زنانه از اون، حیا، متانت، خانواده ی با ابرو برای همسری دایمش انتخاب کرده که حتما دوستت داره اما اگر هدفش ازدواج با شما با طمع رسیدن به منفعتی باشه و یا کلا هدفش ازدواج با شما نباشه در اینصورت دوستت نداره.
    از نظر من به سوالاتی که پرسیدم ابتدا جواب بدین لطفا و تحصیلات هر 2 طرف رو هم عنوان بفرمایید تا بتونیم بیشتر کمکتون کنیم. در هر صورت باید تکلیف شما مشخص بشه یا برای ازدواج میخوادتون و مورد پسندش هستین که رابطه رو ادامه بده و بیاد رسمیش کنه یا در غیر اینصورت برای همیشه بره و شما رو بلاتکلیف نگه نداره.
    ویرایش توسط nardil : پنجشنبه 28 بهمن 95 در ساعت 22:06

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام ناردیل عزیز . ممنون که پاسخ دادین
    هردو لیسانس هستیم و از طریق سنتی آشنا شدیم و خانواده ها کامل در جریانن.
    ایشون از اولم به نظرم رفتارشون خنثی بود .من فکر کردم منو نپسندیدن ولی جلسات بعد فقط منتظر جواب من بودن. من دختر قانعی هستن معیارم هم توی ازدواج فقط اخلاق بوده. میگم شاید دیده دختر کم توقعی ام و بقیه شرایطم مشکلی نداره گفته ازدواج کنن . چون من یکبار خودم تجربه ی جواب مثبت به ازدواج به کسی که بهش علاقه نداشتم دارم و میدونم عواقب بدی داره خنثی بودن ایشون نگرانم کرده .
    قرار شده جلسه ی رسمی خواستگاری برگزار بشه ولی من استرس دارم .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

اگه ایشون دلیله بهم خوردن نامزدی قبلیتونو میدونن پس به ایشون بگید که من به علاقه دو طرفه تو زندگی خیلی حساسم و بهم خوردن نامزدی قبلیمم بهمین خاطر بود و دوست دارم شما هم نظرتونو صادقانه راجبه من بگید تا هنوز کاری انجام نشده

5. 3 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

sara 65 (جمعه 29 بهمن 95), بارن (جمعه 29 بهمن 95), ستاره زیبا (دوشنبه 02 اسفند 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    سلام ناردیل عزیز . ممنون که پاسخ دادین
    هردو لیسانس هستیم و از طریق سنتی آشنا شدیم و خانواده ها کامل در جریانن.
    ایشون از اولم به نظرم رفتارشون خنثی بود .من فکر کردم منو نپسندیدن ولی جلسات بعد فقط منتظر جواب من بودن. من دختر قانعی هستن معیارم هم توی ازدواج فقط اخلاق بوده. میگم شاید دیده دختر کم توقعی ام و بقیه شرایطم مشکلی نداره گفته ازدواج کنن . چون من یکبار خودم تجربه ی جواب مثبت به ازدواج به کسی که بهش علاقه نداشتم دارم و میدونم عواقب بدی داره خنثی بودن ایشون نگرانم کرده .
    قرار شده جلسه ی رسمی خواستگاری برگزار بشه ولی من استرس دارم .
    آنجل عزیز به نظر من بهتره قبل از هر تصمیم مهمی به بهترین مرکز مشاوره ای که تو شهرتون میشناسید مراجعه کنید هر 2، و کاملا مورد ارزشیابی از طرف یه فرد متخصص قرار بگیرید تا بتونید هر 2 بهترین تصمیم ممکن رو بگیرید.
    این مورد رو هم در نظر بگیر که ازدواج مثل خلق یک انسانه. در خلق یک انسان بهترین روش رو خداوند این طوری قرار میده که همه ی اعضا رو متناسب با هم خلق میکنه تا در کنار هم زیبایی خودشون رو نشون بدن. اگر در خلق انسان فقط به یک عضو مثلا چشم توجه بشه و به بقیه ی اعضا کلا توجه نشه یا به تناسب این چشم با اون اعضا، ممکنه مثلا پاها اصلا وجود نداشته باشن یا فلج باشن یا هر عضو دیگه ای دارای عدم هارمونی باشه و این انسان دیگه حتی با داشتن زیباترین چشم ها ناقصه. در ازدواج نگو که فقط به اخلاق توجه میکنم به همه چیز توجه کن اما به اندازه ش تا انتخابت موزون و متناسب باشه. اخلاق هم یک واژه ی بسیار کلیه و شامل تعهد، حس مسئولیت، وظیفه شناسی، قایل به رشد شخصیتی بودن، حسن برخورد، درایت، ذکاوت، انعطاف پذیری، شاد و پرانرژی بودن، دوست داشتن زن و زندگی و خانواده و ... میشه که باید دونه دونه مورد ارزشیابی قرارشون بدی.
    رودربایستی رو هم کنار بزار و با آرامش و متانت و مهربانی هر چیزی که از همسر اینده ت انتظار داری به این اقای خواستگار بگو تا در جریان باشن و ببینن میتونن شوهری شما رو قبول کنن یا نه و از ایشون هم درواست کن که با شما در نهایت صداقت و بدون رودربایستی رفتار کنن.
    ویرایش توسط nardil : جمعه 29 بهمن 95 در ساعت 13:53

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ممنون آقای جوادیان و خانم ناردیل عزیر . پاسخهاتون منطقیه . سعی میکنم بتونم انجام بدم . گرچه دو تاش برام سخته . هم نشون دادن اینکه احساس میکنم دوستم ندارن و هم درخواست مشاوره رفتن چون اعتقادی ندارن

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    ممنون آقای جوادیان و خانم ناردیل عزیر . پاسخهاتون منطقیه . سعی میکنم بتونم انجام بدم . گرچه دو تاش برام سخته . هم نشون دادن اینکه احساس میکنم دوستم ندارن و هم درخواست مشاوره رفتن چون اعتقادی ندارن
    سلام

تا مطمئن نشدید هیچ قضاوت و برداشتی نکنید و ایشونو فقط به چشم خواستگار ببینید ..مشاور رفتنتون خوبه و تست شخصیت دادنتون , ولی اگه نخواستن برن اصرار نکنید ولی سوالی رو که گفتمو حتما ازش بپرسین و بهشون بگید که براتون مهمه و ایشون هم

در قبال سوالتون بی تعارف راست جواب بدن..البته با ملایمت و مهربانی

9. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

ستاره زیبا (دوشنبه 02 اسفند 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    زیاد سخت نگیرید. شاید خجالتی باشند و نتونند مستقیما بهتون نگاه کنند. دقت کنید مواقعی که ظاهرا شمت حواس توون به سمت دیگران است چطور نگاه تون می کنند. مثلا از توی آینه (زرنگ باشید اسباب خونه رو درست بچینید)
    امکان داره مشغله ذهنی داشته باشند سعی کنید هنگام صحبت های عادی غیرمستقیم این موضوع رو کشف کنید.
    صداقت و عمق یه لبخند معمولی هنگام ورود به منزل و شروع دیدار خیلی از مسایل رو نشون میده. دفعات دیدار بعدی با لبخند ازشون اسقبال کنید و واکنش های روحی و فیزیکی (مخصوصا چشم ها و دهان) رو درنظر بگیرید.
    از یک مورد قضاوت نکنید. میانگین چندین دیدار رو درنظر بگیرید. وضعیت روحی آدم ها در زمان های مختلف متفاوت است.
    اگر هنوز حس می کنید به اندازه کافی بهتون توجه نمی کنند خودتون یا دیگران می تونید ضمن صحبت ازشون سوالاتی بپرسید. مثلا گارها خوب پیش میره؟ امروز سرحال هستید؟ ... سوالات (مثبت)ی که جواب اون ها آشکار یا غیرمستقیم وجود مشکل، خستگی و نظایر آن رو نشون بده.

موفق باشید

11. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

کلانتر جو (پنجشنبه 10 اسفند 96)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)