به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 بهمن 95 [ 22:37]
    سطح
    1
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

هیچ مشاوره ای کمکم نمیکنه

سلام به عزیزان. اسم کاربریم رو شادی انتخاب کردم تا شادی بهم برگرده.

من بیست وشش ساله دانشجوی سال دوم یا ترم چهارم دکتری هستم . در یکی از انجمن های علمی با یکی از اقایون اونجا در ابتدا رابطه علمی داشتیم که به علاقه تبدیل شد. و وابستگی زیادی پیدا کردم.علاقه زیادی به هم داشتیم و خیلی کاخ ارزوها چیده بودم. که همه فرو ریخت .رابطه ما بهم خورد و به هیچ شکلی دیگه درست نشد
    در این مدت که واقعا نمیدونم چند ماهه یا نزدیک به سال شاید بشه همه کاری کردم به روانشاس بالینی مشاور دانشگاه روانپزشک مراجعه کردم ولی مشکلم حل نشده .شاید من هنوز ماجرا روباور نکردم .
    بعد از چندین ماه تازه الان فهمیدم که دخترها بعد از مدت زیاد و اقایون در یک لحظه با دلیل یا بی دلیل از طرفشون دل میکنند
    من فقط به دنبال راهنمایی های شما برای نجات از غم و قبول کردن تمام شدن رابطه هستم. میدونم که مادونفر بودیم و دیدیم که به درد هم نمیخوریم و این چیز طبیعیه ولی برای من کمی بی موقع و غیرمنتظره بود. به من کمک کنید تا ماجرا رو فراموش کنم
    حتی روانشاس بالینی هم کاری برای من نکرد .چن من خجالت میکشم این مسائل رو دقیق بیان کنم و زود هم از اینکه زندگیم رو برای یکنفر گفتم پشیمون میشم. و تازه مشکلم بیشتر هم میشه

مدت هاست غمکینم و سنگینی این غم از وجودم نمیره حتی باگذشت زمان.چون خیلی دوسش داشتم بهش وابسته بودم و ایندمو باهاش چیده بودم که البته میدونم بچگانه و اشتباه بوده
    فقط کمک کنید غم رو فراموش کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 96 [ 23:20]
    سطح
    19
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 21 در 12 پست

Array
    سلام
    دوست عزیز من حال شما رو خوب می فهمم.
    شما چه مدت ارتباط داشتید؟ بسته به شدت و مدت زمانی که ارتباط داشتید؛ یه زمانی طول میکشه فراموش کنید و کنار بیایید.

3. کاربر روبرو از پست مفید arghavan1366 تشکرکرده است .

shaaadi (چهارشنبه 27 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

دوست عزیز شما اگه خودتون بخواید از این وضعیت خارج میشید چون هنوز علاقتون بهش سرجاشه و هی در حال چک کردن ایشونو و خاطره هاتون هستین هر روز براتون جذاب تر و تازه تر میشه

پس باید یه کارهائی بکنید که کم کم براتون کم رنگ تر بشن..

اولین کار اینه که تصمیم بگیرید حتما فراموشش کنید .. از گوش کردن به اهنگهای غمگین و کلا تو این فاز جدا پرهیز کنی و بجاش اهنگ شاد حتی اگه خوشت نیاد

کلیه خاطرات ایشونو دور بریزی چه ذهنی چه کادو و عکس و غیره

با دوستات بری بیرون و خوش بگذرونی .. خدا رو شکر کنی که این رابطه تو این موقعیت به بن بست رسید چه بسا اگه بعد ازدواج میشد به مراتب وخیمتر میشد

برای بهبود حالت نباید عجله کنید چون اولاش کمی به سختی و کندی پیش خواهد رفت ولی رو غلطک که بیفته سرعتش بیشتر خواهد شد

راه دیگه اینه که هر دفعه که یادت میفته بگی من مشکلی ندارم و بهتر از ایشونو پیدا خواهم کرد و این روزها موندنی نیست و تمام خواهد شد

و در اخر هم ورزشو تو برنامه ت قرار بده هر چن میدونم ورزش کردن و رفتن به باشگاه هم بی مفهوم و هم سخت خواهد بود برات ولی انجامش بده

5. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

shaaadi (چهارشنبه 27 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 27 بهمن 95 [ 22:37]
    سطح
    1
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    3

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    ارغوان عزیز کمتر از یکساله الان
    از تموم زنگیم موندم بی حوصله و بی میل
    همه حرفاتون خوبه ولی اکه بتونی که بشه جوایان هرروز قلبامون فرسوده تر میشن بخاطر این شکست هایی که میخوریم واقعا ماهایی که دنبال درس رفتیم اکثرمون جربزه کارهای عاطفی رو نداریم شکست اخرمونه یا انتخابمون اشتباهه همیشه

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shaaadi نمایش پست ها
    همه حرفاتون خوبه ولی اکه بتونی که بشه جوایان هرروز قلبامون فرسوده تر میشن بخاطر این شکست هایی که میخوریم واقعا ماهایی که دنبال درس رفتیم اکثرمون جربزه کارهای عاطفی رو نداریم شکست اخرمونه یا انتخابمون اشتباهه همیشه

سلام
    شادی جان با این قسمت از صحبتت که های لایتش کردم، موافقم. کسانی که تحصیلات اکادمیک دارند، باید زمان خاصی رو اختصاص بدن به یادگیری این موضوعات که جنس مقابل رو بشناسن، خودشون رو بشناسن، نیازهای خودشون رو عمیقا درک کنن، انتظاراتشون رو واضح بدونن، بتونن انتظارات، نیازها و توقعاتشون رو شفاف بیان و مطالبه کنن، از قدرت منطق، انصاف، انعطاف، سیاست، ذکاوت، درایت، طنازی و دلبری به جا و به اندازه استفاده کنن، چطوری یک رابطه ی عاطفی سالم و هدف دار رو استارت بزنن و در ادامه به بهترین شکل حفظش کنن و ...
    متاسفانه قشر تحصیل کرده مثل ما، پای این تیترها هم که وسط میاد خودش رو عقل کل میدونه و فکر میکنه که چون مثلا تو فلان فیلد تخصصی به گرید و لول خاصی رسیده دیگه این موضوعات علوم انسانی خیلی پیش پا افتاده س و به همه ی این موضوعات اشراف داره اما در عمل میبینی تا بالای سن 32 مجرد و ناتوان از تشکیل یک گروه 2 نفره ی خانوادگی هستن و نمیتونن با جنس مخالفی خیلی خوب جوین بشن و ازدواج کنن و حالا به بهانه های مختلف توجیحش میکنن اما در عمل ناتوانن.
    من هم تا همین چند سال پیش اصلا به موضوع ازدواج جدی فکر نمی کردم شاید یه مقدار خانواده م مقصرن، یه مقدار خودم، یه مقدار جامعه ای که توش هستم و ... اما به هر حال باید از یه جایی شروع به یادگیری کنیم تا برای فرزندانمون هم این تجربیات و مطالعات و شنیده ها و خونده هامون مفید باشه.
    اون اقا دلیلشون برای اتمام رابطه چی بود؟ باور کن شاید خودش یه مشکلی داشته که الان رفتنش بیشتر برات سوده اما متوجه نیستی! وگرنه چرا اومده بود سراغت؟ اصلا وقتی پسری میاد به دختری نزدیک میشه یعنی یه فاکتورهایی توی دختر دیده که به دلش نشسته وگرنه چرا اصلا میومد سمتش؟ میتونست بره سمت یه دختر دیگه!!! حتی وقتی بهت یه زنگ میزنه یعنی بهت علاقه داره چون میتونست زنگ نزنه و صداتو نشنوه!!! کسی که زورش نکرده بود. وقتی هم که رابطه با دختر رو حفط میکنه حتی برای یک هفته یعنی این دختر رو دوست داره و مورد پسندشه و این دختر براش جذابه و بهش کشش داره چون در غیر اینصورت میتونست بره، کسی که این پسر رو مجبور نکرده که پاشون به فلان دختر پیام بده و حالشو بپرس و بهش محبت حداقل کلامی بکن و وقتت رو باهاش بگذرون و ... پس این پسر دوستت داشته این از این اما چی شد که رابطه تموم شد مهمه!!! چرا بد از 1 ماه نرفته؟ یا 2 ماه یا 3 ماه؟ اگر نمیپسندیدت توی 1 ماه هم میشه تشخیص داد که فرد مقابل برای همسری مناسبه یا نه. معمولا اون اقایونی که لفت میدن اومدن برای خواستگاری رسمی رو مشکلی دارن که نمیتونن پا پیش بزارن. حتی اگر مشکلات ظاهری و قابل لمسی نداشته باشن به خاطر مشکلات روحی مثل تنوع طلبی و عدم تمایل به جنس مخالف و تامین شدن از جاهای دیگه به صورت رایگان و مف و مجانی و بی دردسر و بدون مسئولیت و ... ممکنه پا پیش نذارن که مجرد موندن بهتر از بودن با این تیپه. خیلی چرا ها به ذهن من میرسه اما اول توضیح بده بعد از سپری شدن یکی دو هفته از رابطه تون، ازش پرسیدی که چرا اومده سمتت؟ هدفش چیه؟ این 2 تا سوالو که لایت کردم جواب بده لطفا.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط shaaadi نمایش پست ها

سلام..دقیقا
    متوجه منظورتون نشدم ولی انتخاب اگه اگاهانه باشه درصد شکست پائین میاد و محبت کردن و کارهای عاطفی ربطی به درس خوندن و این چیزها نداره به فطرت انسان مربوط میشه

نمیدونم علت قطع رابطتون چیه اما شما دارین خودتونو سرزنش میکنید واسه چیزی که تموم شده , پس بهتره بجای این کارا از این مرحله تجربه یاد بگیرید تا بعد ازدواج به چنین مشکلی بر نخورید

9. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

nardil (پنجشنبه 28 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 04 دی 98 [ 20:28]
    سطح
    30
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    این هم جوابی بود که به من دادن باغبان عزیز.
    تو قرن 21 ام که پرسشگری یک ارزش و معیار عقل و درایت حساب میاد کار من رو میگذارن به حساب توهین به مقدسات.
    اون خدا اگه با یه حرف من بهش توهین میشه چه خداییه آخه؟!!!!
    بحث چالشی! جک گفتی :)))))) خودت هم خوب میدونی.
    فرشته مهربون( مهربون؟!!) اسم کاربریت رو عوض کن که خیلی بهت نمیاد. از امثال تو بیزارم. که به جای خدا باید حرف بزنین. حکم بدین و قصاص کنین. نمازت به سرت بخوره.
    همچین میگه حساب کاربریت رو مسدود میکنم انگار حساب بانکیه سوئیسه. خیلی هم تحفه نیست اینجا
    حال ادم رو به هم میزینین.
    تربیت دینی مفت هم ارزش نداره. باید مملکت به این روز می افتاد تا به این نتیجه برسیم.
    شما هم با یه مشت خرافات که به کمرتون بستن خودتون رو خوش کنین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)